Skocz do zawartości

Zoe po Vozilli - warto?


Piotrus

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem spontanicznie przyszedł mi do głowy pomysł zamiany 6 letniego CLIO IV 1.5dCi na Zoe (ex Vozilla), których mamy wysyp w lokalnych komisach.

 

Autem jeździ żona, dziennie max 40km, mam gdzie ładować.

 

Za 75 koła można mieć 2 letnie auto z nalotem około 12kkm, nie mam z tym problemu że jeszcze niedawno w fotel pierdział nawalony Angol jadący na piątkową imprezę we Wrocku ;]

 

Najchętniej kupiłbym Citigo ale żona powiedziała że nie wsiądzie do takiej małej puszki, szczególnie po ostatnim wypadku na S8 w którym Yaris został skompaktowany tak że od razu może iść na złom.

 

Czytam internet i w sumie nie ma za dużo informacji jak to się sprawuje. Plan byłby potrzymać 2-3 lata i sprzedać, liczę na niewielką utratę wartości i mega niskie koszty eksploatacji.

 

Co szanowni koledzy na taki pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Piotrus napisał:

Całkiem spontanicznie przyszedł mi do głowy pomysł zamiany 6 letniego CLIO IV 1.5dCi na Zoe (ex Vozilla), których mamy wysyp w lokalnych komisach.

 

Autem jeździ żona, dziennie max 40km, mam gdzie ładować.

 

Za 75 koła można mieć 2 letnie auto z nalotem około 12kkm, nie mam z tym problemu że jeszcze niedawno w fotel pierdział nawalony Angol jadący na piątkową imprezę we Wrocku ;]

 

Najchętniej kupiłbym Citigo ale żona powiedziała że nie wsiądzie do takiej małej puszki, szczególnie po ostatnim wypadku na S8 w którym Yaris został skompaktowany tak że od razu może iść na złom.

 

Czytam internet i w sumie nie ma za dużo informacji jak to się sprawuje. Plan byłby potrzymać 2-3 lata i sprzedać, liczę na niewielką utratę wartości i mega niskie koszty eksploatacji.

 

Co szanowni koledzy na taki pomysł?

 

Generalnie dobry pomysł.

Nie widzę przeciwwskazań.

Zoe jest niewiele większy od Yarisa. 

 

Cena dość niska. Oby to był cały samochód, bo Renault czasem świruje z wynajmem baterii.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoe z tego co wiem jest na płycie Clio IV, czyli powinien być minimalnie większy od Citigo.

 

To że te auta dostały w d... to mam taką świadomość, z drugiej strony są jeszcze chyba na gwarancji fabrycznej, do tego jest jeszcze gwarancja na baterię 8lat/160kkm i wygląda na to że aku jest w cenie. 

 

Zresztą sprawdziłem jeszcze wymiary i Renuar jest większy od Citigo/Up'a :

E-Citigo

Długość 3597 mm
Szerokość 1627 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 1645 mm
Wysokość 1481 mm
Rozstaw osi 2422 mm
Rozstaw kół - przód 1428 mm
Rozstaw kół - tył 1424 mm

 

Zoe :

Długość 4086 mm
Szerokość 1730 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 1945 mm
Wysokość 1562 mm
Rozstaw osi 2588 mm
Rozstaw kół - przód 1511 mm
Rozstaw kół - tył 1510 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrus napisał:

Całkiem spontanicznie przyszedł mi do głowy pomysł zamiany 6 letniego CLIO IV 1.5dCi na Zoe (ex Vozilla), których mamy wysyp w lokalnych komisach.

 

Autem jeździ żona, dziennie max 40km, mam gdzie ładować.

 

Za 75 koła można mieć 2 letnie auto z nalotem około 12kkm, nie mam z tym problemu że jeszcze niedawno w fotel pierdział nawalony Angol jadący na piątkową imprezę we Wrocku ;]

 

Najchętniej kupiłbym Citigo ale żona powiedziała że nie wsiądzie do takiej małej puszki, szczególnie po ostatnim wypadku na S8 w którym Yaris został skompaktowany tak że od razu może iść na złom.

 

Czytam internet i w sumie nie ma za dużo informacji jak to się sprawuje. Plan byłby potrzymać 2-3 lata i sprzedać, liczę na niewielką utratę wartości i mega niskie koszty eksploatacji.

 

Co szanowni koledzy na taki pomysł?

Citigo nie jest wcale taki mały.

IMHO 75k za te Reno to sporo, ja za tyle kupiłem prawie nowe Citigo (4-miesięczne demo) z pełną gwarancją i w opcji full.

Za 50kzł można było kupić 3-letnie Leafy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sherif napisał:

Citigo nie jest wcale taki mały.

