Skocz do zawartości

VW up! No to zaliczyłem szkoła.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak to się potoczy. Wniosek jeden - samochody coraz droższe i sprzedaż klęknie przynajmniej dla prywatnych odbiorców. Jedyne co będzie się utrzymywało to leasing dla firm bo podatkowo bardziej opłacalne. Albo używane samochody będą bardziej tracić na wartości. 

Car sharing zapewne zyska :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lucash napisał:

Ciekawe jak to się potoczy. Wniosek jeden - samochody coraz droższe i sprzedaż klęknie przynajmniej dla prywatnych odbiorców. Jedyne co będzie się utrzymywało to leasing dla firm bo podatkowo bardziej opłacalne. Albo używane samochody będą bardziej tracić na wartości. 

Jeśli spadnie sprzedaż nowych zmieni się popyt i podaż na używki. Ceny pójdą w górę. Jeśli auto drożeje w salonie automatycznie cena używki idzie w górę itd... nie będzie taniej a coraz drożej 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vadero napisał:

Czekaj. Teraz jest najgorszy moment na kupno samochodu - stare wyprzedaże się pokończyły, a nowych jeszcze nie ma. 

ma sens jak bierzesz ze stoku. Zamawianie auta do produkcji jest teraz mało sensowne.

 

Sam mam duży problem z uzupełnieniem floty w segmencie B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu był artykuł w Motorze lub AŚ że producenci aut mają bardzo mały zysk w segmencie A i te auta muszą być droższe. Jako argument podawali normy spalin i obowiązkowe wyposażenie aut w UE. To się sprawdziło jak widać i widzę małą różnice w cenie między np Up! a Polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ppmarian napisał:

Pomijając Dacie. Do 45k PLN można wyrwac: Aygo, picanto, i10, panda

Mowa o nowych z Klima.

Szkoda ze Twingo wypadło z pl dystrybucji. Naprawdę super miejskie auto z ponadprzeciętne dużym wnętrzem, bezkonkurencyjna średnica zawracanie, niezlym design i oszczędnych silnikami.

Odkąd pomogłem w zakupie koleżance twingo 0.9T z faltdachem to sam zacząłem rozgladac sie za twingo GT

Wysłane z tel.
 

Tylko, że te Twingo znacznie więcej kosztowało i słabo się sprzedawało u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 10:29, marcindzieg napisał:

Aż tak się nie zmieniła. Tłumaczyłem Ci w innym wątku dlaczego samochody podrożały. Szczególnie te małe. A od 2021 będą jeszcze droższe.

Zaraz sie okaze ze  500 tka fiata kiedys chyba jedna z drozszych   z tzw maluchow, krytkowana w Polsce za cene bedzie najtansza😀🤣

Edytowane przez norbert123
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektem podwyżki cen na nowych autach widać też w młodszych używkach. Auta 4-5 letnie kosztują tyle, ile kosztowały 2-3 letnie ze 2 lata temu. Czyli np. cena za używkę z 2015 czy 2016 roku jest taka, jak była w 2018, ale auto jest starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vadero napisał:

Czekaj. Teraz jest najgorszy moment na kupno samochodu - stare wyprzedaże się pokończyły, a nowych jeszcze nie ma. 

Tylko czy te nowe wyprzedaże będą?

We wrześniu, zwykle chyba już coś startowało, a narazie cisza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lucash napisał:

Ciekawe jak to się potoczy. Wniosek jeden - samochody coraz droższe i sprzedaż klęknie przynajmniej dla prywatnych odbiorców. Jedyne co będzie się utrzymywało to leasing dla firm bo podatkowo bardziej opłacalne. Albo używane samochody będą bardziej tracić na wartości. 

Po prostu zmieni sie podejscie. Normalny czlowiek w miescie robiacy nawet 50/50 zdalnie nie potrzebuje dwoch aut w domu ba jednego nie potrzebuje. Wystarczy dobrze skrojony car shareing lub wynajem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ZUBERTO napisał:

Tylko czy te nowe wyprzedaże będą?

