Skocz do zawartości

Ciekawostki z przeglądu po 30kkm


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w ASO na pierwszym przeglądzie z rapidem po 30kkm.

A oto ciekawostki:

Minusy:

- leją Orlen 0W20 LL z normą VW 508. Byłem świadkiem otwarcia beczki i pierwszym jej konsumentem.

- okazało się że wymiana filtra powietrza jest teraz w przeglądzie po 60kkm (chyba za dużo pakietów przeglądów sprzedali za 1PLN) wiec musiałem kupić swój bo w aso cena była x3 albo i 4

- kupiłem bez sensu filtr węglowy klimy bo myślałem że jest też po 60kkm ale jednak jest w pakiecie wiec mam teraz zapas.

- nie było mleka w automacie z kawą

- ozonowanie 99PLN

 

Plusy:

- sami znaleźli że szyba boczna kierowcy czasem pierdzi jak jest sucho i rozebrali i coś zrobili że działa super (chyba jakiś TTTM albo akcja serwisowa bo zapomniałem zgłosić i sami zrobili)

- umyli i posprzątali auto co bardzo doceniam bo było brudne a w poniedziałek jadę na wakacje 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaruga napisał:

Byłem dzisiaj w ASO na pierwszym przeglądzie z rapidem po 30kkm.

A oto ciekawostki:

Minusy:

- leją Orlen 0W20 LL z normą VW 508. Byłem świadkiem otwarcia beczki i pierwszym jej konsumentem.

- okazało się że wymiana filtra powietrza jest teraz w przeglądzie po 60kkm (chyba za dużo pakietów przeglądów sprzedali za 1PLN) wiec musiałem kupić swój bo w aso cena była x3 albo i 4

- kupiłem bez sensu filtr węglowy klimy bo myślałem że jest też po 60kkm ale jednak jest w pakiecie wiec mam teraz zapas.

- nie było mleka w automacie z kawą

- ozonowanie 99PLN

 

Plusy:

- sami znaleźli że szyba boczna kierowcy czasem pierdzi jak jest sucho i rozebrali i coś zrobili że działa super (chyba jakiś TTTM albo akcja serwisowa bo zapomniałem zgłosić i sami zrobili)

- umyli i posprzątali auto co bardzo doceniam bo było brudne a w poniedziałek jadę na wakacje 😄

Upewnij się czy na szczotkach nie umyli 😎

Edytowane przez johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jaruga napisał:

- nie było mleka w automacie z kawą

To jest skandal!!!

 

Napisałeś już skargę do importera? 😄 

 

54 minuty temu, Jaruga napisał:

- umyli i posprzątali auto co bardzo doceniam

Gdzie robiłeś przegląd we Wro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaruga napisał:

Byłem dzisiaj w ASO na pierwszym przeglądzie z rapidem po 30kkm.

A oto ciekawostki:

Minusy:

- leją Orlen 0W20 LL z normą VW 508. Byłem świadkiem otwarcia beczki i pierwszym jej konsumentem.

- okazało się że wymiana filtra powietrza jest teraz w przeglądzie po 60kkm (chyba za dużo pakietów przeglądów sprzedali za 1PLN) wiec musiałem kupić swój bo w aso cena była x3 albo i 4

- kupiłem bez sensu filtr węglowy klimy bo myślałem że jest też po 60kkm ale jednak jest w pakiecie wiec mam teraz zapas.

- nie było mleka w automacie z kawą

- ozonowanie 99PLN

 

Plusy:

- sami znaleźli że szyba boczna kierowcy czasem pierdzi jak jest sucho i rozebrali i coś zrobili że działa super (chyba jakiś TTTM albo akcja serwisowa bo zapomniałem zgłosić i sami zrobili)

- umyli i posprzątali auto co bardzo doceniam bo było brudne a w poniedziałek jadę na wakacje 😄

 

Jak olej spełnia normę to co w tym złego? Sam ostatnio pojechałem z olejem GM na przegląd VW. Jest norma, to okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaruga napisał:

- okazało się że wymiana filtra powietrza jest teraz w przeglądzie po 60kkm (chyba za dużo pakietów przeglądów sprzedali za 1PLN) wiec musiałem kupić swój bo w aso cena była x3 albo i 4

 

W Oplu tez jest co 60kkm. Ja wymienilem po 3 latach i 50kkm.

