Skocz do zawartości

Dlaczego nie 500e?


format

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy kto tam się coś zna na tych elektrykach mówi żeby Fiacików 500e nie kupować, a jest tu może ktoś kto jest mi w stanie powiedzieć dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, format napisał:

Każdy kto tam się coś zna na tych elektrykach mówi żeby Fiacików 500e nie kupować, a jest tu może ktoś kto jest mi w stanie powiedzieć dlaczego?

 

Masz na myśli nowego Fiata 500e, czy starszą wersję, która oferowana była tylko w USA, a trafia na rynek PL dzięki importerom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Majkiel napisał:

 

Masz na myśli nowego Fiata 500e, czy starszą wersję, która oferowana była tylko w USA, a trafia na rynek PL dzięki importerom?

 

Myślałem o jakiejś używce jednak. Z hamburgerowni.

Nowe 500e widzę zaczyna się od 170k :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było oferowane w Us, więc to co do nas dotarło było w różnym stanie. Czytałem jakiś czas temu forum 500e i odniosłem wrażenie sporej awaryjności tego auta (choć może ma związek z importem). Ludzie też pisali o braku serwisów co ogarniają 500e i problemach z modułami. Do tego słaba bateria i IMHO zbyt wysoka cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Auto było oferowane w Us, więc to co do nas dotarło było w różnym stanie. Czytałem jakiś czas temu forum 500e i odniosłem wrażenie sporej awaryjności tego auta (choć może ma związek z importem). Ludzie też pisali o braku serwisów co ogarniają 500e i problemach z modułami. Do tego słaba bateria i IMHO zbyt wysoka cena.

 

Zasięg, to jeszcze pół biedy. 500tka to nie auto na trasy, a 100km zasięgu żeby dojechać do roboty, na zakupy, zawieźć dzieciaki do przedszkola itp, to wystarczy. Oczywiście jak ktoś mieszka w domku i nie ma problemu żeby wieczorem, podłączyć jak telefon do ładowarki. Najgorzej będzie tak jak piszesz z serwisem i częściami. I to nie tylko baterie, moduły, silnik, ale i hamulce czy elementy zawieszenia mogą być inne. Import musiałby być na szeroką skalę, a importerzy oprócz samych aut sprowadzać jeszcze jakieś części i w miarę znać się na tej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, format napisał:

Każdy kto tam się coś zna na tych elektrykach mówi żeby Fiacików 500e nie kupować, a jest tu może ktoś kto jest mi w stanie powiedzieć dlaczego?

 

Bardzo mała bateria.

I chyba tylko amerykańskie złącze, więc szybkie ładowanie odpada (chyba, że są przejściówki).

 

Wydaje mi się, że każde Zoe czy Leaf będzie lepszy.

 

Poszukaj na YT "bjorn nyland fiat 500e".

Ma kilka ciekawych kawałków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Masz na myśli nowego Fiata 500e, czy starszą wersję, która oferowana była tylko w USA, a trafia na rynek PL dzięki importerom?

Ten nowy jest fajny;-) kiedy to zaczna spzedawac i ile to bedzie kosztowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kiwal napisał:

Ten nowy jest fajny;-) kiedy to zaczna spzedawac i ile to bedzie kosztowac?

 

Nie wiem kiedy, mają kosztować 170k :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, format napisał:

Każdy kto tam się coś zna na tych elektrykach mówi żeby Fiacików 500e nie kupować, a jest tu może ktoś kto jest mi w stanie powiedzieć dlaczego?

Zależy do czego konkretnie?

 

Minusy: małe, ciasne, mała bateria, nieekonomiczne w stosunku do wielkości, tylko na rynek USA czyli wszystkie utrudnienia z tym związane, ładowanie tylko AC, cena dyskusyjna ale to jak każdy EV aktualnie. 
 

Plusy: bardzo żwawy i zwinny

 

Jak dobrze kupisz to będzie ok, kwestia oczekiwań w przeliczeniu na cenę. 

 

 

 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, format napisał:

 

Nie wiem kiedy, mają kosztować 170k :lol:

 

Z tego co czytałem, to te 170 tysięcy (37 500 Euro) mają kosztować pierwsze egzemplarze w wersji First Edition, które będą wypasione (ultraszeroki ekran , cyfrowe zegary, najróżniejsi asystenci, pomocnicy i ostrzegacze, reflektory full led, fotele i deska rozdzielcza z ekoskóry, panoramiczny dach, felgi 17). Ciekawe jak bardzo okroją wersję bazową i ile zjadą z ceną.

Poniżej stówy na pewno nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Majkiel napisał:

 

Z tego co czytałem, to te 170 tysięcy (37 500 Euro) mają kosztować pierwsze egzemplarze w wersji First Edition, które będą wypasione (ultraszeroki ekran , cyfrowe zegary, najróżniejsi asystenci, pomocnicy i ostrzegacze, reflektory full led, fotele i deska rozdzielcza z ekoskóry, panoramiczny dach, felgi 17). Ciekawe jak bardzo okroją wersję bazową i ile zjadą z ceną.