We wrześniu, zwykle chyba już coś startowało, a narazie cisza.

 

Trzeba jeszcze chwilę poczekać.

W tamtych latach promocje rozkręcały się od połowy września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wujek napisał:

Po prostu zmieni sie podejscie. Normalny czlowiek w miescie robiacy nawet 50/50 zdalnie nie potrzebuje dwoch aut w domu ba jednego nie potrzebuje. Wystarczy dobrze skrojony car shareing lub wynajem.

Tylko że znaczna część ludzi mieszka poza miastami. Nie wszyscy mieszkają w Warszawie, Krakowie, aglomeracji Śląskiej czy Wrocławiu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, angrius napisał:

Tylko że znaczna część ludzi mieszka poza miastami. Nie wszyscy mieszkają w Warszawie, Krakowie, aglomeracji Śląskiej czy Wrocławiu. 

 

Ale nawet Ci co mieszkaja w miescie to czesto maja auto dlatego, ze chca a nie musza :ok:

Ja praktycznie w kazdy weekend gdzies wyjezdzam i gdybym mial wypozyczac, to by mnie szlag trafil :hehe:

Poza tym, praktycznie brak mozliwosci wypzyczenia auta z hakiem czy bagaznikiem dachowym na rowery...

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesień kupiłem córce fabie za 44500zl Teraz muszę kupić dla młodszej córki i taka fabia kosztuje ponad 10tyś więcej niż 9 miesięcy wstecz... Mogłem kupić wtedy dwie i bym miał dyszkę w kieszeni
 
55tyś za najzwyklejsze auto jakim jest fabia
O tym właśnie pisałem na początku...9 miesięcy niby wystarczy by urodził się nowy człowiek. Ale do qrwy biedy przynajmniej ja nie mam progresu dochodu netto na poziomie 20%!

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesień kupiłem córce fabie za 44500zl Teraz muszę kupić dla młodszej córki i taka fabia kosztuje ponad 10tyś więcej niż 9 miesięcy wstecz... Mogłem kupić wtedy dwie i bym miał dyszkę w kieszeni
 
55tyś za najzwyklejsze auto jakim jest fabia
Wlasnie też to zauważyłem, bo kilka miesięcy temu namawialem teściów na nową fabie bo można było kupić do 45 kPLN. Wczoraj patrzyłem na cenniki Fabii po tym wątku o Up! i szok, faktycznie dzyszka więcej.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, angrius napisał:

Tylko że znaczna część ludzi mieszka poza miastami. Nie wszyscy mieszkają w Warszawie, Krakowie, aglomeracji Śląskiej czy Wrocławiu. 

Ja podejrzewam, że dla niego normalny człowiek to informatyk czy kierownik/dyrektor z branży mogącej pracować zdalnie 50/50.

@wujek patrzy jak zwykle tylko ze swojego punktu widzenia.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał:

Po prostu zmieni sie podejscie. Normalny czlowiek w miescie robiacy nawet 50/50 zdalnie nie potrzebuje dwoch aut w domu ba jednego nie potrzebuje. Wystarczy dobrze skrojony car shareing lub wynajem.

Dokładnie tak. Sam zaczynam zmieniać podejście. Mamy 2 auta i 1 youngtimer. Ponieważ żona dojeżdża do pracy obwodnicą to chyba sprzedamy 2 auta i kupimy jedno jakies kombi i będzie u niej przesiadka ze Swifta. Choć polubiłem go za chyba wszystko. Problemy parkingowe zniknęły. Ja staram sie unikać jazdy samochodem do pracy a w razie "w" zostanie mi do jazdy 940 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Tylko czy te nowe wyprzedaże będą?

We wrześniu, zwykle chyba już coś startowało, a narazie cisza.

