Skocz do zawartości

Tani odkurzacz - z workiem czy bez


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję na działkę taniego odkurzacza (2stówy max) i zastanawiam się czy powinien być z workiem czy bez.

Żadnych dywanów

 

PS. EuroAgd, MediaExpert, Neonet - mają masę odkurzaczy w obu wersjach do 200 zł tylko żaden nie jest dostępny w sklepie i dla większości nie można do sklepu zamówić (brak stanów magazynowych) - wygląda jakby były na stronach tylko po to aby przyciągnąć i skierować do tych dwa lub trzy razy droższych.

Do MediaMarkt nie zaglądam - Żenek skreślił ich dla mnie ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marko33 napisał:

Potrzebuję na działkę taniego odkurzacza (2stówy max) i zastanawiam się czy powinien być z workiem czy bez.

Żadnych dywanów

 

PS. EuroAgd, MediaExpert, Neonet - mają masę odkurzaczy w obu wersjach do 200 zł tylko żaden nie jest dostępny w sklepie i dla większości nie można do sklepu zamówić (brak stanów magazynowych) - wygląda jakby były na stronach tylko po to aby przyciągnąć i skierować do tych dwa lub trzy razy droższych.

Do MediaMarkt nie zaglądam - Żenek skreślił ich dla mnie ;l

 

Karcher WD3 ostatnio w L&M kupiłem za 239pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marko33 napisał:

I co zadowolony?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Ja miałem MV4 ;] Kupiłem do warsztatu, żona pierw zrobiła awanturę że znowu sobie coś kupiłem do warsztatu ale po pierwszym razie jak go użyła już nie oddała :facepalm: Teraz są awantury o to że zabieram do warsztatu i oddaje brudny .....

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tomo napisał:

 

Jak on działa jak nie ma worka ?

 

Jest w nim filtr powietrza, który można wyprać albo wymienić.

Ja go używam z workiem, odkurzał wszystko od początku budowy, łącznie z pyłem gipsowym i popiołem z kominka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marko33 napisał:

I co zadowolony?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Kupisz Karchera WD3 i nigdy więcej nie wrócisz do normalnego odkurzacza czy to w domu, czy wokół domu. :) Ciągnie jak wściekły, wciągnie wszystko, masz dwie opcje z workiem na sucho lub bez worka sucho/mokro. Prosty jak budowa cepa a skuteczny jak najbardziej zaawansowana technologia. U mnie miał być do garażu, opierdziela cały dom. Na gabaryt nie patrz, ma tak dobre kółka, że nie czujesz wagi odkurzacza jak go ciągniesz za sobą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kupisz Karchera WD3 i nigdy więcej nie wrócisz do normalnego odkurzacza czy to w domu, czy wokół domu. Ciągnie jak wściekły, wciągnie wszystko, masz dwie opcje z workiem na sucho lub bez worka sucho/mokro. Prosty jak budowa cepa a skuteczny jak najbardziej zaawansowana technologia. U mnie miał być do garażu, opierdziela cały dom. Na gabaryt nie patrz, ma tak dobre kółka, że nie czujesz wagi odkurzacza jak go ciągniesz za sobą.
Obejrzałem test na YouTube.
Wielki ten odkurzacz.
Może i przy odkurzaniu tego nie czuć przez kółka ale potem gdzieś go trzeba schować.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kartonik napisał:

Ten WD3 ma jedną wadę jako odkurzacz domowy - jest bardzo głośny w porównaniu do przeciętnego "dywanowca". Ja bym nie chciał używać go jako zwykły odkurzacz domowy. Do wciągania syfu przy remoncie jest jak najbardziej ok.

 

Racja, ale do zadań specjalnych nadaje się bez problemu typu:  remonty, sprzątanie piwnic, kotłowni, czyszczenie pieców i itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kartonik napisał:

Ten WD3 ma jedną wadę jako odkurzacz domowy - jest bardzo głośny w porównaniu do przeciętnego "dywanowca". Ja bym nie chciał używać go jako zwykły odkurzacz domowy. Do wciągania syfu przy remoncie jest jak najbardziej ok.

