Skocz do zawartości

Zmiany w Android Auto


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie coś się rusza z rozszerzeniem ilości programów dostępnych pod android auto.

 

Na łamach bloga Android Developer Mickey Kataria, szef projektu Androida dla samochodów, opisał wczoraj nadchodzące zmiany w Android Auto oraz Android Automotive OS. Najważniejsza z nich to wsparcie dla nawigacji firm trzecich. Okazuje się, że Google już od dłuższego czasu współpracuje z kilkoma firmami nad wprowadzeniem obsługi ich aplikacji do swojego ekosystemu. Lista jest całkiem spora i obejmuje między innymi popularnego Sygica czy TomToma, ale także aplikację do wyszukiwania ładowarek dla samochodów elektrycznych. Nie ma też tutaj tytułowego Yanosika, ale podejrzewam, że teraz będzie to już tylko kwestia czasu.

https://antyweb.pl/nawigacje-firm-trzecich-na-android-auto/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcG napisał:

Wreszcie coś się rusza z rozszerzeniem ilości programów dostępnych pod android auto.

 

Na łamach bloga Android Developer Mickey Kataria, szef projektu Androida dla samochodów, opisał wczoraj nadchodzące zmiany w Android Auto oraz Android Automotive OS. Najważniejsza z nich to wsparcie dla nawigacji firm trzecich. Okazuje się, że Google już od dłuższego czasu współpracuje z kilkoma firmami nad wprowadzeniem obsługi ich aplikacji do swojego ekosystemu. Lista jest całkiem spora i obejmuje między innymi popularnego Sygica czy TomToma, ale także aplikację do wyszukiwania ładowarek dla samochodów elektrycznych. Nie ma też tutaj tytułowego Yanosika, ale podejrzewam, że teraz będzie to już tylko kwestia czasu.

https://antyweb.pl/nawigacje-firm-trzecich-na-android-auto/

Ponoć to nie dobra wola ale groźba min. właśnie Sygic i TomTom że poszczują UE na google w tej sprawie (monopol, utrudnianie konkurencji itp.)

Ja osobiście liczę na Naviexpert którego najlepiej wspominam w PL...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jaruga napisał:

Ponoć to nie dobra wola ale groźba min. właśnie Sygic i TomTom że poszczują UE na google w tej sprawie (monopol, utrudnianie konkurencji itp.)

Ja osobiście liczę na Naviexpert którego najlepiej wspominam w PL...

 

Ja na yanosika, ale ostatnio,sprawdzam waze, też niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcG napisał:

Jeszcze nie wiem. W weekend mam dłuższą trasę to sprawdzę.

Ja używam waze w zastępstwie naviexpert. Rzadko się zdarzało (ale jednak) że jako pierwszy zgłaszałem suszarkę albo jakiś incydent. Jak ktoś nie piraci 50+ to spokojnie można polecić.

Gorzej jest jednak z bazą adresową i wyznaczaniem tras. Tutaj google nawet jest nieco lepsze. Późno też ostrzega przed tworzącym się korkiem i późno sugeruje zmianę trasy. Ale póki co to moja główna nawigacja pod nieobecność naviexperta. Jednak użyteczność android auto wynagradza gorszy routing waze czy google. 

Jeszcze jedną ciekawą akcję z waze pamiętam - zmieniała sama języki po przekroczeniu granicy i np. w  Czechach było dziwnie i śmiesznie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaruga napisał:

Ja używam waze w zastępstwie naviexpert. Rzadko się zdarzało (ale jednak) że jako pierwszy zgłaszałem suszarkę albo jakiś incydent. Jak ktoś nie piraci 50+ to spokojnie można polecić.

Gorzej jest jednak z bazą adresową i wyznaczaniem tras. Tutaj google nawet jest nieco lepsze. Późno też ostrzega przed tworzącym się korkiem i późno sugeruje zmianę trasy. Ale póki co to moja główna nawigacja pod nieobecność naviexperta. Jednak użyteczność android auto wynagradza gorszy routing waze czy google. 

