Skocz do zawartości

Moja w(ó)da :) (deszczowka)


Pado

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.04.2021 o 10:37, Pado napisał:

nie, nie ma kar :)

Możesz wydać mniej i mniej dostaniesz dotacji- dla nich lepiej. 

Na pewno nie ma opcji, że wydasz więcej - dostaniesz tylko i wyłącznie max kwoty jaka zadeklarowałeś we  wniosku 

 

Czy u Ciebie wymagali projektu i pozwolenia na budowe?

Bo podobno jest z tym kibel, glaby nie przewidzialy zbiornikow na deszczowke/wody opadowe w jakiejs tam ustawie i przez to nie mozna tego robic na zgloszenie jak szamba czy przydomowe oczyszczalnie, tylko trzeba projekt i pnb. A do rozliczenia dotacji trzeba dostarczy papiery, jesli takowe sa wymagane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zinger napisał:

Czy u Ciebie wymagali projektu i pozwolenia na budowe?

Bo podobno jest z tym kibel, glaby nie przewidzialy zbiornikow na deszczowke/wody opadowe w jakiejs tam ustawie i przez to nie mozna tego robic na zgloszenie jak szamba czy przydomowe oczyszczalnie, tylko trzeba projekt i pnb. A do rozliczenia dotacji trzeba dostarczy papiery, jesli takowe sa wymagane...

Zgłoszenie w moim starostwie było wymagane, jak na oczyszczalnie /szambo.

Przy rozliczeniu nikt nic nie chcial, bo podpisujesz, że zapoznałeś się z regulaminem (a to w nim pisze o tym, że ma to być zrobione zgodnie z prawem)

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pado napisał:

Zgłoszenie w moim starostwie było wymagane, jak na oczyszczalnie /szambo.

Przy rozliczeniu nikt nic nie chcial, bo podpisujesz, że zapoznałeś się z regulaminem (a to w nim pisze o tym, że ma to być zrobione zgodnie z prawem)

Czyli do rozliczenia nie musiales dolaczac zadnej formalnej dokumentacji?

 

U mnie wymagaja PNB :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

U mnie wymagaja PNB :facepalm:

Nie martw się . U mnie w Dąbrowie Górniczej jest podobnie. Chciałem zrobić na zgłoszenie - nawet bez dotacji - ale wnieśli sprzeciw . Musi być pozwolenie i koniec. Mapka zasadnicza , projekt , pozwolenie , kierbud i cała ta zabawa .

Na razie leci w ogród i niech tak pozostanie. Będę myślał później , jak skończę budowę ;)

 

Zresztą postępują ściśle według prawa. Bo w Ustawie niema nic o zbiornikach na deszczówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adam___ napisał:

Nie martw się . U mnie w Dąbrowie Górniczej jest podobnie. Chciałem zrobić na zgłoszenie - nawet bez dotacji - ale wnieśli sprzeciw . Musi być pozwolenie i koniec. Mapka zasadnicza , projekt , pozwolenie , kierbud i cała ta zabawa .

Na razie leci w ogród i niech tak pozostanie. Będę myślał później , jak skończę budowę ;)

 

Zresztą postępują ściśle według prawa. Bo w Ustawie niema nic o zbiornikach na deszczówkę.

Tak wiem, ale jednak wiele starostw idzie na reke i wystarcza im zgloszenie.

Przeciez to sa praktycznie te same zbiorniki co do oczyszczalni, do tego sluzy srodowisku, naprawde trzeba byc zwykla menda zeby upierac sie przy pnb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Do zimy jeszcze z dwa miesiące lub i dłużej. Stoi mi mauser z deszczówką, jest pełny. Zastanawiam się czy na zimę,  mrozy spuścić wodę z niego całą czy mogę zostawić chociaż połowę, może mi rozerwać zawór? Bo same ściany powinny wytrzymać bo lód będzie wypychać do góry.

Rynnę na czas zimy odsune na bok.

IMG-20210808-WA0000.jpg

Edytowane przez szpyrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fryzuryn napisał:

 

Jakiś czas temu któryś z Youtuberów coś o tym wspominał.

Jak zwykle, przygotowali ustawę i nie sprawdzili dokładnie czy nie ma konfliktu z innymi przepisami.

Pytanie czy urzędnicy interesują się na tyle tematem żeby śledzić ogłoszenia. Wątpię żeby jakikolwiek sprzedający szedł do urzędu informować, że będzie sprzedawał dom z "jeziorem" o wymiarach dwa na dwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.