Skocz do zawartości

Woda na dywanikach pasażera i kierowcy clio II


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiałem podobny temat w vw polo tylko że tam okazało się, że wężyk od spryskiwacza się wypiął.
Ale do rzeczy auto kupione sprawdzone wszędzie sucho, przyszły dni z ulewami wczoraj dotykam dywaniki hmm mokre. Wyjąłem gąbki pod dywanikami miały w sobie hektolitry wody tak samo gąbki pod kolumną kierownicy i po stronie pasażera również te gąbki na tej wysokości mokre.
Tydzień wcześniej wymieniałem silnik w spryskiwaczu ksenonów i przy okazji zobaczyłem odpływy nie były zupełnie drożne ale też nie jakoś specjalnie zapchane.
Zdjęcia w załączniku o które gąbki chodzi. Wiec wyraźnie woda plynie gdzieś z góry i po stronie pasażera i po stronie kierowcy. Co może być jeszcze przyczyną jak nie podszybie ?

Wytarłem podłogę wyłożyłem gazetami jutro ma padać i zobaczymy czy coś naleci a w niedzielę będę lał z węża i wtedy będę miał pewność skąd leci.
Dziękuje za odpowiedzi. 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 19:06, Gokart napisał:

Przerabiałem podobny temat w vw polo tylko że tam okazało się, że wężyk od spryskiwacza się wypiął.
Ale do rzeczy auto kupione sprawdzone wszędzie sucho, przyszły dni z ulewami wczoraj dotykam dywaniki hmm mokre. Wyjąłem gąbki pod dywanikami miały w sobie hektolitry wody tak samo gąbki pod kolumną kierownicy i po stronie pasażera również te gąbki na tej wysokości mokre.
Tydzień wcześniej wymieniałem silnik w spryskiwaczu ksenonów i przy okazji zobaczyłem odpływy nie były zupełnie drożne ale też nie jakoś specjalnie zapchane.
Zdjęcia w załączniku o które gąbki chodzi. Wiec wyraźnie woda plynie gdzieś z góry i po stronie pasażera i po stronie kierowcy. Co może być jeszcze przyczyną jak nie podszybie ?

Wytarłem podłogę wyłożyłem gazetami jutro ma padać i zobaczymy czy coś naleci a w niedzielę będę lał z węża i wtedy będę miał pewność skąd leci.
Dziękuje za odpowiedzi. 

1.jpg

2.jpg

Witaj, albo zapchane odpływy z podszybia, albo zapchany odpływ z klimy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 19:06, Gokart napisał:

Przerabiałem podobny temat w vw polo tylko że tam okazało się, że wężyk od spryskiwacza się wypiął.
Ale do rzeczy auto kupione sprawdzone wszędzie sucho, przyszły dni z ulewami wczoraj dotykam dywaniki hmm mokre. Wyjąłem gąbki pod dywanikami miały w sobie hektolitry wody tak samo gąbki pod kolumną kierownicy i po stronie pasażera również te gąbki na tej wysokości mokre.
Tydzień wcześniej wymieniałem silnik w spryskiwaczu ksenonów i przy okazji zobaczyłem odpływy nie były zupełnie drożne ale też nie jakoś specjalnie zapchane.
Zdjęcia w załączniku o które gąbki chodzi. Wiec wyraźnie woda plynie gdzieś z góry i po stronie pasażera i po stronie kierowcy. Co może być jeszcze przyczyną jak nie podszybie ?

Wytarłem podłogę wyłożyłem gazetami jutro ma padać i zobaczymy czy coś naleci a w niedzielę będę lał z węża i wtedy będę miał pewność skąd leci.
Dziękuje za odpowiedzi. 

1.jpg

2.jpg

Na 90℅ zapchane odpywy z podszybia. Przeczysc póki wycieraczki działają bo silniczek lubi się utopić w tej wodzie 👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 19:06, Gokart napisał:

Przerabiałem podobny temat w vw polo tylko że tam okazało się, że wężyk od spryskiwacza się wypiął.
Ale do rzeczy auto kupione sprawdzone wszędzie sucho, przyszły dni z ulewami wczoraj dotykam dywaniki hmm mokre. Wyjąłem gąbki pod dywanikami miały w sobie hektolitry wody tak samo gąbki pod kolumną kierownicy i po stronie pasażera również te gąbki na tej wysokości mokre.
Tydzień wcześniej wymieniałem silnik w spryskiwaczu ksenonów i przy okazji zobaczyłem odpływy nie były zupełnie drożne ale też nie jakoś specjalnie zapchane.
Zdjęcia w załączniku o które gąbki chodzi. Wiec wyraźnie woda plynie gdzieś z góry i po stronie pasażera i po stronie kierowcy. Co może być jeszcze przyczyną jak nie podszybie ?

