Skocz do zawartości

Skrzynia co jest nie tak PILNE


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc w Krakowie rozsypała mi sie skrzynia w SC. Na szybko kupiłem na złomie jakąś z punto załorzyłem i udało mi sie wrócić do domu.

Niestety nie wiem co to za skrzynia ale jazda na niej to tragedia 4 i 5 bieg praktycznie zero mocy a spalanie ponad 7l/100

Dziś rozebrałem swoją i okazało sie ze pękło łożysko na wałku głównym oraz tryb od wstecznego praktrycznie jest bez zębów.

Miałem w domu starą w której kiedys rozsypał mi sie kosz satelitów a reszta OK wiec z dwóch złożyłem 1 sportingową ale chyba coś jest nie tak.

Kręcąc za 1 kielich obracają sie oba w te samą strone. Tak jak by były zespawane . Biegi wchodzą normalnie jak krece za kielich to wałek sprzęgłowy sie obraca z różnymi predkościami w zależności od biegu a na luzie stoi. 

Co moze byc nie tak w mechaniźmie róznicowym ? Mechanizm sam w sobie nie był rozbierany jedynie troche leżał w garażu ale przed poskładaniem satelity sie kręciły.

Nie chce zakładac skrzyni i ruszac na siłe zeby czegos nie rozwalić.

Sprawa troche pilna bo po 15 sierpnia znów musze jechac do Krakowa i nie chciałbym zeby znów cos padło w  szczerym polu

Każda pomoc i doświdczenia mile widziane 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat mechanizmu sie rozwiązał poprostu sie zastał od leżenia ale juz jest rozruszany.

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tu

Składam drugą skrzynie ale niestety wałek głowny jest nieciekawy dlatego mam zamiar wymienić dać wałek ze skrzyni od punto który ma 16  a nie 15 zębów jak w sportingu

Czy robił ktos taki myk

Czy ten wałek bedzie pasował do mechanizmu sportingowego czyli z 58 zębami. Teoretycznie pasuje bo przymierzałem tylko czy np podczas użytkowania nie bedą występować zbyt duże siły tarcia pomiędzy zębami wałka i koła zębatego?

Poza tym czy taki zabieg ma sens bo zmienią sie przełożenia głowne i będa pośrednie pomiędzy "S" a Sporting ( S 3,562{16/57} , sporting 3,867 {15/58}  "moja 3,625{16/58})

Wszelkie sugestie i doświadczenia w tym temacie mile widziane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.