Skocz do zawartości

Zakup Astra K czy Megane IV


ksifff

Rekomendowane odpowiedzi

@prawoimotoryzacja bajki piszesz, mam dostęp do Megane IV i Astry K i jakoś to pierwsze dramatycznie gorsze od drugiego nie jest. Nie ukrywam, że jeżdżąc na co dzień służbową Astrą rocznik 16 świadomie szukając kompakta wybrałem Megane IV.

Drążek skrzyni biegów może się poruszać, zależy to w głównej mierze od przyjętego przez producenta rozwiązania-cięgna czy linki. Wersja Intens jest już całkiem przyjemna w środku. Bardzo dobrze wyciszony samochód, w kabinie nie słychać silnika, jazda z prędkością autostradową i więcej nie jest bolesna dla uszu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Megane właśnie przeszło facelift. O ile z zewnątrz zmiany są wręcz ciężko zauważalne, to może poprawili technikę :hmm:
System multimedialny wsadzili z nowego Clio, to raczej na plus.
 
Zrobione 70kkm w 2.5 roku w grand scenic 1.6 biTurbo diesel.

Złego słowa nie powiem. Do konca tylko paliwo i płyn do spryskiwaczy. Olej wymieniony tylko raz przy 40kkm.

Wysłane z tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rudobrody napisał:

Mam Astrę K z 1.4 T z automatem z 2018 roku w wersji kombi. Auto ma nakręcone niecałe 60 kkm. Jeździ, skręca, hamuje. Skrzynia nie szarpie. W Megance nie siedziałem więc porównania nie mam. Skrzypienia w obrębie wnętrza nie zauważyłem i oby tak dalej.

 

M.

Przy Astrze K dobrze byłoby moc podawać, a nie jedynie 1,4T pisać.

Potem ludziska mieszają silniki, a nawet modele (Ty akurat podałeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gregoryj napisał:

tak w ogole, to lubie czytac te watki o nowych autach. ciekawie teraz produkują samochody. takie gówna że lepiej 20 letnim jezdzic :hehe:

Odkąd jeżdżę nowymi to nie podzielam Twego zdania.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2020 o 11:40, Maciej__ napisał:

 

Na szczescie nowe auta psuja sie najczesciej na forach internetowych i wsrod mitycznych znajomych, szwagrow, itp :hehe:

 

Powiem Ci, że kiedyś nowy Passat z przebiegiem chyba 80 km nagle stracił moc. Drugi dzień chyba nim jeździłem. Maksymalna prędkość to chyba 70 km/h była. Doczłapałem się jakoś do serwisu i naprawili. Okazało się, że spadł jakis wąż, obejma była luźna czy coś. Niby drobiazg. Ale na żadnym forum, aż do teraz o tym nie pisałem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za porady, padło na Meganke, pojechalem do autoryzowanego dealera renault i akurat mieli też na placu astre k, jak posiedziałem w megance a pozniej wsiadlem do astry to nawet chwili juz nie miałem wątpliwości ze chce meganke, ogromna roznica jak dla mnie we wnętrzu, pozycji za kierownicą i w ogóle, a jakby nie patrzeć to tam duzo czasu spędzę no i na zewnątrz to nie ma dyskusji :) zdecydowałem się na silnik 1.3tce 140km z 2019r. w wersji limited, moze troche pojeździ, a jak ma sie psuć to niech szybko to robi poki gwarancja jeszcze jest 😄 nikt tu jakos specjalnie po tym silniku nie cisnął ze jest jakiś tragiczny, na innych forach tez dobra opinie ma a po jezdzie próbnej całkiem przyjemne wrażenia z jazdy, mocy nie brakowalo, cisza w srodku :) a no i budzet troche przekroczyłem bo wyszlo ponad 60tys :)

 

Edytowane przez ksifff
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ksifff napisał:

Dziekuje wszystkim za porady, padło na Meganke, pojechalem do autoryzowanego dealera renault i akurat mieli też na placu astre k, jak posiedziałem w megance a pozniej wsiadlem do astry to nawet chwili juz nie miałem wątpliwości ze chce meganke, ogromna roznica jak dla mnie we wnętrzu, pozycji za kierownicą i w ogóle, a jakby nie patrzeć to tam duzo czasu spędzę no i na zewnątrz to nie ma dyskusji :) zdecydowałem się na silnik 1.3tce 140km z 2019r. w wersji limited, moze troche pojeździ, a jak ma sie psuć to niech szybko to robi poki gwarancja jeszcze jest 😄 nikt tu jakos specjalnie po tym silniku nie cisnął ze jest jakiś tragiczny, na innych forach tez dobra opinie ma a po jezdzie próbnej całkiem przyjemne wrażenia z jazdy, mocy nie brakowalo, cisza w srodku :) a no i budzet troche przekroczyłem bo wyszlo ponad 60tys :)

 

 

biorąc pod uwagę, że dzisiaj Astra występuje już tylko z trzycylindrowymi silnikami o niezbyt fajnej charakterystyce, a Megane z czterocylindrowymi, to pewnie z takiej dwójki też bym wybrał Megankę. Mam nadzieję tylko że fotele poprawili. Jak ze dwa lata temu zrobiłem trasę kilkaset km taką Meganką, to 3 dni mnie potem tyłek bolał. ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2020 o 09:38, Maciej__ napisał:

 

To co napisales to byly przypadlosci glownie pierwszych rocznikow Astry J...W mojej nic takiego nie ma miejca.

Tutaj dyskusja jest o Astrze K z zupelnie innym silnikiem :facepalm:

 

Mogę się wypowiedzieć, bo we flocie mamy kilkanaście Astr i już trzecia generacja jeździ. Bardzo udane auta, najmniej problemowe z całej floty. Użytkownicy bardzo zadowoleni :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.