Skocz do zawartości

Ekspres automatyczny - czyszczenie


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Stary Zelmer Torrido dosłownie rozpadł się po ośmiu latach. Wcześniej wymieniałem jakieś elementy w elektronice czy uszczelki, ale teraz rozleciały się dwa elementy. Części niedostępne.

Chcemy kupić nowy, zastanawiamy się nad takim z młynkiem i mam pytanie - czy zespół młynka jakoś się czyści? Czy mechanizm "przenoszenia kawy" jakoś się konserwuje? W starym zelmerze co jakiś czas migała ikona czyszczenia, zalewałem go płynem, włączałem płukanie i tyle. Czy wokół automatycznych trzeba odprawiać jakieś szamańskie rytuały?

 

Wstępnie myślałem np. o Philips EP2224/10, albo jakimś DeLonghi Magnifica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś trzeba zalać odkamieniacz i uruchomić program czyszczący.
Młynka nie czyści się, tylko zaparzacz - można go wyjąć.
Jest z tym trochę ceregieli.
W Boschu trzeba dać odkamieniacz i tabletkę czyszczącą. Zaparzacz ma mnóstwo zakamarków. W DeLonghi Magnifica czyszczenie zaparzacza to przyjemność. Dodatkowo do czyszczenia używa się tylko jednego środka dodanego do wody.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Co jakiś trzeba zalać odkamieniacz i uruchomić program czyszczący.

Młynka nie czyści się, tylko zaparzacz - można go wyjąć.

Jest z tym trochę ceregieli.

 

Trochę zabawy faktycznie jest ;)

 

2 godziny temu, CRAZY_Wroc napisał:

W Boschu trzeba dać odkamieniacz i tabletkę czyszczącą. Zaparzacz ma mnóstwo zakamarków. W DeLonghi Magnifica czyszczenie zaparzacza to przyjemność.

 

Cenna uwaga

Zastanawiam się, jak jest z ewentualną dostępnością części do tych ekspresów. Czy tutaj jest jakaś przewaga DeLonghi albo Philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Cenna uwaga
Zastanawiam się, jak jest z ewentualną dostępnością części do tych ekspresów. Czy tutaj jest jakaś przewaga DeLonghi albo Philipsa.
Tanie DeLonghi mają wymienne między sobą moduły zaparzacza przez co kosztują grosze. Nie wiem jak philips ale możesz sprawdzić np. na Allegro. Kiedyś Boscha oddaliśmy do serwisu, to wymiana oringa kosztowała więcej niż cały moduł zaparzacza.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CRAZY_Wroc napisał:

W Boschu trzeba dać odkamieniacz i tabletkę czyszczącą. Zaparzacz ma mnóstwo zakamarków. W DeLonghi Magnifica czyszczenie zaparzacza to przyjemność. Dodatkowo do czyszczenia używa się tylko jednego środka dodanego do wody.

Siemens który mam potrzebuje i odkanieniacza i tabletki czyszczącej.

DeLonghi tylko odkanieniacza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, CRAZY_Wroc napisał:

Tanie DeLonghi mają wymienne między sobą moduły zaparzacza przez co kosztują grosze. Nie wiem jak philips ale możesz sprawdzić np. na Allegro. Kiedyś Boscha oddaliśmy do serwisu, to wymiana oringa kosztowała więcej niż cały moduł zaparzacza.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

ostatnio kupowałem niby nietypowy maluśki o-ring do swojego citroena, w serwisie zapłaciłem chyba 7 zł za szt. ale pan był tak miły i podał mi oryginalny kod produktu,

i tak po wpisaniu tego kodu w wyszukiwarkę znalazłem  dwie oferty sprzedaży takich oringów

jedna to 100szt. za chyba 10 zł

i druga jako uszczelka do expresu za 56zł za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Majkiel napisał:

Stary Zelmer Torrido dosłownie rozpadł się po ośmiu latach. Wcześniej wymieniałem jakieś elementy w elektronice czy uszczelki, ale teraz rozleciały się dwa elementy. Części niedostępne.

