Skocz do zawartości

Polecany chiptuning TSI w Warszawie i okolicach


paweu

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wujek napisał:

KAzdy wgrywa gotowca :hehe: jedyne co tam zmieniaja to kat wyprzedzenia zaplonu lub cisnienie doladowania. W Wawie to Sportmile ogarnie bez problemu tak samo Kreator Mocy.

 

Chyba jednak ktoś musi obrabiać wsady, bo skąd się biorą gotowce?

 

W PL na pewno jest co najmniej kilku ludzi, którzy potrafią coś więcej poza wrzutem gotowca.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ghost2255 napisał:

 

Chyba jednak ktoś musi obrabiać wsady, bo skąd się biorą gotowce?

 

W PL na pewno jest co najmniej kilku ludzi, którzy potrafią coś więcej poza wrzutem gotowca.

No bez jaj. Najczesciej to zrzucasz soft z kompa wysylasz i po parenastu minutach masz gotowca. :phi: Najczesciej to sa gotowce z innych krajow poza UE. Dajmy na to 1.2 tsi w Chinach wychodzi z moca 130KM w EU 95 i 110.... Wiec po co odkrywac Ameryke od nowa? Zdejmuja dodatkowo limiter momentu na niskich bieegach i juz masz rakiete :hehe: 1.0EB najczesciej maja gotowce lekko dlubniete z Msport. Przeciez chlop w garazu nie wykona roboty calego IT z BMW czy Audi. Cos tam pogrzebia ale to bardzo male zmiany. Generalnie to opiera sie na gotowcach zrobionych przez duze tuningowe firmy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost2255 napisał:

 

Chyba jednak ktoś musi obrabiać wsady, bo skąd się biorą gotowce?

 

W PL na pewno jest co najmniej kilku ludzi, którzy potrafią coś więcej poza wrzutem gotowca.

To jeden wsad nie pasuje do wszystkich aut tego samego typu i dla każdego trzeba rzeźbic indywidualnie?

Pewnie jak się uprzesz i ekstra zapłacisz to coś tam mozna zmienić;]

Przecież  fabrycznie też wgrywają jeden typ a nie pod każde jedno auto co innego...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę masz z TSI 1.2 i 1.4 w którym robiłeś?Tak dumam u siebie mam oktavię 3 właśnie gwarancja się skończyła 1,4 150ps ale chyba ma więcej bo rwie jak głupia i nie wiem czy jeszcze ją szprycować...

Edytowane przez robert2609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujek napisał:

KAzdy wgrywa gotowca :hehe: jedyne co tam zmieniaja to kat wyprzedzenia zaplonu lub cisnienie doladowania. W Wawie to Sportmile ogarnie bez problemu tak samo Kreator Mocy.

Robiłem swoje tsi w tune-up w Gdańsku. Nie wgrywał gotowca. Czekałem na miejscu, mapę obrabiał ponad godzinę i wyszło słabo za pierwszym razem. Druga modyfikacja trwała też blisko godzinę samego siedzenia przy laptopie i wyszło tak, jak sobie zażyczyłem. Miał już poślizg, bo moje auto zapięte na rolkach, a kolejny klient był umówiony na hamowanie. Koleś chwalony, szczególnie jeśli chodzi o VAG i ma bardzo konkurencyjne ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kaczorek79 napisał:

Robiłem swoje tsi w tune-up w Gdańsku. Nie wgrywał gotowca. Czekałem na miejscu, mapę obrabiał ponad godzinę i wyszło słabo za pierwszym razem. Druga modyfikacja trwała też blisko godzinę samego siedzenia przy laptopie i wyszło tak, jak sobie zażyczyłem.

 

Bo tak to powinno wyglądać. Porządny tuner nawet popularne 1.9TDI robi indywidualnie. 

