Skocz do zawartości

Deski kompozytowe na taras


Marysia

Rekomendowane odpowiedzi

Robił ktoś z Was taras z deski kompozytowej? szukam godnych polecenia desek (ale takich z wyższej półki - odpada deska marketowa). Czy ktoś z Was ma może deskę Silvadec? albo Gardin Plus, Gardenia? Dekard? Może ktoś siedzi w temacie i podpowie co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel firmy, która kładła  mi deski na tarasie, opowiadał że kiedyś zrobili eksperyment u siebie w warsztacie i usmażyli jajka na kompozytowych dechach ;] . U mnie jest to od strony południowej, wiec kompozyt no way...chociaż był brany pod uwagę. 

On głównie kładzie modrzew syberyjski, nam zrobił ze świerku skandynawskiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Marysia napisał:

Robił ktoś z Was taras z deski kompozytowej? szukam godnych polecenia desek (ale takich z wyższej półki - odpada deska marketowa). Czy ktoś z Was ma może deskę Silvadec? albo Gardin Plus, Gardenia? Dekard? Może ktoś siedzi w temacie i podpowie co wybrać?

 

Ja mam zadaszony taras betonowy pokryty płytkami mrozocośtam, powierzchnia jakieś 20 metry kwadratowe, tak że ten, nie pomogę...:oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z Was taras z deski kompozytowej? szukam godnych polecenia desek (ale takich z wyższej półki - odpada deska marketowa). Czy ktoś z Was ma może deskę Silvadec? albo Gardin Plus, Gardenia? Dekard? Może ktoś siedzi w temacie i podpowie co wybrać?

Czemu nie prawdziwe drewno ?

Ja ogladalem duzo tych desek i jednak to substytut.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bergerac napisał:


Czemu nie prawdziwe drewno ?

Ja ogladalem duzo tych desek i jednak to substytut.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Najlepsze deski kompozytowe są droższe od drewna i wyglądają jak drewno, a nie trzeba ich malować/impregnować/olejować... po ułożeniu i potem co 2-3 lata. Są po prostu bezobsługowe. Też myślałam nad modrzewiem syberyjskim, ale jednak z rekonesansy wychodzi mi że jednak warto dołożyć do dobrej jakości kompozytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Marysia napisał:

Najlepsze deski kompozytowe są droższe od drewna i wyglądają jak drewno, a nie trzeba ich malować/impregnować/olejować... po ułożeniu i potem co 2-3 lata. Są po prostu bezobsługowe. Też myślałam nad modrzewiem syberyjskim, ale jednak z rekonesansy wychodzi mi że jednak warto dołożyć do dobrej jakości kompozytu.

 

Przerabiałem to na działce. Oglądałem dechy kompozytowe, w tym dużo droższe od modrzewia syberyjskiego (drewna nie chciałem że względu na dużego psa ciągle biegającego po tarasie). Niestety jak się położyło obok modrzewia to jak bym nie patrzył modrzew wyglądał po prostu naturalniej i jakby "ciepłej". Majster, który mi robił taras (ma firmę się tym zajmującą) mimo lepszego zarobku na kompozycie również sugerował modrzew. A konserwacja drewna nie jest jakoś skomplikowana i te 2-3h w roku na zabawę w impregnację znajdę ;) W efekcie mamy taras z drewna. Nie żałuję :) 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marysia napisał:

Najlepsze deski kompozytowe są droższe od drewna i wyglądają jak drewno, a nie trzeba ich malować/impregnować/olejować... po ułożeniu i potem co 2-3 lata. Są po prostu bezobsługowe. Też myślałam nad modrzewiem syberyjskim, ale jednak z rekonesansy wychodzi mi że jednak warto dołożyć do dobrej jakości kompozytu.

rozumiem, ja po prostu kocham naturalne materiały. A te dechy kompozytowe mi się nie za bardzo widzą. Może jakieś dobry egzotyk ? Wygląda 100 razy lepiej od najlepszego kompozytu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam na tarasie (70m2) termo-sosnę. To jest taka sosna, która została poddana obróbce termicznej i pobawiono ją w tej obróbce źyiwcy. Mam tę sosną już kilka la, co dwa lata robię jej olejowanie..... i nic się nie dzieje, tzn. nic nie wstaje, nic się nie wypacza, nic nie śmiegiałkuje..... po prostu NIC. Olejowanie to jakieś 2.5 stówy raz na 2 lata. Poza tym nic.

Dla mnie bomba.

