Skocz do zawartości

Przegląd auta w trakcie remontu


G.O.A.T.

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, chojny napisał:

wiadomo jak jest z remontami aut... niekończąca się historia. 

 

Zbliża się data przeglądu do dowodu a auto wyjedzie na drogi dopiero za kilka miesięcy.

 

Jest na to jakaś procedura czy tylko się jedzie podbić jak auto będzie jezdne?  

 

A po co Ci teraz przeglad? :)

Skonczysz remont to zrobisz, jak chcesz byc bardzo akuratny to najwyzej zawiez auto na lawecie :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A po co Ci teraz przeglad? :)

Skonczysz remont to zrobisz, jak chcesz byc bardzo akuratny to najwyzej zawiez auto na lawecie :ok:

 

 

Czyli nie muszę mieć ciągłości a kilka miesięcy przerwy to nie problem jak auto nie uczestniczy w ruchu? 

 

Auto i tak muszę zawieźć na lawecie bo muszę zrobić zmiany techniczne w dowodzie. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chojny napisał:

 

Czyli nie muszę mieć ciągłości a kilka miesięcy przerwy to nie problem jak auto nie uczestniczy w ruchu? 

 

Auto i tak muszę zawieźć na lawecie bo muszę zrobić zmiany techniczne w dowodzie. 

Nie musisz i kogo niby miałoby to obchodzić, badanie techniczne to nie OC, na szczęście i na razie;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chojny napisał:

wiadomo jak jest z remontami aut... niekończąca się historia. 

 

Zbliża się data przeglądu do dowodu a auto wyjedzie na drogi dopiero za kilka miesięcy.

 

Jest na to jakaś procedura czy tylko się jedzie podbić jak auto będzie jezdne?  

Tydzień temu tak miałem, auto miesiąc w ASO, w międzyczasie przegląd się skończył, jedziesz i podbijasz tak jak zawsze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz___F napisał:

Tydzień temu tak miałem, auto miesiąc w ASO, w międzyczasie przegląd się skończył, jedziesz i podbijasz tak jak zawsze.

 

Ok. dzięki, czasem mi się zapominało i miałem obsuwę miesiąc ale tym razem się zanosi coś jak pół roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, volf6 napisał:

Nie musisz i kogo niby miałoby to obchodzić, badanie techniczne to nie OC, na szczęście i na razie;]

 

Było blisko taki zapis był już w czytaniu w Sejmie swego czasu chyba w 2018 roku, ostatecznie nie wszedł.

Na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bubel legislacyjny bo jak kupisz do remontu ale bez BT to nie mozesz zarejsyrowac.

Dlaczego Urzad Ciasta nie moze wbic starej daty i zarejstrowac na mnie?
Po co im dowod opłacenia OC i oryginał umowy?

Chory kraj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, volf6 napisał:

A obowiązkowe OC dla aut, które nie mają przeglądu i nie jeżdżą to dopiero złodziejstwo a zwolenników też tu ma:)

 

Niestety w PL sie inaczej nie da, bo za chwile polowa aut na ulicach bylaby w remoncie albo formalnie nie uczestniczyla w ruchu...

I niech taki spowoduje powazny wypadek, albo potraci Ci zone z dzieckiem i z czego go zwindykujesz?

Jak zawsze kazdy kij ma dwa konce.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Niestety w PL sie inaczej nie da, bo za chwile polowa aut na ulicach bylaby w remoncie albo formalnie nie uczestniczyla w ruchu...

I niech taki spowoduje powazny wypadek, albo potraci Ci zone z dzieckiem i z czego go zwindykujesz?

Jak zawsze kazdy kij ma dwa konce.

Ale to powinny być kamery rejestrujące. Jak w cywilizowanym świecie. Zgłosił że nie jeździ a kamera złapie - kara jak za brak OC. I tyle.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

Ale to powinny być kamery rejestrujące. Jak w cywilizowanym świecie. Zgłosił że nie jeździ a kamera złapie - kara jak za brak OC. I tyle.

 

Ale kamer poki co nie ma, wiec jest jak jest...

Mnie to lotto bo nie posiadam i nie planuje posiadac zadnego niejezdzacego "zlomu", wiec obecne przepisy sa w zupelnosci wystarczajace i w duzej mierze zabezpieczaja moj interes :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Ale kamer poki co nie ma, wiec jest jak jest...

Mnie to lotto bo nie posiadam i nie planuje posiadac zadnego niejezdzacego "zlomu", wiec obecne przepisy sa w zupelnosci wystarczajace i w duzej mierze zabezpieczaja moj interes :ok:

 

No właśnie nie do końca bo jest bardzo dużo aut bez ważnego OC. A oni zamiast zabrać się za budowę porządnego systemu kontrolnego to wymyślają nowe przepisy. Wiem że tego nie zmienię ale ponarzekać można. W Norwegii to fajnie działa. W zasadzie większość dróg obejmują kamery. Jest drogo ale jak nie jeździsz to po prostu zgłaszasz. Jak auto umrze to też po prostu zgłaszasz to i złomujesz. Możesz wszystko wyprzedać a jedynie czego wymagają na złomie to karoseria z numerem VIN. Wiem - pomarzyć można :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

Ale jak ktoś zgłosi że nie jeździ a go złapią czy nabroi to powinien być ten sam mechanizm.

 

Watpie, ze TU bylyby sklonne partycypowac do UFG gdyby OC nie bylo obowiazkowe...

Odbiloby sie to jedynie na skladkach dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Watpie, ze TU bylyby sklonne partycypowac do UFG gdyby OC nie bylo obowiazkowe...