 

Jak odkurzam to i tak niczym innym się nie zajmuję więc co mi tam ile on hałasuje. W końcu odkurzanie trwa chwilę a nie wieczność. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z lidla https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Odkurzacz-do-pracy-na-mokro-lub-sucho-PNTS-F5-1300-W/p100280293?mktc=shopping&gclid=CjwKCAjwqML6BRAHEiwAdquMnSFfsgx7Lgn2x2iSjkbBWhLjMVup-8DeIEDdJXT7bIJXxgFJP7IxoBoCwA4QAvD_BwE kupilem chyba za 100 na jakiejs promocji. Kupilem do garaz i brudnej roboty.

Co prawda jeszcze nie odkurzalem ale fajna jest funkcja pompy, wczoraj wyciagalem nim koncowke wody z basenu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2020 o 12:57, Marko33 napisał:

Potrzebuję na działkę taniego odkurzacza (2stówy max) i zastanawiam się czy powinien być z workiem czy bez.

traf coś z dyskontów ca100,-, do tego worek z microwłókniny i masz spokój na ca rok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KotLarry napisał:

@zinger 

To odkurz cośt5o się dowiemy czy działa :)

Ja go mam taki od roku, kupiłem na potrzeby sprzątania na budowie, czyli tan naprawdę do zabicia. Nie chce się dać zabić, choć próbowałem, bo najpierw używałem bez worka :) i czasem się dziwiłem, że mi pył wylotem powietrza wylatuje ;l;l;l 

Potem założyłem worek papierowy i jest git. Mógłby trochę lepiej ssać, ale generalnie nie narzekam, worki śmiesznie tanie (kupowałem całą paczkę w lidlu), drobny gruz popsrząta, o pyle z gipsowania itp nie ma co mówić, ciągnie :swinka: aż miło.

Największa wada to hałas - dłuższe używanie w zamkniętym pomieszczeniu naprawdę potrafi zmęczyć.

Druga mniejsza wada to rury od węża do ssawki: są trzy i plastikowe i nie mają sztywności, czasem ma się wrażanie, że zaraz się rozepną, ale się trzymają.

Największa zaleta: dmuchawa - jak przełożysz rurę do wylotu, to dmucha jak wściekły liście na polu można zamiatać :)

 

Czy bym kupił 2 raz? Jeśli w zbliżonych pieniądzach znalazłby się odkurzacz cichszy, to nie. Ale jakbym miał dać np. 100 zł więcej za odkurzacz cichszy, ale przeznaczony do zabicia w czasie budowy lub prac warsztatowych w pyle - to kliknąłbym "Kup Teraz" po raz drugi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2020 o 12:57, Marko33 napisał:

Potrzebuję na działkę taniego odkurzacza (2stówy max) i zastanawiam się czy powinien być z workiem czy bez.

Żadnych dywanów

 

PS. EuroAgd, MediaExpert, Neonet - mają masę odkurzaczy w obu wersjach do 200 zł tylko żaden nie jest dostępny w sklepie i dla większości nie można do sklepu zamówić (brak stanów magazynowych) - wygląda jakby były na stronach tylko po to aby przyciągnąć i skierować do tych dwa lub trzy razy droższych.

Do MediaMarkt nie zaglądam - Żenek skreślił ich dla mnie ;l

Kupuj workowy, na tzw EP-BAG - worek uniwersalny do Philips Electrolux AEG.

Bezworkowe są dobre, jak masz na miejscu drugi odkurzacz, aby wyczyścić filtry bezworkowca. A i tak się ubabrzesz.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 14:52, maras77 napisał:

Kupuj workowy

Popieram.

Babranie się z syfem podczas gdy można jak cywilizowany człowiek wywalić po prostu worek jest nieporozumieniem.

 

P.S. planuję zakup pionowego akumulatorowego bezworkowca :D ale właśnie jako uzupełnienie klasycznego zelmera.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.