 

 

Nie wiem czego szukasz, ale Opel jeszcze niedawno mial sporo ciekawych aut na stocku w dobrych cenach :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

Nie wiem czego szukasz, ale Opel jeszcze niedawno mial sporo ciekawych aut na stocku w dobrych cenach :ok:

Narazie sobie odpuściłem nowe auto. Z głupiego pomysłu covid mnie wyleczył.

W oplu nie ma nic ciekawego SUVowatego, a nic innego już nie chcę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Narazie sobie odpuściłem nowe auto. Z głupiego pomysłu covid mnie wyleczył.

W oplu nie ma nic ciekawego SUVowatego, a nic innego już nie chcę.

 

Bylo troche Grandlandow jak patrzylem, ale niestety wszystko z 1.2T...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lucash napisał:

Ciekawe jak to się potoczy. Wniosek jeden - samochody coraz droższe i sprzedaż klęknie przynajmniej dla prywatnych odbiorców. Jedyne co będzie się utrzymywało to leasing dla firm bo podatkowo bardziej opłacalne. Albo używane samochody będą bardziej tracić na wartości. 

 

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych ruszy pełną parą. Już rusza.

Po co kupować nowe auto skoro za 820 zł brutto, bez wpłaty własnej, dla osoby fizycznej można mieć nową Scalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bizz napisał:

 

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych ruszy pełną parą. Już rusza.

Po co kupować nowe auto skoro za 820 zł brutto, bez wpłaty własnej, dla osoby fizycznej można mieć nową Scalę.

Ale dalej nie jest dla średniaków i nie zapowiada się żeby był. Kto o zdrowych zmysłach przy średnich zarobkach sprzedaje samochód po 3 latach użytkowania od nowości? Ja wiem że autokącikowicze należą do tej lepszej 5% grupy Polaków ale fakt jest faktem. Przy takim wynajmie w 3 lata jesteś w plecy 30.000 zł, czyli teoretyczna utrata wartości. Patrząc na otomoto to nie widzę tego zjazdu przy odsprzedaży aut. Teoretycznie wszyscy trąbią o jakimś 40-45% spadku wartości ale przy odkupie tego nie widać. Bardziej 30% jakieś. 

 

Jedyny plus takiego rozwiązania jak najem to brak potrzeby wyskakiwania z $$$ przy zakupie. Mi się to podoba i coraz częściej z tego korzystam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bizz napisał:

 

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych ruszy pełną parą. Już rusza.

Po co kupować nowe auto skoro za 820 zł brutto, bez wpłaty własnej, dla osoby fizycznej można mieć nową Scalę.

 

Podpowiesz gdzie tak się da zrobić? tzn taką cenę, na stronie skody kalkulator liczy, za jakąś mocno podstawową wersje na 4 lata bez wkładu

image.png.d86d735c7af58f584bbdd6212f70a204.png

co daje 1077zł x 48 =  51696zł... jak dla mnie dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że te Twingo znacznie więcej kosztowało i słabo się sprzedawało u nas.
W 2018 z kilma od 38kpln. Ile wtedy kosztował up/mii/aygo/i10?

Twingo w Polsce się nie sprzedawali bo "panie silnik z tył i napęd jak w maluchu"
A według mnie to jest genialne rozwiązanie w tym segmencie. 906ac55da7546f2d8bc7ad2b77683707.jpg

Wysłane z tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał:

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych ruszy pełną parą. Już rusza.

Po co kupować nowe auto skoro za 820 zł brutto, bez wpłaty własnej, dla osoby fizycznej można mieć nową Scalę.

Powinieneś pisać na ten temat pochlebne artykuły do portali i udowadniać tam jakie to opłacalne jest, zwłaszcza dla fizola. ;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2018 z kilma od 38kpln. Ile wtedy kosztował up/mii/aygo/i10?