Odbiloby sie to jedynie na skladkach dla wszystkich.

Nie no. Byłoby obowiązkowe. Tylko jak nie jeździsz to zgłaszasz ile czasu i wtedy nie płacisz. Natomiast jak Cię wtedy złapią to traktują jak jazdę bez ważnego OC. Takie rozszerzenie tego co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcindzieg napisał:

No właśnie nie do końca bo jest bardzo dużo aut bez ważnego OC.

 

Śmiem twierdzić, że to "bardzo dużo" to spore nadużycie. Nie wiem czy będzie pow. 0,5% - zarejestrowanych jest w granicach 30 milionów pojazdów, brak OC szacuje się na jakieś 120 tysięcy. Pytanie jeszcze ile z tych nieubezpieczonych jest na drogach...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TWENTIS napisał:

To jest bubel legislacyjny bo jak kupisz do remontu ale bez BT to nie mozesz zarejsyrowac.

Dlaczego Urzad Ciasta nie moze wbic starej daty i zarejstrowac na mnie?
Po co im dowod opłacenia OC i oryginał umowy?

Chory kraj....

Podobnie z rejestracją. Jak kupisz do remontu to nie zarejestrujesz bo nie zrobisz przeglądu, a jak nie zarejestrujesz to łamiesz przepis o braku rejestrowania/przerejestrowania w dozwolonym okresie :bzik:. Na szczęście nie ma o tego kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Podobnie z rejestracją. Jak kupisz do remontu to nie zarejestrujesz bo nie zrobisz przeglądu, a jak nie zarejestrujesz to łamiesz przepis o braku rejestrowania/przerejestrowania w dozwolonym okresie :bzik:. Na szczęście nie ma o tego kary.

 

Obecnie juz jest kara od 200 do 1000PLN za brak rejestracji w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Obecnie juz jest kara od 200 do 1000PLN za brak rejestracji w terminie.

Na szczęście prawo nie działa wstecz :).

Ciekaw jestem jak będzie traktowany klient w sytuacji jak opisałem. Będzie miał do wyboru: załatwiać lewy przegląd vs robić ekspresowy remont vs narażać sie na karę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Obecnie juz jest kara od 200 do 1000PLN za brak rejestracji w terminie.

Ciekawie to wygląda w dobie koronawirusa i rejestrowania się na przerejestorwanie pojazdu ;]
Praktykował ktoś rejestrację pojazdu przez wysłanie wniosku i dokumentów pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru lub kurierem?image.png.55ae7e7c9d4de4220453ada888e3c109.png 

Edytowane przez dymny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dymny napisał:

Ciekawie to wygląda w dobie koronawirusa i rejestrowania się na przerejestorwanie pojazdu ;]
Praktykował ktoś rejestrację pojazdu przezwysłanie wniosku i dokumentów pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru lub kurierem?

 

Obecnie to chyba wydluzyli termin do pol roku...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Niestety w PL sie inaczej nie da, bo za chwile polowa aut na ulicach bylaby w remoncie albo formalnie nie uczestniczyla w ruchu...
I niech taki spowoduje powazny wypadek, albo potraci Ci zone z dzieckiem i z czego go zwindykujesz?
Jak zawsze kazdy kij ma dwa konce.
Od tego jest FUG

Realizowalem szkode z tego systemu i bez uwag - bezgotowkowo w ASO

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ppmarian napisał:

Od tego jest FUG Realizowalem szkode z tego systemu i bez uwag - bezgotowkowo w ASO
 

 

Pisalem juz o tym wyzej, UFG jest dlatego, ze ubezpieczenia sa obowiazkowe i powszechne a skala zjawiska relatywnie mala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wygląda w dobie koronawirusa i rejestrowania się na przerejestorwanie pojazdu ;]
Praktykował ktoś rejestrację pojazdu przez wysłanie wniosku i dokumentów pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru lub kurierem?image.png.55ae7e7c9d4de4220453ada888e3c109.png 
Rejestrowałem poprzez biuro podawcze. Wszstkie dokumenty wrzucasz do skrzynki podawczej

za ok tydzień dostajesz sms ze w tym i tym dniu wraz ze starymi tablicami masz sie zgłosić po nowe blachy i miekki dowod.

Za kolejne ok 2 tygodnie kolejny sms tym razem po odbiór już twardego dowodu.

Wg bardzo sprawnie bez kolejek i konkretnych godzin. Masz na odbiór cały wyznaczony dzień godz 8-16

Mogliby tak zostać

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2020 o 10:20, chojny napisał:

 

Czyli nie muszę mieć ciągłości a kilka miesięcy przerwy to nie problem jak auto nie uczestniczy w ruchu? 

 

Auto i tak muszę zawieźć na lawecie bo muszę zrobić zmiany techniczne w dowodzie. 

 

Mam 126p "czekającego" na remont już trzeci rok. Bez przeglądu, tylko OC regularnie. Zrobię jak skończę auto, a jeszcze nie zacząłem:)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcindzieg napisał:

Długopis podpisał ustawę i ponoć będzie możliwe czasowe wycofanie z ruchu samochodu osobowego, który nie jest używany.

 

Link

Zmienia się na lepsze.

 

Mozliwosc czasowego wyrejestrowania tylko po dzwonie, na 3 do 12mcy, nie czesciej niz raz na 3 lata i ponowne przywrocenie do ruchu bedzie poprzedzal dodatkowy przeglad techniczny. Wiec mocno clickbaitowy tytul i ludzie klikaja w newsy w necie a prawda jest mniej fajna

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.