Chcemy kupić nowy, zastanawiamy się nad takim z młynkiem i mam pytanie - czy zespół młynka jakoś się czyści? Czy mechanizm "przenoszenia kawy" jakoś się konserwuje? W starym zelmerze co jakiś czas migała ikona czyszczenia, zalewałem go płynem, włączałem płukanie i tyle. Czy wokół automatycznych trzeba odprawiać jakieś szamańskie rytuały?

 

Wstępnie myślałem np. o Philips EP2224/10, albo jakimś DeLonghi Magnifica

U mnie w Zelmerze co jakiś czas zapala się ikonka czyszczenia. Wrzucam tabletkę do slotu na kawę sypaną i tyle. Co jakiś czas czyszczę tor mleczny specjalnym płynem i do czasu do czasu wyjmuję zaparzacz i myję go pod kranem z resztek kawy. Odkamieniać nie odkamieniam, bo leję wodę z osmozy.

Młynku nie czyszczę, bo nie trzeba. Raz tylko mi się przypchał wylot kawy zmielonej to przetkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2020 o 14:20, Majkiel napisał:

Stary Zelmer Torrido dosłownie rozpadł się po ośmiu latach. Wcześniej wymieniałem jakieś elementy w elektronice czy uszczelki, ale teraz rozleciały się dwa elementy. Części niedostępne.

Chcemy kupić nowy, zastanawiamy się nad takim z młynkiem i mam pytanie - czy zespół młynka jakoś się czyści? Czy mechanizm "przenoszenia kawy" jakoś się konserwuje? W starym zelmerze co jakiś czas migała ikona czyszczenia, zalewałem go płynem, włączałem płukanie i tyle. Czy wokół automatycznych trzeba odprawiać jakieś szamańskie rytuały?

 

Wstępnie myślałem np. o Philips EP2224/10, albo jakimś DeLonghi Magnifica

Mam od pond 4 lat philipsa HD8847 i teraz kupiłbym delonghi. Generalnie cieszę się, że miałem opcję ubezpieczenia, bo na dzień dzisiejszy ekspres był już 3 razy w serwisie: 2 razy naprawa młynka (usterka mechaniczna) - serwis stwierdził wodę w młynku - ja nie wlałem, żona też nie, pozostał tylko podejrzany teść, ale się nie przyznał - więc nie wiem czy to nie była ściema z tą wodą. A raz się zepsuł - przestał się załączać.

Co do czyszczenia - teraz mniej się już bawię, ale raz na jakiś czas trzeba odkamienić (wlewa się płyn do zbiornika) i trzeba wykonać 2 cykle opróżniania zbiornika - o potrzebie odkamieniania ekspres informuje. Tak samo co jakiś trzeba umyć zaparzacz, teoretycznie powinno się go smarować, ale ja to raz zrobiłem na początku i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ekspres DeLonghi Magnifica S kupiony w 2015, działa bezawaryjnie. Trzeba go odkamieniać dedykowanym płynem raz na około 2 miesiące, wymieniać filtr wody w pojemniku też co 2 miesiące i mniej więcej w tym samym interwale czasowym opłukać i oczyścić zaparzacz pod wodą z kranu. Samo wyciągnięcie zaparzacza jest bardzo proste.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vaz2110 napisał:

Mam ekspres DeLonghi Magnifica S kupiony w 2015, działa bezawaryjnie. Trzeba go odkamieniać dedykowanym płynem raz na około 2 miesiące, wymieniać filtr wody w pojemniku też co 2 miesiące i mniej więcej w tym samym interwale czasowym opłukać i oczyścić zaparzacz pod wodą z kranu. Samo wyciągnięcie zaparzacza jest bardzo proste.

Ja odkamieniam zwykłym odkamieniaczem. Filtra nie wkładałem :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.