Skocz do zawartości

Malowanie pistoletem elektrycznym


Dakota

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do pomalowania dużo ścian i sufitów farbami typu Śnieżka, Dulux itp.

Jakie macie doświadczenie z pistoletami elektrycznymi do malowania ? Da się bez jakiś większych problemów nimi malować w kolorach ? Czy farby trzeba bardzo rozrzedzać ? Jak wtedy z kryciem ? Duży idzie rozkurz (da się pomalować sufit bez usyfienia farbą ścian) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kocur100 napisał:

Mam do pomalowania dużo ścian i sufitów farbami typu Śnieżka, Dulux itp.

Jakie macie doświadczenie z pistoletami elektrycznymi do malowania ? Da się bez jakiś większych problemów nimi malować w kolorach ? Czy farby trzeba bardzo rozrzedzać ? Jak wtedy z kryciem ? Duży idzie rozkurz (da się pomalować sufit bez usyfienia farbą ścian) ?

Ja bym jednak użył agregatu ciśnieniowego - jakoś budzi większe zaufanie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kocur100 napisał:

Czy farby trzeba bardzo rozrzedzać ?

zależy od farby, ja miałem taki lejek testowy i trzeba było zrobić test przepływu ze stoperem.

10 godzin temu, kocur100 napisał:

Jak wtedy z kryciem ?

no jest trochę słabsze, wiadomo, ale przez sposób malowania jest imho równiej naniesiona farba i to się jakoś wyrównuje.

10 godzin temu, kocur100 napisał:

Duży idzie rozkurz (da się pomalować sufit bez usyfienia farbą ścian) ?

nie ryzykowałbym, odcięcia taśmami trzeba zrobić grubsze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2020 o 20:49, kocur100 napisał:

Mam do pomalowania dużo ścian i sufitów farbami typu Śnieżka, Dulux itp.

Jakie macie doświadczenie z pistoletami elektrycznymi do malowania ? Da się bez jakiś większych problemów nimi malować w kolorach ? Czy farby trzeba bardzo rozrzedzać ? Jak wtedy z kryciem ? Duży idzie rozkurz (da się pomalować sufit bez usyfienia farbą ścian) ?

 

Przymierzałem się do gruntowania, malowania całego domu.

Końcowo wszystko robiłem pędzlem i wałkiem. Mi przy 150 m2 domu szybciej chyba wyszło malować tradycyjnie niż babrać się w zaklejanie wszystkiego po kolei :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2020 o 20:49, kocur100 napisał:

Mam do pomalowania dużo ścian i sufitów farbami typu Śnieżka, Dulux itp.

Jakie macie doświadczenie z pistoletami elektrycznymi do malowania ? Da się bez jakiś większych problemów nimi malować w kolorach ? Czy farby trzeba bardzo rozrzedzać ? Jak wtedy z kryciem ? Duży idzie rozkurz (da się pomalować sufit bez usyfienia farbą ścian) ?

 

Malowałem na próbę garaż, domu bym się nie podjął, chyba że nowy bez mebli i podłóg. Rozkurz jest dramatyczny, ja raz przez nieuwagę zostawiłem uchylone drzwi to pył przeszedł cały wiatrołap i równomiernie osiadł w kuchni i salonie na wszystkim. Sprzątania więcej niż malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2020 o 20:49, kocur100 napisał:

Mam do pomalowania dużo ścian i sufitów farbami typu Śnieżka, Dulux itp.

Jakie macie doświadczenie z pistoletami elektrycznymi do malowania ? Da się bez jakiś większych problemów nimi malować w kolorach ? Czy farby trzeba bardzo rozrzedzać ? Jak wtedy z kryciem ? Duży idzie rozkurz (da się pomalować sufit bez usyfienia farbą ścian) ?

 

Farbę rozrzedzasz w zależności od jej standardowej konsystencji i wydajności pistoletu. Ja dolewałem około 5% wody.

 

Rozkurz jest duży. Ja jechałem wszystko jednym kolorem, więc nie rozkminiałem tematu - ale na pierwszy rzut oka aby odciąć sufit i ściany - malujesz najpierw ściany, a potem odcinasz pod sufitem taśmą i folią na całej powierzchni ścian. Zasada jest jedna: co nie może/powinno być pomalowane/opryskane - musi być oklejone. Rozkurz roznosi się w zależności od ciągu powietrza - ale na pewno na większe odległości niż się spodziewasz :lol: Do tego dochodzą problemy z oklejaniem - pistolet generuje dosyć silny strumień powietrza - jak coś przykleisz słabo - to zostanie to niespodziewanie zdmuchnięte z oczywistymi skutkami. Parę razy kląłem jak malowałem wnęki okienne. Jak zdmuchnęło taśmę z folią to nie tylko poszło na okno z pistoletu (bo to oczywiście szybko wyłączyłem), ale to co już było na folii oczywiście się podwinęło i wysmarowało okno dodatkowo.

 

Jak dla mnie do użycia tylko przy pustych pomieszczeniach. Wtedy idzie to bajka. 80m2 (po podłodze) ścian i sufitów przeleciałem dwukrotnie w ciągu jednego dnia bez większego zmęczenia. I w takiej sytuacji polecam.