Szczerze mowiac nie ma zadnej roznicy jesli chodzi o jazde czy spalanie, wiec te 60kkm jak nie jezdzi po polnych drogach to raczej nie duzy problem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

W Oplu tez jest co 60kkm. Ja wymienilem po 3 latach i 50kkm.

Szczerze mowiac nie ma zadnej roznicy jesli chodzi o jazde czy spalanie, wiec te 60kkm jak nie jezdzi po polnych drogach to raczej nie duzy problem.

Ale mam wbite do głowy (podobnie jak wielu ludzi uczących sie jeździć na wynalazkach z PRL) że filtr się zmienia co 20kkm albo co drugą wymianę oleju więc nic nie mogę zrobić.... ;) Ma być nowy i koniec i nie ważne czy ma to sens ;) Tym bardziej że 40PLN za filtr w hurtowni plus 55 za wymianę to nie majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jaruga napisał:

Ale mam wbite do głowy (podobnie jak wielu ludzi uczących sie jeździć na wynalazkach z PRL) że filtr się zmienia co 20kkm albo co drugą wymianę oleju więc nic nie mogę zrobić.... ;) Ma być nowy i koniec i nie ważne czy ma to sens ;) Tym bardziej że 40PLN za filtr w hurtowni plus 55 za wymianę to nie majątek.

 

Na pewno nie zaszkodzi, jak wymienisz czesciej :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jaruga napisał:

Ale mam wbite do głowy (podobnie jak wielu ludzi uczących sie jeździć na wynalazkach z PRL) że filtr się zmienia co 20kkm albo co drugą wymianę oleju więc nic nie mogę zrobić.... ;) Ma być nowy i koniec i nie ważne czy ma to sens ;) Tym bardziej że 40PLN za filtr w hurtowni plus 55 za wymianę to nie majątek.

Ja jak wyciągam filtr po 20-30 tys km to jest czarny/brudny. A nie jezdze po polnych drogach. wszystko naraz, miasto, podmiejskie i troche autostrad. Wiec staram się wymieniac. Wplyw pewnie nieodczuwalny na dynamikę czy spalanie, choc na pewno jakiś jest. Przy wolnossaku większy niż przy turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Kolega widze z tych co to z auta robi kapliczke ;]

Ja myje od poczatku albo na automacie, albo na bezdotykowych i nie widze zadnego problemu.

Kolega z tych, który dba bardziej niż większość użytkowników pojazdów. Nie korzystam z automatów bo to katastrofa dla lakieru, jedynie mycie ręczne delikatną chemią za pomocą delikatnych myjek. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gregoryj napisał:

Ja jak wyciągam filtr po 20-30 tys km to jest czarny/brudny. A nie jezdze po polnych drogach. wszystko naraz, miasto, podmiejskie i troche autostrad. Wiec staram się wymieniac. Wplyw pewnie nieodczuwalny na dynamikę czy spalanie, choc na pewno jakiś jest. Przy wolnossaku większy niż przy turbo

Ja jeżdżę dużo po żwirówkach i polnych drogach, filtr powietrza wymieniam razem z olejem co 15kkm.

Stary nie różni się zbytnio od nowego.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

W Oplu tez jest co 60kkm. Ja wymienilem po 3 latach i 50kkm.

Szczerze mowiac nie ma zadnej roznicy jesli chodzi o jazde czy spalanie, wiec te 60kkm jak nie jezdzi po polnych drogach to raczej nie duzy problem.

W Audi filtr powietrza dopiero na 90k km.😲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 2Rotor napisał:

W Audi filtr powietrza dopiero na 90k km.😲

 

Ty chyba pracujesz w ASO... Czy taki interwal powoduje jakiekolwiek problemy z silnikami?

Bo jak znam zycie to za kilka lat te auta beda jechac do PL szerokim strumieniem z przebiegami rzedu 250-300kkm i nic im nie bedzie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2020 o 11:51, johny napisał:

Nie korzystam z automatów bo to katastrofa dla lakieru, jedynie mycie ręczne delikatną chemią za pomocą delikatnych myjek. 

