Skocz do zawartości

Aktualizacja map w nawigacji fabrycznej.


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna sprawa mam TomToma. Gamonie w Kia zamiast zrobić aktualizację online przez wifi to zrobili w serwisie, system w samochodzie jest na androidzie więc bez problemu można to ogarnąć.

Mam 7 lat gratis aktualizacji to co będę się szczypał. Oczywiście sprzedali mi samochód w tym roku nie robiąc aktualizacji bo samochód z zeszłego roku to mapy też z zeszłego czyli mają ze 2 lata.

Wiadomo jak to wygląda, wtykną pendriva do usb i włączą i samo się zaktualizuje, wiadomo parę GB to pewnie z pół godziny potrwa.

Dzwonie do pierwszego ASO i miła pani w recepcji pyta czy nie mogę tego zrobić sam tak jak się robi w seacie (serwis seta/kia) ;]  po to dzwonię, żeby się dowiedzieć.

Pani oczywiście nic nie wie, doradcy serwisowi zajęci to oddzwoni do mnie za chwilę, chwila trwała i trwała więc sam zadzwoniłem.

Operacja jest skomplikowana i mam rano zostawić samochód i odebrać po południu :hehe: Mają wolne terminy na początku września ;]

Skutecznie mnie zniechęcili, postanowiłem jeździć jak zwykle na googlemap przez AndroidAuto ;]

No ale dzisiaj coś mnie tknęło i dzwonię do drugiego ASO i po paru minutach pani z recepcji mówi, że nie ma problemu mam podjechać (tylko nie rano) i od ręki mi to zrobią, max 1h, nie trzeba się umawiać. Mogę podjechać o 16 po robocie nawet dzisiaj. 

I tak to wygląda, u jednych cały dzień u drugich 1h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni producenci potrafią to zrobić lepiej. W tak "bezsensownej" marce jak Alfa (również mapy od TomTom) pobierasz na pendrive plik z mapą z dedykowanej strony i aktualizujesz sam. Aktualizacje wychodzą co 3 miesiące, czasami częściej. Nie wyobrażam sobie jeździć do dealera co 3 miesiące. Widocznie 7 lat gwarancji zobowiązuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Woockush napisał:

W tak "bezsensownej" marce jak Alfa (również mapy od TomTom) pobierasz na pendrive plik z mapą z dedykowanej strony i aktualizujesz sam.

To podobnie jak w "chińskiej" marce Volvo, do tego można aktualizować mapy w aucie przez wi-fi, bluetooth albo wbudowany modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcG napisał:

Fajna sprawa mam TomToma. Gamonie w Kia zamiast zrobić aktualizację online przez wifi to zrobili w serwisie, system w samochodzie jest na androidzie więc bez problemu można to ogarnąć.

 

To skoro można online przez wifi to dlaczego sam tego nie zrobisz ?

Pamiętam jak z ojcem byłem jego Kią w ASO, przed serwisem stał też Sportage na odpalonym silniku bo się aktualizował :phi:. My Akurat byliśmy w podobnej sprawie, bo po przednim upgradzie z USB, który robiłem navi już się nie podniosło, ale działało radio. Serwis dokończył dzieła, bo jak zaktualizował podobnie to już nic nie działało, nawet FM :]. Plus tej historii jest taki, że KIA ma 7lat gwarancji, więc wymienili całą jednostkę.

16 minut temu, mugen napisał:

To podobnie jak w "chińskiej" marce Volvo, do tego można aktualizować mapy w aucie przez wi-fi, bluetooth albo wbudowany modem.

Tak, jak jest ustawione na automatyczne pobranie to informuje tylko że instaluje nową aktualizację dla wybranych wcześniej regionów. Potem każe zgasić silnik 8]:phi: aby załadować nowe mapy. Aktualizacje są co kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sherif napisał:

To skoro można online przez wifi to dlaczego sam tego nie zrobisz ?

