Skocz do zawartości

Wynajem z wypożyczalni i karta kredytowa


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, zejk napisał:

Poddaję się, nie jestem w stanie Ci tego wytłumaczyć w sposób taki, żebyś zrozumiał.

To samo ja o tobie mogę napisać. Czekam na odpowiedź banku - ona rozstrzygnie, jak jest. Bo przyznaję, że w jednym punkcie po prostu nie wiem, jak to działa.

Na pozostałe odpowiedziałem. I nie łudzę się, że jesteś w stanie choćby wskazać, czego niby nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

Nie wszystkie. Wymagają poprostu zabezpieczenie, jeżeli twój bank i twoja karta debetowa potrafi zablokować kwotę odpowiedzialności to powinno być ok

Nie - nie zawsze jest OK, mimo że na debetówce masz odpowiednią kwotę do zablokowania. Witam w klubie "tych, co nie rozumieją".

Najlepsze wyjaśnienie jest takie, że faktycznie da się po preautoryzacji ściągać kasę bez ograniczeń (do limitu kredytu) - tu czekam na odpowiedź banku. Jeżeli potwierdzi, to wszystko będzie jasne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Polarny napisał:

Nie - nie zawsze jest OK, mimo że na debetówce masz odpowiednią kwotę do zablokowania. Witam w klubie "tych, co nie rozumieją".

Najlepsze wyjaśnienie jest takie, że faktycznie da się po preautoryzacji ściągać kasę bez ograniczeń (do limitu kredytu) - tu czekam na odpowiedź banku. Jeżeli potwierdzi, to wszystko będzie jasne.

 

Czyli twierdzisz, że debetówka przeszła preautoryzację a potem nie da się jej wykorzystać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

Czyli twierdzisz, że debetówka przeszła preautoryzację a potem nie da się jej wykorzystać ?

Właśnie da się. A mimo to wymagają kredytówki (niektórzy).

Odpowiedź z banku na zadane przeze mnie pytanie powinna ostatecznie wszystko wyjaśnić. Bo argument "klient jest bardziej wiarygodny finansowo" w momencie, gdzie i tak blokuje mu się kasę, jest bez sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Polarny napisał:

Właśnie da się. A mimo to wymagają kredytówki (niektórzy).

Odpowiedź z banku na zadane przeze mnie pytanie powinna ostatecznie wszystko wyjaśnić. Bo argument "klient jest bardziej wiarygodny finansowo" w momencie, gdzie i tak blokuje mu się kasę, jest bez sensu.

 

 

Ale to wypozyczalnia ustala zasady a nie ty :hehe:

Wiec chyba wiedza lepiej co ma sens, a co nie ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2020 o 11:19, grogi napisał:

 

W sumie to tak. I od tego masz narzędzie zwane charge-back, żeby kontestować niektóre transakcje. 

Załóżmy korzystasz z tej procedury. Pieniądze wracają. Czy wypożyczalnia/hotel/inny podmiot któremu udostępniłeś dane karty, może ponownie ją obciążyć z tego samego tytułu do którego odnosił się charge back?

Jeżeli tak to może być błędne koło.:bzik:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DamU napisał:

Załóżmy korzystasz z tej procedury. Pieniądze wracają. Czy wypożyczalnia/hotel/inny podmiot któremu udostępniłeś dane karty, może ponownie ją obciążyć z tego samego tytułu do którego odnosił się charge back?

Jeżeli tak to może być błędne koło.:bzik:

 

Wtedy to by juz podpadalo pod zwykla kradziez...

Poza tym bank zanim zwroci $$$ z tytulu CB to kontaktuje sie ze sprzedawca w celu odniesienia sie do roszczenia.

Na sprzedawcy ciazy obowiazek udowodnienia, ze bylo zasadne.

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
5 godzin temu, sherif napisał:

IMHO regulamin wymaga kredytówki a jak pracownik do tego podejdzie to inna sprawa.

Nie wszędzie. W US wielokrotnie brałem auta debetówką do konta w aliorowym kantorze i nie było najmniejszego problemu. Blokada na wysokość kwoty wynajmu i tyle. W UK podobnie tylko brali + 200 funtów kaucji - i tu uwaga potem był zwrot tych pieniędzy osobna transakcją.