 

Macałem te szczotki na automatach i szczerze to nie widzę powodu do takiej paniki. Teraz już są na dobrych stacjach takie miękkie jakby gąbkowe. 

Myjką czy gąbka przy myciu ręcznym też porobię mikroryski bo zawsze trochę brudu z karoserii się pod nią dostanie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Ty chyba pracujesz w ASO... Czy taki interwal powoduje jakiekolwiek problemy z silnikami?

Bo jak znam zycie to za kilka lat te auta beda jechac do PL szerokim strumieniem z przebiegami rzedu 250-300kkm i nic im nie bedzie :ok:

1,4 tsi ea211 ma filtr powietrza na 90 kkm. Kupowałem Golfa, to miał 86 kkm i filtr fabryczny (data produkcji), co ciekawe poprzedni właściciel wymieniał w aso olej co 10 kkm, a f. powietrza nigdy, ale był względnie czysty. Chłop mieszkał na wsi, więc może dlatego. Robiłem z m-c temu serwis O III 1,4 tsi na 90 kkm i też wymieniałem jej pierwszy f. powietrza, był dość czysty. Są natomiast auta, gdzie po 15 kkm filtr jest mocno usyfiony. Ja będę kontynuował w Golfie co drugą wymianę oleju, czyli 17-20 kkm. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ppmarian napisał:

Przrz trzy lata, średnio dwa razy w miesiącu TYLKO mycie na szczotkach.

Przy sprzedaży nikt nie kręcił nosem

Ja od lat myję głównie na automatach. Nie zauważyłem złego wpływu na lakier. Mycie zawsze z woskowaniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rwIcIk napisał:

Ja od lat myję głównie na automatach. Nie zauważyłem złego wpływu na lakier. Mycie zawsze z woskowaniem.

Co to jest zły wpływ na lakier? Znaczy się jest jeszcze lakier na aucie ?

Edytowane przez sdss
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Ty chyba pracujesz w ASO... Czy taki interwal powoduje jakiekolwiek problemy z silnikami?

Bo jak znam zycie to za kilka lat te auta beda jechac do PL szerokim strumieniem z przebiegami rzedu 250-300kkm i nic im nie bedzie :ok:

Nie zauważyłem żeby były jakiekolwiek awarie które można byłoby powiązać z interwałami wymian filtra powietrza.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rwIcIk napisał:

Ja od lat myję głównie na automatach. Nie zauważyłem złego wpływu na lakier. Mycie zawsze z woskowaniem.

Dwa auta poprzednie kupiłem od wuja który dość regularnie mył auta na automatach. Nie wiem czy to kwestia tego ale w obu w wieku około 8 lat był problem z przejrzystością przednich lamp(plastikowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Oscar_ napisał:

Dwa auta poprzednie kupiłem od wuja który dość regularnie mył auta na automatach. Nie wiem czy to kwestia tego ale w obu w wieku około 8 lat był problem z przejrzystością przednich lamp(plastikowych)

No to ja nigdy tak długo auta nie trzymałem.

Ale myślę że to raczej z powodu trzymania auta na słońcu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oscar_ napisał:

55 pl za wymianę ??

Sam bym sobie zmienił w takim razie .

Nie chce mi się już robić takich rzeczy. Jedyne co sam robię to wymiana piór wycieraczek i żarówek. I dolewam płynu do spryskiwaczy. Nawet żadnych narzędzi już w aucie nie mam. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 2Rotor napisał:

Nie zauważyłem żeby były jakiekolwiek awarie które można byłoby powiązać z interwałami wymian filtra powietrza.

 

Nagłe awarie, spowodowane bezpośrednio brakiem wymiany filtra raczej nie. Moim zdaniem ma to bardziej wpływ na przyspieszone zużycie silnika, zwłaszcza turbosprężarki (gorsza filtracja, większy opór po stronie ssącej turbo).

Edytowane przez kadu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, volf6 napisał:

Może @Josyp tam robił:hehe:

Ciekawe czy ci co twierdzą, ze wymiana filtra powietrza jest bez sensu tak samo myślą o kabinowym?

 

Nie wiem jak Ty, ale ja nie oddycham powietrzem, ktore leci przez filtr powietrza, w przeciwienstwie do kabinowego ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.