Ja mam jeszcze fabrycznego tomtoma, też jest niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Kiedys próbowałem ale możliwość ustawienia tylko jednego punktu przelotowego na trasie to słabo.a brak asystenta pasa spowodował godzinne opóźnienie w przyjeździe na Okęcie.wiec wartość zerowa nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Waze na Android Auto ma jedno, bardzo poważne ograniczenie - nie można zgłaszać blokad. Taką sytuację miałem dziś w Szwajcarii. Jadę sobie, nagle zakaz bo roboty drogowe. Przeciwny kierunek jest OK, ale ja mam objazd 20 km. Wyczaiłem że objazd jest lokalną drogą przy osiedlu zgodnie ze znakami, ale zgłosić tego przez Waze wpięte do AA się nie dało. Musiałem wypiąć kabel i zrobić to na ekranie smartfona. To pewnie przez paranoiczne pragnienie bezpieczeństwa przez AA, co się gówno sprawdza bo jak potrzebuję to przełączam na ekran smartfona i tak robię co chcę. No ale prawomyślność rządzi co by nie mówić.

 

Także, zgłoszona blokada, była widoczna przez AA, zaraz po jej zgłoszeniu przez telefon. Jeśli to tak ma wyglądać to gratulacje dla ludzi z Google ;] Zapewne nigdy nie spotkają się z tego typu sytuacją w Stanach Ameryki, Zjednoczonych! ;] 

Edytowane przez twinsen
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat Waze i pewnie wielu innych nawigacji, aż dziwi że nie dogadano się jeszcze w sprawie unifikacji zgłoszeń drogowych, oraz - tutaj już czysto marzę - nie dodano tego i pewnie długo jeszcze nie będzie się dało - do kierownicy. Mamy sterowanie całym autem, ale jeśli chcielibyśmy zgłosić blokadę, auto na poboczu, policję czy cokolwiek innego, musimy się rozpraszać i robić to na ekranie infotaiment, albo o zgrozo, po wypięciu kabelka - normalnie na smartfonie.

 

I gdzie jest to bezpieczeństwo? ;] 

Edytowane przez twinsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, twinsen said:

I gdzie jest to bezpieczeństwo? ;] 

 

Bezpieczeństwo to jest wtedy, jeśli nie korzystasz z nawigacji powiadamiającej o policji czy czymkolwiek innym ;] Niektóre kraje mają to nawet w odpowiedniej literze :phi: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, twinsen napisał:

Musiałem wypiąć kabel i zrobić to na ekranie smartfona. To pewnie przez paranoiczne pragnienie bezpieczeństwa przez AA, co się gówno sprawdza bo jak potrzebuję to przełączam na ekran smartfona i tak robię co chcę. No ale prawomyślność rządzi co by nie mówić.

 

Próbowałeś dzwonić przewijając kontakty :phi: ?

Po kilku linijkach wyświetla "skup się na drodze". Musisz odczekać i znów kilka linijek przewinąć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

 

Próbowałeś dzwonić przewijając kontakty :phi: ?

Po kilku linijkach wyświetla "skup się na drodze". Musisz odczekać i znów kilka linijek przewinąć.

 

Tak, to samo jak przewijasz piosenki na youtube music. I zamiast skupić się na drodze gapisz się kiedy zniknie ten durny napis ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

 

Próbowałeś dzwonić przewijając kontakty :phi: ?

Po kilku linijkach wyświetla "skup się na drodze". Musisz odczekać i znów kilka linijek przewinąć.