 

Mam porównanie z tarasem mojego woja - położył jakąś olchę czy dąb, niby zabezpieczył. Po dwóch latach wymieniał całość i położył kompozyt.

U mnie drewno; niedawno kupiłem olej i czekam na dobrą pogodę (nie za gorąco), żeby zaolejować.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tych droższych od najdroższego drewna nie pomogę, ale w temacie deski kompozytowej ze średniej półki mogę coś powiedzieć. Mam to od jakiś 4-5 lat. Dziś wygląda tak samo jak zaraz po położeniu. Jest totalnie bezobsługowe. Raz do roku na wiosnę uruchamiam myjkę ciśnieniową i myję taras i to tyle co trzeba przy tym robić. Fakt - na tarasie bez zadaszenia może się mocno nagrzewać. 

Droższe będą tylko bardziej przypominać naturalne drewno z wyglądu - sądzę, że właściwości eksploatacyjne będą podobne. 

1.jpg.cd1dc994fc83c1873ae1429d488a3a84.jpg

2.jpg.864a6d59fe396a0b1e046c0a97f1c0f5.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzaniec napisał:

W temacie tych droższych od najdroższego drewna nie pomogę, ale w temacie deski kompozytowej ze średniej półki mogę coś powiedzieć. Mam to od jakiś 4-5 lat. Dziś wygląda tak samo jak zaraz po położeniu. Jest totalnie bezobsługowe. Raz do roku na wiosnę uruchamiam myjkę ciśnieniową i myję taras i to tyle co trzeba przy tym robić. Fakt - na tarasie bez zadaszenia może się mocno nagrzewać. 

Droższe będą tylko bardziej przypominać naturalne drewno z wyglądu - sądzę, że właściwości eksploatacyjne będą podobne. 

 

 

 

A zdradzisz gdzie kupowałeś? jakaś firma Ci to robiła? jaki był wtedy koszt mniej więcej za metr kwadrat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Marysia napisał:

 

A zdradzisz gdzie kupowałeś? jakaś firma Ci to robiła? jaki był wtedy koszt mniej więcej za metr kwadrat?

 

Kupowałem w castoramie ;). Deska kompozyt, do tego legary też kompozyt, dedykowane spinki, listwy wykończeniowe. Wszystko razem wyszło ponad 200zł / m2 a kładłem sam :bzik:. Ale warto było, bo od tamtej pory taras cieszy i służy do odpoczynku i nie wymaga praktycznie żadnej obsługi. Poza wspomnianym myciem myjką ciśnieniową. 

Jedyne, co na początku trochę mi przeszkadzało, to dylatacje między deskami - wymuszone są spinkami montażowymi i trochę raziło mnie, że dosyć są widoczne. Ale po ułożeniu i pierwszych upalnych dniach wiem, że dylatacje muszą być, bo deska trochę pracuje pod wpływem temperatury. 

A i jeszcze - przez pierwsze lata miałem tylko rozsuwaną roletę materiałową jako zadaszenie - czyli deska przeleżała przez kilka zim bez zadaszenia, bo roletę na zimę zsuwałem. Dopiero w tym roku wiosną zrobiłem stały dach. Mimo, że leżał śnieg bezpośrednio na deskach, to nie zrobiło im to żadnej szkody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2020 o 14:59, Marysia napisał:

Robił ktoś z Was taras z deski kompozytowej? szukam godnych polecenia desek (ale takich z wyższej półki - odpada deska marketowa). Czy ktoś z Was ma może deskę Silvadec? albo Gardin Plus, Gardenia? Dekard? Może ktoś siedzi w temacie i podpowie co wybrać?

Ja kupowałem ale 3 lata temu.

Naczytałem się sporo i finalnie wybrałem belgijskie deski Twison + do tego legaru alu i wyszedł drogi taras :(. Po 3 latach zero rys i tak miało być bo deski są na bazie twardego PCV. Kolor lekko zblakł - tak miało być. Minus jedynie, że system mocowania jest taki, że nie można jednej deski odkręcić. Deski nie nagrzewają się jakoś mocno (taras od południa), nie śmierdzą (jak cieli pachniało ładnie drewnem :) ), nie brudzą się jakoś specjalnie.

Kolega w tym samym czasie wybrał Rehau, też zadowolony, ale wtedy była to najdroższa opcja.

Sprawdzaj co jest w składzie, lepiej odrzucić deski z mączkami bambusa i innymi egzotycznymi gatunkami drzew (robione w CHRL). No i te z PCV są podobnie jak okna najtwarlsze i najtwardze :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.