Skocz do zawartości

Mazda CX5 2.0


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

 
Przesiadka z mocnego diesla, to faktycznie musi byc traumatyczna ;]
Po pewnym czasie czlowiek sie przyzwyczaja i az tak nie odczuwasz braku momentu.
IMHO to moze byc dobra opcja jak ktos szuka bezproblemowego auta na dluzej.
Ten silnik i skrzynia raczej przezyja bude ;] Na forum 6-ki sa auta z przebiegami 300-400kkm i dalej jezdza.
U mnie nawet swiece nadal sa fabryczne bo interwal to 120kkm.
Jedno co trzeba oddać to jest cicho jak na takie krecenie po obr i spalanie rozsądne jak na benzynę. Podejrzewam że t.benzyna wypiłabym więcej niż 9.5 jakie zanotowałem


Ciekawe czy 2.5 jedzi zauważalnie lepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maciej__ napisał:

 

I myslisz, ze w CX-5 nagle przestalem hamowac silnikiem i dlatego hamulce leca szybciej? :hehe:

Akurat wolnossace 2.0 duzo lepiej hamuje silnikiem niz 1,4T w Oplu.

 

U mnie AT żyje własnym życiem i trzeba hamować, by powstrzymać pełzanie

Komplet przód starcza na 45 kkm, tył na 75 kkm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maciej__ napisał:

 

I myslisz, ze w CX-5 nagle przestalem hamowac silnikiem i dlatego hamulce leca szybciej? :hehe:

Akurat wolnossace 2.0 duzo lepiej hamuje silnikiem niz 1,4T w Oplu.

 

Szybciej lecą bo są za małe. Często jak widzę np Tucsona to dziwie się ze takie małe tarcze. Ale ze tył szybciej leci to dziwne może to przez auto hold.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, ppmarian said:

Jedno co trzeba oddać to jest cicho jak na takie krecenie po obr i spalanie rozsądne jak na benzynę. Podejrzewam że t.benzyna wypiłabym więcej niż 9.5 jakie zanotowałem
Ciekawe czy 2.5 jedzi zauważalnie lepiej?

 

Jezdzi lepiej i przyjemniej, ale ze wzgledu na akcyze, doplata do 2,5 to 18kPLN i tyle to wg mnie nie jest warte.

Nadal to 4-cyl silnik wolnossacy, wiec jak ktos chce jechac dynamicznie to trzeba krecic. Skrzynia hydrauliczna 6b tez tutaj nie pomaga.

Nie sa to auta do szybkiej jazdy. Osobiscie zamiast 2.5 zdecydowanie wolalbym 2,0T.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stig napisał:

Optymalny to 2.5 będzie i w takiego będę celował za 3 lata👍. Piszę to w kontekście mojego 2.0 w Type R 😁

 

2.5 w Mazdzie jeździ bardzo przeciętnie, a do tego połączony jest z mułowatym autoamtem. Na tle odpowiednika 2.0 tsi z dsg wypada słabo. Tle bmw 20i wypada fatalnie.

 

6 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Na forach czy grupach FB to cale doktoraty sa z tego tematu ;]

Ja naprawde spokojnie jezdze, w Astrze po 70kkm byly caly czas fabryczne klocki i mialy jeszcze sporo miesa.

 

Leon - 97 kkm - tył oryginał klocki plus tarcze, a przód wymieniony na nowy na gwarancji przy przebiegu ok 26 kkm.

 

Merc - 83 kkm - przod oryginal, a z tylu klocki przy przebiegu 46 kkm.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rwIcIk napisał:

U mnie AT żyje własnym życiem i trzeba hamować, by powstrzymać pełzanie

Komplet przód starcza na 45 kkm, tył na 75 kkm.

 

W trybie sport nie hamuje silnikiem? To jedyna wg. mnie zaleta w moim przypadku choć i tak go nie używam i wolę żeglowanie 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stig napisał:

W trybie sport nie hamuje silnikiem? To jedyna wg. mnie zaleta w moim przypadku choć i tak go nie używam i wolę żeglowanie 😁 

Hamuje w każdym trybie. Ale przy bardzo małej prędkości zaczyna pełzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mmaciejosss napisał:

Im więcej hamujesz silnikiem tym dłużej żyją klocki hamulcowe. Czego nie rozumiesz . Sam piszesz że miałeś oryginalne klocki czy 70kkm . 

Taa a jak w ogóle nie jeździsz to jeszcze mniej je zużyjesz :phi:.

Takie porównania pomiędzy różnymi konstrukcjami są bezsensu. Ja przy takim samym stylu jazdy potrafiłem zużyć klocki w 15kkm (Punto), 80kkm (Subaru) jak i cały komplet tarcze-klocki w 45kkm (Volvo). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wujek napisał:

Szybciej lecą bo są za małe. Często jak widzę np Tucsona to dziwie się ze takie małe tarcze. Ale ze tył szybciej leci to dziwne może to przez auto hold.

