Skocz do zawartości

budżetowy migomat do domowego warsztatu?


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

możecie polecić jakiś sensowny migomat do powiedzmy 2000zł do użytku domowego?  Znajdzie się coś godnego polecenia?
Spawanie głównie wkoło domu oraz chcę zacząć zabawę ze spawaniem aluminium. Chcę zmienić tradycyjną  DEDRE DESI199BT na coś bardziej uniwersalnego... Fajnie byłoby móc pospawać cienkie blachy np karoserii samochodu, czy wspomniane ALU.

Zależy mi na tym, aby była opcję spawania również tradycyjnymi elektrodami otulonymi.

Zacząłem czytać, sprawdzać i dochodzę do wniosku, że z tych tańszych wszystko jest podobnej jakości, ale jesli już chodzi o dostępność części to już niekoniecznie...

Dlatego może ktoś zgłębiał temat mocniej przed wyborem "zabawki" dla siebie i podzieli się wiedzą wraz z opinią z własnego doświadczenia z użytkowania.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aluminium teoretycznie metoda MIG się nadaje, ale szczerze nie polecam. Trudno jest dobrze rozpocząć spoinę, estetyka też bardzo słaba. Do tego musisz mieć drugi komplet przewodu z uchwytem lub przynajmniej pancerz zmieniać.

 

W TIG wyjdą zdecydowanie lepsze efekty i można dobrze dogrzać początek spoiny, a później przyspieszyć. Estetyka też +++. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2020 o 15:15, zejk napisał:

Do aluminium teoretycznie metoda MIG się nadaje, ale szczerze nie polecam. Trudno jest dobrze rozpocząć spoinę, estetyka też bardzo słaba. Do tego musisz mieć drugi komplet przewodu z uchwytem lub przynajmniej pancerz zmieniać.

 

W TIG wyjdą zdecydowanie lepsze efekty i można dobrze dogrzać początek spoiny, a później przyspieszyć. Estetyka też +++. 

 

Zastanawiam się nad takim wynalazkiem:

https://allegro.pl/oferta/spawarka-migomat-3w1-magnum-mig-tig-mma-synergia-9527365147?fromVariant=9501679382

 

Ma niby opcję Tiga po dokupieniu osprzętu... także jakbym nie był zadowolony z miga to zawsze jakaś opcja jest.
Tak czytam opinie i ogolnie o Magnumach źle nie piszą raczej... ale o tym modelu w sumie za dużo nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 00Tom00 napisał:

 

Zastanawiam się nad takim wynalazkiem:

https://allegro.pl/oferta/spawarka-migomat-3w1-magnum-mig-tig-mma-synergia-9527365147?fromVariant=9501679382

 

Ma niby opcję Tiga po dokupieniu osprzętu... także jakbym nie był zadowolony z miga to zawsze jakaś opcja jest.
Tak czytam opinie i ogolnie o Magnumach źle nie piszą raczej... ale o tym modelu w sumie za dużo nie znalazłem...

Ale wiesz że tig jest tu dc i aluminium nie pospawasz? ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2020 o 12:30, volf6 napisał:

Do blacharki w samochodzie?8]

 

 

No jasne, zobacz sobie na YT co spawają tigiem. Ja trochę się bawiłem w poprzedniej pracy, bo mieli. Nie szło mi, ale byłem zajarany prostotą spawania. Gdybym się nie zwolnił to pewnie bym się nauczył 😄

 

Niestety, teraz tanio wyrwać dobrą spawarkę to duży kłopot. Patrząc na Twoje założenia, tig wydaje się być lepszym wyborem, no ale to opinia amatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mayster_tcz napisał:

No jasne, zobacz sobie na YT co spawają tigiem. Ja trochę się bawiłem w poprzedniej pracy, bo mieli. Nie szło mi, ale byłem zajarany prostotą spawania. Gdybym się nie zwolnił to pewnie bym się nauczył 😄

 

Niestety, teraz tanio wyrwać dobrą spawarkę to duży kłopot. Patrząc na Twoje założenia, tig wydaje się być lepszym wyborem, no ale to opinia amatora :)

Tig nie wybacza brudnego materiału ;]  magiem zrobi to lepiej i szybciej. Powiadasz że tig jest prosty ;] Ja po prawie 20 latach spawania dalej twierdzę że umiem mało :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2020 o 18:30, cumel napisał:

Tig nie wybacza brudnego materiału ;]  magiem zrobi to lepiej i szybciej. Powiadasz że tig jest prosty ;] Ja po prawie 20 latach spawania dalej twierdzę że umiem mało :facepalm:

Mi się dobrze bawiło, a zakładam że kolega nie będzie artyzmu uprawiał, no ale Ty więcej spawasz więc pewnie masz rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mayster_tcz napisał:

Mi się dobrze bawiło, a zakładam że kolega nie będzie artyzmu uprawiał, no ale Ty więcej spawasz więc pewnie masz rację :)

Podobno do blach zewnętrznych to się nie na da, bo za dużo ciepła i się elementy wyginają/falują:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.