Podstawa to sprawdzić auto przed modyfikacją i zdecydować, czy się nadaje. Silniki są różnie eksploatowane i różnie zużyte. Dlatego trzeba dopasować stopień zmian.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost2255 U mnie serię na rolkach robił 3 razy i wyciągał średnią, po każdej  modyfikacji też kręcił 3 razy, żeby nie było przypadków. Po każdej potrójnej próbie hamowania sprawdzał logi. Ja jestem bardzo zadowolony, miałem życzenia specjalne i tak zrobił. Spalanie w ogóle się nie zmieniło, maksymalny boost został podniesiony z 0,8 na 0,9 bar, także wszystko w bezpiecznym marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczorek79 napisał:

Robiłem swoje tsi w tune-up w Gdańsku. Nie wgrywał gotowca. Czekałem na miejscu, mapę obrabiał ponad godzinę i wyszło słabo za pierwszym razem. Druga modyfikacja trwała też blisko godzinę samego siedzenia przy laptopie i wyszło tak, jak sobie zażyczyłem. Miał już poślizg, bo moje auto zapięte na rolkach, a kolejny klient był umówiony na hamowanie. Koleś chwalony, szczególnie jeśli chodzi o VAG i ma bardzo konkurencyjne ceny. 

Pytanie co tam robil? IMO pobawil sie katem wyprzedzenia zaplonu i doladowaniem pare raze na hamowni zeby wykres popawic. Nie pisal jej od poczatku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robert2609 napisał:

 

Widzę masz z TSI 1.2 i 1.4 w którym robiłeś?Tak dumam u siebie mam oktavię 3 właśnie gwarancja się skończyła 1,4 150ps ale chyba ma więcej bo rwie jak głupia i nie wiem czy jeszcze ją szprycować...

 

Pewnie ma więcej, u mnie z fabrycznych 140KM i 250Nm wyszło 148KM i 260Nm. Byłem zadowolony bo zdrowa seria, teraz wyszło coś około 172KM i 290Nm. Niby nie duzo, ale czuc delikatny przyrost. Drugi raz już chyba bym sie nie skusił na taki zabieg w 1.4. Przy 1.2 TSI i lekkim aucie wrazenia są wieksze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wujek napisał:

Pytanie co tam robil? IMO pobawil sie katem wyprzedzenia zaplonu i doladowaniem pare raze na hamowni zeby wykres popawic. Nie pisal jej od poczatku.

Ja akurat wiem co robił, bo zlogowałem sobie auto przed i po chip tuningu. W turbo benzynie rusza się 3 parametry dla osiągnięcia jak największych przyrostów, doładowanie, paliwo i zapłon. Ja nie chciałem wyciskać maxa ze stage 1, choć mogłem zdać się na tunera i ostatecznie wyszłoby jakieś 165-168 KM i ok 270 Nm (mam najsłabszą w serii wersję 1.4 122 KM, z małą turbinką). Prosiłem o max 250 Nm i brak przyrostu na niskich obrotach, więc zrobił 160@250, seria była dość mocna 127@228. Zależało mi na ochronie sprzęgła i skrzyni biegów. Zapłonu nie ruszał, bo nie było potrzeby i fabrycznie ustawiony w zupełności wystarcza, boost podniósł minimalnie i wydłużył na obrotach dla zwiększenia mocy (prosiłem o nieprzekraczanie 1 bar). Do nowej dawki powietrza trzeba było tylko dopasować procentowo paliwo, aby korekty się nie rozjeżdżały i trafione w punkt. Mapa robiona w lipcu, przejechane prawie 7 kkm, a korekty długoterminowe cały czas w okolicy zera. AFR pozostał bez zmian, tylko przy czerwonym polu podlane lekko zeszło do 12. Strojony na zwykłej Pb95, bo na takiej zazwyczaj jeżdżę. Kiedyś robiłem sobie sam mapę w wolnossącym R6 od BMW, wbrew pozorom same modyfikacje zabierają trochę czasu, trzeba szczególnie w tabelach paliwa zachować ostrożność, bo jest tam dużo cyferek do przeliczenia.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kaczorek79 napisał:

Ja akurat wiem co robił, bo zlogowałem sobie auto przed i po chip tuningu. W turbo benzynie rusza się 3 parametry dla osiągnięcia jak największych przyrostów, doładowanie, paliwo i zapłon. Ja nie chciałem wyciskać maxa ze stage 1, choć mogłem zdać się na tunera i ostatecznie wyszłoby jakieś 165-168 KM i ok 270 Nm (mam najsłabszą w serii wersję 1.4 122 KM, z małą turbinką). Prosiłem o max 250 Nm i brak przyrostu na niskich obrotach, więc zrobił 160@250, seria była dość mocna 127@228. Zależało mi na ochronie sprzęgła i skrzyni biegów. Zapłonu nie ruszał, bo nie było potrzeby i fabrycznie ustawiony w zupełności wystarcza, boost podniósł minimalnie i wydłużył na obrotach dla zwiększenia mocy (prosiłem o nieprzekraczanie 1 bar). Do nowej dawki powietrza trzeba było tylko dopasować procentowo paliwo, aby korekty się nie rozjeżdżały i trafione w punkt. Mapa robiona w lipcu, przejechane prawie 7 kkm, a korekty długoterminowe cały czas w okolicy zera. AFR pozostał bez zmian, tylko przy czerwonym polu podlane lekko zeszło do 12. Strojony na zwykłej Pb95, bo na takiej zazwyczaj jeżdżę. Kiedyś robiłem sobie sam mapę w wolnossącym R6 od BMW, wbrew pozorom same modyfikacje zabierają trochę czasu, trzeba szczególnie w tabelach paliwa zachować ostrożność, bo jest tam dużo cyferek do przeliczenia.

No i fajnie :ok: To nadal nie jest mapa napisana od poczatku i jednoczesnie nie jest gotowcem a modyifkacja. Dziekuje za wyjasnienie. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wujek napisał:

No i fajnie :ok: To nadal nie jest mapa napisana od poczatku i jednoczesnie nie jest gotowcem a modyifkacja. Dziekuje za wyjasnienie. :ok: 

Od początku, to musieliby posiedzieć z tydzień i napsuć kilkanaście silników, to może coś by z tego wyszło :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Robiłem swoje tsi w tune-up w Gdańsku. Nie wgrywał gotowca.

 

Też robiłem program do swojego w Tune-up i Pan Robert szczerze przyznał, że zobaczymy jak pojedzie z gotowca, potem mała modyfikacja i finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patgaw Dokładnie tak. Cały układ napędowy, czyli koło dwumasowe, sprzęgło, skrzynia, przeguby i półosie najbardziej dostają w dupkę, jak jest wysoki moment obrotowy i niskie obroty. Dodatkowo działa to na niekorzyść układu korbowego w silniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2020 o 21:07, czachabrava napisał:

 

Pewnie ma więcej, u mnie z fabrycznych 140KM i 250Nm wyszło 148KM i 260Nm. 

No nie ukrywam bo jedzie super.

Problem w tym,że u mnie w regionie ciężko o kogoś kumatego a dać żeby spaprał to lepiej nie ruszać.

Jedno co mi przeszkadza to przy przyspieszaniu na ułamek sekundy silnik zamuli i dopiero ciągnie tzw. turbo dziura no chyba że u innych użytkowników to nie występuje...

Ale gdy przyspieszam z tempomatu to już tego niema hmm dziwne.

A dlaczego nie chciałbyś drugi raz robić hipa w 1.4 słabo wyczuwalna różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2020 o 21:28, ccLot napisał:

Odezwił się do Zibi'ego (Zibisoft). Kiedyś był na forum, nawet zorganizował dynoday dla forumowiczów.

Koledze ostatnio prawie seryjną RS4 B5 wyciągnął na 460 km.

 

Tez polecam ale on tez na gotowcu dziala plus zmiany. 

