Skocz do zawartości

Leasing czy najem?


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, pytanie jak w temacie, dla ponizszych zalozen:

  • budzet powiedzmy ok 100k (+/-)
  • dla kobiety
  • cos z segmentu b/c, cross itp ale gdzie sie wyzej siedzi a nie na podlodze
  • 3 lata
  • raczej zwrot po tym okresie
  • chetnie hybryda, ev (przy tym budzecie to pewnie malo mozliwe, chyba, ze wejda doplaty do ev dla firm ;l) ale nie jest to kluczowe
  • automat
  • przebieg roczny 10-15kkm
  • glownie miasto wiec bardziej ekonomiczny niz mocarny

 

Sklaniam sie ku najmowi, bo raczej auto u nas nie zostanie, plus w cenie sa serwisy, ubezpieczenia, opony itp. Tylko czy tu nie odstawiaja jakichs cyrkow przy zwrocie szukajac dziury w calym, zeby kary dowalic? Do tego nie musez wykladac wlasnej kasy.

 

Czy z taki najem mozna wypowiedziec w razie "w", czy trzeba ciagnac do konca, ewentualnie dowala jakies kary za wczesniejsze zakonczenie?

 

Znacie jakies sensowne oferty dla ww zalozen? Jacys niezalezni gracze czy szukac po salonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zinger napisał:

w cenie sa serwisy, ubezpieczenia, opony itp

Kiedyś a artykule sponsorowanym przedstawili wyliczenia, że najem jest tańszy - ale tendencyjnie jako alternatywę dali cenę opon jakiś kosmos, dodali złodziejski kredyt, ubezpieczenie z dupy i wyszło im 10 tys. na korzyść wynajmu. Jak policzyłem po swojemu, to wyszło ponad 20 tys. na korzyść leasingu.

Ale może coś się zmieniło, bo tego typu usługi powinny tanieć w miarę ich powszednienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Polarny napisał:

Kiedyś a artykule sponsorowanym przedstawili wyliczenia, że najem jest tańszy - ale tendencyjnie jako alternatywę dali cenę opon jakiś kosmos, dodali złodziejski kredyt, ubezpieczenie z dupy i wyszło im 10 tys. na korzyść wynajmu. Jak policzyłem po swojemu, to wyszło ponad 20 tys. na korzyść leasingu.

Ale może coś się zmieniło, bo tego typu usługi powinny tanieć w miarę ich powszednienia.

Tez gdzies czytalem jakies zestawienie i oplacalnosc jest chyba kwestia indywidualna, tzn dla jednego auta bedzie na plus dla drugiego na minus, w zaleznosci od pozostalych warunkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zinger napisał:

Tez gdzies czytalem jakies zestawienie i oplacalnosc jest chyba kwestia indywidualna, tzn dla jednego auta bedzie na plus dla drugiego na minus, w zaleznosci od pozostalych warunkow.

 

Tak naprawde nie ma sensu tego rozwazac na poziomie ogolnym...

Najpierw wybierz auto, a pozniej porownuj konkrente oferty.

Skup sie na markach, ktore maja niska utrate wartosci, bo w wynajmie glownie to splacasz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Tak naprawde nie ma sensu tego rozwazac na poziomie ogolnym...

Najpierw wybierz auto, a pozniej porownuj konkrente oferty.

Skup sie na markach, ktore maja niska utrate wartosci, bo w wynajmie glownie to splacasz.

Bardziej mi chodzilo, gdzie szukac ofert najmu? Bo chyba nie wszystkie marki to oferuja u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zinger napisał:

Bardziej mi chodzilo, gdzie szukac ofert najmu? Bo chyba nie wszystkie marki to oferuja u siebie?

 

W zasadzie wszystkie, tylko większość unika ofert na gotowo, czyli ubezpieczenie i serwis w cenie. Często Jeep robił fajne oferty na najem, ale dla firm. Mini podobnie. ZObacz też na Master1, ale tam będzie najem młodych używek, choć w pakiecie z serwisem i ubezpieczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zinger napisał:

Bardziej mi chodzilo, gdzie szukac ofert najmu? Bo chyba nie wszystkie marki to oferuja u siebie?

Jak znajdziesz coś konkretnego to dzwonisz i pytasz się.