Poniżej stówy na pewno nie będzie.

 

 

Stawiam na 149 900. Taniej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, spavatch napisał:


To nie wada tylko cecha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cecha może być wadą. Oddalam. I dla dorosłego chłopa taką jest, bo w 500 się stuka łokciami po szybkę, kręcąc kierą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecha może być wadą. Oddalam. I dla dorosłego chłopa taką jest, bo w 500 się stuka łokciami po szybkę, kręcąc kierą. 

Spytaj Pięknego Michała czy wali, chłop zwalisty a sobie chwali. Założenie bezzasadne, czysto teoretyczne, rym przypadkowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Podbijamy, bo oglądam takie w USA na aukcjach. 

 

2017 rok z przebiegiem 30kkm wydają się dobra opcją.

 

Gabaryt nie przeszkadza bo na codzien teraz ujeżdżam forda ka :) ale ciekaw jestem czy jakieś nowe opinie się pojawiły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dus3 napisał:

Podbijamy, bo oglądam takie w USA na aukcjach. 

 

2017 rok z przebiegiem 30kkm wydają się dobra opcją.

 

Gabaryt nie przeszkadza bo na codzien teraz ujeżdżam forda ka :) ale ciekaw jestem czy jakieś nowe opinie się pojawiły? 

 

To ja cos napiszę, bo do 500e przemierzaliśmy sie 2x w odstępach rocznych ;)

 

ZDECYDOWANIE zrezygnowaliśmy z zakupu tego samochodu przez jego zachowanie po dodaniu mocno gazu.

Za pierwszym razem tak luźno sobie potestowalismy 500e i akurat padał deszcz.

Auto zrywało przyczepność jak głupie. Nie tylko przy ruszaniu, ale np przy jeździe 30km/h i dodaniu gazu.

Myslelismy że to przez deszcz, temat chwilowo jakos odpuścilismy.

 

Drugi raz już było zupełnie sucho, asfalt czysty, idealne waunki.

To samo. Dodanie gazu i auto tak dziwnie zrywa przyczepność, jakby tak myszkowało. Bardzo nieprzyjemne zachowanie, aż strach włączać się szybko do ruchu, czy wciskać jakoś w sąsiedni pas.

 

Wadą jest też miejsce z tyłu.

Pewnie byśmy to jakoś przeżyli, ale jednak trzeba zaznaczyć że tam nie ma miejsca nawet dla dzieci.

W zwykłym 500 dzieci spoko jadą. Może komfortu jakiegoś nie ma, ale tragedii też nie.

W 500e, podłoga jest wyraźnie wyżej za przednimi fotelami. Przez co kolana trzyma się prawie w zębach.

Słabo to wygląda.

 

A najgorsze było to, że po telefonach do dwóch ASO Fiat, dowiedziałem się, że nie serwisują tych samochodów, nie mają przeszkolonych ludzi i tak dalej.

Moje doświadczenia z ASO Fiat są poniżej krytyki, a jesli miałbym jeszcze ich prosić o pomoc i robienie mi łaski, to jest to sytuacja niedopuszczalna.

 

Znalazłem jakiś niezależny warsztat w Wawie który podobno się specjalizował w 500e (ale i innych elektrykach), ale i tak oczami wyobraźni widziałem taki dzień kiedy auto nie chce w ogóle wyjechać z garażu. I weź i wydzwaniaj po ludziach co i jak.

To tylko potencjalne kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 10.08.2020 o 10:17, format napisał:

Każdy kto tam się coś zna na tych elektrykach mówi żeby Fiacików 500e nie kupować, a jest tu może ktoś kto jest mi w stanie powiedzieć dlaczego?

jak będziesz w Wawie to się odezwij, podjedziemy do mojego sąsiada i potestujemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sherif napisał:

Chyba trochę za późno :phi:.

 

BTW. W ok widzę kręci się trochę 500tek na zielonych blachach, jednak ktoś to kupuje.

może późno, może nie
jak będzie chciał to spojrzy 
a 500tek jest sporo bo to tanie jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karax napisał:

może późno, może nie
jak będzie chciał to spojrzy 
a 500tek jest sporo bo to tanie jest 

Nie wiem jak jest teraz z nimi ale ponad rok temu jak się tym interesowałe to za w miarę świeżą 500tkę chcieli ok 60kzl, więc wolałem dorzucić 15kzł i mieć nowe auto a nie zagadkę z  US. Tańsze już były Leafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, sherif said:

Nie wiem jak jest teraz z nimi ale ponad rok temu jak się tym interesowałe to za w miarę świeżą 500tkę chcieli ok 60kzl, więc wolałem dorzucić 15kzł i mieć nowe auto a nie zagadkę z  US. Tańsze już były Leafy.

 

Tylko, ze ani Leaf ani Citigo niestety nie wyglada ;]

Dla niektorych to moze byc dosc istotne ograniczenie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.