Twingo w Polsce się nie sprzedawali bo "panie silnik z tył i napęd jak w maluchu"
A według mnie to jest genialne rozwiązanie w tym segmencie. 906ac55da7546f2d8bc7ad2b77683707.jpg&key=cb8aa6620deb3fa7f8bfa92200b93754d8e6c8372969ea7795f31b70a3174694

Wysłane z tel.

Ale nie w tym wydaniu. Pierwsze pytanie, które się nasuwa to, a co jest pod przednią maską? Niespodzianka - nic

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, TomekD000 napisał:

 

Podpowiesz gdzie tak się da zrobić? tzn taką cenę, na stronie skody kalkulator liczy, za jakąś mocno podstawową wersje na 4 lata bez wkładu

image.png.d86d735c7af58f584bbdd6212f70a204.png

co daje 1077zł x 48 =  51696zł... jak dla mnie dużo

 

Jak wejdzie na stronę to wrzucę linka.

Wersja jak wrzuciłeś plus lakier Biel Candy 1550 brutto, auto w październiku. Brak wpłaty, 822 zł brutto, 48 miesięcy, najem dla osoby fizycznej.

 

1115 brutto Kamiq, 1250 brutto SuperB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie w tym wydaniu. Pierwsze pytanie, które się nasuwa to, a co jest pod przednią maską? Niespodzianka - nic

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Przecież up/mii/aygo/i10 też były w mocno podstawowej wersji chyba że się mylę?

Jak nic? Dwie chłodnice. Belka. Zbiorniczki płynu do spryskiwaczy, hamulcow i chłodnicy.




Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ZUBERTO napisał:

Powinieneś pisać na ten temat pochlebne artykuły do portali i udowadniać tam jakie to opłacalne jest, zwłaszcza dla fizola. ;l

 

 

 

Wszystko zależy od perspektywy. Jakby nie patrzeć, za ~10 tyś rocznie masz nowe auto, przy którym zapominasz o warsztatach, awariach, grzebaniu w aucie i wiecznej nerwówce czy dojedzie.

Nic nie jest produktem idealnym, bo każdy musi być dopasowany do Twoich potrzeb. Jeden wynajmie, drugi kupi nowe, trzeci będzie jeździł taksówką, a czwarty 5 letnią używką. Nic nikomu nie zamierzam udowadniać, ale widzę że kolega ma mocne parcie na udowodnienie jakie to złe, więc zapraszam do dyskusji. Byle na poziomie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lucash napisał:

Jedyny plus takiego rozwiązania jak najem to brak potrzeby wyskakiwania z $$$ przy zakupie. Mi się to podoba i coraz częściej z tego korzystam. 

 

Jednemu się spodoba innemu nie, fajne jest to że rynek się rozwija i ludzie mają dostęp do nowych samochodów w trochę inny sposób niż kredyt na 96 rat albo ciułanie gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bizz napisał:

Nic nikomu nie zamierzam udowadniać, ale widzę że kolega ma mocne parcie na udowodnienie jakie to złe, więc zapraszam do dyskusji. Byle na poziomie.

 

Ja z ekonomii może i cienki jestem, a na dodatek staroświecki.

Jeżeli mam kasę na auto to po co mam dawać komuś na tym zarabiać?

Jak mnie nie stać, to nie srać wyżej niż dupę mam i jeżdżę tym na co mnie stać. 

Moim zdaniem umacnia to tylko bogatych i prowadzi do tego by biedniejszy stać było na wszystko tylko w wynajmie/abonamencie.

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak wejdzie na stronę to wrzucę linka.
Wersja jak wrzuciłeś plus lakier Biel Candy 1550 brutto, auto w październiku. Brak wpłaty, 822 zł brutto, 48 miesięcy, najem dla osoby fizycznej.
 
1115 brutto Kamiq, 1250 brutto SuperB.
Oddawales takie auto po wynajmie czy tylko tetyzujesz?

Ja odezwałem. Nigdy więcej. No chyba że ktoś traktuje samochód jak kapliczkę.

