Skocz do zawartości

Narzędzia do ściany ze styropianem


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem przybic dwie deski do ściany i powiesić narzędzia ogrodnicze ale na ścianie jest 20cm styropianu. Długie wiertło, pręt gwintowany i kotwa chemiczna czy są inne sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak w puścisz tak głęboko kotwę chemiczną?pręt gwintowany na przestrzał można dać, lub kupić kotwy np. 300mm
 
Nie robiłem nigdy kotwy. Myślałem że wierce powiedzmy 28cm ładuje do środka ten klej, ładuje pręt 31cm . Pręt przesuwa klej do końca. Potem zastyga i się trzyma całość. Na to zakładam deche i dokrecam nakrętka. Na przestrzal nie mogę bo po drugiej stronie są pomieszczenia. Ciężar wielki nie będzie. Z 7 narzędzi typu łopata itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lekkie narzędzia i na desce a nie bezpośrednio na kołku, to ja bym dał 8 takich kołków, do tego przykręcił deskę/płytę osb za pomocą odpowiednich wkrętów i będzie git.

https://www.castorama.pl/mocowanie-w-styropianie-fischer-fid-25-x-90-mm-2-szt-id-1082804.html?store=0&exactc=856a21a3f808ca829d032e882a9a1e95&keyword=pla_wszystkie_smart&gclid=Cj0KCQjwg8n5BRCdARIsALxKb94Q7wtoy4ue1A3P9ufNyd52oc5HbS95VBSoQIrAGnbFXuzvOv-bgEQaAhINEALw_wcB

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazlem w Leroy kolki i wkręty 260mm, były 300 ale wykupione. Dam takie 3 i zobaczymy, fi 10. Te do styropianu samego też kupiłem może na dokładkę pójdą jak nie będzie stabilnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pakuu1 napisał:

Jak lekkie narzędzia i na desce a nie bezpośrednio na kołku, to ja bym dał 8 takich kołków, do tego przykręcił deskę/płytę osb za pomocą odpowiednich wkrętów i będzie git.

https://www.castorama.pl/mocowanie-w-styropianie-fischer-fid-25-x-90-mm-2-szt-id-1082804.html?store=0&exactc=856a21a3f808ca829d032e882a9a1e95&keyword=pla_wszystkie_smart&gclid=Cj0KCQjwg8n5BRCdARIsALxKb94Q7wtoy4ue1A3P9ufNyd52oc5HbS95VBSoQIrAGnbFXuzvOv-bgEQaAhINEALw_wcB

Rury spustowe od rynien mocowałem na podobne kołki. Tyle, że nie takie firmowe. Kupione na znanym portalu aukcyjnym po niecałe 7zł za komplet: kołek plastikowy, śruba dwugwintowa 8mm, nakrętka i podkładka.   Kotwy przez styropian do ściany mi zupełnie nie pasują. Nie po to robisz izolację, żeby ją potem dziurawić metalem. Do tego, kotwa/śruba 25-30cm długości nie będzie miała sztywności poprzecznej. Wszystkie siły równoległe do ściany i tak musi przejąc wierzchnia warstwa elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.