Skocz do zawartości

VW up! No to zaliczyłem szkoła.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w salonie VW. Chciałem przymierzyć up. W sumie autko w sam raz dla kobiety chociaż moją musiałbym przekonać że rozmiar się nie liczy. Auto w sumie ok. Klima jest, miejsca w środku znacznie więcej niż rozmiar zewn. wskazuje. No to zaczynamy rozmowę o cenie. Bo pomyślałem że jak za 40pare kupię to może?

I tu szok! 56kpln po rabacie. ! Za 60KM 1.0 MPI. Klima manual. Przecież to jest tylko samobieżny wózek sklepowy.

Pani mi wyjaśniła że bardzo mocno podrożały. Za 14kpln można mieć podstawowego golfa MK7. Szok. Nie wiem jaka polityka cenowa rządzi cenami tych maleństw.

Pozdrawiam

Tak się chciałem podzielić.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Haha 1
  • Skonfundowany 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BOGUS napisał:

 

Byłem w salonie VW. Chciałem przymierzyć up. W sumie autko w sam raz dla kobiety chociaż moją musiałbym przekonać że rozmiar się nie liczy. Auto w sumie ok. Klima jest, miejsca w środku znacznie więcej niż rozmiar zewn. wskazuje. No to zaczynamy rozmowę o cenie. Bo pomyślałem że jak za 40pare kupię to może?

I tu szok! 56kpln po rabacie. ! Za 60KM 1.0 MPI. Klima manual. Przecież to jest tylko samobieżny wózek sklepowy.

Pani mi wyjaśniła że bardzo mocno podrożały. Za 14kpln można mieć podstawowego golfa MK7. Szok. Nie wiem jaka polityka cenowa rządzi cenami tych maleństw.

Pozdrawiam

Tak się chciałem podzielić.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

O kurcze, to poszli grubo z cenami. Dwa lata temu kupowałem za 38 kPLN wersja z klimą. 

 

Tutaj masz wyprzedaż rocznika za 42 kPLN, może jeszcze jest dostępny: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-up-up-moveup-1-0mpi-60km-5-drzwiowy-klima-radiousb-ID6DfZND.html#074ce036ac

 

Dosyć dziwnie VAG podszedł do tego modelu bo faktycznie w VW podrożał o min. dychę, Skoda poszła tylko w elektryczne wersje za 90 kPLN, Seat w ogóle nie sprzedaje. W zasadzie to już taniej chyba kupisz Fabię z tym samym silnikiem.

Edytowane przez spad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BOGUS napisał:

 

Byłem w salonie VW. Chciałem przymierzyć up. W sumie autko w sam raz dla kobiety chociaż moją musiałbym przekonać że rozmiar się nie liczy. Auto w sumie ok. Klima jest, miejsca w środku znacznie więcej niż rozmiar zewn. wskazuje. No to zaczynamy rozmowę o cenie. Bo pomyślałem że jak za 40pare kupię to może?

I tu szok! 56kpln po rabacie. ! Za 60KM 1.0 MPI. Klima manual. Przecież to jest tylko samobieżny wózek sklepowy.

Pani mi wyjaśniła że bardzo mocno podrożały. Za 14kpln można mieć podstawowego golfa MK7. Szok. Nie wiem jaka polityka cenowa rządzi cenami tych maleństw.

Pozdrawiam

Tak się chciałem podzielić.

 

Trudno sie dziwic, zlotowka tonie wzgledem EUR / USD to rzeczy importowane drozeja.

Edytowane przez jaceq
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jaceq napisał:

 

Trudno sie dziwic, zlotowka tonie wzgledem EUR / USD to rzeczy importowane drozeja.

Aż tak się nie zmieniła. Tłumaczyłem Ci w innym wątku dlaczego samochody podrożały. Szczególnie te małe. A od 2021 będą jeszcze droższe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

Aż tak się nie zmieniła. Tłumaczyłem Ci w innym wątku dlaczego samochody podrożały. Szczególnie te małe. A od 2021 będą jeszcze droższe.