 

Na debetowkach tak samo można rozliczyć inna kwotę niż ta wprowadzona przy autoryzacji i potwierdzona pinem. Ćwiczone wielokrotnie. Płatności bez PINu, na sam pasek magnetyczny też. Tak samo jak można wbić z palca numer do terminala, wpisać CVV (albo i nie) i też przejdzie.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, krawiec napisał:

Na debetowkach tak samo można rozliczyć inna kwotę niż ta wprowadzona przy autoryzacji i potwierdzona pinem. Ćwiczone wielokrotnie. Płatności bez PINu, na sam pasek magnetyczny też. Tak samo jak można wbić z palca numer do terminala, wpisać CVV (albo i nie) i też przejdzie.

Coś jest na rzeczy, bo gdy kiedyś płaciłem za autostradę we Włoszech, to na automatycznej bramce wkładałem kartę do szczeliny, nie pytał o żaden PIN, karta wychodziła i płatność była ściągana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Polarny napisał:

Właśnie da się. A mimo to wymagają kredytówki (niektórzy).

Odpowiedź z banku na zadane przeze mnie pytanie powinna ostatecznie wszystko wyjaśnić. Bo argument "klient jest bardziej wiarygodny finansowo" w momencie, gdzie i tak blokuje mu się kasę, jest bez sensu.

 

bo mają tak w regulaminie wpisane.

21 minut temu, krawiec napisał:

Nie wszędzie. W US wielokrotnie brałem auta debetówką do konta w aliorowym kantorze i nie było najmniejszego problemu. Blokada na wysokość kwoty wynajmu i tyle. W UK podobnie tylko brali + 200 funtów kaucji - i tu uwaga potem był zwrot tych pieniędzy osobna transakcją.

 

Na debetowkach tak samo można rozliczyć inna kwotę niż ta wprowadzona przy autoryzacji i potwierdzona pinem. Ćwiczone wielokrotnie. Płatności bez PINu, na sam pasek magnetyczny też. Tak samo jak można wbić z palca numer do terminala, wpisać CVV (albo i nie) i też przejdzie.

O tym pisałem. ZTCP jak wypożyczałem w National to też było w warunkach, że ma być kk a poszło debetowa.

Może to zależy od samej procedury bookowania środków w bankach, kiedyś mi w hotelu tłumaczyli, że dla k. debetowej niektóre banki to blokują lub mocno ograniczają (np czasowo), natomiast przy kredytówka zasada są takie same narzucone przez wystawcę (np Visę).

Odnośnie autoryzacji przy kredytówkach CVV nie jest wymage, przy debetówce musiałem podać ten numer.

Kiedyś z kolegami rozkminialiśmy bramki we Włoszech, dlaczego u jednego zdjęło z konta u drugiego nie. Okazało się, żę bramki nie wymagają PINu przy płatności kartą i niektóre banki odrzucają potem takie transakcje bez autoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Jak dawniej robiłeś autoryzacje bez CVV to jak się karta okazała fałszywa to traciłeś kasę. Jak miałeś CVV to bank tracił a nie ty. O ile pamietam była tez różnica w opłatach - z CVV były o polowe mniejsze. Teraz jak są te z chipem to żeby nie stracić kasy w razie fałszywej karty musisz użyć chipa. CVV nie wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

To nie tak. Jak dawniej robiłeś autoryzacje bez CVV to jak się karta okazała fałszywa to traciłeś kasę. Jak miałeś CVV to bank tracił a nie ty. O ile pamietam była tez różnica w opłatach - z CVV były o polowe mniejsze. Teraz jak są te z chipem to żeby nie stracić kasy w razie fałszywej karty musisz użyć chipa. CVV nie wystarcza. 

 

Doprecyzowując, to jest z perspektywy sprzedawcy napisane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
5 godzin temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

To nie tak. Jak dawniej robiłeś autoryzacje bez CVV to jak się karta okazała fałszywa to traciłeś kasę. Jak miałeś CVV to bank tracił a nie ty. O ile pamietam była tez różnica w opłatach - z CVV były o polowe mniejsze. Teraz jak są te z chipem to żeby nie stracić kasy w razie fałszywej karty musisz użyć chipa. CVV nie wystarcza. 

Taaa użyj gdzieś chipa tam u was...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, krawiec napisał:

Taaa użyj gdzieś chipa tam u was...

 

@HanYs i wykład o wyższości amerykańskiego systemu bankowego nad europejskim... 3...2...1... :jem: 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Kartka kredytowa chyba z zalozenia nie moze byc przedplacona...