To głównie szkoła japońska, podobna jak i włoska zakładanie zbyt małych/słabych kompletów do auta. Często jest tak, że są adaptowane  całe zestawy od modeli/wersji znacznie lżejszych czy słabszych. 

W Volvo też tył poleciał 2x szybciej niż przód, auto hold nie używałem, ale auto i tak zaciąga automatycznie tył po parkowaniu. W sumie na postoju tarcze się nie zużywają ..

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał:

Taa a jak w ogóle nie jeździsz to jeszcze mniej je zużyjesz :phi:.

Takie porównania pomiędzy różnymi konstrukcjami są bezsensu. Ja przy takim samym stylu jazdy potrafiłem zużyć klocki w 15kkm (Punto), 80kkm (Subaru) jak i cały komplet tarcze-klocki w 45kkm (Volvo). 

Fiat to był w ogóle udany. W Punto raz mi się po 10tys. km skończyły 🤦‍♂️

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2022 o 19:42, rwIcIk napisał:

U mnie AT żyje własnym życiem i trzeba hamować, by powstrzymać pełzanie

Komplet przód starcza na 45 kkm, tył na 75 kkm.

 

Masz aktywny tempomat i często używasz? Bo to (poza słabymi hamulcami) może być często rozwiązaniem zagadki szybko zużywających się hamulców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, janusz napisał:

Masz aktywny tempomat i często używasz? Bo to (poza słabymi hamulcami) może być często rozwiązaniem zagadki szybko zużywających się hamulców. 

Nie mam 

9t chyba taki urok tej skrzyni i zbyt małych hamulców.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
W dniu 3.09.2022 o 10:23, Maciej__ napisał(a):

Wlasnie minal kolejny rok z Mazda, wiec moge znowu cos skrobnac, moze komus sie przyda ;]

 

Szybko ten czas leci, dzisiaj zrobilem nastepny serwis po roku, auto ma obecnie 7 lat i prawie 120kkm, z czego u mnie troche ponad 60kkm.

Ogolnie to wszystko dziala jak nalezy, oleju nie bierze, wyciekow brak. Poza standardowa wymiana oleju/filtrow przy 120kkm doszly swiece.

Swiece jeszcze fabryczne i bez problemu wytrzymaly zakladany interwal. Poza tym nic przy silniku nie bylo robione.

Koszt przegladu z wymiana swiec 850PLN w ASO + moje materialy ok 700PLN, w tym swiece irydowe NGK 300PLN. 

Auto mechanicznie wydaje sie byc naprawde trwale i bezproblemowe :ok:

 

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, trex11 napisał(a):

W auto swiat na początku roku byla mazda 6 2,5l, 350 tys km przebiegu 10 lat i silnik dalej oryginalny rozrzad i bez ubytku oleju, od spodu bez rdzy.

Normalne przebiegi wielu aut. Jeśli licznik nie skręcony.

W rodzinie jest Opel i Audi z takim nalotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Koszt przegladu z wymiana swiec 850PLN w ASO + moje materialy ok 700PLN, w tym swiece irydowe NGK 300PLN. 

Auto mechanicznie wydaje sie byc naprawde trwale i bezproblemowe :ok:

 

 

Teraz wiem, dlaczego 2 tyg temu klient zrobił wielkie oczy. Przyjechał CX5 2.5 benzyna 2016r na wymianę oleju i filtra kabiny, wcześniej jeździł do ASO chyba. Zalałem mu Total GF6 0w20, plus dwa filtry (jakiś Bosch, już nie pamiętam) i mówię 390 zł. Klient pyta, a ile za wymianę? Odpowiadam, że razem za wszystko, wtedy zobaczyłem taką minę :totalszok:

No, ale jak na ASO japońskiej marki, to nie ma co wybrzydzać, nie jest tragicznie.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Teraz wiem, dlaczego 2 tyg temu klient zrobił wielkie oczy. Przyjechał CX5 2.5 benzyna 2016r na wymianę oleju i filtra kabiny, wcześniej jeździł do ASO chyba. Zalałem mu Total GF6 0w20, plus dwa filtry (jakiś Bosch, już nie pamiętam) i mówię 390 zł. Klient pyta, a ile za wymianę? Odpowiadam, że razem za wszystko, wtedy zobaczyłem taką minę :totalszok:

No, ale jak na ASO japońskiej marki, to nie ma co wybrzydzać, nie jest tragicznie.

 

Ja nawet rozwazalem jakis warsztat niezalezny, ale dostalem wyceny na 550-600PLN za ten sam zakres.

