Skocz do zawartości

Zmywarka do zabudowy - problem z frontem


awruK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zakupiłem zmywarkę Whirlpool WSIP 4O23 PFE do zabudowy w kuchni ikea. I pojawił sie pewien problem. Max wysokość frontu to 720 mm a te ikeowe mają 800. Docięcie raczej nie wchodzi w grę. Czy jest może na to jakiś patent? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lupus napisał:

Cześć

Zakupiłem zmywarkę Whirlpool WSIP 4O23 PFE do zabudowy w kuchni ikea. I pojawił sie pewien problem. Max wysokość frontu to 720 mm a te ikeowe mają 800. Docięcie raczej nie wchodzi w grę. Czy jest może na to jakiś patent? 

 

 

Nie pamiętam o co chodziło, ale w Ikele można dokupić "coś", żeby to ogarnąć ;]

 

Babka przy projekcie o tym gadała, ale nie słuchałem, bo kupowałem AGD z Ikeły, a oni mają takie, do których to coś niepotrzebne ;] Na 99% to rozwiąże Twój problem. Jakiś zawias, ślizg czy coś tam, Googlaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lupus napisał:

Ok. Wyguglałem sobie rozwiązanie problemu. Za jedeyne 600 zł...

Czy zna ktoś może tańszy sposób?

https://adapt-r.pl/product/adapt-r-2-0-premium-zawiasem-slizgowym-45-cm/

 

też pogooglałem. Może to to?

 

https://www.ikea.com/pl/pl/p/behjaelplig-zawias-przesuwny-do-zmywarki-90393437/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomecki napisał:

Dzięki. Widzę, że to jest to. Muszę podjechać i dopytać i zakupić

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem zmywarkę bez dłuższych nóżek i klasycznie, na sztywno przykręciłem ikeowy front. Minusy są takie że pomiędzy zmywarką a blatem jest schowek a front wystaje te kilka centymetrów ponad drzwiczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lupus napisał:

Cześć

Zakupiłem zmywarkę Whirlpool WSIP 4O23 PFE do zabudowy w kuchni ikea. I pojawił sie pewien problem. Max wysokość frontu to 720 mm a te ikeowe mają 800. Docięcie raczej nie wchodzi w grę. Czy jest może na to jakiś patent? 

 

Zmywarki z ikea mają w standardzie taki ślizg.  Tzn kupując u nich zmywarkę do ich szafek mamy przystosowaną zmywarkę do frontu 800. Ameryki nie odkryłem, wiem. 

Pozostaje Ci dokupić o ile się da taki ślizg. Działa to dokładnie tak jak w zmywarce ikea że otwierając/ opuszczając drzwiczki zmywarki front się podnosi. 

Tak szczerze to ja bym się w to nie bawił tylko jeśli to możliwe oddał tego whirpula i kupił zmywarkę ikeową. 

Pewnie niższy koszt i pewność że zadziała niż rzeźbić ze ślizgami. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikea ciągle kombinuje z tymi elementami- to już kolejne rozwiązanie a poprzednie są wycofywane. Te ślizgi powyżej są już chyba niedostępne.

Teraz mają jeszcze inny system: ZAWIAS IKEA

Tyle że to zamiast jednolitego frontu, wymaga zastosowania frontów od szuflad aby dolny front mógł się łamać na dole, front jest tutaj na stałe montowany do drzwiczek i nie suwa się. Przynajmniej na dole musi być osobny front od szuflady o wysokości 20cm ale najlepiej jak cały front zmywarki udaje szafkę z szufladami. Opis w instrukcji montażu.

Działa to jakoś tak:

15818299.jpg

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lupus z tego co kojarzę to te zawiasy już zostały wycofane z oferty bo mają wadę fabryczną :P otóż zawiaska dolna regulowana jest dolnym pokrętłem - zawiaska siedzi w środku pokrętła w uchwycie i pod wpływem ciężaru drzwiczek ten uchwyt jest wypychany na zewnątrz pokrętła i zawiaska opada w dół - u mnie pojawiło się po roku, wtedy gdzieś wyczytałem że to wycofali - naprawiłem to ustawiając na stałe zawiaskę i przykręcając ją wkrętem do szafki :) jeśli uda Ci się je kupić to od razu wal wkrętem i będzie cacy :) nie potrzebnie to wycofywali bo moje udoskonalenie spełnia swoją rolę świetnie ;) 

IMG_20200831_111819.jpg

Edytowane przez mPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.