Ale to wszystko przeciez dla naszego dobra.Aby latwiej nam bylo jezdzic naszymi ekologicznymi Range Roverami V8:ok:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
O kurcze, to poszli grubo z cenami. Dwa lata temu kupowałem za 38 kPLN wersja z klimą. 
 
Tutaj masz wyprzedaż rocznika za 42 kPLN, może jeszcze jest dostępny: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-up-up-moveup-1-0mpi-60km-5-drzwiowy-klima-radiousb-ID6DfZND.html#074ce036ac
 
Dosyć dziwnie VAG podszedł do tego modelu bo faktycznie w VW podrożał o min. dychę, Skoda poszła tylko w elektryczne wersje za 90 kPLN, Seat w ogóle nie sprzedaje. W zasadzie to już taniej chyba kupisz Fabię z tym samym silnikiem.
Tylko że to już roczne auto i cena w finansowaniu VW Bank

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BOGUS napisał:

 

Za 14kpln można mieć podstawowego golfa MK7. Szok.

 

dawaj telefon do sprzedawcy :jem:

 

ps. skocz do kijanki

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-picanto-bluetooth-klima-system-glosnomowiacy-ID6D5DGf.html#71dc637f02

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W sumie to jeszcze nie zdecydowałem czy zmieniamy już drugie auto. Ale rozważam.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, BOGUS napisał:

Tylko że to już roczne auto i cena w finansowaniu VW Bank

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

Przebieg ma jak nowy, więc jeżeli chcesz użytkować długo to ci przeszkadza data produkcji. Co ciekawe w opisie piszą, że data produkcji 2018, więc 2-latek. Ale nadal jest nowy, nikt tym nie jeździł. A finansowanie można wziąć żeby utrzymać cenę i od razu odstąpić od kredytu jak inaczej dealer będzie robił problem z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BOGUS napisał:

 

Byłem w salonie VW. Chciałem przymierzyć up. W sumie autko w sam raz dla kobiety chociaż moją musiałbym przekonać że rozmiar się nie liczy. Auto w sumie ok. Klima jest, miejsca w środku znacznie więcej niż rozmiar zewn. wskazuje. No to zaczynamy rozmowę o cenie. Bo pomyślałem że jak za 40pare kupię to może?

I tu szok! 56kpln po rabacie. ! Za 60KM 1.0 MPI. Klima manual. Przecież to jest tylko samobieżny wózek sklepowy.

Pani mi wyjaśniła że bardzo mocno podrożały. Za 14kpln można mieć podstawowego golfa MK7. Szok. Nie wiem jaka polityka cenowa rządzi cenami tych maleństw.

Pozdrawiam

Tak się chciałem podzielić.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Całkiem możliwe, bo ostatnio szukam do firmy do 100kpln netto, co z 4wd i mały wybór pojazdów jest, skończy się na 3-4 latku z normalnym silnikiem i masą startową powyżej 2 ton... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUS napisał:

 

Byłem w salonie VW. Chciałem przymierzyć up. W sumie autko w sam raz dla kobiety chociaż moją musiałbym przekonać że rozmiar się nie liczy. Auto w sumie ok. Klima jest, miejsca w środku znacznie więcej niż rozmiar zewn. wskazuje. No to zaczynamy rozmowę o cenie. Bo pomyślałem że jak za 40pare kupię to może?

I tu szok! 56kpln po rabacie. ! Za 60KM 1.0 MPI. Klima manual. Przecież to jest tylko samobieżny wózek sklepowy.

Pani mi wyjaśniła że bardzo mocno podrożały. Za 14kpln można mieć podstawowego golfa MK7. Szok. Nie wiem jaka polityka cenowa rządzi cenami tych maleństw.

Pozdrawiam

Tak się chciałem podzielić.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

ale z drugiej strony to oczekiwałeś, że taki Up będzie kosztował 50% ceny kompakta (bo w sumie tyle mniej wiecej kosztuje sensowny) ?

Auta zdrożały i to wszystkie. Nie ma co porównywać do poprzedniej generacji Golfa w wyprzedaży.