Ja przerobiłem Toyotę: "Tak mamy ofertę, ale jest mało korzystna, a kredyt to lepiej sobie w banku załatwić" :) w Skodzie inna gadka była. Dostałem dwie oferty, zakup z kredytem i wynajem. To drugie w koszcie całkowitym przy wykupie wychodziło znacznie drożej (plan jest jeździć autem min 6 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spad napisał:

 

W zasadzie wszystkie, tylko większość unika ofert na gotowo, czyli ubezpieczenie i serwis w cenie. Często Jeep robił fajne oferty na najem, ale dla firm. Mini podobnie. ZObacz też na Master1, ale tam będzie najem młodych używek, choć w pakiecie z serwisem i ubezpieczeniem. 

No ja na firme wlasnie.

Jeep wyglada calkiem ok, tylko limit 10kkm boje sie, ze moze troche braknac. 

"Rata wynajmu 1100 PLN netto dotyczy samochodów Jeep Renegade GSE 150KM T4 Limited A6 DDCT FWD z roku produkcji 2019 dostępnych na stockach dealerskich do wyczerpania zapasów (w racie zawarta jest cena obowiązkowych opcji dodatkowych – lakier pastelowy w cenie 2650 zł oraz Pakiet alarm w cenie 1190 zł) w umowie na 36 miesięcy, z limitem 10 000 km rocznie, bez wpłaty własnej. W podanych ratach zawarte jest ubezpieczenie OC, obsługa serwisowa, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie od kradzieży i pożaru, ubezpieczenie AC"

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zinger napisał:

No ja na firme wlasnie.

Jeep wyglada calkiem ok, tylko limit 10kkm boje sie, ze moze troche braknac. 

"Rata wynajmu 1100 PLN netto dotyczy samochodów Jeep Renegade GSE 150KM T4 Limited A6 DDCT FWD z roku produkcji 2019 dostępnych na stockach dealerskich do wyczerpania zapasów (w racie zawarta jest cena obowiązkowych opcji dodatkowych – lakier pastelowy w cenie 2650 zł oraz Pakiet alarm w cenie 1190 zł) w umowie na 36 miesięcy, z limitem 10 000 km rocznie, bez wpłaty własnej. W podanych ratach zawarte jest ubezpieczenie OC, obsługa serwisowa, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie od kradzieży i pożaru, ubezpieczenie AC"

 

To zadzwon i zapytaj jaka bedzie rata z wyzszym limitem :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, spad napisał:

 

W zasadzie wszystkie, tylko większość unika ofert na gotowo, czyli ubezpieczenie i serwis w cenie. Często Jeep robił fajne oferty na najem, ale dla firm. Mini podobnie. ZObacz też na Master1, ale tam będzie najem młodych używek, choć w pakiecie z serwisem i ubezpieczeniem. 

Patrzylem przed chwila na str mastera i CHR czy Vitara wychodza tam ok 1700-1800br mies wiec sporo wiecej niz np taki Jeep. Ale bede patrzyl :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najem wychodzi drogo dodatkowo przez te 3-4 lata beda otarcia i obicia, ktore moga spowodowac doplaty :phi: Opony ja dostalem najtansze Debice zimowa strach tym bylo jezdzic, serwis przez 3 lata to tylko jedna wymiana oleju takze.... Niech sobie wsadza. Bralbym w leasing pozniej sprzedac na otototo w 3 dni. Przy obecnych cenach uzywek duzo sie nie straci a na pewno mniej niz na wynajmie. O taka toyote hybryde ze slaba widocznoscia beda sie zabijali po 3 latach. Zapomnialem nazwy :facepalm: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wujek napisał:

Najem wychodzi drogo dodatkowo przez te 3-4 lata beda otarcia i obicia, ktore moga spowodowac doplaty :phi: Opony ja dostalem najtansze Debice zimowa strach tym bylo jezdzic, serwis przez 3 lata to tylko jedna wymiana oleju takze.... Niech sobie wsadza. Bralbym w leasing pozniej sprzedac na otototo w 3 dni. Przy obecnych cenach uzywek duzo sie nie straci a na pewno mniej niz na wynajmie. O taka toyote hybryde ze slaba widocznoscia beda sie zabijali po 3 latach. Zapomnialem nazwy :facepalm:

Co do serwisu w najmie, to mnie malo interesuje, bo raczej oddam im to auto, wiec jak dla mnie moga nawet wcale oleju nie zmieniac ;) 

Przy leasingu chyba trzeba 6mies odczekac, zeby nie placic podatku, wiec nie tak prosto z tymi 3 dniami;)

 

Generalnie plus najmu jaki widze, to wygoda, bo w zasadzie leje paliwo i jezdze...przynajmniej w teorii. Podkreslam, to ma dla mnie sens jak nie chce auta zostwiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zinger napisał:

Co do serwisu w najmie, to mnie malo interesuje, bo raczej oddam im to auto, wiec jak dla mnie moga nawet wcale oleju nie zmieniac ;) 

Przy leasingu chyba trzeba 6mies odczekac, zeby nie placic podatku, wiec nie tak prosto z tymi 3 dniami;)

 

Generalnie plus najmu jaki widze, to wygoda, bo w zasadzie leje paliwo i jezdze...przynajmniej w teorii. Podkreslam, to ma dla mnie sens jak nie chce auta zostwiac.

