Skocz do zawartości

2021 Hyundai Tucson - ciekawy


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, wujek napisał:

Jak nie wycofaja prostych benzyn z PL to bedzie hit choc pewnie wycofaja i cena w gore.

1,6 wolnossący i 1,6 T :ok:

Ten drugi ktoś ostatnio shamował i wyszło 200 KM fabryczne 8]

Hyundai ma też hybrydę 1,6, ale Kona z takim kosztuje 100 kzł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

1,6 wolnossący i 1,6 T :ok:

Ten drugi ktoś ostatnio shamował i wyszło 200 KM fabryczne 8]

Hyundai ma też hybrydę 1,6, ale Kona z takim kosztuje 100 kzł.

 

ciekawe czy z 1.6T bedzie AT.

i ile taki 1.6T pali przy spokojnej jezdzie, mam nadzieje tyle co analogiczne TSI czyli ok 5 litrow

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

 

ciekawe czy z 1.6T bedzie AT.

i ile taki 1.6T pali przy spokojnej jezdzie, mam nadzieje tyle co analogiczne TSI czyli ok 5 litrow

Zapomnij.

W którym SUVie 1,6TSI pali 5 l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koreańczycy szaleją,  często odświeżają gamę, proponują coraz to ciekawszy design, dobrą technologię  i nie boja się wyzwań.

Nie ma u nich wszystkiego na jedno kopyto jak w nowych audi czy mercedesie.

Mi się Tuscon bardzo podoba. Niestety nie jestem targetem na suvy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Zapomnij.

W którym SUVie 1,6TSI pali 5 l?

 

nie 1.6tsi bo takich nie ma, ale kodiaq 1.5tsi kiedyś mi się trafiło na spokojnej trasie :] żeby nie było, to auto pali przeważnie więcej, o ile więcej zależy od wielu rzeczy głównie ciężkości nogi.

aa.jpg.6c637c5c657f865167e0b4f8124f6f54.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekD000 napisał:

 

nie 1.6tsi bo takich nie ma, ale kodiaq 1.5tsi kiedyś mi się trafiło na spokojnej trasie :] żeby nie było, to auto pali przeważnie więcej, o ile więcej zależy od wielu rzeczy głównie ciężkości nogi.

Do 5,5 to nawet dieslem ciężko mi zejść Tucsonem ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekD000 napisał:

 

nie 1.6tsi bo takich nie ma, ale kodiaq 1.5tsi kiedyś mi się trafiło na spokojnej trasie :] żeby nie było, to auto pali przeważnie więcej, o ile więcej zależy od wielu rzeczy głównie ciężkości nogi.

aa.jpg.6c637c5c657f865167e0b4f8124f6f54.jpg

 

Byli tacy, którym na dystansie 800 km TJetem udało się zejść do podobnego wyniku.

 

20170112_2006561.1200.jpg

 

A jak wszyscy wiedzą, silnik ten do oszczędnych nie należy.

Tucson to jednak spore auto, o aerodynamice kiosku, więc jeśli osiągnąłby tych 5l/100km, przy normalnej jeździe i na normalnym silniku (a nie jakiejś hybrydzie), to przy prawdziwej eko jeździe, chyba produkowałby paliwo ;)

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Byli tacy, którym na dystansie 800 km TJetem udało się zejść do podobnego wyniku.

 

20170112_2006561.1200.jpg

 

A jak wszyscy wiedzą, silnik ten do oszczędnych nie należy.

Tucson to jednak spore auto, o aerodynamice kiosku, więc jeśli osiągnąłby tych 5l/100km, przy normalnej jeździe i na normalnym silniku (a nie jakiejś hybrydzie), to przy prawdziwej eko jeździe, chyba produkowałby paliwo ;)

 

 

 

No dobra, Tuscon to suv'owaty, kodiaq też (większy zresztą), ale co do tego wszystkiego ma Tipo? :] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z grillem ciekawy, ale nie zmienia to faktu, że urodziwy to on nie będzie. Jakąś gorzą passę ich styliści teraz mają - Kona, Sonata, Elantra, teraz Tucson. I tak w PL na drogach nie będzie tego dużo, bo EU konkurencja bardziej się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Manx napisał:

Pomysł z grillem ciekawy, ale nie zmienia to faktu, że urodziwy to on nie będzie. Jakąś gorzą passę ich styliści teraz mają - Kona, Sonata, Elantra, teraz Tucson. I tak w PL na drogach nie będzie tego dużo, bo EU konkurencja bardziej się opłaca.

Kona wyglada jak jakis koszmarny sen projektanta multipli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 23:15, wujek napisał:

Kona wyglada jak jakis koszmarny sen projektanta multipli.

