Skocz do zawartości

Czyszczenie plam z oleju na powierzchniach różnych.


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko.

Mam plamę oleju na kostce brukowej i trochę upaćkany silnik w samochodzie (elementy stalowe).

Zapytałem internet jak to wyczyścić, połączyłem z tym co mogę kupić od ręki w pobliskim markecie i wyskoczyło mi coś takiego: Środek do usuwania plam olejowych 0.5 l MELLERUD

 

Na stronie producenta czytamy:

Usuwa intensywnie i gruntownie plamy oleju i zabrudzenia olejowe na asfalcie, bruku cegłach klinkierowych, kamieniach betonowych, jastrychu, na podłodze garażu, podjazdach i innych podłogach. świetnie nadaje się do czyszczenia warsztatów, pomieszczeń przemysłowych, samochodów (mycie silnika itd.), motocykli, skuterów, maszyn i narzędzi. Idealny do czyszczenia felg. Nie zawiera rozpuszczalników.

 

Czyli jak dla mnie ;] Brać?

Czy najpierw odbarwi mi kostkę, później przeżre ramę a sąsiada zarazi covidem? ;]

Jakieś inne sprawdzone rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem środka w sprayu od Liqui Miły.

Działa genialnie. Udało mi się usunąć plamy na znaczej powierzchni po oleju hydraulicznym którego żadna myjka z detergentami nie ruszały. Oleju było dużo i "wychodził" jeszcze z kostki po jakimś czasie. Operacje powtarzałem 2-3 razy, szczególnie na łączeniach. W tym roku po oleju żadnego śladu.

 

 aha, wydaje mi się że czytałem instrukcje tego środka Mellerud i instrukcja jest identyczna. Różni się sposobem aplikacji.

 

https://allegro.pl/oferta/liqui-moly-srodek-do-usuwania-plam-olejowych-3315-8363570542

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 Avra + zmywacz hamulcowy/ beznyna ekstrakcyjna - ja tam zmywałem stary olej/nagar z silnika. Szło całkiem ok.

Z kostką bywa różnie, jak wnikło głęboko to może być problem. Ja po hydraulicznym czyściłem zmywaczem, ale tego samego dnia i śladu nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten środek o którym piszę wyżej w przeciwieństwie do rozpuszczalników wymaga minimalnej ilości pracy. Spryskujesz, czekasz aż wyschnie (pół godziny), wymiatasz szczotką pył i to wszystko. Można zmyć resztki pyłu wodą lub poczekać na deszcz.

 

Wyciąga olej nawet z głębszych warstw kostki i "fug" (znaczy z przerw między kostkami), ja czyscilem gdzieś po miesiącu i szło bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ramach podsumowania ;) Znalazłem dzisiaj chwilę, żeby wylać ten wynalazek na kostkę (tzn. przypomniałem sobie, że kupiłem go trzy tygodnie temu ;]).

 

Plama powstała około 2-3 miesięcy wstecz. Aparat trochę przedramatyzował. była widoczna, ale nie aż tak.

Poziom skomplikowania operacji - 1/10. Wylałem, rozpaćkałem pędzlem, zostawiłem na 4 godziny (zrobiło się białe), zwilżyłem wodą, poszorowałem 10-15 sekund twardą szczotką, zmyłem. Efekt jak widać. Drugie zdjęcie jeszcze na mokro, ale generalnie dało radę. Coś delikatnie przebija, ale myślę, że chwila szorowania dłużej i nie byłoby śladu. Przedstawiona plama była największa, ale "załatwiłem" przy okazji kilka mniejszych. Koszt bodaj 34 zł w Liroju. Wydajność niezła (nie wiem ile zużyłem, z 10-20% i skończyły mi się plamy ;)). Kostki nie odbarwiło. Myślę, że mogę polecić :ok:

 

Tak było.

IMG_4108.jpg.efc8d0d069c176c5954e440598fd5f86.jpg

Tak jest (plama była tu gdzie zostało białe coś między kostką)

IMG_4127.jpg.f493ef4de5e49a72a800d738ec9e2073.jpg

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.