O wirtualnych KK tez nie slyszalem.

A właśnie, że może, karta zachowuje się i działa jak KK, ale kasy ma tyle ile na nią przeleję.

https://www.ing.pl/indywidualni/karty/karty-do-konta/karta-wirtualna-ing-visa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AstraC napisał:

A właśnie, że może, karta zachowuje się i działa jak KK, ale kasy ma tyle ile na nią przeleję.

https://www.ing.pl/indywidualni/karty/karty-do-konta/karta-wirtualna-ing-visa

 

Ale to nie jest karta kredytowa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Polarny napisał:

Nie - nie zawsze jest OK, mimo że na debetówce masz odpowiednią kwotę do zablokowania. Witam w klubie "tych, co nie rozumieją".

Najlepsze wyjaśnienie jest takie, że faktycznie da się po preautoryzacji ściągać kasę bez ograniczeń (do limitu kredytu) - tu czekam na odpowiedź banku. Jeżeli potwierdzi, to wszystko będzie jasne.

 

 

Nie będą każdemu klientowi przecież debetówki na 100k preautoryzować na wypadek gdyby zepchnął auto ze skarpy lub urządził w nim grilla. Zrobią na 1k i gdy coś się stanie to będą się z nim bujać.

Tymczasem robiąc preautoryzację na kredytówce na ten sam 1k mogą zawsze sobie dodatkowe brakujące 99k ściągnąć.

 

To jest różnica między kartami, dzięki której ja też wolałbym żeby klient przedstawił kredytową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Kartka kredytowa chyba z zalozenia nie moze byc przedplacona...

O wirtualnych KK tez nie slyszalem.

 

Rachunek karty można zasilić wcześniej. Dawno tu w mBanku to zwiększało kwotę, do jakiej kartę można obciążyć.

 

To świetna sprawa dla.banku: nie ponosi ryzyka kredytowego, a dostaje opłatę za transakcje kk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grogi napisał:

 

Rachunek karty można zasilić wcześniej. Dawno tu w mBanku to zwiększało kwotę, do jakiej kartę można obciążyć.

 

To świetna sprawa dla.banku: nie ponosi ryzyka kredytowego, a dostaje opłatę za transakcje kk.

 

To ja wiem, ze tak to dziala :ok: Sam tak robilem jak kupowalem bilety lotnicze, ktore kosztowaly wiecej niz mam limit na karcie KK.

Ale z zalozenia, KK musi miec jakis limit kredytowy. Zwykly prepaid tego nie ma i mozesz wydac tyle ile wplacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AstraC napisał:

Nie, ale tak się zachowuje, tam gdzie debetowa nie działa

Dałeś link do wirtualnej - a mają rzeczywistą, przedpłaconą, która udaje kredytową?

3 godziny temu, Dark_Knight napisał:

Tymczasem robiąc preautoryzację na kredytówce na ten sam 1k mogą zawsze sobie dodatkowe brakujące 99k ściągnąć.

Zwłaszcza że wielu ludzi ma limit 3k. Na kaucję akurat wystarczy, jak się zawczasu pospłaca wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Polarny napisał:

Zwłaszcza że wielu ludzi ma limit 3k. Na kaucję akurat wystarczy, jak się zawczasu pospłaca wszystko.

 

Dlatego na widok dziwnych kart żądają czasem drugiej. A jak położysz na stół jakąś kartę premium to współpracują z szerokim uśmiechem i jeszcze proponują różne dodatkowe wypasy.

 

 

PS. Nie wiem co to za ludzie mający takie śmieszne limity ale na pewno nie jest ich zbyt wielu.

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dark_Knight napisał:

Dlatego na widok dziwnych kart żądają czasem drugiej.

Zdefiniuj "dziwna karta" - zwłaszcza, jak ją rozpoznać.

17 minut temu, Dark_Knight napisał:

PS. Nie wiem co to za ludzie mający takie śmieszne limity ale na pewno nie jest ich zbyt wielu.

Jest ich wielu. Sam częściowo do nich należę, bo na drugiej karcie mam właśnie niski limit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Polarny napisał:

Zdefiniuj "dziwna karta" - zwłaszcza, jak ją rozpoznać.

 

Nie wiem. Zapytaj tych, co żądają drugiej. Oni na pewno wiedzą, skoro żądają. Ode mnie nikt nigdy drugiej nie żądał, więc moja karta chyba nie jest dziwna.

