Skocz do zawartości

Skuwanie terakoty (klinkier)


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wymiany ok. 43 m2 terakoty (33 x 33)

Glazurnik proponuje przykleić nową na dotychczasową argumentując, że ciężko się będzie skuwało dotychczasową, bo jest to terakota klinkierowa i nie będzie odchodzić całymi płytkami tylko będzie się kruszyć.

Trochę mam wrażenie, że po prostu chce uniknąć najgorszej roboty i proponuje łatwiejszą dla siebie.

 

Czy faktycznie skucie terakoty klinkierowej to jakiś wielki problem ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki to nie, ale ma rację i nie będzie raczej odchodziła cała płytka. Najlepiej weź jakiś młot udarowy i wypróbuj na kilku płytkach, wszystko zależy też od tego jaki mocny był klej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś układane płytki na płytki (podłoga) - ale była różnica poziomów to rozwiazanie w sam raz, na stare płytki kupowałem specjalny środek, malowało sie tym płytki i tworzyła sie chropowata powierzchnia, żeby klej lepiej trzymał. Od ok 8 lat nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomo napisał:

Mam do wymiany ok. 43 m2 terakoty (33 x 33)

Glazurnik proponuje przykleić nową na dotychczasową argumentując, że ciężko się będzie skuwało dotychczasową, bo jest to terakota klinkierowa i nie będzie odchodzić całymi płytkami tylko będzie się kruszyć.

Trochę mam wrażenie, że po prostu chce uniknąć najgorszej roboty i proponuje łatwiejszą dla siebie.

 

Czy faktycznie skucie terakoty klinkierowej to jakiś wielki problem ?

 

 

 

zależy od tego jaki się trzyma, bywa faktycznie tak że się kruszy po kawałku, ale zwykłe płytki też tak czasem potrafią 

miesiąc temu wymieniałem w przedpokoju 20letnie płytki podłogowe, w 2h było po zabawie i mam płytki do garażu z odzysku ;)

najgorsze były na tarasie takie cegiełki klinkierowe, to łupało się po 1cm 

 

kleiłem też płytki na płytki i nic się nie działo 

 

pytanie jak będzie z poziomem ? bo będziem miał z 1cm więcej i jak pozostałe podłogi są w tym samym poziomie to słabo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koonrad napisał:

 

zależy od tego jaki się trzyma, bywa faktycznie tak że się kruszy po kawałku, ale zwykłe płytki też tak czasem potrafią 

miesiąc temu wymieniałem w przedpokoju 20letnie płytki podłogowe, w 2h było po zabawie i mam płytki do garażu z odzysku ;)

najgorsze były na tarasie takie cegiełki klinkierowe, to łupało się po 1cm 

 

kleiłem też płytki na płytki i nic się nie działo 

 

pytanie jak będzie z poziomem ? bo będziem miał z 1cm więcej i jak pozostałe podłogi są w tym samym poziomie to słabo 

 

No właśnie kluczowe jest to, że to są płytki klinkierowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mPh napisał:

@Tomo śmiało możesz kleić płytki na płytki tylko wtedy stosuj klej wysokoelastyczny aczkolwiek ja bym kuł ;)

 

Klejenie ma być na CM17.

Ale cały czas mi chodzi po głowie brak skuwania i to, że będzie wyżej o ok. 1,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mPh napisał:

@Tomo to jeżeli masz mieć próg no łazienki to skuj ;) przy każdym razem jak się potkniesz będziesz żałował tego, że nie skułeś :P młot w rękę i za ojczyznę, jak mały metraż to kilka godzin max, jak większy to jeden dzień ale brak wyrzutów sumienia na kilka lat ;) 

 

W łazience i WC też ma być nowa podłoga - więc jedyny próg będzie do sypialni i wiatrołapu.

Powierzchnia do ew. skucia to 43m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.