Skocz do zawartości

Tynkowanie - porady


Josyp

Rekomendowane odpowiedzi

Osuszanie chaty dobiega konca, pozostana w mojej gestii tynki - jest skuty tynk do wysokosci kilkudziesieciu cm od podlogi, wyzej normalnie tynk, gladz i farba, kupilem zaprawe tynkarska, jak sie do tego zabrac? Trzeba porobic jakies piony, czy tylko szpachelka w miare rowno rozprowadzic? Na rowno z gladzia, czy kilka mm mniej, zeby potem gladz jeszcze weszla? Jak wyjdzie za grubo, to sie to jakos szlifuje? Jestem kompletnym laikiem, w sumie robie dla siebie, wiec nawet jak spierdziele to bedzie git, ale chetnie wszelkich rad wyslucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie by się przydało jak to teraz wygląda.

Jeśli masz miejsce (grubość) to najłatwiej wkleić listwy tynkarskie aluminiowe. Kleic możesz na kleju do płyt G/K. Listwy wklejasz (najlepiej w pionie) łapiąc pion/poziom i linię z obecną ścianą.

Kupujesz gotowy tynk. Mieszasz z wodą. Rajbetką zarzucasz i łatą odpowiedniej długości zaciągasz na gładko jadąc po listwach.

Są też listwy stalowe cynkowane, ale jak przetrzesz ocynk będzie rdza wychodziła.

 

Na koniec gładź tak by zachodziła około 30cm na istniejący tynk. Jak ładnie wyszlifujesz to nie będzie widać różnicy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda:

tynk1.jpg.99b1776345dd4d8132be1dd9cb138467.jpgtynk2.jpg.0ea534208eebce0f8f8df81c231264ae.jpg

 

A jeszcze takie pytanko - do kuchni będę potrzebował ze 20 kafelków - nie mam pojęcia jaką nazwę mają te, co są położone - są jakieś katalogi, gdzie mógłbym dobrać takie same, czy bez szans kompletnie i trzeba wybrać cokolwiek w miarę pasującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym narzucał tynk w miejsca skute, potem zaciągał to łatą do góry na oko, a po paru godzinach jak tynk trochę zwiąże "skrobał" nadmiar łatą w poprzek do istniejącego tynku. Braki nadrzucić jeszcze raz i potem wygładzić pacą styropianową.

Pamiętaj żeby przez pare dni zraszać tynk, żeby za szybko nie wyschł bo popęka.

Z kafelkami nie taka prosta sprawa bo czasami ten sam model potrafi się różnić wybarwieniem a nawet rozmiarem! Wystarczy, że jest z innej partii.

Jeżeli to te co na podłodze to najlepiej wziąć jedną i poszukać w marketach może akurat się coś trafi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Josyp napisał:

No wlasnie, w niektorych miejscach jest sporo ubytku - nic sie nie stanie jak ponarzucam tam na kilka razy tynku?

 

 

Jak masz nie za rzadko rozrobiony tynk, to możesz naciągać pacą. Jak będziesz mieć za rzadki albo za grubo, to będzie zjeżdżać i trzeba poprawiać łatą. 

Edytowane przez kiziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z listwami na takim małym kawałku i oddaj do sklepu ten tynk co kupiłeś, kup goldband, rozrób na gęsto, i blachą (metalowa packa) zaciągasz od dołu się góry.

Bez problemu wymaganą grubość naciagniesz na raz. Na oko to z 10 worków potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2020 o 22:12, Josyp napisał:

Osuszanie chaty dobiega konca, pozostana w mojej gestii tynki - jest skuty tynk do wysokosci kilkudziesieciu cm od podlogi, wyzej normalnie tynk, gladz i farba, kupilem zaprawe tynkarska, jak sie do tego zabrac? Trzeba porobic jakies piony, czy tylko szpachelka w miare rowno rozprowadzic? Na rowno z gladzia, czy kilka mm mniej, zeby potem gladz jeszcze weszla? Jak wyjdzie za grubo, to sie to jakos szlifuje? Jestem kompletnym laikiem, w sumie robie dla siebie, wiec nawet jak spierdziele to bedzie git, ale chetnie wszelkich rad wyslucham.

Mistrzu robi to tak

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.