Wytarłem podłogę wyłożyłem gazetami jutro ma padać i zobaczymy czy coś naleci a w niedzielę będę lał z węża i wtedy będę miał pewność skąd leci.
Dziękuje za odpowiedzi. 

1.jpg

2.jpg

 

Tak jak kolega @Pipper napisał, zapchany odpływ klimy. Miałem to i w Clio i w Scenicu, tam jest taki gumowy wężyk powyginany, łatwo się zapycha. Wpisz w google grafika "zapchany odpływ clio" to będziesz miał dziesiątki wyników z obrazkami jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba dużo czasu i cierpliwości i znajdziesz. Najłatwiejsze rozwiązania - zapchane odpływy z podszybia lub wężyk od klimy. Trudniejsza do znalezienia przyczyna - możliwe że gdzieś uszczelnienie na łączeniu blach puściło i Ci się leje (miałem taką akcję w parę lat temu w nówce sztuce Fordzie - był brak kilku milimetrów uszczelnienia na na łączeniu blach na podszybiu). Auto zapewne ma parę lat - może masz gdzieś korozję na podszybiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bizz napisał:

 

Tak jak kolega @Pipper napisał, zapchany odpływ klimy. Miałem to i w Clio i w Scenicu, tam jest taki gumowy wężyk powyginany, łatwo się zapycha. Wpisz w google grafika "zapchany odpływ clio" to będziesz miał dziesiątki wyników z obrazkami jak to zrobić.

 

Może faktycznie odpływ z klimy. Szukałem ale nie mogę znaleźć tego wężyka. W grafice google nie pokazuje ani jednego zdjęcia gdzie w clio szukać tego odpływu. Proszę o dokładne wytłumaczenie. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gokart napisał:

 

Może faktycznie odpływ z klimy. Szukałem ale nie mogę znaleźć tego wężyka. W grafice google nie pokazuje ani jednego zdjęcia gdzie w clio szukać tego odpływu. Proszę o dokładne wytłumaczenie. Dzięki 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gokart napisał:

Ten film widziałem ale to są kanały w podszybiu które wyczyściłem a ja pytałem o wylot odpływu skroplin od klimatyzacji.

Poszukaj na YT jak to jest w Megane 2gen, wylot rurki jest puszczony na osłonę termiczna wydechu, od spodu wygląda na zasłonięty.

W Megane dodatkowo była taka mała klapką na końcu... To ona blokowała z czasem odpływ.

Jak masz podwinięty dywan na podłodze, to zerknij w którym miejscu gumowy wężyk przechodzi przez podłogę za konsolą centralną :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wywiozą mnie do psychiatryka.

Więc tak gąbki wysuszone, wykładzina również, kanały w podszybiu drożne sprawdzałem wężem z wodą na wszystkie sposoby nic nie przecieka uszczelki trzymają,  Zrobię test, pogoda sucho zero deszczu w dniu wczorajszym, blacha-podłoga od strony kierowcy suchutka nie wkładałem gąbek tylko położyłem wykładzinę i pojechałem w trasę. Przejechałem 450 km ciepło słonecznie zero kałuż na ulicach klimy nie włączałem. Przyjeżdżam na miejsce podnoszę dywanik lekko mokre wilgotna mokra podłoga i zaczyna zbierać się woda niedużo ale jednak woda zbiera się w najniższych miejscach, polizałem trochę tej wody i jest to woda ani płyn chłodniczy ani płyn do spryskiwaczy zresztą ich nie ubywa klima nie chodziła. Co to do cholery może być ?  Jeszcze nie zaglądałem pod auto w tygodniu podjadę na kanał.

Najwięcej wody zbiera się w najniższym wydaje się miejscu, w zagłębieniu które zaznaczyłem na zdjęciu. Podłoga od strony pasażera sucha nic się nie dzieje a tam też był basen.

 

Ręce już opadają. 