 

38 minut temu, Polarny napisał:

Jest ich wielu. Sam częściowo do nich należę, bo na drugiej karcie mam właśnie niski limit.

 

Mam taką teorię, że akurat takich jak Ty to z pewnością na świecie nie jest wielu.

;l

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dark_Knight napisał:

Nie wiem. Zapytaj tych, co żądają drugiej.

Nie dziwne że nie wiesz, bo dokładnie tak samo wyglądająca karta może mieć limit 2k jak i 100k. Mało tego - na tej samej karcie limit mogę zmienić w takim przedziale. Ty jednak twierdzisz, że limit da się rozpoznać po wyglądzie.

29 minut temu, Dark_Knight napisał:

Mam taką teorię, że akurat takich jak Ty to z pewnością na świecie nie jest wielu.

Sebixów nie rozumiejących o czym mowa, jest za to dostatek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Polarny napisał:

Nie dziwne że nie wiesz, bo dokładnie tak samo wyglądająca karta może mieć limit 2k jak i 100k. Mało tego - na tej samej karcie limit mogę zmienić w takim przedziale. Ty jednak twierdzisz, że limit da się rozpoznać po wyglądzie.

 

Dowód incydentalny, ale kiedy miałem KK z rabobanku, to byłem traktowany zdecydowanie lepiej.

 

Creditcard: RaboCard - €1.000 bestedingslimiet - Rabobank

 

Ciekawe czemu? Czyżby kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Polarny napisał:

Nie dziwne że nie wiesz, bo dokładnie tak samo wyglądająca karta może mieć limit 2k jak i 100k. Mało tego - na tej samej karcie limit mogę zmienić w takim przedziale. Ty jednak twierdzisz, że limit da się rozpoznać po wyglądzie.

 

Są karty, które nie mogą mieć 2k. I te poznasz po wyglądzie.

 

53 minuty temu, Polarny napisał:

Sebixów nie rozumiejących o czym mowa, jest za to dostatek.

 

To może mieć jedno z drugim coś wspólnego...

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, grogi napisał:

 

Dowód incydentalny, ale kiedy miałem KK z rabobanku, to byłem traktowany zdecydowanie lepiej.

 

Creditcard: RaboCard - €1.000 bestedingslimiet - Rabobank

 

Ciekawe czemu? Czyżby kolor?

 

Absolutnie tak. Ja wielokrotnie spotkałem się z traktowaniem zależnym od tego, jaką kartę podaję sprzedawcy.

:ok:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krawiec napisał:

Taaa użyj gdzieś chipa tam u was...

 

Krawiec

 

Hmm, amerykańskie chipy działają bez problemu w EU. Może to jednak coś nie tak z europejskimi kartami? ;)

 

A na poważnie to obecnie nie ma żadnych problemów, banki się chyba w końcu jakoś dogadały. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grogi napisał:

kiedy miałem KK z rabobanku, to byłem traktowany zdecydowanie lepiej.

 

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

Są karty, które nie mogą mieć 2k. I te poznasz po wyglądzie.

Ale nie mówimy o kwestii, czy jakieś karty oznaczają szczególnie lepsze traktowanie, lecz o kwestii, że jakieś karty powodują szczególnie gorsze traktowanie. Zwłaszcza chodzi o wymóg drugiej karty na widok "dziwnej" karty.

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:
Cytuj

Sebixów nie rozumiejących o czym mowa, jest za to dostatek.

 

To może mieć jedno z drugim coś wspólnego...

Jesteś w większości. Teraz lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Polarny napisał:

Ale nie mówimy o kwestii, czy jakieś karty oznaczają szczególnie lepsze traktowanie, lecz o kwestii, że jakieś karty powodują szczególnie gorsze traktowanie. Zwłaszcza chodzi o wymóg drugiej karty na widok "dziwnej" karty.

 

Jeśli na karcie będzie "Bank of Nigeria" to ja zażądałbym drugiej. Albo na widok karty, którą kiedyś przyjąłem a potem okazało się, że klient miał limit 2kPLN.

Generalnie polecam karty złote, platynowe i inne takie. One nigdy nie powodują problemów.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:

 

Hmm, amerykańskie chipy działają bez problemu w EU. Może to jednak coś nie tak z europejskimi kartami? ;)

 

A na poważnie to obecnie nie ma żadnych problemów, banki się chyba w końcu jakoś dogadały. 

