Skocz do zawartości

Mazda 6 2019


johny

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jakubek napisał:

Toyota stosuje podobne praktyki.

W niektórych wersjach jest fabryka a w niektórych importer dokłada czujniki i daje takie wyłączniki na przod.

Mozna kupic przyciski za 50zl i podpiac pod ktorys no ale to trzeba pomyslec. Ba mozna nawet zmatowic i polakierowac i niech placa za to ze 300zl. Jak czujniki dzialaja dobrze to nie ma po co ich wylaczac.

 

image.png.e7b85785743a20713d6585870a1e618d.png

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

I sluchac tego pipczenia non stop w kazdym jednym korku czy na swiatlach? ;)

 

Wogole mi sie na swiatlach nie wlacza nawet jak blisko podjade. Moze to kwestia algorytmu. Tu cytat z instrukcji "It only operates every time the speed is reduced below approximately 15 km/h (9 mph) for the first time. Moze korzysta z radaru i sie orientuje. Reaguje na boczne czujniki  jak wjezdzam do garazu, przednie mi sie w korku nigdy nie wlaczaly. W BMW mialem to samo w pozostalych autach nie mialem przednich czujnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał:

Wogole mi sie na swiatlach nie wlacza nawet jak blisko podjade. Moze to kwestia algorytmu. Tu cytat z instrukcji "It only operates every time the speed is reduced below approximately 15 km/h (9 mph) for the first time. Moze korzysta z radaru i sie orientuje. Reaguje na boczne czujniki  jak wjezdzam do garazu, przednie mi sie w korku nigdy nie wlaczaly. W BMW mialem to samo w pozostalych autach nie mialem przednich czujnikow.

 

Ale Ty masz rozwiazanie fabryczne, a tutaj jest jakas rzezba ;)

Watpie, ze to bedzie dzialac rownie sprawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota stosuje podobne praktyki.
W niektórych wersjach jest fabryka a w niektórych importer dokłada czujniki i daje takie wyłączniki na przod.
Skoda też.
U mnie tak czujniki parkowania przednie są dołożone

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

 

Jinba-Ittaj - filozofia jedności księgowego mazdy z portfelem klienta, czy jakoś tak...

Chyba skonczyla sie dobra passa bo widze bardzo duzo 6 z 2019 na oto moto. Co ciekawe w innych cennikach nie widzialem tylu zabezpieczen :hehe: 

 

image.png.d00e39ab28f59fead640e59ac67b474c.png

  • Haha 4
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wujek napisał:

Wogole mi sie na swiatlach nie wlacza nawet jak blisko podjade. Moze to kwestia algorytmu. Tu cytat z instrukcji "It only operates every time the speed is reduced below approximately 15 km/h (9 mph) for the first time. Moze korzysta z radaru i sie orientuje. Reaguje na boczne czujniki  jak wjezdzam do garazu, przednie mi sie w korku nigdy nie wlaczaly. W BMW mialem to samo w pozostalych autach nie mialem przednich czujnikow.

 

10 lat będziesz jeździł i spokój a raz w korku albo w trasie na autobanie zsunie ci się na czujnik jakiś śnieg albo paproch i wyłącznik się wtedy przyda

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wujek napisał:

Chyba skonczyla sie dobra passa bo widze bardzo duzo 6 z 2019 na oto moto. Co ciekawe w innych cennikach nie widzialem tylu zabezpieczen :hehe: 

 

Tak samo jest z Mazda 3, ceny odjechaly w kosmos, boom na ladny kolor sie skonczyl, itp....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Gdybym nie mógł wyłączyć przednich czujników to czasami mógłbym zgłupieć od tego pipczenia.

U mnie dość rzadko reagują w ruchu/korku. Zwykle za starszymi Reno lub jak przejedzie blisko motor. Praktycznie nie wyłączam ich, w poprzednim aucie nawet nie wiedziałem gdzie jest przycisk :phi:. W garażu /przy parkowaniu za to są niezastąpione przy długim przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sherif napisał:

U mnie dość rzadko reagują w ruchu/korku. Zwykle za starszymi Reno lub jak przejedzie blisko motor. Praktycznie nie wyłączam ich, w poprzednim aucie nawet nie wiedziałem gdzie jest przycisk :phi:. W garażu /przy parkowaniu za to są niezastąpione przy długim przodzie.