Mi wykrecil ze 150 na 196 ale siedzialem tam z nim ze 4h ;]

Mily gosc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2020 o 11:06, wujek napisał:

KAzdy wgrywa gotowca :hehe: jedyne co tam zmieniaja to kat wyprzedzenia zaplonu lub cisnienie doladowania. W Wawie to Sportmile ogarnie bez problemu tak samo Kreator Mocy.

 

No niestety coś w tym jest. Najczęściej problem z gotowcami ujawnia się po usunięciu ekologii. Nie każdy gotowiec ogarnia wszystkie parametry obsługi filtra DPF zaszyte w sterowniku. Nierzadko zdarza się, że mimo dpf off auto wciąż filtr próbuje czasami wypalać. Wg moderatora forum powiązanego z softem do chiptuningu tylko ręczne modyfikacje pozwalają na pełne wyłączenie DPF. Tymczasem większość tunerów (nawet tych znanych) leci na wątpliwych gotowcach i na kablach wpiętych po OBDII pozostawiając ślad dłubania w ECU w parametrze "Ilość ponownych zapisów". Czas to pieniądz, a sądami nikt straszyć nie będzie, bo przecież cięcie eko jest nielegalne... ;]

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bochumil dokładnie. Nikt nie ingeruje głębiej w algorytm zapisany w ECU ,lecz tylko powierzchownie. Nie wszystkie programy widzą pełny kod w ECU. 

Przypominała mi się astra 1.9 CDTI  ... Powicinali wszystkie chwasty w ECU i fizyczne też.. co jakiś czas auto dosłownie podwyższało obroty i wypalało DPF. Wielu poległo na tym aucie. Pamiętam jak dziś. Jak stal kolega astra na światłach a tu nagle siwy dym z rury normalnie jak z dymnicy.

 

Ach żałuję że nie uczyłem się dalej programowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bochumil napisał:

No niestety coś w tym jest. Najczęściej problem z gotowcami ujawnia się po usunięciu ekologii. Nie każdy gotowiec ogarnia wszystkie parametry obsługi filtra DPF zaszyte w sterowniku. Nierzadko zdarza się, że mimo dpf off auto wciąż filtr próbuje czasami wypalać. Wg moderatora forum powiązanego z softem do chiptuningu tylko ręczne modyfikacje pozwalają na pełne wyłączenie DPF. Tymczasem większość tunerów (nawet tych znanych) leci na wątpliwych gotowcach

 

W przypadku chiptuningu płaci się za wiedzę i doświadczenie.

2 razy miałem styczność: raz podniesienie mocy, raz DPF off. Obydwa razy wcale nie tanio, ale u bardzo uznanych nie tylko w PL ludzi i żadnych problemów. 

Wspólnik częściej coś chipuje, ale też u jednego z tych 2 gdzie ja korzystałem i też bez zastrzeżeń. Nawet mapę zapłonu w 6-cyl. wolnossaku pozmieniali pod LPG i rolki pokazły fajne kreski.

Jak robi ktoś ogarnięty, to będzie dobrze, ale nie będzie tanio. Jak ma być tanio...to może być różnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ghost2255 napisał:

Jak robi ktoś ogarnięty, to będzie dobrze, ale nie będzie tanio. Jak ma być tanio...to może być różnie.

 

Znam przypadek gdzie znany, doświadczony tuner położył temat poprawki po gotowcu ze Swiftec'a. Mimo obietnic nie poprawił obsługi dpf i nie przywrócił w pełni tablicy błędów DTC. Na maile przestał odpowiadać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bochumil napisał:

 

Znam przypadek gdzie znany, doświadczony tuner położył temat poprawki po gotowcu ze Swiftec'a. Mimo obietnic nie poprawił obsługi dpf i nie przywrócił w pełni tablicy błędów DTC. Na maile przestał odpowiadać.

 

Ja się nie upieram, że zawsze jest 100% sukcesu, jednak szansa dużo większa i przynajmniej wie, co robi. Zresztą większy warsztat nie splajtuje po jednym fakapie jak odda za silnik. 