 

 

Z przelewami IBAN też :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

Absolutnie tak. Ja wielokrotnie spotkałem się z traktowaniem zależnym od tego, jaką kartę podaję sprzedawcy.

:ok:

 

To była zwykła karta, nie Gold. Ale byłem traktowany jakbym miał właśnie miał Golda. W Berlinie dostałem kiedyś nawet gwiazdę na wyjazd do Polski... 😄

 

Wniosek - warto dopłacić do personalizowanej karty z nadrukiem, i zażyczyć sobie złotego koloru 😄

Edytowane przez grogi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grogi napisał:

 

To była zwykła karta, nie Gold. Ale byłem traktowany jakbym miał właśnie miał Golda. W Berlinie dostałem kiedyś nawet gwiazdę na wyjazd do Polski... 😄

 

Wniosek - warto dopłacić do personalizowanej karty z nadrukiem, i zażyczyć sobie złotego koloru 😄

 

Mam 3 złote karty i żadna nie ma złotego koloru. Jak żyć?

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2020 o 11:30, Florydziak_Florydziak_Flor napisał:


Takie typowe przykłady - wynajmując samochód w Niemczech w Sixt nie ma problemu pojechania nim do Polski jeżeli samochód nie jest marki BMW czy Mercedes. Ale jak jest BMW to nie wolno wjeżdżać do wielu krajów. I

Bardzo ciekawa teoria. Sixt w Polsce ma BMW i Merce wiem ,bo często nimi jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, format napisał:

 

@HanYs i wykład o wyższości amerykańskiego systemu bankowego nad europejskim... 3...2...1... :jem: 

Nie ma co ciemniakom wykładać. ;] 

W Pępku świata jest najnowocześniejsza bankowość i wszyscy to wiedzO.

O wątku z rewelacjami w polskich bankach już zapomniałeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
4 godziny temu, HanYs napisał:

Gdzie Ty byłeś człowieku ? :hehe:

Heheh W Chattanooga 😄

I był cyrk w hotelu z płatnością kartą kredytową ... dopiero ręczne wpisanie danych karty na terminalu wraz z CVV rozwiązało sprawę.

Ale to pewnie dla tego, że karta ma ustawioną autoryzację PINem jak idzie po chipie... a terminal PINu nie chciał...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krawiec napisał:

Heheh W Chattanooga 😄

I był cyrk w hotelu z płatnością kartą kredytową ... dopiero ręczne wpisanie danych karty na terminalu wraz z CVV rozwiązało sprawę.

Ale to pewnie dla tego, że karta ma ustawioną autoryzację PINem jak idzie po chipie... a terminal PINu nie chciał...

 

Tak samo robił Grek w hotelu :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HanYs napisał:

Bardzo ciekawa teoria. Sixt w Polsce ma BMW i Merce wiem ,bo często nimi jeżdżę.

 

Ma. Ale niemieckiego Ci nie da na wjazd do Polski. Też tak kiedyś miałem we Frankfurcie. Opcja oddania auta w Polsce była tylko dla niektórych marek.

 

Edytowane przez Dark_Knight
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krawiec napisał:

Heheh W Chattanooga 😄

I był cyrk w hotelu z płatnością kartą kredytową ... dopiero ręczne wpisanie danych karty na terminalu wraz z CVV rozwiązało sprawę.

Ale to pewnie dla tego, że karta ma ustawioną autoryzację PINem jak idzie po chipie... a terminal PINu nie chciał...

 

Krawiec

Może ZIP chciał :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krawiec napisał:

Heheh W Chattanooga 😄

I był cyrk w hotelu z płatnością kartą kredytową ... dopiero ręczne wpisanie danych karty na terminalu wraz z CVV rozwiązało sprawę.

Ale to pewnie dla tego, że karta ma ustawioną autoryzację PINem jak idzie po chipie... a terminal PINu nie chciał...

 

Krawiec

Mi za to w Polsce terminal poprosił o PIN do kredytówki do której go nie mam. Wcisnąłem "zielony" i poszło. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie bywa przy rezerwacji z booking.
Jedna kwota blokowana a druga pobierana już podczas pobytu w hotelu na podstawie danych karty.

To jest czasem wkurzajace, zwlaszcza jak mowiny o wiekszych kwotach. Jak mi kiedys wypompowali takim nunerem prawie caly limit z karty to teraz staram sie pilnowac, zeby nie robili drugiego obciazenia tylko rozliczali blokade.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.