Skocz do zawartości

Panele winylowe do łazienki


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, bochumil napisał:

Również w obrębie prysznica?

Jasne, że tak. Pod prysznic chyba tylko bym nie dawał? Nie są 100% szczelne.

 

10 godzin temu, bochumil napisał:

Istnieje wariant paneli winylowych ściennych?

Nie wiem ale klejone możesz położyć nawet na sufit.

 

10 godzin temu, bochumil napisał:

Jak z trwałością takiego rozwiązania?

Są mniej twarde niż z MDF. Trzeba wybierać te o najwyższym, dostępnym stopniu ścieralności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale to w ubikacji gdzie jedynie pralka oprócz muszli stoi. Nie brałem klejonych, kładłem je na płytki. Chciałem niskim kosztem, bez kucia, coś zmienić.

Po lewej po rewolucji, mało widać tych paneli na zdjęciu. Jak znajdę inne to dorzucę. Kupowałem je jak dobrze pamiętam w LM. 

Resized_20191214_100925_6815.jpeg

MmsCamera_2019-12-10-12-56-20.jpg

Edytowane przez szpyrek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpyrek napisał:

Ja mam ale to w ubikacji gdzie jedynie pralka oprócz muszli stoi. Nie brałem klejonych, kładłem je na płytki. Chciałem niskim kosztem, bez kucia, coś zmienić.

Po lewej po rewolucji, mało widać tych paneli na zdjęciu. Jak znajdę inne to dorzucę. Kupowałem je jak dobrze pamiętam w LM. 

Resized_20191214_100925_6815.jpeg

MmsCamera_2019-12-10-12-56-20.jpg

 

Czy fugi z poprzedniej glazury nie odznaczają się na nowych panelach winylowych ?

W jaki sposób je kleiłeś ?

Jakiej są grubości ?

Montaż na styk, czy na zamki (podłoga) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomo

Wybrałem panele na klik a nie klejone tylko dlatego, że stałaby na nich pralka a na niej suszarka. Obawiałem się czy przy wirowaniu klej nie puści i nie zrobią się szpary. Przy obecnych panelach jest wszystko ok. 

Fugi nie widać, chyba za mała powierzchnia a może też przez pstrokaty wzór. 

 

2mkw i nie dawałem też podkładu. Od 8mc nic się z podłoga nie dzieje. 

https://m.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/panele-podlogowe-winylowe/panele-winylowe-gatsby-forte-artens,p464549,l2341.html

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szpyrek napisał:

@Tomo

Wybrałem panele na klik a nie klejone tylko dlatego, że stałaby na nich pralka a na niej suszarka. Obawiałem się czy przy wirowaniu klej nie puści i nie zrobią się szpary. Przy obecnych panelach jest wszystko ok. 

Fugi nie widać, chyba za mała powierzchnia a może też przez pstrokaty wzór. 

 

2mkw i nie dawałem też podkładu. Od 8mc nic się z podłoga nie dzieje. 

https://m.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/panele-podlogowe-winylowe/panele-winylowe-gatsby-forte-artens,p464549,l2341.html

 

A te białe na ścianie to też winyl, czy normalnie płytka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Odkopię temat.

 

Zostałem namaszczony do ułożenia paneli w łazience.
Żona kupiła w LM (Saloniki Intenso Artens) o grubości aż 4mm
Dokupiła też podkład 1,5mm.

Teraz są płytki z fugą pewnie min. 4mm i powstaje pytanie czy równać fugi czy dawać ten podkład ?

 

Kolejne pytanie o wykończenie na ścianie. Tutaj również czeka mnie malowanie istniejącej glazury i nie wiem jak połączyć pion z poziomem.

Listwa przypodłogowa to chyba nie teges ? Dałbym na równo i może jakiś silikon, ale co z faktem zalecanej dylatacji ?

 

Tak dużo pytań tak mało odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.