Generalnie tak samo uważam, że to godny następca Multipli  jako  najbrzydszego modelu na rynku. Koszmarny jest. Jestem zaskoczony, że tak wielu osobom ten samochód się podoba:facepalm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2020 o 12:58, Manx napisał:

Generalnie tak samo uważam, że to godny następca Multipli  jako  najbrzydszego modelu na rynku. Koszmarny jest. Jestem zaskoczony, że tak wielu osobom ten samochód się podoba:facepalm:

 

Sa ludzie lubiacy "styl" VW. Innym sie podoba cos do czego uzyto nieco wiecej fantazji i wiecej narzedzi kreslarskich a nie tylko ekierki :)

 

Z gustem jest jak z tyłkiem. Kazdy ma swój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2020 o 15:18, PawelWaw napisał:

 

ciekawe czy z 1.6T bedzie AT.

i ile taki 1.6T pali przy spokojnej jezdzie, mam nadzieje tyle co analogiczne TSI czyli ok 5 litrow

No raczej nie. Minimalnie wyszło mi chyba 6,7/100 przy turlaniu się 60-80 kmh. Na autostradzie z tempomatem na 150 kmh minimalnie poniżej 10. Średnio jak do tej pory 10,4, ale sporo krótkich miejskich odcinków.

(Sportage 1.6T, 2wd, skrzynia dwusprzęgłowa)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el_diablo napisał:

No raczej nie. Minimalnie wyszło mi chyba 6,7/100 przy turlaniu się 60-80 kmh. Na autostradzie z tempomatem na 150 kmh minimalnie poniżej 10. Średnio jak do tej pory 10,4, ale sporo krótkich miejskich odcinków.

(Sportage 1.6T, 2wd, skrzynia dwusprzęgłowa)

 

to chyba disel bylby bardziej optymalny do tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelWaw napisał:

 

to chyba disel bylby bardziej optymalny do tego auta

Ja robię głównie miejskie krótkie odcinki, więc diesel nie jest dla mnie optymalny. Poza tym 1.6T ma naprawdę przyjemną dynamikę i zaskakująco jak na 4cyl fajny dźwięk, a samochód jest ogólnie przyzwoicie cichy. Ale wiadomo, coś za coś, spalanie w dieslu było by niższe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awiec juz oficjalnie.

Specs nie dla EU.

2.0l wersja bieda.
2.5l za więcej $$$
1.6l T za jeszcze więcej..

Wnętrze de facto ctrl c ctrl v od Sonata...f793091fc1364bb8d97245982f70967b.jpg2fbde4f410d354553db2d0cc7d09fb16.jpgbca5ae399d574982df2e2a71f56952c8.jpg429e2ab44fe65d4eefa24542a6f9e838.jpgd22207b0ecdf45f256b57ca985e4a58d.jpg2505386c08934c5c433a104a78a581c8.jpg0cdf20ff13538e733b5cc46796566778.jpga8db2b168fc79dbd66a7a9288238d40a.jpgf6eb90334a4254fb46c494e431c3745a.jpga8affb77db82f543d9d2a010f9ee1f55.jpg

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, OZI napisał:

Awiec juz oficjalnie.

Specs nie dla EU.

2.0l wersja bieda.
2.5l za więcej $$$
1.6l T za jeszcze więcej..

Wnętrze de facto ctrl c ctrl v od Sonata...

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)
 

 

Liczba przetłoczeń na karoserii chyba rekordowa. Na samych drzwiach cztery ostre krawędzie. Pewnie koszmar blacharza do klepania takiego auta po dzwonku. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę poleje się hejt, wszystko dotykowe masa ekranikow etc 🤪

 

Troche z NX trochę z Kony, światła ciekawe. Ledy dają dużo możliwości dla projektantów. Pasek przeć cała tylna klapę powoli stają siennym standardem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4630mm dlugie, 1865mm szerokie i 1665mm wysokie (+150mm) moj jest dłuższy niż twoj, szerszy niż twoj (+15mm) i wyższy niż twoj (+10mm) ... obecny model 85mm dłuższy rozstaw osi ( 2755mm).

Wersja N ma mieć 2.5l T 213kW/422Nm.

Diesel zostaje 2.0l 140kW/200Nm
 


Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sdss napisał:

Za chwilę poleje się hejt, wszystko dotykowe masa ekranikow etc 🤪

 

Troche z NX trochę z Kony, światła ciekawe. Ledy dają dużo możliwości dla projektantów. Pasek przeć cała tylna klapę powoli stają siennym standardem. 

 

jest filmik

 

 

Dotykowe, ale sporo dedykowanych "guziczków" wiec tragedii nie ma, chociaz oderwac wzrok od drogi bedzie trzeba bo paluch sam nie wymaca

image.png.c7c91119c1950b1f5a38be878fcaf899.png

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę poleje się hejt, wszystko dotykowe masa ekranikow etc
 
Troche z NX trochę z Kony, światła ciekawe. Ledy dają dużo możliwości dla projektantów. Pasek przeć cała tylna klapę powoli stają siennym standardem. 
Ja z boku totalnie NX widzę...

ef3e0a8fd01aa0e2c2d3e33e6d247786.jpg

Ale musze przyznać, że pomyslowo podoba mi się jak Hultaj idzie.