Po prostu grzebanie w sofcie jest dla nielicznych. reszta ctr-C, ctrl-V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał:

 

No niestety coś w tym jest. Najczęściej problem z gotowcami ujawnia się po usunięciu ekologii. Nie każdy gotowiec ogarnia wszystkie parametry obsługi filtra DPF zaszyte w sterowniku. Nierzadko zdarza się, że mimo dpf off auto wciąż filtr próbuje czasami wypalać. Wg moderatora forum powiązanego z softem do chiptuningu tylko ręczne modyfikacje pozwalają na pełne wyłączenie DPF. Tymczasem większość tunerów (nawet tych znanych) leci na wątpliwych gotowcach i na kablach wpiętych po OBDII pozostawiając ślad dłubania w ECU w parametrze "Ilość ponownych zapisów". Czas to pieniądz, a sądami nikt straszyć nie będzie, bo przecież cięcie eko jest nielegalne... ;]

To sa jakies Janusze jak masz dobre pliki to nikt nic nie widzi. Na dieselach sie nie znam ale w wiekszosci potrafia ogarnac, ze sladu nie ma. Przeciez to tylko elektronika prawie wszystko sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2020 o 21:00, wujek napisał:

Pytanie co tam robil? IMO pobawil sie katem wyprzedzenia zaplonu i doladowaniem pare raze na hamowni zeby wykres popawic. Nie pisal jej od poczatku.

 

Z kiepskimi tunerami się zadajesz. Robiłem różne swoje auta w: VTG, Diagtronik, Unitronic, Masters, R-performance (wtedy jeszcze MR-motors), TC. W sumie 9 aut, 12 modyfikacji (jeden samochód robiłem dwukrotnie, kolejno u różnych tunerów, a drugi trzykrotnie u trzech różnych), wiec moje "IMO" bazuje na osobistym doświadczeniu. Każdy z dobrych tunerów ma swój pewien styl - inaczej będzie reagować auto które robił Tora z Diagtronika, a inaczej to, które robił Masters. Czy gotowcem był program do silnika VW 2.0TDI BMN ze sprężarką GT2560 z 3 litrowego BMW? Uściślijmy - nie ma czegoś takiego jak "program" (znaczy jest ale jego się nie robi od nowa, z wyjątkiem może dużych mechanicznych modyfikacji- np. inna turbina inaczej sterowana), są mapy, które się podkręca dodając co nieco. Zapewne każdy tuner ma jakiś "gotowiec" do danego silnika - wstępnie obrobione mapy, który potem modyfikuje pod konkretne egzemplarz auta (i kierowcę). I nie chodzi o to, że nie potrafi, tylko nie chce mu się wielokrotnie robić tego samego. Tak jak szef kuchni nie kroi marchewki, tylko mu pomocnik pokrojoną przynosi. I dobrzy tunerzy różnią się od tych gorszych tym, że te "gotowce" dopracowują, a ci słabsi nie. W efekcie ci lepsi wycisną parę procent więcej, często w sposób bezpieczniejszy dla silnika.

Odnosząc się do pytania w wątku - turbo benzynę robiłem tylko jedną, w VTG, bardzo dawno -  18 lat temu. I VTG akurat nie polecę. Moja opinia jest taka, że umieją (bo robią naprawdę dużo różnych nietypowych aut) ale zwykłego TSI im się pewnie nie będzie chciało zrobić porządnie. Zobacz co u nich pod firmę podjeżdża na modyfikacje, to zrozumiesz. Auta za pół bańki i więcej. Mojego 1.8t zrobili, byłem zadowolony, aż kiedyś zachciało mi się nieco więcej i ponownie zrobiłem u kogoś innego. Efekt - lepsze osiągi i mniejsze spalanie. Jakbym miał teraz robić turbo benzynę, to albo Andrzej Poniedziałek (Unitronic) albo Witold Rogulski (R-performance). Do obu mam komórki, mogę podać na priv.