Ja dlatego kupiłem eCitygo, bo przy założeniu że musi być automat nie była wcale droższa.  Sprawdziłem konfigurator Upa i jak doposażyłem podstawową wersję 5d to wyszło 67kzł :bzik: a dalej części wyposażenia nie ma, jak min. automatu który w ogóle nie jest dostępny. Do miasta to wystarczające auto i ma jak piszesz znacznie więcej miejsca niż sugerują jego wymiary.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sherif napisał:

ale z drugiej strony to oczekiwałeś, że taki Up będzie kosztował 50% ceny kompakta (bo w sumie tyle mniej wiecej kosztuje sensowny) ?

Auta zdrożały i to wszystkie.

 

powinien tyle kosztować, ze 12 lat temu miałem nówkę peugeota 107 za 33 tys z klimą i nówkę bravo za 2x tyle ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bielaPL napisał:

 

powinien tyle kosztować, ze 12 lat temu miałem nówkę peugeota 107 za 33 tys z klimą i nówkę bravo za 2x tyle ;] 

Cruze kosztował mnie 52 i miał więcej wypasu niż tylko klima :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BOGUS  ja też jestem w szoku muszę na szybko kupić auto , kasa jest wiec lecimy otomoto - dobra jest w czym wybierać znalazłem co bym chciał dzwonimy i co LIPA połowa ogłoszeń juz nie aktualne lub też wie pan za 80 to nie ale mamy za 84 🤬

 

Nowe kombi pokroju octavia, leon, golf itp ze średnim wyposażeniem za 80tzł praktycznie nie do dostania. W złym kierunku to idzie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RABIN napisał:

@BOGUS  ja też jestem w szoku muszę na szybko kupić auto , kasa jest wiec lecimy otomoto - dobra jest w czym wybierać znalazłem co bym chciał dzwonimy i co LIPA połowa ogłoszeń juz nie aktualne lub też wie pan za 80 to nie ale mamy za 84 🤬

 

Nowe kombi pokroju octavia, leon, golf itp ze średnim wyposażeniem za 80tzł praktycznie nie do dostania. W złym kierunku to idzie

 

bierz coś stąd

https://www.dasweltauto.pl/pol/pl/samochody-uzywane/?t_pe_to=80000&t_pe_fr=80000&t_km_to=10000&si=DATE_OFFER&sd=DESC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał:

 

Ta kijanka przy tym upie wygląda jakby była 2x droższa ;]

Edytowane przez kartonik
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bielaPL napisał:

 

powinien tyle kosztować, ze 12 lat temu miałem nówkę peugeota 107 za 33 tys z klimą i nówkę bravo za 2x tyle ;] 

To dodaj trochę wyposażenia + inflacje i prawie tyle wyjdzie.

Ja za Punto z klimą i trochę lepszą opcją w 2002r płaciłem 42kzł a to 18lat temu było. Taki Up ma obecnie znacznie więcej potrzebnych czy nie potrzebnych dodatków. Problem jest też taki, że mimo niby kryzysu wiele aut się sprzedało. Jak szukałem auto w czerwca to tak jak piszą koledzy wyżej większość ogłoszenia widmo a to co mieli na placu to sprzedali. Po martwym marcu-maju poszło niemal wszystko. Nawet w jednym z salonów BMW słyszałem, że już odrobili straty COVID i zrealizowali już całą zakładną sprzedaż na 2020. Stąd też pewnie mniejsza chęć udzielania rabatów, szczególnie na najtańsze auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodaj trochę wyposażenia + inflacje i prawie tyle wyjdzie.
Ja za Punto z klimą i trochę lepszą opcją w 2002r płaciłem 42kzł a to 18lat temu było. Taki Up ma obecnie znacznie więcej potrzebnych czy nie potrzebnych dodatków. Problem jest też taki, że mimo niby kryzysu wiele aut się sprzedało. Jak szukałem auto w czerwca to tak jak piszą koledzy wyżej większość ogłoszenia widmo a to co mieli na placu to sprzedali. Po martwym marcu-maju poszło niemal wszystko. Nawet w jednym z salonów BMW słyszałem, że już odrobili straty COVID i zrealizowali już całą zakładną sprzedaż na 2020. Stąd też pewnie mniejsza chęć udzielania rabatów, szczególnie na najtańsze auta.
Ja też podchodzę ostrożnie do ogłoszeń na OtoMoto...jak szukałem to 90% świetnych cenowo aut była nieaktualna. Byle zadzwonić.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BOGUS napisał:

Ja też podchodzę ostrożnie do ogłoszeń na OtoMoto...jak szukałem to 90% świetnych cenowo aut była nieaktualna. Byle zadzwonić.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Ja dzwoniłem, do normalnych cenowy i to samo. Potem już dzwoniłem do okolicznych dealerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sherif napisał:

To dodaj trochę wyposażenia + inflacje i prawie tyle wyjdzie.

Jaką inflację i wyposażenie? :hehe: W 2013 nowy Ceed w środkowej wersji M kosztował 52 tys. Co on ma dzisiaj więcej albo lepszego, że kosztuje + 20 tys? Dobrze wyposażony Up z alu i metalikiem jak pamiętam kosztował wtedy 44 tys. co wywoływało uśmiech w porównaniu do droższego o tylko 8 tys. Ceeda :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, amazaque napisał:

Jaką inflację i wyposażenie? :hehe: W 2013 nowy Ceed w środkowej wersji M kosztował 52 tys. Co on ma dzisiaj więcej albo lepszego, że kosztuje + 20 tys? Dobrze wyposażony Up z alu i metalikiem jak pamiętam kosztował wtedy 44 tys. co wywoływało uśmiech w porównaniu do droższego o tylko 8 tys. Ceeda :facepalm:.

 

Przeciez wtedy podstawowy Ceed nie mial nawet klimy manualnej chyba w standardzie a 52k to nie byla cena z cennika tylko po rabacie...

Wiec tamta wersje M mozna pewnie porownac z obecna S i nadal bedzie gorzej...

Pomijam juz fakt, ze za 52k dostawialo sie auto bez silnika ;]

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, amazaque napisał:

Jaką inflację i wyposażenie? :hehe: W 2013 nowy Ceed w środkowej wersji M kosztował 52 tys. Co on ma dzisiaj więcej albo lepszego, że kosztuje + 20 tys? Dobrze wyposażony Up z alu i metalikiem jak pamiętam kosztował wtedy 44 tys. co wywoływało uśmiech w porównaniu do droższego o tylko 8 tys. Ceeda :facepalm:.

Odniosłem się do postu kolegi odnoście P107 i swojego Punto. Kia z tanich aut zrobiła sie marka wcale nie tańszą od reszty. Rodzice Cee'da kupowali jak tylko wszedł (2007 ?) i płacili ok 70kzł za wyższą opcje. Nie wiem ile teraz taki kosztuje.

W małych autach na przestrzeni 20 lat wyposażenie zmieniło się bardzo, chociażby taki abs czy radio - chyba we wszystkich już jest w std. Czy nawet klima bez której trudno sprzedać używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, gregoryj napisał:

Ceny jak ceny, ale żeby srednie auto kosztowalo ponad 20 średnich krajowych (na reke), a najtańsze około rok pracy przeciętnego Polaka ? :mlot:

 

W Irlandii kilkanaście lat temu za 3-4 wyplaty, moglo się wyjechać nowym yarisem za 10 tys euro.

 

Yaris za 10 tysięcy euro? No i wypłata 3 tysiące na rękę w Irlandii to bardzo wysoka pensja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wladmar napisał:

 

Yaris za 10 tysięcy euro? No i wypłata 3 tysiące na rękę w Irlandii to bardzo wysoka pensja.

wtedy czyli około 2007, srednia ok 45k euro rocznie. zwykla rodzina z dziecmi nie wpadala w wyższy prog podatkowy. 2000-2500 to dzieciarnia na studiach albo zaraz po dostawala na reke miesięcznie. ok. to było w Dublinie, na wiochach mniej było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RABIN napisał:

@BOGUS  ja też jestem w szoku muszę na szybko kupić auto , kasa jest wiec lecimy otomoto - dobra jest w czym wybierać znalazłem co bym chciał dzwonimy i co LIPA połowa ogłoszeń juz nie aktualne lub też wie pan za 80 to nie ale mamy za 84 🤬

 

Nowe kombi pokroju octavia, leon, golf itp ze średnim wyposażeniem za 80tzł praktycznie nie do dostania. W złym kierunku to idzie

 

Bo w złym okresie zdecydowałeś się na zakup. Wiem, że jest wiele czynników zakupu, ale np. w kwietniu stał VW Golf kombi w wersji Comfortline, nowy z 2019 roku, silnik 1,5 130 KM za 71 kPLN. I tak sobie stał od połowy marca do połowy kwietnia u dealera w Gdańsku. Za 84 kPLN w kwietniu u dealera stała nowa choć zarejestrowana od października Octavia w wersji Ambition z DSG. Ja kupowałem auto dosłownie 1 czerwca, jeszcze załapałem się na ceny covidowo-wyprzedażowe. Za 83 kPLN miałem z początkiem czerwca ofertę na nowego Golfa 1,5 130 KM w wersji highline z 2019 roku. Teraz tak jak piszesz, w tej cenie masz podstawowe wersje kombiaków. 

Edytowane przez spad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

 

I nawet stąd trzeba się śpieszyć choć też ceny poszły do góry. W środę odbierałem auto z przeglądu w ASO. Z boku mają drugi salon używanych samochodów i ilekroć tam byłem plac był pełen używek, na prawdę spory wybór zawszy był. A w środę dwa auta przed placem, puściutko. Z ciekawości zajrzałem na ich stronę na otomoto i mają 25 ofert, gdzie wcześniej powyżej 80 potrafili mieć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spad  niestety nie planowałem zmiany auta po prostu inny kierowca zmusił mnie do tego 😉

jeszcze w poniedzialek dogrywałem golfa 15tsi kombi u Chylińskich we wtorek było po wszystkim, w tamtym tygodniu miałem OIIIfl uzywkę do odbioru niestety nie dojechała żona sprzedającego wymusiła piersznstwo auto skasowane 🤬

Nie wiem czy nie poczekać na styczen , luty ale wszyscy straszą ze będzie jeszcze drożej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaceq napisał:

 

Trudno sie dziwic, zlotowka tonie wzgledem EUR / USD to rzeczy importowane drozeja.

Po to jest importer, żeby się przed ryzykiem kursowym zabezpieczyć. Ale u nas "zabezpieczają" się jakieś losowe firmy i potem padają ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BOGUS napisał:

Wiesz ja wiele staram się zrozumieć. Ale z tym maleństwem to odjechali. Rok do roku zdrożał jakieś 20%.

 

 

To trochę nie ich wina, nie opłaca im się produkować silnika typu 0.6 turbo to wkładają do tych maleństw stare wolnossaki, które nie mogą spełnić współczesnych norm. W efekcie płacą emisyjne kary, które to kary, w sposób zupełnie naturalny przerzucają na klientów.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Widać pomoc COVID trafiła tam gdzie potrzeba i sporo osób sobie zrobiło jako pierwszą potrzebę upgrade auta.


Zwyczajnie nie ma co robić z pieniędzmi. Inflacja jest wysoka, oprocentowanie lokat prawie zerowe. Jak ktoś ma auto do wymiany to to dobry moment na zakupy.

tapatalked

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, format napisał:

 

 

To trochę nie ich wina, nie opłaca im się produkować silnika typu 0.6 turbo to wkładają do tych maleństw stare wolnossaki, które nie mogą spełnić współczesnych norm. W efekcie płacą emisyjne kary, które to kary, w sposób zupełnie naturalny przerzucają na klientów.