 

Warto też rozważyć w sytuacji gdzie do malowania jest wiele nieregularnych kształtów i czas oklejania tego co ma nie być malowane będzie relatywnie krótszy niż czas ręcznego malowania detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz z Łodzi zrobił porównanie malowania natryskiem i wałkiem - użył agregatu hydrodynamicznego, który przepchnie każdą farbę. Te lepsze elektryczne pistolety do farb lateksowych nadają się słabo, ale dadzą radę od biedy. Hydrostat będzie mniej pylił, ale i tak trzeba wszystko dokładnie okleić. Tak jak inni pisali - nadaje się do nowych pomieszczeń, gdzie wystarczy okna drzwi i parapety okleić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałam już lekko temat - tzn Wagner zakupiony - pierwsze testy porobione (tzn kuchnia za szafkami i wnęka na szafę pomalowane). Od weekendu zaczynam malowanie całego domu - prościej o tyle, że wszystko na biało i w środku pusto - więc do zaklejenia tylko okno. Póki co wrażenia świetne, ale chętnie dopytam posiadaczy Wagnera - na jakich ustawieniach pracuje Wam się optymalnie? Mi wstępnie wychodzi, że 1/2 pokrętła farby i 1/2 pokrętła powietrza, ale jak się domyślam zależy to od farby nie?

 

Przyznam, że jestem przerażona :D ale dam radę - nie takie rzeczy się w życiu robiło :D

 

P.S. mam też do pomalowania nowe drzwi wewnętrzne - szt. 5 - czy ryzykowalibyście malowanie natryskiem? czy jednak małym wałkiem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marysia napisał:

P.S. mam też do pomalowania nowe drzwi wewnętrzne - szt. 5 - czy ryzykowalibyście malowanie natryskiem? czy jednak małym wałkiem?

Tylko natryskiem, ale nie z wagnera tylko normalnym pistoletem i kompresorem. Ponadto powierzyłbym to fachowcowi, bo wprawę trzeba mieć do pistoletu zwłaszcza na dużych powierzchniach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zejk napisał:

Ponadto powierzyłbym to fachowcowi, bo wprawę trzeba mieć do pistoletu zwłaszcza na dużych powierzchniach.

bez przesady, jak się dobrze wyreguluje powietrze i farbę to da się tym malować amatorsko z bdb rezultatem.

Pierwsze moje malowanie takim marketowym pistoletem to była ściana 6x2,6m i efekt był idealny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozarek napisał:

bez przesady, jak się dobrze wyreguluje powietrze i farbę to da się tym malować amatorsko z bdb rezultatem.

Pierwsze moje malowanie takim marketowym pistoletem to była ściana 6x2,6m i efekt był idealny.

Kwestia oczekiwań i progu tolerancji :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień malowania mam za sobą. Pierwsze 30 minut - załamka :) Malowanie sufitu to dramat - bo z drabiny, więc co chwilę przestawka. Ale po dłuższej chwili już idzie ok - ściany pomieszczenia 18m2 pomalowane w godzinę. Według mnie jednak idzie dośc dużo farby :) ale jak odchodzi koszt malowania przez ekipę to i tak mam na to wywalone. Wydajność i czas pracy generalnie - taki sobie albo robię coś źle :(

 

Lecę na ustawieniach: szeroki strumień. 7 farby i 6 powietrza. Podzielicie się swoimi spostrzeżeniami nt. ustawień???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marysia napisał:

 Podzielicie się swoimi spostrzeżeniami nt. ustawień???

jakbyś napisała dokładnie, jaki masz model Wagnera, jaka farba malujesz i ile ją rozcieńczasz - to prośba ma sens.

Inaczej jest kobieco bez sensu typu -" na którą spinkę zapinacie stanik?"

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marysia napisał:

Pierwszy dzień malowania mam za sobą. Pierwsze 30 minut - załamka :) Malowanie sufitu to dramat - bo z drabiny, więc co chwilę przestawka. Ale po dłuższej chwili już idzie ok - ściany pomieszczenia 18m2 pomalowane w godzinę. Według mnie jednak idzie dośc dużo farby :) ale jak odchodzi koszt malowania przez ekipę to i tak mam na to wywalone. Wydajność i czas pracy generalnie - taki sobie albo robię coś źle :(

 

Lecę na ustawieniach: szeroki strumień. 7 farby i 6 powietrza. Podzielicie się swoimi spostrzeżeniami nt. ustawień???

Ja posiadam http://www.wagner-majsterkowanie.pl/pistolet-malarski-wallperfect-995

Tu nie ma problemu z drabiną/sufitem. Farby wychodzi mi nieco więcej niż wałkiem, ale bez dramatu.

Ja maluję na maksymalnym nadmuchu - szkoda mi czasu. Trzeba jednak odrobinę wprawy, aby nie narobić kleksów/skórki pomarańczy. Nie ma u mnie nastawy na strumień farby. Jedynie szerokość natrysku (tu już dobieram w zależności od tego co akurat maluję). Natomiast Twoje poszukiwania i tak są raczej pozbawione szans na porównanie, bo ważnym czynnikiem jest tutaj gęstość farby, a to trudno porównać przez Internet. W zależności od niej dobierasz resztę parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.