Ja często zatrzymuję się na poboczach, w trawie i notuję, czasem coś zjem w chłodzie klimatyzacji.

Odjeżdżając z podwórka, czekając na dzieciaka czy żonę, wykrywają kwiaty, klomb, lampę przed którymi parkuję.

Pikają dość głośno, więc je uciszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Ja często zatrzymuję się na poboczach, w trawie i notuję, czasem coś zjem w chłodzie klimatyzacji.

Odjeżdżając z podwórka, czekając na dzieciaka czy żonę, wykrywają kwiaty, klomb, lampę przed którymi parkuję.

Pikają dość głośno, więc je uciszam.

OK, ja zwykle nie zwiedzam poboczy :phi:. Pocieszę Cie, że przynajmniej można prosto wyłączyć i nie hamuje auta. Szwagier kiedyś zaparkował Golfem w wyższej trawie to nie mógł wyjechać tyłem, bo auto hamowało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sherif napisał:

OK, ja zwykle nie zwiedzam poboczy :phi:. Pocieszę Cie, że przynajmniej można prosto wyłączyć i nie hamuje auta. Szwagier kiedyś zaparkował Golfem w wyższej trawie to nie mógł wyjechać tyłem, bo auto hamowało :).

Jedni wybierają egzotyczne kierunki inni pobocza. ;]

Czyli golf to nie jest auto dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

OK, ja zwykle nie zwiedzam poboczy :phi:. Pocieszę Cie, że przynajmniej można prosto wyłączyć i nie hamuje auta. Szwagier kiedyś zaparkował Golfem w wyższej trawie to nie mógł wyjechać tyłem, bo auto hamowało :).

Tak tam jest funkcja automatycznego hamowania przed przeszkoda. Trzeba to wylaczyc w menu. Na codzien sie sprawdza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ja zwykle nie zwiedzam poboczy :phi:. Pocieszę Cie, że przynajmniej można prosto wyłączyć i nie hamuje auta. Szwagier kiedyś zaparkował Golfem w wyższej trawie to nie mógł wyjechać tyłem, bo auto hamowało .
Mam to w Golfie. Jakby szwagier doczytał instrukcję to by wiedział, że na ekranie radia w trakcie pracy czujników można jednym kliknięciem wyłączyć ten system zapobieganiu koliziom w trakcie parkowania i wykonać ma manewr. Wyłączyć można jednorazowo w danej sytuacji lub na stałe w menu. O dziwo świetnie to działa w codziennym użytkowaniu.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, spad napisał:

Mam to w Golfie. Jakby szwagier doczytał instrukcję to by wiedział, że na ekranie radia w trakcie pracy czujników można jednym kliknięciem wyłączyć ten system zapobieganiu koliziom w trakcie parkowania i wykonać ma manewr. Wyłączyć można jednorazowo w danej sytuacji lub na stałe w menu. O dziwo świetnie to działa w codziennym użytkowaniu.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

To samo mu doradziłem aby doczytał :) .

Czy to wyłącza się osobno czy poprostu trzeba wyłączyć czujniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2020 o 23:03, johny napisał:

Niech mnie ktoś oświeci co to jest za dynks-przelącznik obok diody przy kolumnie kierownicy  😳

83F4FCC4-C1BE-4D10-8062-F15EA364C18D.jpeg

A tak wygląda w mojej 6-ce i przednie czujniki właśnie tym klawiszem muszę aktywować jak nie używałem R 

 

890B305E-17D7-475A-8767-BBCE71B2C655.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mu doradziłem aby doczytał .
Czy to wyłącza się osobno czy poprostu trzeba wyłączyć czujniki ?
Możesz wyłączyć sam system antykolizyjny, a czujniki będą działać i wydawać dźwięk oraz pokazywać na ekranie zbliżenie do przeszkody. Można też wyłączyć sam dźwięk czujników, ekran zostaje. Można też wyłączyć całość. Sam system antykolizyjny można wyłączyć na stałe lub dla danej sytuacji, a czujniki, dźwięk lub ekran dla konkretnego manewru.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.