I skończy się zakończeniem produkcji. Każdy będzie wolał dopłacić kilkanaście tysi do innego, wyższego modelu. Ameryka sie robi i będziemy mieć coraz większe samochodu a za parę lat auto miejskie będzie dostępne tylko jako używka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skończy się zakończeniem produkcji. Każdy będzie wolał dopłacić kilkanaście tysi do innego, wyższego modelu. Ameryka sie robi i będziemy mieć coraz większe samochodu a za parę lat auto miejskie będzie dostępne tylko jako używka. 

I za chwilę będzie pewnie nowe rozdanie, albo już jest i po prostu nie zauważyliśmy, że spalinowy segment A właśnie się skończył.

 

tapatalked

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gregoryj napisał:

Ceny jak ceny, ale żeby srednie auto kosztowalo ponad 20 średnich krajowych (na reke), a najtańsze około rok pracy przeciętnego Polaka ? :mlot:

 

W Irlandii kilkanaście lat temu za 3-4 wyplaty, moglo się wyjechać nowym yarisem za 10 tys euro.

 

Ale juz się też nie wyjeżdża. Najtańszy Yaris to teraz ok.20k, a 3k na rękę to nie jest średnia.

 

 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to się potoczy. Wniosek jeden - samochody coraz droższe i sprzedaż klęknie przynajmniej dla prywatnych odbiorców. Jedyne co będzie się utrzymywało to leasing dla firm bo podatkowo bardziej opłacalne. Albo używane samochody będą bardziej tracić na wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lucash napisał:

Ciekawe jak to się potoczy. Wniosek jeden - samochody coraz droższe i sprzedaż klęknie przynajmniej dla prywatnych odbiorców. Jedyne co będzie się utrzymywało to leasing dla firm bo podatkowo bardziej opłacalne. Albo używane samochody będą bardziej tracić na wartości. 

Jakoś tego klękania nie widzę. Tj pisałem wyżej szukałem w czerwcu lepiej wyposażone A lub B z automatem, więc zdecydowanie nie target na firmówki. Yarisy dwa zostały, Polo tylko najwyższe wersje za ponad 80kzł, większość ogłoszeń bez pokrycia. Jak przeszła pierwsza fala Covid ludzie poszli na zakupy. Po okolicy, znajomych też widzę, że coraz więcej woli skromniejsze auto ale nowe. Imho znacznie bardziej niż ceny nowych aut urosły ceny usług w tym ceny napraw aut. Robi się po woli jak na zach poprostu sens trzymania starego auta jak ktoś nie jest mechanikiem spada z racji kosztów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucash napisał:

Ciekawe jak to się potoczy. Wniosek jeden - samochody coraz droższe i sprzedaż klęknie przynajmniej dla prywatnych odbiorców. Jedyne co będzie się utrzymywało to leasing dla firm bo podatkowo bardziej opłacalne. Albo używane samochody będą bardziej tracić na wartości. 

 

Nie będą. Historia pokazuje, że im mniej dostępne auta nowe, tym dłuższy ich żywot, a z tym idzie mniejsza ich deprecjacja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając Dacie. Do 45k PLN można wyrwac: Aygo, picanto, i10, panda

Mowa o nowych z Klima.

Szkoda ze Twingo wypadło z pl dystrybucji. Naprawdę super miejskie auto z ponadprzeciętne dużym wnętrzem, bezkonkurencyjna średnica zawracanie, niezlym design i oszczędnych silnikami.

Odkąd pomogłem w zakupie koleżance twingo 0.9T z faltdachem to sam zacząłem rozgladac sie za twingo GT

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RABIN napisał:

@spad  niestety nie planowałem zmiany auta po prostu inny kierowca zmusił mnie do tego 😉

jeszcze w poniedzialek dogrywałem golfa 15tsi kombi u Chylińskich we wtorek było po wszystkim, w tamtym tygodniu miałem OIIIfl uzywkę do odbioru niestety nie dojechała żona sprzedającego wymusiła piersznstwo auto skasowane 🤬

Nie wiem czy nie poczekać na styczen , luty ale wszyscy straszą ze będzie jeszcze drożej 

Czekaj. Teraz jest najgorszy moment na kupno samochodu - stare wyprzedaże się pokończyły, a nowych jeszcze nie ma. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.