 

Wiem, ale to jest podejście typu "nie i ch..." :)

 

Akurat kompletnie mam w nosie wyposażenie - ma nie nie padać na głowę i dojechać do pracy, ale faktycznie widzę że za niewiele więcej można mieć kilkumiesięczne Citigo, które przynajmniej nie jeździło w wypożyczalni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotrus napisał:

 

Wiem, ale to jest podejście typu "nie i ch..." :)

 

Akurat kompletnie mam w nosie wyposażenie - ma nie nie padać na głowę i dojechać do pracy, ale faktycznie widzę że za niewiele więcej można mieć kilkumiesięczne Citigo, które przynajmniej nie jeździło w wypożyczalni.

 

 

 

Citygo ma przewagę w złączu CCS.

Bo nawet jak ma służyć tylko na dojazdy do pracy, to jest ryzyko, że wam się spodoba i trasy zrobią się większe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piotrus napisał:

 

Wiem, ale to jest podejście typu "nie i ch..." :)

 

Akurat kompletnie mam w nosie wyposażenie - ma nie nie padać na głowę i dojechać do pracy, ale faktycznie widzę że za niewiele więcej można mieć kilkumiesięczne Citigo, które przynajmniej nie jeździło w wypożyczalni.

 

 

Przejedzcie się na testy, jak nie ma eCitygo to spalinowym UPem, może to przekona, bo sam dawno nie jeździłem małym autem i eCitygo mnie bardzo mocno zakcoczył na plus.

Podobnie u mnie było z automatem, dopóki żona nie spróbowała to sie zapierała, teraz innego nie chce :).

 

Nie wiem czy oglądałeś te auta z wypożyczalni. Na zdjęciach wyglądają niby ok, ale jak mi koleś przesłał dokładne zdjęcia 3 Leafów to była masakra, wgnioty, rysy, połamane zderzaki, rysy we wnętrzu, itd. Oczywiście w jeździe miejskiej to nie przeszkadza, ale doprowadzenie tego do ładu to spore pieniądze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sherif napisał:

Nie wiem czy oglądałeś te auta z wypożyczalni. Na zdjęciach wyglądają niby ok, ale jak mi koleś przesłał dokładne zdjęcia 3 Leafów to była masakra, wgnioty, rysy, połamane zderzaki, rysy we wnętrzu, itd. Oczywiście w jeździe miejskiej to nie przeszkadza, ale doprowadzenie tego do ładu to spore pieniądze.

Leafy jeździły dłużej i były bardziej zniszczone, Zoe powinny być w trochę lepszym stanie. :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezh napisał:

Citygo ma przewagę w złączu CCS.

Bo nawet jak ma służyć tylko na dojazdy do pracy, to jest ryzyko, że wam się spodoba i trasy zrobią się większe.

 

Złącze na pewno będzie atutem, ale ja nie spodziewam się żeby to auto miało gdzieś jeździć dalej niż zasięg akumulatora na jednym naładowaniu. Wspomniane Clio jest tankowane 1x w miesiącu albo i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, sherif napisał:

Przejedzcie się na testy, jak nie ma eCitygo to spalinowym UPem, może to przekona, bo sam dawno nie jeździłem małym autem i eCitygo mnie bardzo mocno zakcoczył na plus.

Podobnie u mnie było z automatem, dopóki żona nie spróbowała to sie zapierała, teraz innego nie chce :).

 

Nie wiem czy oglądałeś te auta z wypożyczalni. Na zdjęciach wyglądają niby ok, ale jak mi koleś przesłał dokładne zdjęcia 3 Leafów to była masakra, wgnioty, rysy, połamane zderzaki, rysy we wnętrzu, itd. Oczywiście w jeździe miejskiej to nie przeszkadza, ale doprowadzenie tego do ładu to spore pieniądze.

 

Zacznę lobbować, będzie ciężko bo jako alternatywa była X5 ale mnie póki co przelicytowali.

 

Ja wiem że w tych "maluchach" jest w środku zadziwiająco dużo miejsca, może być nawet więcej niż Clio, ale to bardziej kwestia nastawienia głównego użytkownika niż rzeczywistych potrzeb.

 

No właśnie jeszcze nie oglądałem tych aut, właśnie liczyłem na opinię kogoś kto to może widział na żywo. Renuar ma ogólnie słabe plastiki, moje Clio wygląda tragicznie ale wszystko kwestia ceny. 

 

Nie ukrywam że zabiłeś mi ćwieka tą swoją Skodą i poważnie zacznę o niej myśleć :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrus napisał:

 

Zacznę lobbować, będzie ciężko bo jako alternatywa była X5 ale mnie póki co przelicytowali.

 

Ja wiem że w tych "maluchach" jest w środku zadziwiająco dużo miejsca, może być nawet więcej niż Clio, ale to bardziej kwestia nastawienia głównego użytkownika niż rzeczywistych potrzeb.

 

No właśnie jeszcze nie oglądałem tych aut, właśnie liczyłem na opinię kogoś kto to może widział na żywo. Renuar ma ogólnie słabe plastiki, moje Clio wygląda tragicznie ale wszystko kwestia ceny. 

 

Nie ukrywam że zabiłeś mi ćwieka tą swoją Skodą i poważnie zacznę o niej myśleć :ok:

Z X5 nie ma co porównywać :).