Przy dzieciach psie rowerach deskach przyczepie. Niewykonalne zwrócić bez duuuuuzej dopłaty

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ekonomii może i cienki jestem, a na dodatek staroświecki.

Jeżeli mam kasę na auto to po co mam dawać komuś na tym zarabiać?

Moim zdaniem umacnia to tylko bogatych i prowadzi do tego by biedniejszy stać było na wszystko tylko w wynajmie/abonamencie.

 

Słowo klucz. Rabat flotowy. Fizol na to nie ma szans. A taka firma tak i dzieli się tym kawałkiem tortu z wynajmujący

 

Wysłane z tel.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ZUBERTO napisał:

Ja z ekonomii może i cienki jestem, a na dodatek staroświecki.

Jeżeli mam kasę na auto to po co mam dawać komuś na tym zarabiać?

Jak mnie nie stać, to nie stać wyżej niż dupę mam i jeżdżę tym na co mnie stać. 

Moim zdaniem umacnia to tylko bogatych i prowadzi do tego by biedniejszy stać było na wszystko tylko w wynajmie/abonamencie.

 

 

Przykro mi, nic z tego wywodu nie zrozumiałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bizz napisał:

 

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych ruszy pełną parą. Już rusza.

Po co kupować nowe auto skoro za 820 zł brutto, bez wpłaty własnej, dla osoby fizycznej można mieć nową Scalę.

 

Za podobna kase mozna pewnie kupic taka Scale w jakims kredycie na 5 lat i nie ma pozniej problemow przy oddawaniu.

Fakt, ze trzeba na start troche wrzucic, ale to tylko za pierwszym razem, bo pozniej wklad finansujesz ze sprzedazy poprzedniego auta.

Wg mnie to sie nie przyjmie w PL na wieksza skale, nigdzie poza duzymi miastami.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ppmarian napisał:

Oddawales takie auto po wynajmie czy tylko tetyzujesz?

Ja odezwałem. Nigdy więcej. No chyba że ktoś traktuje samochód jak kapliczkę.

Przy dzieciach psie rowerach deskach przyczepie. Niewykonalne zwrócić bez duuuuuzej dopłaty

Wysłane z tel.
 

 

Oddawałem jedną sztukę, z racji pracy jestem przy zdaniach dość często.

Nie zdarzyło mi się jeszcze spotkać z dopłatą. Inna sprawa że to auta klasy B i C, może przy wyższych jest inaczej bo wady mają większy wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Za podobna kase mozna pewnie kupic taka Scale w jakims kredycie na 5 lat i nie ma pozniej problemow przy oddawaniu.

Fakt, ze trzeba na start troche wrzucic, ale to tylko za pierwszym razem, bo pozniej wklad finansujesz ze sprzedazy poprzedniego auta.

Wg mnie to sie nie przyjmie w PL na wieksza skale, nigdzie poza duzymi miastami.

 

Zgodzę się częściowo. Jeśli masz (a z reguły pozbywasz się jakiegoś starego auta przy takiej decyzji więc masz) te 20% na pierwszą wpłatę, to na 5 lat ogarniesz coś w zbliżonej racie. Jeśli lubisz się użerać z kupującymi i jeździć jednym autem 5 lat - luz, pewnie 8 na 10 osób to wybierze i będą zadowolone.

Ja mam Astrę trzeci rok i już mnie max męczy, nie lubię jej po prostu, choć mało pali, nie psuje się itd. Najchętniej już bym zmienił. Plus, jak przestaną krążyć opowieści o zdaniach pojazdów (pewnie prawdziwe, ale umówmy się, zwykle na zewnątrz wychodzą te trudne przypadki, a nie zadowolonych klientów), to dla mnie wymiana auta max co 3 lata jest idealna.

Nie do końca też rozumiem fakt problemów przy zdaniu, ponieważ 95% osób usuwa wszystkie uszkodzenia przez AC przed oddaniem auta.