Pamiętam jak z ojcem byłem jego Kią w ASO, przed serwisem stał też Sportage na odpalonym silniku bo się aktualizował :phi:. My Akurat byliśmy w podobnej sprawie, bo po przednim upgradzie z USB, który robiłem navi już się nie podniosło, ale działało radio. Serwis dokończył dzieła, bo jak zaktualizował podobnie to już nic nie działało, nawet FM :]. Plus tej historii jest taki, że KIA ma 7lat gwarancji, więc wymienili całą jednostkę.

Tak, jak jest ustawione na automatyczne pobranie to informuje tylko że instaluje nową aktualizację dla wybranych wcześniej regionów. Potem każe zgasić silnik 8]:phi: aby załadować nowe mapy. Aktualizacje są co kilka miesięcy.

Nie można samemu, tylko w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogłoby być tak jak w oplu, do mojej navi ostatnie mapy są z 2017 czy 2016r.

Aktualizować tego chyba już nikt nie zamierza, bo po co to Peugeotowi.

Jako, że mam auto z 2016 to nawet 1 aktualizacji nie zrobiłem, bo nie bardzo jest na co ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

To skoro można online przez wifi to dlaczego sam tego nie zrobisz ?

Pamiętam jak z ojcem byłem jego Kią w ASO, przed serwisem stał też Sportage na odpalonym silniku bo się aktualizował :phi:. My Akurat byliśmy w podobnej sprawie, bo po przednim upgradzie z USB, który robiłem navi już się nie podniosło, ale działało radio. Serwis dokończył dzieła, bo jak zaktualizował podobnie to już nic nie działało, nawet FM :]. Plus tej historii

Tak zastanawiam sie w czym odpalony silnik moze pomoc nawigacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Chyba jedynie na stan akumulatora ;]

 

Ja ostatnio instalowalem nowe mapy w Yetim.Trwalo to blisko 3 godziny wiec kilka razy musialem wlaczyc zaplon bo navi wylaczala sie  automatycznie.Ale aku wytrzymal bez problemu:ok:

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Zawsze mogłoby być tak jak w oplu, do mojej navi ostatnie mapy są z 2017 czy 2016r.

Aktualizować tego chyba już nikt nie zamierza, bo po co to Peugeotowi.

Jako, że mam auto z 2016 to nawet 1 aktualizacji nie zrobiłem, bo nie bardzo jest na co ;l

W Insigni to pamiętam było mega słabo z tymi mapami. Auto było nowe i wszędzie tryb offroad pokazywało :bzik:.

Jak chcesz kombinować to swego czasu były fora o tej tematyce, jak np kiedyś ładowałem do Subaru mapy Volvo, mimo że Subaru w tamtych latach nie wspierało pl :).

 

33 minuty temu, wlad napisał:

Tak zastanawiam sie w czym odpalony silnik moze pomoc nawigacji?

 

W tym, że proces aktualizacji trwa 20-30min, a navi wyłącza się po jakimś czasie bez odpalonego silnika. Najlepiej jest to więc robić podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sherif napisał:

W tym, że proces aktualizacji trwa 20-30min, a navi wyłącza się po jakimś czasie bez odpalonego silnika. Najlepiej jest to więc robić podczas jazdy.

Troche slabe tlumaczenie.

W poprzednim poscie pisalem jak wyglada to w VAGu-po wlaczeniu navi proces updatowanie ponownie startuje automatycznie od punktu gdzie navi sie wylaczyla.A sam proces trwa blisko 3 godziny.

Poza tym navi nie wylaczy sie po wlaczeniu zaplonu-wiec mozna ominac bezsensowne zatruwanie srodowiska.To przeciez teraz jest trendy;]

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wlad napisał:

Troche slabe tlumaczenie.

W poprzednim poscie pisalem jak wyglada to w VAGu-po wlaczeniu navi proces updatowanie ponownie startuje.A sam proces trwa blisko 3 godziny.