Właśnie nie znalazlem kodowania na to. Video in motion już włączyłem to seriale można oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uważam AA za niedopracowane. Przecież 99% wybieranie celu podróży odbywa się już w trakcie jazdy ;] 

Ale niemożliwość założenia blokady na AA gdy widzisz przed sobą szykany to jest jakieś kuriozum. Musiałem skręcić

w boczną uliczkę, tam zaparkować gdzieś żeby nie przeszkadzać (przypominam, Szwajcaria, przeważnie nie wolno nigdzie się zatrzymać),

tam przezoomować mapę, założyć blokadę i przeliczyć trasę (wyszło 20 km do nadrobienia, droga nie do objazdu, taki teren),

po czym zauważyłem pomarańczowe znaki na objazd i po minucie byłem z powrotem na tej drodze co trzeba.

Potem dostałem od admina Waze pytanie o co mnie chodzi ;] Pomijam fakt, że na Waze nie widzisz blokady którą sam założyłeś ;] 

Więc musiałem się domyślić gdzie to było i wysłąć Szwajcarowi nazwy ulicy gdzie jest objazd.

 

Ciekae jak to działa na CarPlay, poza tym czy Video In Motion znosi też blokadę Waze? Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 23:23, twinsen napisał:

Generalnie uważam AA za niedopracowane. Przecież 99% wybieranie celu podróży odbywa się już w trakcie jazdy ;] 

 

Tak wiemy, ja natomiast, tak po prostu, wybieram cel podróży w czasie jazdy :skromny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak to zrobiłeś, u mnie się nie da ;] Chyba że to VW jakoś nie pozwala. Ale komunikaty idą mi z Androida "Skup się na drodze, wprowadzanie zablokowane".
Może jest to po prostu dla ciebie za trudne.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, twinsen napisał:

 

Jak to zrobiłeś, u mnie się nie da ;] Chyba że to VW jakoś nie pozwala. Ale komunikaty idą mi z Androida "Skup się na drodze, wprowadzanie zablokowane".

Ale czego sie nie da, wybrac celu podrozy jadac na GM przez AA? Oczywiscie, ze sie da - mozesz to zrobic najprosciej jak mozna, czyli glosowo, mozna tez korzystac z listy ulubionych i osatnio uzywanych adresow. Skoro mozesz podyktowac adres, to dlaczego koniecznie chcesz moc go z palucha wpisac?

 A jak to jest za trudne, to moze zacznij z map papierowych korzystac :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zinger napisał:

Ale czego sie nie da, wybrac celu podrozy jadac na GM przez AA? Oczywiscie, ze sie da - mozesz to zrobic najprosciej jak mozna, czyli glosowo, mozna tez korzystac z listy ulubionych i osatnio uzywanych adresow. Skoro mozesz podyktowac adres, to dlaczego koniecznie chcesz moc go z palucha wpisac?

 A jak to jest za trudne, to moze zacznij z map papierowych korzystac :oki:

 

1. Nigdy Android nie rozpoznał co chcę do niego powiedzieć, ani po polsku ani po angielsku, może bełkoczę wiem

2. Tak, wyświetlam sobie listę ulubionych, ponad 50 pozycji i przewijam ją palcem. I w tym momencie jak przekroczę chyba 50/h przewijanie się blokuje z komunikatem jak wyżej.

 

Czego nie rozumiecie? A wystarczy że wypnę kabelek i to samo na ekranie smartfona mogę zrobić niezależnie od prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, twinsen napisał:

 

1. Nigdy Android nie rozpoznał co chcę do niego powiedzieć, ani po polsku ani po angielsku, może bełkoczę wiem

2. Tak, wyświetlam sobie listę ulubionych, ponad 50 pozycji i przewijam ją palcem. I w tym momencie jak przekroczę chyba 50/h przewijanie się blokuje z komunikatem jak wyżej.

 

Czego nie rozumiecie? A wystarczy że wypnę kabelek i to samo na ekranie smartfona mogę zrobić niezależnie od prędkości.

Moze czas udac sie do logopedy;)

AA Cie nie rozumie, AK Cie nie rozumie, mam wymieniac dalej?:)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.