 

Jedyne problemy z jakimi się spotkałem to wypalone dziury po papierosach i raz zniszczona deska rozdzielcza bo ktoś sobie uchwyt do telefonu przykręcił na śrubę. W tym drugim przypadku to już było grubo z kasą bo cała deska kwalifikowana do wymiany. Ale to z opowieści kolegów, osobiście nie miałem przypadku naliczenia kasy. Nawet w moim aucie, gdzie wyszarpałem dziurkę wielkości paznokcia od małego palca na środku fotela pasażera bo zachciało mi się choinkę z nadleśnictwa przewieźć:)

Edytowane przez bizz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ppmarian napisał:

Słowo klucz. Rabat flotowy. Fizol na to nie ma szans. A taka firma tak i dzieli się tym kawałkiem tortu z wynajmujący

 

Wysłane z tel.

 

 

 

Wiem o co chodzi, ale jakoś nie spina mi się.

W ten podział tortu też jakoś nie wierzę.

 

Qrqa to co się dzieje z chromem na androidzie i pisaniem na forum to ostatnio tragedia. Też tak macie?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bizz napisał:

 

Zgodzę się częściowo. Jeśli masz (a z reguły pozbywasz się jakiegoś starego auta przy takiej decyzji więc masz) te 20% na pierwszą wpłatę, to na 5 lat ogarniesz coś w zbliżonej racie. Jeśli lubisz się użerać z kupującymi i jeździć jednym autem 5 lat - luz, pewnie 8 na 10 osób to wybierze i będą zadowolone.

Ja mam Astrę trzeci rok i już mnie max męczy, nie lubię jej po prostu, choć mało pali, nie psuje się itd. Najchętniej już bym zmienił. Plus, jak przestaną krążyć opowieści o zdaniach pojazdów (pewnie prawdziwe, ale umówmy się, zwykle na zewnątrz wychodzą te trudne przypadki, a nie zadowolonych klientów), to dla mnie wymiana auta max co 3 lata jest idealna.

Nie do końca też rozumiem fakt problemów przy zdaniu, ponieważ 95% osób usuwa wszystkie uszkodzenia przez AC przed oddaniem auta.

 

Jedyne problemy z jakimi się spotkałem to wypalone dziury po papierosach i raz zniszczona deska rozdzielcza bo ktoś sobie uchwyt do telefonu przykręcił na śrubę. W tym drugim przypadku to już było grubo z kasą bo cała deska kwalifikowana do wymiany.

 

Fakt, jak ktos chce regularnie zmieniac auta to moze byc ciekawa opcja :ok:

Ja Astra wstepnie planowalem pojezdzic 5-6 lat, a po 3.5 roku tez juz zaczalem sie rozgladac za czyms nowym ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zgodzę się częściowo. Jeśli masz (a z reguły pozbywasz się jakiegoś starego auta przy takiej decyzji więc masz) te 20% na pierwszą wpłatę, to na 5 lat ogarniesz coś w zbliżonej racie. Jeśli lubisz się użerać z kupującymi i jeździć jednym autem 5 lat - luz, pewnie 8 na 10 osób to wybierze i będą zadowolone.
Ja mam Astrę trzeci rok i już mnie max męczy, nie lubię jej po prostu, choć mało pali, nie psuje się itd. Najchętniej już bym zmienił. Plus, jak przestaną krążyć opowieści o zdaniach pojazdów (pewnie prawdziwe, ale umówmy się, zwykle na zewnątrz wychodzą te trudne przypadki, a nie zadowolonych klientów), to dla mnie wymiana auta max co 3 lata jest idealna.
Nie do końca też rozumiem fakt problemów przy zdaniu, ponieważ 95% osób usuwa wszystkie uszkodzenia przez AC przed oddaniem auta.
 