Poza tym navi nie wylaczy sie po wlaczeniu zaplonu-wiec mozna ominac bezsensowne zatruwanie srodowiska.To przeciez teraz jest trendy;]

No widzisz a tam się wyłączy w ramach oszczędności energii. Tak samo mam w Volvo, jak np czytałem instrukcję wgraną w navi (brak papierowej). Co ok 10-15min jest komunikat, że za minutę system wyłączy się i się wyłącza (w Volvo można przedłużyć), nie zależnie od pozycji stacyjki. W starszym Volvo myślałem że navi mi się uwali bo też wyłączył się podczas upgraidu. Kolejne były już na odpalonym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

W Insigni to pamiętam było mega słabo z tymi mapami. Auto było nowe i wszędzie tryb offroad pokazywało :bzik:.

Jak chcesz kombinować to swego czasu były fora o tej tematyce, jak np kiedyś ładowałem do Subaru mapy Volvo, mimo że Subaru w tamtych latach nie wspierało pl :).

Prześledziłem insigniaclub i chyba nic prosto się nie da z tym zrobić.

Dzięki temu, że mam nowszą wersję modułu, wsadzanego od rocznika 2016, to jest gość w Krakowie, który na moim sprzęcie może odblokować AA.

Niestety nie chce mi się specjalnie jechać do Krakowa ani pruć dechy żeby wyjąć moduł i wysłać (przegapiłem jego gościnne występy na wczasach w Suwałkach).

Swego czasu za 600zł legalnie robiły to niektóre ASO, ale po przypadkach uwalenia jednostek sterujących przestali, jak jest teraz już nawet nie wnikam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Prześledziłem insigniaclub i chyba nic prosto się nie da z tym zrobić.

Dzięki temu, że mam nowszą wersję modułu, wsadzanego od rocznika 2016, to jest gość w Krakowie, który na moim sprzęcie może odblokować AA.

Niestety nie chce mi się specjalnie jechać do Krakowa ani pruć dechy żeby wyjąć moduł i wysłać (przegapiłem jego gościnne występy na wczasach w Suwałkach).

Swego czasu za 600zł legalnie robiły to niektóre ASO, ale po przypadkach uwalenia jednostek sterujących przestali, jak jest teraz już nawet nie wnikam.

 

 

Nie pamiętam już adresu, ale były fora angielskojęzyczne na którym były manuale i źródła. Tak naprawdę tych różnych systemów nie jest wiele i niektóre mapy pasują od innych aut. W niektórych navi trzeba było podmienić jeden plik i szło.

Z odblokowywanie jest właśnie groźba uwalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

No widzisz a tam się wyłączy w ramach oszczędności energii. Tak samo mam w Volvo, jak np czytałem instrukcję wgraną w navi (brak papierowej). Co ok 10-15min jest komunikat, że za minutę system wyłączy się i się wyłącza (w Volvo można przedłużyć), nie zależnie od pozycji stacyjki. W starszym Volvo myślałem że navi mi się uwali bo też wyłączył się podczas upgraidu. Kolejne były już na odpalonym silniku.

 

No ale w VAGu tez sie wylacza-tylko zdaje sie co 30  minut.Ale podczas updatu caly czas na ekranie wyswietla sie napis ze w przypadku wylaczenia sie nawigacji po ponownym zalaczeniu mapy beda sie dalej aktualizowac.Wiec nie ma strachu:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wlad napisał:

No ale w VAGu tez sie wylacza-tylko zdaje sie co 30  minut.Ale podczas updatu caly czas na ekranie wyswietla sie napis ze w przypadku wylaczenia sie nawigacji po ponownym zalaczeniu mapy beda sie dalej aktualizowac.Wiec nie ma strachu:ok:

Skoro trwa to 3h to nie dziwne, że musieli to jakoś ekologicznie rozwiązać :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, amazaque napisał:

Podepnę się z pytaniem - czy któraś marka daje aktualizacje na wbudowanego Tomtoma czy inną "obcą" nawigacje bezpłatnie? Mam na myśli "dożywotnio" pomijając jedną czy dwie pierwsze.

