Skocz do zawartości

Karcher WD3


waldi_wl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was ma taki odkurzacz i mógłby sprawdzić czy pomiędzy obudową z zespołem silnika a obudową "śmieciową" z workiem jest jakaś uszczelka.

Kupiłem sobie taki sprzęt do garażu i po uruchomieniu wydaje i się że słabo "ciągnie". Kiedyś używałem takiego lub podobnego przy remoncie to wciągał nawet drobny gruz a ten piasek tak sobie.

Według mnie powinna być tam uszczelka, aby nie ciągnęło lewego powietrza. Po włączeniu czuć na palcach ruch powietrza w okolicy zatrzasków.

Będę wdzięczny za info.

Sprzęt kupiony w OBI

Tak czy inaczej trzeba będzie reklamować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można źle worek założyć? Poza tym on może działać bez worka
Worek papierowy oryginalny? Wykluczam przyczynę, która może mieć wpływ. U mnie ciagnje jak wściekły, ale używam tylko oryginalnych worków. Wiem, że to tylko papier, ale wolę nie kombinować, potem się okaze, że worek zastępczy jednak nie jest 100% taki sam jak oryginał.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, s_krzychu napisał:

U mnie nie ma żadnej uszczelki - też się kiedyś nad tym zastanawiałem bo tez czuję lekki przedmuch.

Ale odkurzacz ciągnie aż łzy lecą ;] Nie ma problemu z piaskiem, drobnym gruzem etc.

U mnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, waldi_wl napisał:

Jaki pływak?

jak zdejmiesz górę z odkurzacza żeby włożyć worek i odwrócisz tę górę to tam jest filtr ( taki okrągły) i pod nim jak go zdejmiesz jest w obudowie taki pływak w kształcie kubka który zapobiega zalaniu silnika.Zobacz czy nie jest zablokowany w górnej pozycji znaczy takiej że zasłania silnik i wlot do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2020 o 10:15, waldi_wl napisał:

Witam,

Czy ktoś z Was ma taki odkurzacz i mógłby sprawdzić czy pomiędzy obudową z zespołem silnika a obudową "śmieciową" z workiem jest jakaś uszczelka.

Kupiłem sobie taki sprzęt do garażu i po uruchomieniu wydaje i się że słabo "ciągnie". Kiedyś używałem takiego lub podobnego przy remoncie to wciągał nawet drobny gruz a ten piasek tak sobie.

Według mnie powinna być tam uszczelka, aby nie ciągnęło lewego powietrza. Po włączeniu czuć na palcach ruch powietrza w okolicy zatrzasków.

Będę wdzięczny za info.

Sprzęt kupiony w OBI

Tak czy inaczej trzeba będzie reklamować.

Pozdrawiam

Mój WD3 ciągnie drobny gruz aż miło. Zdarzał sie, że się przytkał w rurze albo na króćcu, na który zakłada się worek. Co do uszczelki - sprawdzę popołudniu i dam znać.

 

 

Edytowane przez Lupus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, waldi_wl napisał:

Sprawdzę ten "pływak". Póki co jak założyłem mniejszą ssawkę to piasek ciągnie. W garażu mam bardzo nierówny wykruszony beton i ta oryginalna ssawka słabo, może przez te "dołki" słabo ciągnie.

Sam już nie wiem.

Dzięki

 

odkurzam garaże (jeden jeszcze goły beton) normalnie jak dywan, tą szeroką końcówką (w kształcie litery T, taka tradycyjna). 

Wciąga piach, cement aż miło.

Worki kupiłem na allegro, zamiennik chyba. Z fizeliny (?) coś podobnego do fartucha chirurgicznego jednorazowego. 

Po ostatnim odkurzaniu miałem problem z podniesieniem takiego wora - tyle piachu ..:hehe:

 

@waldi_wl nierówny kruszony beton ten odkurzacz powinien wciągać jak szalony. Nie ma uszczelek, papierowy kołnierz worka na uchwyt.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldi_wl napisał:

Sprawdzę ten "pływak". Póki co jak założyłem mniejszą ssawkę to piasek ciągnie. W garażu mam bardzo nierówny wykruszony beton i ta oryginalna ssawka słabo, może przez te "dołki" słabo ciągnie.

Sam już nie wiem.

Dzięki

Coś musi być nie tak bo u mnie taki odkurzacz tą końcówką o której mówisz to podrywa linoleum z podłogi które nie jest klejone tylko docięte na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2020 o 07:38, waldi_wl napisał:

Sprawdzę ten "pływak". Póki co jak założyłem mniejszą ssawkę to piasek ciągnie. W garażu mam bardzo nierówny wykruszony beton i ta oryginalna ssawka słabo, może przez te "dołki" słabo ciągnie.

Sam już nie wiem.

Dzięki

Sprawdz, czy pusty ze zdjetym filtrem też źle ciągnie. Moze filtr jest zarkany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem pływak - działa. Filtr nie zapchany bo to nowy odkurzacz. Zaprosiłem eksperta:zona: i powiedziała, że niby działa, ale szału nie ma. Podstaw do reklamacji też nie ma bo działa.

Albo TTTM albo się trafił taki egzemplarz. Wydaje mi się że poprzednie wydania miały większą moc, ten ma 1000W może to przez to słabiej ciągnie.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.