Sonata z LED ... teraz to.. ciekawe, inne,

0fa49e16957ee834492bc37ae9f921e7.jpg

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Filipfm napisał:

Oj idą ostro Koreańczycy :) 

Podoba mi sie. Nie, zebym kupil, bo SUV to nie produkt dla mnie, ale doceniam 😄 

Mnie też się podoba, wygląda modnie i dynamicznie, jednak jest to IMO moda na jeden sezon i te auta nie będą się ładnie starzały, nie ma w tym modelu stylistyki, którą można by nazwać ponadczasową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zejk napisał:

Mnie też się podoba, wygląda modnie i dynamicznie, jednak jest to IMO moda na jeden sezon i te auta nie będą się ładnie starzały, nie ma w tym modelu stylistyki, którą można by nazwać ponadczasową.

 

 

a co jest ponadczasowe? VW Tiguan? bo sie przez najblizsze 3 generacje bedzie roznil ksztaltem swiatel?  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Filipfm napisał:

 

a co jest ponadczasowe? VW Tiguan? bo sie przez najblizsze 3 generacje bedzie roznil ksztaltem swiatel?  :) 

Akurat niemieckie produkty popularnych marek też nie mają tego sznytu i są zwyczajnie nudne. Już kiedyś wdałem się w taką dyskusję i jest to rzecz głównie o gustach. Ogólnie wśród suv-owatych nie widzę produktu do kategorii youngtimer bądź klasyk. W stylistyce samochodów i ogólnie przedmiotów użytkowych jak dla mnie najlepsi są Włosi i Francuzi, niemniej część ich projektów też jest godna pożałowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zejk napisał:

Akurat niemieckie produkty popularnych marek też nie mają tego sznytu i są zwyczajnie nudne. Już kiedyś wdałem się w taką dyskusję i jest to rzecz głównie o gustach. Ogólnie wśród suv-owatych nie widzę produktu do kategorii youngtimer bądź klasyk. W stylistyce samochodów i ogólnie przedmiotów użytkowych jak dla mnie najlepsi są Włosi i Francuzi, niemniej część ich projektów też jest godna pożałowania.

 

wszystko jest względne. Ja to przerabiam w domu :) Moja :piekna: lubi rzeczy ładne - dla niej praktyczność i użyteczność jest daleko na liscie priorytetów. U mnie jest w zasadzie odwrotnie. I z Francuzami czesto było tak, ze auta były jak dzieło sztuki współczesnej, ale na codzien były uciążliwe i nieergonomiczne i o ile ważne są dla nas kwestie estetyki i praktycznosci to trzeba szukac kompromisów

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Filipfm napisał:

 

a co jest ponadczasowe? VW Tiguan? bo sie przez najblizsze 3 generacje bedzie roznil ksztaltem swiatel?  :) 

 

To prawda, że VW przez lata zmieni tylko kształt świateł, ale jak za 10 lat zobaczysz takiego starego Tiguana to jego sylwetka będzie się bronić, nie będzie drastycznie widać wieku auta. W Renault już to zobaczysz, generacja sprzed 10 lat będzie zauważalna, choć w roku debiutu wzbudzała zachwyt. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spad napisał:

 

To prawda, że VW przez lata zmieni tylko kształt świateł, ale jak za 10 lat zobaczysz takiego starego Tiguana to jego sylwetka będzie się bronić, nie będzie drastycznie widać wieku auta. W Renault już to zobaczysz, generacja sprzed 10 lat będzie zauważalna, choć w roku debiutu wzbudzała zachwyt. 

 

i tu dochodzi do standardowego stwierdzenia - ze gust jest jak d... kazdy ma swoją :) 

Z jednej strony zgoda - ekstrawaganckie projekty na początku szokują, potem się przyzwyczajamy i na koniec widac, ze nie obroniły się zmianom trendów. 

Z drugiej strony są fani niezmienności, gdzie trzeba sie naprawdę wpatrywać, zeby znalezc roznice między generacjami bo nowy model wyglada jak lifting i rozni sie ksztaltem lamp i zderzakow. 

 

I kazda z tych grup ma swoich fanów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

 

To prawda, że VW przez lata zmieni tylko kształt świateł, ale jak za 10 lat zobaczysz takiego starego Tiguana to jego sylwetka będzie się bronić, nie będzie drastycznie widać wieku auta. W Renault już to zobaczysz, generacja sprzed 10 lat będzie zauważalna, choć w roku debiutu wzbudzała zachwyt. 

 

Bronić? Popatrz na pierwszego Tiguana, widać wiek i inną stylistykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2020 o 11:50, OZI napisał:

4630mm dlugie, 1865mm szerokie i 1665mm wysokie (+150mm) moj jest dłuższy niż twoj, szerszy niż twoj (+15mm) i wyższy niż twoj (+10mm) ... obecny model 85mm dłuższy rozstaw osi ( 2755mm).

Wersja N ma mieć 2.5l T 213kW/422Nm.

Diesel zostaje 2.0l 140kW/200Nm
 


Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)
 

Jest już cennik na to auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.