Jedyne problemy z jakimi się spotkałem to wypalone dziury po papierosach i raz zniszczona deska rozdzielcza bo ktoś sobie uchwyt do telefonu przykręcił na śrubę. W tym drugim przypadku to już było grubo z kasą bo cała deska kwalifikowana do wymiany. Ale to z opowieści kolegów, osobiście nie miałem przypadku naliczenia kasy. Nawet w moim aucie, gdzie wyszarpałem dziurkę wielkości paznokcia od małego palca na środku fotela pasażera bo zachciało mi się choinkę z nadleśnictwa przewieźć:)
Oddawałem i30

Dopłata za: porysowany podłokietnik, zmęczona wykładzina bagażnika, porysowane boczki bagażnika, pekneta osłona szyny siedzenia i najlepsze : wytarty przycisk na kierownicy oraz zrzarta przez kune osłona silnika.

Zewnętrzne rysy i odbierki poszły z AC Ale szkoda pozostałą w Bazie więc miała wplyw na prywatne auto.

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:

Oddawałem i30

Dopłata za: porysowany podłokietnik, zmęczona wykładzina bagażnika, porysowane boczki bagażnika, pekneta osłona szyny siedzenia i najlepsze : wytarty przycisk na kierownicy oraz zrzarta przez kune osłona silnika.

Zewnętrzne rysy i odbierki poszły z AC Ale szkoda pozostałą w Bazie więc miała wplyw na prywatne auto.

Wysłane z tel.
 


Jeśli to nie tajemnica to ile musiałeś dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bizz napisał:

Nie zdarzyło mi się jeszcze spotkać z dopłatą. Inna sprawa że to auta klasy B i C, może przy wyższych jest inaczej bo wady mają większy wpływ.

to jesteś wyjątkiem :) Ja z kolei nie spotkałem się z brakiem dopłaty, a były to raczej kwoty znaczące :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ppmarian napisał:

W 2018 z kilma od 38kpln. Ile wtedy kosztował up/mii/aygo/i10?

Nie wiem, nie śledzę rynku, ale ta słaba sprzedaż z czegoś wynikała. Ta cena to jest po rabacie i wersji absolutne nic (bez klimy, radia, itd)

3 godziny temu, ppmarian napisał:

Twingo w Polsce się nie sprzedawali bo "panie silnik z tył i napęd jak w maluchu"

Zgadzam, się w tym segmencie (auto do kobiet do miasta) RWD to wada.

 

2 godziny temu, bizz napisał:

Zgodzę się częściowo. Jeśli masz (a z reguły pozbywasz się jakiegoś starego auta przy takiej decyzji więc masz) te 20% na pierwszą wpłatę, to na 5 lat ogarniesz coś w zbliżonej racie. Jeśli lubisz się użerać z kupującymi i jeździć jednym autem 5 lat - luz, pewnie 8 na 10 osób to wybierze i będą zadowolone.

5 letnie auta po pierwszym wł sprzedają się zwykle szybko i bezproblemowo. Porównywałem wynajem z wykupem na ECitygo i kredyt. Oferty VW Bank. Wpłata własna 0%. Przeglądy i tak w pakiecie, odjęliśmy ubezpieczenie (z doradcą) i wyszło że wynajem wychodzi przeszło 10% więcej. Może jak ktoś potrzebuje auto na 3 lata i potem je nie wykupuje to ma to sens .. albo VW ma tak słabe oferty najmu. W moim przypadku różnica była znaczna a auto i tak na min 5 lat. Przy kredycie jest się właścielem auta i nawet nie wpisują cesji w DR. Ubezpieczenie (tańsze) można sobie gdzie się chce kupić po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli to nie tajemnica to ile musiałeś dopłacić?
Po mało przyjemnych negocjacjach 2600 + zniżka na AC na prywatnym aucie.

Oczywiście teraz człowiek mądrzejszy i kupiony na alledrogo podłokietnik, wygluszenie i te pozostałe plastiki, wymienilby we własnym zakresie i zamknąłem się w 1500zl. Ale nie o to chyba chodzi w tym biznesie "bezobslugowym"

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.