Skocz do zawartości

Zakup BMW


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu chodzi za mną BMW. Założenie jest takie żeby kupić coś za 6000 zł pojeździć i ewentualnie odsprzedać bez problemu i bez straty. Pytanie czy to wykonalne. Jakich modeli najlepiej szukać i z jakim silnikiem;). Myślałem o 36/39/46 wszystkie wersje oprócz kombi mnie interesują. Sporo tego w tej kwocie. Tylko proszę o poradę czego szukać żeby potem było łatwo odsprzedać i nie wpaść na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój młody ma E36 z końca produkcji.

Fajny wózek, przygotował do driftu. Ale i na co dzień nadaje się. Za przyzwoity egz. dał poniżej 5 kzł. Skóra, elektryka :ok:

 Jak się trochę znasz, większość rzeczy ogarniesz sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2020 o 12:42, Mr_Hyde napisał:

Od dłuższego czasu chodzi za mną BMW. Założenie jest takie żeby kupić coś za 6000 zł pojeździć i ewentualnie odsprzedać bez problemu i bez straty. Pytanie czy to wykonalne. Jakich modeli najlepiej szukać i z jakim silnikiem;). Myślałem o 36/39/46 wszystkie wersje oprócz kombi mnie interesują. Sporo tego w tej kwocie. Tylko proszę o poradę czego szukać żeby potem było łatwo odsprzedać i nie wpaść na minę.

 

Jeśli już to E46. Najnowszy z powyższych, części tanie jak barszcz (nie wiem jak w przypadku pozostałych). Tylko weź pod uwagę, że auta w tym wieku są już wyeksploatowane i będą się psuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 23.08.2020 o 22:17, torelek napisał:

 

Jeśli już to E46. Najnowszy z powyższych, części tanie jak barszcz (nie wiem jak w przypadku pozostałych). Tylko weź pod uwagę, że auta w tym wieku są już wyeksploatowane i będą się psuły.

 

No weź. Za 6 kpln E46?

Ja wiem że te auta tanieją, ale nic dobrego w tej cenie nie kupi, chyba że N42/N46, to wtedy będzie na pewno "zadowolony".

 

@Mr_Hyde E36 i E39, w E39 każdy silnik benzynowy jest dobry, ale tylko od 528i masz jakąś frajdę z przyspieszania, mniejsze są przyjemne na co dzień, ale nie do szaleństw. Ogólnie E39 to jest do spokojnej jazdy przemyślany choć ja swoją porcję frajdy wyciągnąłem.

Z E36 najlepiej jeździło mi się compactem, mimo że brzydki jak noc listopadowa to świetnie wyważony - trochę jak gokartem. Jak trafisz 323i to nawet nie patrz na wyposażenie tylko bierz.

W E36 bym odpuścił w zasadzie tylko dwa pierwsze jeśli chcesz się pobawić, jak do jazdy codziennej to spokojnie i 316i wystarczy.

Jak się uprzesz na E46 to szukaj albo R6, albo podstawowego 1.9 105KM (316i), ma fajną charakterystykę do jazdy po mieście - mi pasował.

Unikaj czterocylindrowych 2.0 i 1.8. 2.0 było w wersji R6 i R4, te R6 to to samo co w e39 i e36 w dużym skrócie.

 

Wszystkimi o których pisałem jeździłem, większość była moją własnością. Najlepiej wspominam e39, 530d za kulturę jazdy i kopa, 528i za spalanie. Acha, wszystkie benzyny miałem z gazem, każdy gazownik to ogarnie. Dużo sprowadzanych jest na Prinsie i wtedy trzeba poszukać gazownika z tradycjami:)


Szwagier w zeszłym miesiącu sprzedał 528i automat, sedan, LPG za niecałe 6 koła. Stan bardzo zadbany technicznie, więc da się kupić.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten 1.9 118km w e46??? 

Ogólnie co lepiej wziąć e46 czy e39?? Co będzie teoretycznie tańsze w eksploatacji jeśli chodzi o podstawowy serwis?? 

Raczej chce kupić z ciekawości anie z nastawieniem na upalanie 😋

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mr_Hyde napisał:

A ten 1.9 118km w e46??? 

Ogólnie co lepiej wziąć e46 czy e39?? Co będzie teoretycznie tańsze w eksploatacji jeśli chodzi o podstawowy serwis?? 

Raczej chce kupić z ciekawości anie z nastawieniem na upalanie 😋

 

 

Przy tak starych autach nie ma odpowiedzi co będzie tańsze w utrzymaniu. Podstawowy serwis to praktycznie to samo, bo te same silniki, rozmiarówka opon też prawie identyczna, tu bym się nie sugerował. Ale odpowiem Ci jednym zdaniem, ale przez moje ręce przeszło sporo aut, i tych max starych i tych nowych.


Dla mnie nadal e39 jest najlepiej dopracowanym samochodem jaki kiedykolwiek był produkowany. Idealne zgranie komfortu, prowadzenia, sportowej żyłki, ergonomii, prostoty napraw i długowiecznych silników.

To było jedyne auto dla którego szukałem pretekstu żeby wyjść pojeździć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bizz napisał:

 

Przy tak starych autach nie ma odpowiedzi co będzie tańsze w utrzymaniu. Podstawowy serwis to praktycznie to samo, bo te same silniki, rozmiarówka opon też prawie identyczna, tu bym się nie sugerował. Ale odpowiem Ci jednym zdaniem, ale przez moje ręce przeszło sporo aut, i tych max starych i tych nowych.


Dla mnie nadal e39 jest najlepiej dopracowanym samochodem jaki kiedykolwiek był produkowany. Idealne zgranie komfortu, prowadzenia, sportowej żyłki, ergonomii, prostoty napraw i długowiecznych silników.

To było jedyne auto dla którego szukałem pretekstu żeby wyjść pojeździć.

No i co i juz nie masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin79 napisał:

No i co i juz nie masz :)

 

I pewnie nie wrócę, chyba że do e39 na weekendy, ale nie mam na razie czasu na takie zabawy

inna sprawa że utrzymanie e39 było cholernie drogie, są lepsze sposoby na przepalanie kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ten 1.9 118km w e46??? 
Ogólnie co lepiej wziąć e46 czy e39?? Co będzie teoretycznie tańsze w eksploatacji jeśli chodzi o podstawowy serwis?? 
Raczej chce kupić z ciekawości anie z nastawieniem na upalanie
 
To są zupełnie dwa różne auta, E46 przy E39 to taczka, przejedź się i zobacz co bardziej Ci pasuje ceny części do E46 tańsze.

pozdr

Wysłane z mojego QUEST przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.