O Kreatorze słyszałem raczej niepochlebne opinie wśród osób, które się w temacie obracają ale osobiście nie mam z nimi doświadczenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ghost2255 napisał:

 

Ja się nie upieram, że zawsze jest 100% sukcesu, jednak szansa dużo większa i przynajmniej wie, co robi. Zresztą większy warsztat nie splajtuje po jednym fakapie jak odda za silnik. 

Po prostu grzebanie w sofcie jest dla nielicznych. reszta ctr-C, ctrl-V.

Tu se dlubia jak napisal kaczorek ale to jest nadal zmiana parametrow na updejcie pliku z gotowca.

 

image.png.a4426460025ef54ee1dfd4ce5222a95f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, torelek napisał:

 

 

O Kreatorze słyszałem raczej niepochlebne opinie wśród osób, które się w temacie obracają ale osobiście nie mam z nimi doświadczenia.

Zwykle silniki typu TSI to ogarna ja tam Seata robilem i jezdzil jak glupi no ale mapa pod 98 z chin bo tam 130KM w standardzie. Zdjecie blokad vmax i wiecej niutow na dole. I takim plikiem zrobisz 90% aut co przyjada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wujek napisał:

To sa jakies Janusze jak masz dobre pliki to nikt nic nie widzi. Na dieselach sie nie znam ale w wiekszosci potrafia ogarnac, ze sladu nie ma. Przeciez to tylko elektronika prawie wszystko sie da.

 

W tym przypadku fakap zdradza chwilowe spalanie, które czasami z bliżej niewyjaśnionych przyczyn jest zdecydowanie za wysokie, a stan taki trwa dokładnie tyle ile standardowe wypalanie filtra dpf. Wg twórcy ecuedit za wypalanie filtra odpowiada kilkadziesiąt parametrów zaszytych w mapach przykładowego sterownika EDC16C39 i tylko żmudna i ręczna dłubanina 100% załatwi temat.

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bochumil napisał:

 

W tym przypadku fakap zdradza chwilowe spalanie, które czasami z bliżej niewyjaśnionych przyczyn jest zdecydowanie za wysokie, a stan taki trwa dokładnie tyle ile standardowe wypalanie filtra dpf. Wg twórcy ecuedit za wypalanie filtra odpowiada kilkadziesiąt parametrów zaszytych w mapach przykładowego sterownika EDC16C39 i tylko żmudna i ręczna dłubanina 100% załatwi temat.

Niby tak ale zaraz przepisy wprowadza ze beda kary. Pewnie masz racje, ze w przypadku DPF to nie jest wcale takie proste. z GPF tez nie jest jakos super narazie wstrzymuje sie z wywaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 23:14, wujek napisał:

Zwykle silniki typu TSI to ogarna ja tam Seata robilem i jezdzil jak glupi no ale mapa pod 98 z chin bo tam 130KM w standardzie.

Robiłeś pod 98-ke?

Ja zdecydowanie będę chciał, żeby jeździł na 95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś pod 98-ke?
Ja zdecydowanie będę chciał, żeby jeździł na 95.
Lepiej jest robić po 98 i cofać zapłon na stuku prz 95 niż robić na 95 i w razie czego z 98 nie mieć nic.

tapatalked

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, format napisał:

Lepiej jest robić po 98 i cofać zapłon na stuku prz 95 niż robić na 95 i w razie czego z 98 nie mieć nic.

 

Znaczy fabryczne mapy są też tak zrobione?

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Znaczy fabryczne mapy są też tak zrobione?
Zależy, są auta robione na 95, które cofają się na gorsze paliwo w razie W, a są robione na 98. W autach gdzie referencyjnym paliwem jest 95 zalanie 98 zazwyczaj przynosi spadek osiągów.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, format napisał:

Zależy, są auta robione na 95, które cofają się na gorsze paliwo w razie W, a są robione na 98. W autach gdzie referencyjnym paliwem jest 95 zalanie 98 zazwyczaj przynosi spadek osiągów.