Moja chciała jak najmniejsze auto, żeby łatwiej się po mieście poruszać i Skoda jest idealna.

Jakbyś nie znalazł a chciał sie przymierzyć to mogę Ci moją eCitygo udostępnić.

My po za trasą już kilka razy korzystaliśmy z ładowarek na mieście. Np żona robiła zakupu Lidl / Decathlon to podładowała bo na parkingu jest darmowa ładowarka :)

 

1 godzinę temu, Pietro_M napisał:

Leafy jeździły dłużej i były bardziej zniszczone, Zoe powinny być w trochę lepszym stanie. :oki:

Statystycznie 33% mniej rys powinny mieć :).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrus napisał:

 

Zacznę lobbować, będzie ciężko bo jako alternatywa była X5 ale mnie póki co przelicytowali.

 

Ja wiem że w tych "maluchach" jest w środku zadziwiająco dużo miejsca, może być nawet więcej niż Clio, ale to bardziej kwestia nastawienia głównego użytkownika niż rzeczywistych potrzeb.

 

No właśnie jeszcze nie oglądałem tych aut, właśnie liczyłem na opinię kogoś kto to może widział na żywo. Renuar ma ogólnie słabe plastiki, moje Clio wygląda tragicznie ale wszystko kwestia ceny. 

 

Nie ukrywam że zabiłeś mi ćwieka tą swoją Skodą i poważnie zacznę o niej myśleć :ok:

 

Skoda może odrzucać "gołą blachą", której w Zoe jest mniej. Mnie absolutnie nie przeszkadza, ale niektórym może...

 

Co do ładowania, to Zoe nie jest takie złe. Na wielu ladowarkach w mieście (type2) może osiągać 22 kW/h, które jest niedostępne dla Leafa czy Citygo. Ponad to, prąd AC jest przeważnie tańszy od DC.

 

Ja bym chyba wybrał nowe Citygo niż używane Zoe. Ale wg mnie z obydwu będziecie zadoloweni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotrus napisał:

Co szanowni koledzy na taki pomysł?

Teoretycznie powinny pojawić się niedługo kolejne dopłaty do elektryków. 
Niestety pojęcie „niedługo” w tym Państwie, jest pojęciem mocno niedookreślonym 🙂 

Osobiście bym kupił „po taniości” Leafa 2013/2016 i czekał na rozwinięcie się tematu dopłat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mrBEAN napisał:

Teoretycznie powinny pojawić się niedługo kolejne dopłaty do elektryków. 
Niestety pojęcie „niedługo” w tym Państwie, jest pojęciem mocno niedookreślonym 🙂 

Osobiście bym kupił „po taniości” Leafa 2013/2016 i czekał na rozwinięcie się tematu dopłat.

 

Chcę kupić na DG więc dopłaty mnie nie dotyczą, chyba że znowu wymyślą jakiś patent z kratkami 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mrBEAN napisał:

Właśnie mają teraz być stricte pod DG.

 

Masz jakiegoś linka gdzie jest coś więcej? Ja znajduję tylko info o Zielony Samochód, eVan i Koliber, które nic mi nie dają. Chyba że coś źle szukam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotrus napisał:

 

Masz jakiegoś linka gdzie jest coś więcej? Ja znajduję tylko info o Zielony Samochód, eVan i Koliber, które nic mi nie dają. Chyba że coś źle szukam ?

Oficjalnych konkretnych informacji na razie brak. 
Półoficjalne były takie, że to co było to tylko było, żeby cokolwiek się wydarzyło, pilotażowo. Trwało to absurdalnie krótko, i małe pieniądze były na to przeznaczone. 
Mają też być uwzględnione DG, bo to główny sens. 
 

Co i jak będzie, to konkretnie oczywiście dalej nie wiadomo. 
Wprowadzony program dopłat na kilka dni, okazał się klapą.

 

Co Ci mędrcy teraz wymyślą i czy cokolwiek, to na dzisiaj nie ma konkretnych potwierdzonych informacji. Niestety. 
 

Intuicja podpowiada, że coś w końcu będzie musiało sensownego ruszyć. 
Tylko niedługo miną dwa lata, jak straciłem cierpliwość i kupiłem elektryka bez dopłat mimo, że już już miały być 😁

 

Plotki mówią o jesieni, tylko nie mówią której ;)

 

https://globenergia.pl/kolejne-nabory-wnioskow-o-doplaty-do-elektrykow-rusza-jesienia/

Edytowane przez mrBEAN
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrus

 

Wiceprezes Funduszu zasygnalizował jednocześnie kontynuację dotacji na samochody elektryczne. – Na jesień planujemy kolejne nabory, więc wnioski z pilotażu są dla nas bezcenne – zapewnił Artur Lorkowski.”

 

A ile w tym prawdy może być, to już sam musisz ocenić 😁

 

https://www.gramwzielone.pl/auto-ekologiczne/103540/beda-kolejne-nabory-wnioskow-o-dotacje-na-samochody-elektryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.