Hyundai przez czas gwarancji - 5 lat.

Nie wiem jak potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, amazaque napisał:

Podepnę się z pytaniem - czy któraś marka daje aktualizacje na wbudowanego Tomtoma czy inną "obcą" nawigacje bezpłatnie? Mam na myśli "dożywotnio" pomijając jedną czy dwie pierwsze.

KIA 7 lat chyba raz roku, bo tyle wypuszczają aktualizacji. Generalnie to w środku jest android, można to odblokować i zainstalować co się chce. No i pozostaje jeszcze Android Auto, jest google map, waze i teraz podobno opublikowali api do tego i inne firmy mają porobić swoje wersje na AA. Ja czekam na yanosika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Renówce są darmowe aktualizacje, bodajże kwartalne ale przez ile czasu to nie wiem. Chyba 2 lata.

Też mam Tom Toma, ale mapę z tamtego roku, aktualizacje u mnie ciągnie sam z serwerów po podpięciu karty do komputera i odpaleniu apki Renault. Aktualizuje od razu inne aplikacje.

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fiacie na 3 lata są dostępne aktualizacje TomTom-a, średnio co 3 miesiące jest aktualizacja. Co lepsze ściąga się mapy z plikiem licencyjnym z swojego konta, ale dane mapy można wgrać do różnych aut plik licencyjny nie jest przypisany do danego auta. Po okresie tych 3 lat to jest kwestia żeby ktoś wrzucił na serwer aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, analyzer64 napisał:

W Renówce są darmowe aktualizacje, bodajże kwartalne ale przez ile czasu to nie wiem. Chyba 2 lata.

Też mam Tom Toma, ale mapę z tamtego roku, aktualizacje u mnie ciągnie sam z serwerów po podpięciu karty do komputera i odpaleniu apki Renault. Aktualizuje od razu inne aplikacje.

Dacia oraz Renault ze starszymi systemami Media Nav Evolution (mapy Here/ TomTom)- bezpłatne przez 3 miesiące po zakupie. Potem płatne, ale wgrywanie własne poprzez pendrive. Ale ogólnie system chory, bo mapy dostępne oficjalnie w serwisie Naviextras są zawsze starsze o 1-2 wydania niż aktualnie istniejąca.

Nie wiem czy ktoś płaci, bo bez problemu da się tam wgrać samemu najnowsze mapy pobrane w sieci... Wiele marek korzysta z bazy Naviextras, więc dotyczy to ich wszystkich- płacąc za aktualizację ponad 100 Euro nigdy nie dostaniemy stamtąd najnowszych map.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AA i org. Tomtom-a w Tipo. W 99% korzystam z GM przez AA, tego Tomtom-a mógłbym nie mieć i nie miałbym z tym problemu. W Fiacie logujesz się i ściagasz aktualizację TomTom-a z strony Fiata.
Masz fotoradary i ograniczenia prędkości w AA? Bo ja w TT mam . Android Auto też mam

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Phil_ips napisał:

Masz fotoradary i ograniczenia prędkości w AA? Bo ja w TT mam emoji3.png. Android Auto też mam emoji3.png

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Dzisiaj sprawdziłem google map przez AA i tomtoma z traffikiem. Trasa Warszawa -Giżycko-Warszawa, tam z google, powrót TomTom.  TomTom dramat, straciłem ze 20min. na chyba 4 wahadłach z robotami drogowymi. Kupuję dobry kabelek do AA i chyba dam sobie spokój z TomTomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem google map przez AA i tomtoma z traffikiem. Trasa Warszawa -Giżycko-Warszawa, tam z google, powrót TomTom.  TomTom dramat, straciłem ze 20min. na chyba 4 wahadłach z robotami drogowymi. Kupuję dobry kabelek do AA i chyba dam sobie spokój z TomTomem.
Nie podzielam Twojego rozczarowania TomTomem. Niejednokrotnie wybiera lepszą trasę niż GMaps.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.