Ja mialem 2x po pol roku. Wygoda jest ale rzeczoznawca przy oddaniu tez jest :hehe: Ja dbalem jak o swoje ale zawsze moze sie cos wydarzyc. Juz teraz nie pamietam ile ale kolega z tego samego salonu co ja bral Mini i doplacal pare tysiecy przy oddaniu. 

  • Skonfundowany 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujek napisał:

Ja mialem 2x po pol roku. Wygoda jest ale rzeczoznawca przy oddaniu tez jest :hehe: Ja dbalem jak o swoje ale zawsze moze sie cos wydarzyc. Juz teraz nie pamietam ile ale kolega z tego samego salonu co ja bral Mini i doplacal pare tysiecy przy oddaniu. 

No tego sie wlasnie troche obawiam... plus to, ze to nie ja bede tym jezdzil, a jak bym mojej o tym powiedzial, to by do auta chyba nie wsiadla ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

No tego sie wlasnie troche obawiam... plus to, ze to nie ja bede tym jezdzil, a jak bym mojej o tym powiedzial, to by do auta chyba nie wsiadla ;) 

 

Ja po roku najmu jak zdawałem auto to najpierw zawiozłem do magika od usuwania rysy. A, że była głęboka do podkładu to 600 zł zostawiłem u niego. Kolega olał ryskę i miał dopłaty z 1500 zł. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spad napisał:

 

Ja po roku najmu jak zdawałem auto to najpierw zawiozłem do magika od usuwania rysy. A, że była głęboka do podkładu to 600 zł zostawiłem u niego. Kolega olał ryskę i miał dopłaty z 1500 zł. 

To jest dobra koncepcja :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał:

To jest dobra koncepcja :oki:

 

Tutaj masz przewodnik wspólny dla wszystkich leasingów i najmów za co mogą cię skasować przy zdaniu auta lub nie: https://carefleet.pl/wp-content/themes/carefleet/uploads/PZWLP_Przewodnik_Zwrotu_Pojazdow_2011.pdf

 

Edytowane przez spad
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał:

Znacie jakies sensowne oferty dla ww zalozen? Jacys niezalezni gracze czy szukac po salonach?

https://gurumotive.com/?fbclid=IwAR1eoBV79e4zfP-2DkakTP_r95r7NJwckDBZD4qSsxfavC-z4t1xe8sentA

Mocno działają na FB, z tego co obserwuję to mają niekiedy niezłe oferty

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy oddawał Superba po najmie i niestety nie zaliczył tego interesu do udanych. Finalnie po ostrych utarczkach i negocjacjach musiał zostawić blisko 5 koła dopłaty za usunięcie lekkiego zadrapania zderzaka, wgniotki na błotniku, jakiejś plamy na tapicerce i uszkodzonej podsufitce. 

Powiedział, że już nigdy więcej najmu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, volkov napisał:

Znajomy oddawał Superba po najmie i niestety nie zaliczył tego interesu do udanych. Finalnie po ostrych utarczkach i negocjacjach musiał zostawić blisko 5 koła dopłaty za usunięcie lekkiego zadrapania zderzaka, wgniotki na błotniku, jakiejś plamy na tapicerce i uszkodzonej podsufitce. 

Powiedział, że już nigdy więcej najmu. 

 

A ile by kosztowalo usuniecie tych usterek na "wolnym rynku"? Mimo wszystko to troche sporo jak na 2-3 lata uzytkowania ;]

Dodatkowo 5kPLN doplaty przy sumie rat pewnie na poziomie 40-60kPLN to tez nie jest jakas olbrzymia kwota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, volkov napisał:

Znajomy oddawał Superba po najmie i niestety nie zaliczył tego interesu do udanych. Finalnie po ostrych utarczkach i negocjacjach musiał zostawić blisko 5 koła dopłaty za usunięcie lekkiego zadrapania zderzaka, wgniotki na błotniku, jakiejś plamy na tapicerce i uszkodzonej podsufitce. 