Dodatkowo nie pracuja w weekendy, a mi sie nie chce w tygodniu jezdzic i kombinowac.

Przy okazji w ASO zawsze elegancko umyja i wysprzataja w srodku. Na myjni bym musial za to dac z 70-100PLN extra ;)

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, trex11 napisał(a):

To ok ale mowa o bezynie a nie diezlu i do 350 tys km zero usterek , byly tylko klocki i tarcze wymieniane.

Zresztą na otomoto byka taka sama mazda 2,5 w automacie z przebiegiem 550 tys km, mam jeszcze zdjecia.

Jeden to benzyna 2,2 w gazie z 2002 roku - poszedł właśnie do ludzi i dalej będzie jeździł ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ja nawet rozwazalem jakis warsztat niezalezny, ale dostalem wyceny na 550-600PLN za ten sam zakres.

Dodatkowo nie pracuja w weekendy, a mi sie nie chce w tygodniu jezdzic i kombinowac.

Przy okazji w ASO zawsze elegancko umyja i wysprzataja w srodku. Na myjni bym musial za to dac z 70-100PLN extra ;)

Zrobiłbyś wycieczkę do GA, na paliwo nie wiem, ze 4 stówki, ale magnes na lodówkę z nad polskiego morza bezcenny, zrobilibyśmy taniej, tylko bez piwka, żeby po robocie jeszcze na jakiś rower wyskoczyć.

Gdybyś wcześniej zaanonsował, to i sobota wchodzi w grę, ale nie dzisiaj, bo akurat pół dnia zabawialiśmy @kravitz razem z @r1sender ;) Jakąś szybką myjkę też by się ogarnęło, umiem się wyrobić za 8 zł na samoobsługowej ;]

  • Lubię to 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Zrobiłbyś wycieczkę do GA, na paliwo nie wiem, ze 4 stówki, ale magnes na lodówkę z nad polskiego morza bezcenny, zrobilibyśmy taniej, tylko bez piwka, żeby po robocie jeszcze na jakiś rower wyskoczyć.

Gdybyś wcześniej zaanonsował, to i sobota wchodzi w grę, ale nie dzisiaj, bo akurat pół dnia zabawialiśmy @kravitz razem z @r1sender ;) Jakąś szybką myjkę też by się ogarnęło, umiem się wyrobić za 8 zł na samoobsługowej ;]

Mój teściu Janusz biznesu na samoobsługowej potrafi wziąć:

1. wiadro 

2. swoją szczotkę

3. szampon 

i kiedyś za 3 płn całość "oblatywał" 

🤣

  • Dzięki 2
  • Haha 3
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Camel napisał(a):

Mój teściu Janusz biznesu na samoobsługowej potrafi wziąć:

1. wiadro 

2. swoją szczotkę

3. szampon 

i kiedyś za 3 płn całość "oblatywał" 

🤣

Dobry jest.

 

Ze swoją szczotką jeszcze poniżej 5zł nie zszedłem. I to za Yarisa.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Camel napisał(a):

Mój teściu Janusz biznesu na samoobsługowej potrafi wziąć:

1. wiadro 

2. swoją szczotkę

3. szampon 

i kiedyś za 3 płn całość "oblatywał" 

🤣

też tak robię tylko nie za 3 zł:hehe: ta chemia to się może do mycia roweru nadaje, a szczotki do szczotkowania ale blachy aluminiowej:chory:

  • Lubię to 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2023 o 20:10, Camel napisał(a):

Mój teściu Janusz biznesu na samoobsługowej potrafi wziąć:

1. wiadro 

2. swoją szczotkę

3. szampon 

i kiedyś za 3 płn całość "oblatywał" 

🤣

Ja czasami biorę wiadro i gąbkę,  jak faktycznie chcę umyc, a nie tylko soryskac myjką  po zimie, czy w zimie.

W wiadrze plukam gąbkę. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2023 o 14:20, Rado_ napisał(a):

Ja czasami biorę wiadro i gąbkę,  jak faktycznie chcę umyc, a nie tylko soryskac myjką  po zimie, czy w zimie.

W wiadrze plukam gąbkę. 

na samoobsługowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2023 o 20:10, Camel napisał(a):

Mój teściu Janusz biznesu na samoobsługowej potrafi wziąć:

1. wiadro 

2. swoją szczotkę

3. szampon 

i kiedyś za 3 płn całość "oblatywał" 

🤣

ja potrafię nawet wyglinkować auto na takiej stacji ;) Swój aktywny szampon, 2 gąbki, wiaderko. Nikt nie marudził ;) Janusz biznesu to podczas ulewy leje szampon na samochód i czeka na efekty wraz z płukaniem ;) 

  • Haha 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.