Skocz do zawartości

K3 robi drewnianą podłogę...


K3

Rekomendowane odpowiedzi

No to ruszyli, ze sporym opóźnieniem...

Podłoga beton, lekkie podwyższenie i położenie zwykłych desek...

 

Dziś sprzątanie, wyniesienie niektórych rzeczy, i zrobienie ramki...

Podłoga wygląda tak...

 

IMG_20200818_204527.jpg.dfc1c599a3a30224dd69aba92c463a03.jpg

 

Ramka już jest, docinamy "legary"...

 

IMG_20200818_211603.jpg.6e27e98083f399b105d35e6901b1484f.jpg

 

Ramka + dwa legary, jeden niewidoczny na zdjęciu. Pozostałe trzy czekają na przyniesienie z garażu i docięcie.

Pewnie jutro, i też zacznę układać dechy...

 

IMG_20200818_214732.jpg.3a52ed1e83c4533456b93f0a62769b20.jpg

 

 

Generalnie, "projekt" mocno budżetowy. Deski zwykłe 22x100mm, heblowane jednostronnie. To tego pójdzie na nie bezbarwny lakier.

Więcej nie potrzeba, to jest coś w rodzaju zamkniętego tarasu...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, K3 napisał:

Grubość 22mm. Nikt tam nie będzie skakał. I dlatego dałem o dwa legary więcej...

Na dziś koniec...

Tych pustek nie wypadałoby czymś wypełnić?

Będzie pudło rezonansowe....

No i lakier daj porządny, twardy.

Dechy u moich rodziców mają się dobrze już ponad 40 lat :ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

Tych pustek nie wypadałoby czymś wypełnić?

Będzie pudło rezonansowe....

No i lakier daj porządny, twardy.

Dechy u moich rodziców mają się dobrze już ponad 40 lat :ok:

 

 

W salonie mam podobnie podłogę zrobioną, aczkolwiek deski lepsze. Teoretycznie, bo jak na razie to mi lepiej jakościowo wychodzi...

Ale "system" podobny: legary i deski lakierowane. I sąsiedzi z dołu nie narzekają, więc na balkonie nie powinno być gorzej...

 

Nie wiem, czy kłaść lakier, czy raczej bejcę. Deski sa generalnie najtańsze jakie tylko znalazłem, mają też lekkie zaokrąglenia na krawędziach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, K3 napisał:

W salonie mam podobnie podłogę zrobioną, aczkolwiek deski lepsze. Teoretycznie, bo jak na razie to mi lepiej jakościowo wychodzi...

Ale "system" podobny: legary i deski lakierowane. I sąsiedzi z dołu nie narzekają, więc na balkonie nie powinno być gorzej...

Nie wiem, czy kłaść lakier, czy raczej bejcę. Deski sa generalnie najtańsze jakie tylko znalazłem, mają też lekkie zaokrąglenia na krawędziach. 

Ja położyłbym twardy lakier :ok:

Pośmierdzi tydzień i będzie trwały na lata :ok:

Dechy suszone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to jeśli to jest wewnątrz, to legary powinny być na taśmie akustycznej osadzone. Pomiędzy legary wełna akustyczna albo przynajmniej zwykła z rolki. Jeszcze przykręcając do legarów deski dałbym pomiędzy sikaflex albo podobne szczeliwo - wiem, ze nie takie jest przeznaczenie tych preparatów, ale skutecznie ochronią przed skrzypieniem po kilku latach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zejk napisał:

Generalnie, to jeśli to jest wewnątrz, to legary powinny być na taśmie akustycznej osadzone. Pomiędzy legary wełna akustyczna albo przynajmniej zwykła z rolki. Jeszcze przykręcając do legarów deski dałbym pomiędzy sikaflex albo podobne szczeliwo - wiem, ze nie takie jest przeznaczenie tych preparatów, ale skutecznie ochronią przed skrzypieniem po kilku latach.

 

Ja zaraz to zrobię doktorat z duńskiej metody kładzenia podłóg. Szczególnie, że standardy tutaj są niezbyt wygórowane...

 

Swoją drogą w całym mieszkaniu mam drewnianą podłogę i skrzypi, taka podłoga ma swój klimat... 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, generalnie gotowe...

 

Na początek kilka słów "wyjaśnień"...

Pomieszczenie, gdzie ta podłoga jest, pełni rolę "altanki", mocno zabudowanego balkonu.

Przeznaczenie czysto rekreacyjne...

 

Miało być tanio, więc deski najtańsze. Wyszło 39 desek 2,4m, każda 14,78DKK bodajże. Czyli 576DKK  wszystkie...

Owszem, do tego legary, wkręty, metalowe łączniki, itp... Ale całość to pomiędzy 1000-1200DKK, czyli kwota rzędu 600PLN.

Pomieszczenie 3,75m x 2,25m...

 

Generalnie jestem zadowolony, "zleceniodawca" także, gdyż wygląda jak typowa duńska podłoga w domku letniskowym...

Na pewno robiąc typową podłogę z droższych materiałów część rzeczy bym poprawił, wiem gdzie popełniłem błędy. No ale wtedy cena "normalnej podłogi byłaby 10x wyższa...

 

Wygląda tak, tu świeżo po przeszlifowaniu drobnym papierem i malowaniu jakimś specyfikiem...

Druga połowa będzie malowana jutro, jak ta wyschnie...

 

I zdjęcie z prawie końca robót...

 

IMG_20200822_203142.jpg.2db2d212ee658e9a1695726a221dcfe5.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.