Skocz do zawartości

Zmiękczacz wody


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy będzie polecał to co ma.

Ja u siebie mam cosmowater home 22.

Patrzyłem na zużycie wody i soli podczas regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kopie z hurtowni kbwt aquadial 25.

Kupiłem bo była tania bez rozglądania po rynku- produkty BWT są dobrej jakości.

Porównywałem zużycie wody i soli i była bardzo zbliżona do pozostałych.

Póki co działa pół roku, zbyt krótko aby wystawić opinie o bezawaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, hudrza napisał:

Co daje taki zmiękczacz? Nie ma zacieków i osadów z kamienia na armaturze łazienkowej?

Czy taką wodę można normalnie pić?

 

Zamienia jony wapnia na jony sodu ogólnie.

Ślady minimalnie powstają i tak, osad w wodzie dalej będzie, minimalnie ale będzie (zapewne zależy od ujęcia). Ale śladów kamienia nie ma. Czajnik czyszczę co kilka miesięcy.

 

Wodę można pić, ale jeśli masz zmiękczona to znaczy że jest w niej większa ilość sodu co nie jest takie zdrowe.

Ja gotuje na niej, ale pije butelkowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pokażecie na zdjęciach przykładowe instalacje takich filtrów w domu? Rozumiem, że taki filtr montuje się na głównym zaworze w domu? Dużo to ustrojstwo miejsca zajmuje?
Coś jak pralka Frania.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marysia napisał:

Pokażecie na zdjęciach przykładowe instalacje takich filtrów w domu? Rozumiem, że taki filtr montuje się na głównym zaworze w domu? Dużo to ustrojstwo miejsca zajmuje?

Jak mi zamontują to wrzucę, ale to tak za 1,5 miesiaca

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marysia o tyle zajmuje ;) korzyści - brak kamienia, kabina prysznicowa jest dużo czystsza bo nie ma kamienia - jest nalot ale malutki i łatwo zmywalny (chyba jakieś resztki soli czy cuś bo na pewno nie kamień), mniej proszków i płynów trzeba, do zmywarki nie trzeba soli, woda dobrze się pieni :) worek soli za 30zł raz na kwartał i jazda :) sam czyści głowicę co 4m^3 wody

IMG_20200901_083750.jpg

Edytowane przez mPh
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marysia są też 1/2 i 1/3 wielkości mojego :P z montażem dałem 3k w lutym tego roku :P w planach jeszcze osmoza w kuchni :)

co ważne - musi stać nieopodal odpływu bo przy czyszczeniu głowicy spuszcza trochę wody do kanalizy, prądu bierze mikroskopijne ilości :)

Edytowane przez mPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mPh napisał:

@Marysia są też 1/2 i 1/3 wielkości mojego :P z montażem dałem 3k w lutym tego roku :P w planach jeszcze osmoza w kuchni :)

co ważne - musi stać nieopodal odpływu bo przy czyszczeniu głowicy spuszcza trochę wody do kanalizy, prądu bierze mikroskopijne ilości :)

O czym dokładnie świadczy przekrój przewodu zasilającego to urządzenie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mPh napisał:

@Marysia o tyle zajmuje ;) korzyści - brak kamienia, kabina prysznicowa jest dużo czystsza bo nie ma kamienia - jest nalot ale malutki i łatwo zmywalny (chyba jakieś resztki soli czy cuś bo na pewno nie kamień), mniej proszków i płynów trzeba, do zmywarki nie trzeba soli, woda dobrze się pieni :) worek soli za 30zł raz na kwartał i jazda :) sam czyści głowicę co 4m^3 wody

IMG_20200901_083750.jpg

Co to za model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.08.2020 o 11:21, hudrza napisał:

Co daje taki zmiękczacz? Nie ma zacieków i osadów z kamienia na armaturze łazienkowej?

Czy taką wodę można normalnie pić?

ja mam instalacje przygotowana w taki sposob, ze w kuchni jest wyjscie na dodatkowy kran nad płytą kuchenna, gdzie doprowadzona jest woda niezmiekczona. 
Bateria w zlewie tez jest trojdrozna i jedno z podlaczen to woda prosto z wodociagow.
cala reszta ma byc juz z instalacji ze zmiekczaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam instalacje przygotowana w taki sposob, ze w kuchni jest wyjscie na dodatkowy kran nad płytą kuchenna, gdzie doprowadzona jest woda niezmiekczona. 
Bateria w zlewie tez jest trojdrozna i jedno z podlaczen to woda prosto z wodociagow.
cala reszta ma byc juz z instalacji ze zmiekczaczem.
Tez mam osobny kran z wodą 'twardą'.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.