 

1.2 tsi jest chyba robiony na 95 (przynajmniej tak sugeruje instrukcja) i wolałbym, żeby tak zostało, bo nie zamierzam lać 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Unitronic, robiłem tam dwa samochody: Focusa 1,5 EB ze 150 KM na 202KM i Clio 1,5 dci z 75KM na 120KM. Jeden jeździ dwa lata a drugi rok po modyfikacji, żadnych problemów.

Szef firmy, z resztą mój kolega, wg mnie jest świetnym fachowcem, Jego wiedza jest na tyle duża, że ma wykłady z tej dziedziny na WAT.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 23:14, wujek napisał:

Zwykle silniki typu TSI to ogarna ja tam Seata robilem i jezdzil jak glupi no ale mapa pod 98 z chin bo tam 130KM w standardzie. Zdjecie blokad vmax i wiecej niutow na dole. I takim plikiem zrobisz 90% aut co przyjada.

Ja mam dwie opcje przy 1.2 TSI.

1. "Firma tuningowa" pod szyldem sieciowym program plus hamownia 1100 zł.

2. Elektronicy samochodowi współpracujący z zaprzyjaźnioną firmą ogarniającym tylko VAG. Sam program bez hamowni 800 zł.

 

Co wybrać jak w tym wątku można wynieść tylko wnioski, że i tak leci gotowiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PiotrekDCI napisał:

Ja mam dwie opcje przy 1.2 TSI.

1. "Firma tuningowa" pod szyldem sieciowym program plus hamownia 1100 zł.

2. Elektronicy samochodowi współpracujący z zaprzyjaźnioną firmą ogarniającym tylko VAG. Sam program bez hamowni 800 zł.

 

Co wybrać jak w tym wątku można wynieść tylko wnioski, że i tak leci gotowiec?

 

1

 

bo w 2 nawet nie bedziesz wiedzial ile to ma :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PiotrekDCI napisał:

Ja mam dwie opcje przy 1.2 TSI.

1. "Firma tuningowa" pod szyldem sieciowym program plus hamownia 1100 zł.

2. Elektronicy samochodowi współpracujący z zaprzyjaźnioną firmą ogarniającym tylko VAG. Sam program bez hamowni 800 zł.

 

Co wybrać jak w tym wątku można wynieść tylko wnioski, że i tak leci gotowiec?

Brac opcje numer 1 ewentualnie pojedz gdzies dalej do jakiegos tunera. Choc 1.2 wsztscy maja opanowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 4.09.2020 o 23:09, torelek napisał:

Jakbym miał teraz robić turbo benzynę, to albo Andrzej Poniedziałek (Unitronic) albo Witold Rogulski (R-performance). Do obu mam komórki, mogę podać na priv.

O Kreatorze słyszałem raczej niepochlebne opinie wśród osób, które się w temacie obracają ale osobiście nie mam z nimi doświadczenia.

 

W dniu 7.09.2020 o 21:24, Pty napisał:

Polecam Unitronic, robiłem tam dwa samochody: Focusa 1,5 EB ze 150 KM na 202KM i Clio 1,5 dci z 75KM na 120KM. Jeden jeździ dwa lata a drugi rok po modyfikacji, żadnych problemów.

Szef firmy, z resztą mój kolega, wg mnie jest świetnym fachowcem, Jego wiedza jest na tyle duża, że ma wykłady z tej dziedziny na WAT.

 

Byłem w Unitronic

Silnik 1.8TSI CJSA dane katalogowe 180KM/250Nm

seria pomiar 193KM/258Nm

po programie 256KM/368Nm

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, paweu napisał:

 

 

Byłem w Unitronic

Silnik 1.8TSI CJSA dane katalogowe 180KM/250Nm

seria pomiar 193KM/258Nm

po programie 256KM/368Nm

 

Unitronic jest tak wiarygodny jak aktualnie trzymający władze rząd. 
 

Niemniej jednak cieszę się Twoim szczęściem 😆

 

Zaden tuner nie ma takich przyrostów jak Unitronic, powinno to dawać do myślenia. 

Edytowane przez johny
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.