Powiedział, że już nigdy więcej najmu. 

Jak pisal @spad chyba lepiej oddac na pobiezny detaling przed zwrotem, usuna takie kwiatki za ulamek tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

A ile by kosztowalo usuniecie tych usterek na "wolnym rynku"? Mimo wszystko to troche sporo jak na 2-3 lata uzytkowania ;]

Dodatkowo 5kPLN doplaty przy sumie rat pewnie na poziomie 40-60kPLN to tez nie jest jakas olbrzymia kwota...

Rysa czy wgniotka to pewnie kilka stowek a nie tys ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał:

Rysa czy wgniotka to pewnie kilka stowek a nie tys ;)

 

W ASO niekoniecznie ;] Dlatego w takiej sytuacji pewnie lepiej to ogarnac na wlasna reke...

Sprobuj sprzedaz uzywke z takimi uszkodzeniami to pewnie tez bedzie trzeba zejsc z ceny sporo wiecej niz kilka stowek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem łącznie pod rząd 6 aut w najmie 0-165tys km (ok 2,5 roku kazde) i nigdy, dosłownie nigdy nie miałem żadnych dopłat za ponadnormatywne zużycie przy zdawaniu auta. 

Ani jednej złotówki.

 

Szkody czy przytarcia czy np odpryski na szybach co notorycznie mi sie zdarzało jesli takie wystapiły w trakcie eksploatacji naprawiane byly z ubezpieczenia normalnie w czasie trwania najmu. 

 

Auta przez Leaseplan.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zinger napisał:

Tak sobie wlasnie uswiadomilem, ze ja tu jakies rozkminy uskuteczniam, a podejrzewam, ze o jakichs leasingach czy wynajmach to pewnie najwczesniej za pol roku moge myslec, czy nie?

Bo formalnie to dzisiaj jest moj pierwszy dzien na JDG:)

 

3 miesiace powinny wystarczyc, a przy odpowiednio wysokiej wplacie wlasnej to moze nawet szybciej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dirkdiggler napisał:

Miałem łącznie pod rząd 6 aut w najmie 0-165tys km (ok 2,5 roku kazde) i nigdy, dosłownie nigdy nie miałem żadnych dopłat za ponadnormatywne zużycie przy zdawaniu auta. 

Ani jednej złotówki.

 

Szkody czy przytarcia czy np odpryski na szybach co notorycznie mi sie zdarzało jesli takie wystapiły w trakcie eksploatacji naprawiane byly z ubezpieczenia normalnie w czasie trwania najmu. 

 

Auta przez Leaseplan.

 

 

No okej, ale szkodowość idzie też na ciebie jako użytkownika pojazdu jeżeli wskazano cię na polisie. Bo jak nie to okej, nie oberwiesz na ubezpieczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, volkov napisał:

Znajomy oddawał Superba po najmie i niestety nie zaliczył tego interesu do udanych. Finalnie po ostrych utarczkach i negocjacjach musiał zostawić blisko 5 koła dopłaty za usunięcie lekkiego zadrapania zderzaka, wgniotki na błotniku, jakiejś plamy na tapicerce i uszkodzonej podsufitce. 

Powiedział, że już nigdy więcej najmu. 

 

Pytanie co trzeba zrobić żeby uszkodzić podsufitkę. Ciężko to nazwać normalną eksploatacją. Nowa na Allegro to koszt 1000 zł, w ASO plus robocizna to raczej x3. Więc dopłata wyszła jaka wyszła. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał:

Tak sobie wlasnie uswiadomilem, ze ja tu jakies rozkminy uskuteczniam, a podejrzewam, ze o jakichs leasingach czy wynajmach to pewnie najwczesniej za pol roku moge myslec, czy nie?

Bo formalnie to dzisiaj jest moj pierwszy dzien na JDG:)

Słuszną linię obrałeś, szukając "firmowego" auta dla żony w 1 dzień prowadzenia swojej, nie jej DG.

;l

Edytowane przez ZUBERTO
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał:

Słuszną linię obrałeś, szukając "firmowego" auta dla żony w 1 dzień prowadzenia swojej, nie jej DG.

;l

:phi:

Koncepcja jest taka, ze Atece wciagam w ST i mam czysty zysk przez 2.5r amortyzacji. Na ten czas biore cos w najem, potem Atece przejmuje zona a ja szukam cos dla siebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.