IMAG8435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2020 o 06:27, Gokart napisał:

Ten film widziałem ale to są kanały w podszybiu które wyczyściłem a ja pytałem o wylot odpływu skroplin od klimatyzacji.

na ścianie grodziowej czyli za silnikiem gdzie w okolicy środka auta z kabiny powinna wychodzić gumowa rurka,, która wyglądem przypomina fajkę. Ma ona na końcu klapkę która ma chronić przez ewentualnym wpadnięciem czegoś do jej środka. Osobiście ten kawałek uciachałem i skończyły się problemy z zatkanym odpływem. Kolejne miejsce to jak pisali przy zawiasach maski. Wygrzebać ile się da syf, tego czego nie mogłem pozbyłem się karcherem na myjni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest akurat w tym autku ale spotkałem się że pomimo wyłączonej klimy ale pokrętło nadmuchu wetylatora

było ustawione na znaczek o nadmuchu na szybę przednią nie ważne czy szyba twarz czy szyba nogi to klima  działała pomimo braku

zapalenia się kontrolki załączenia klimy

jeśli jak piszesz próba smakowa nie potwierdziła ze to jest płyn chłodniczy ani do spryskiwaczy to pozostaje jeszcze

wyjęcie bezpiecznika od kompresora klimy i jazda testowa

p.s.

albo ustaw pokrętło nadmuchu w pozycję aby nie był z symbolem szyby przedniej

 

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mi brakować pomysłów na to co się dzieje. Wyobraźcie sobie że po wytarciu podłogi pod nogami kierowcy i przejechaniu kilkunastu kilometrów bez klimy w warunkach zero deszczu samo słoneczko. Na drugi dzień podnoszę dywanik i w miejscu gdzie zaznaczyłem to wcześniej na zdjęciu zbiera się woda no kurde o co chodzi jakby coś przeciekalo spod podwozia. Dzisiaj jadę na kanał znaczyć co słychać pod spodem. Z takim przypadkiem jeszcze się nie spotkałem. Ale podłoga od strony pasażera sucha a od kierowcy gdzieś nalatuje woda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mi brakować pomysłów na to co się dzieje. Wyobraźcie sobie że po wytarciu podłogi pod nogami kierowcy i przejechaniu kilkunastu kilometrów bez klimy w warunkach zero deszczu samo słoneczko. Na drugi dzień podnoszę dywanik i w miejscu gdzie zaznaczyłem to wcześniej na zdjęciu zbiera się woda no kurde o co chodzi jakby coś przeciekalo spod podwozia. Dzisiaj jadę na kanał znaczyć co słychać pod spodem. Z takim przypadkiem jeszcze się nie spotkałem. Ale podłoga od strony pasażera sucha a od kierowcy gdzieś nalatuje woda. 
Fajnie
A nie słychać gdzieś przelewajacej się wody na zakrętach? W astrze stała w drzwiach a w Clio było pełno w podszybiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hefi napisał:

Fajnie
A nie słychać gdzieś przelewajacej się wody na zakrętach? W astrze stała w drzwiach a w Clio było pełno w podszybiu.

Nic nie słychać. A podszybie Wyczyszczone. Może odpływ skroplin zapchany i reszta jeszcze wycieka. Chociaż klimy nie używam.

 

Wiecie może gdzie jest odpływ skroplin we wnętrzu auta ? Może gdzieś w centralnym tunelu za skrzynią biegów?   

 

Gąbka mokra która przechodzi za środkowym tunelem i z niej może ciec i na lewo i na prawo. Włożyłem tam rękę gąbka mokra a woda z niej ciepła. Czy tam są jakieś kanały czy węże skąd tam woda się zbiera 

image_2020-09-21_15-47.jpg

Edytowane przez Gokart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gokart a to mokre to jest suche czy tłuste jak między palce weźmiesz? Jak tłuste to nagrzewnica umarła. Mi też drastycznie płyn nie znikał. To co z nagrzewnicy wycieka zbiera się w pudle i wycieka z łączenia. Wtedy czeka Cię rwania deski do wymiany nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waldek40 napisał:

jak byleś pod autem to sprawdzałeś drożność odpływu z klimy? wsadzałeś w odpływ kawałek jakiegoś druta aby sprawdzić?

Tylko jeszcze mi powiedz gdzie jest dokładnie ten odpływ klimy?  

Z drugiej strony jak się nie używa klimatyzacji to woda nie powinna się zbierać... Chyba.

Godzinę temu, r1sender napisał:

@Gokart a to mokre to jest suche czy tłuste jak między palce weźmiesz? Jak tłuste to nagrzewnica umarła. Mi też drastycznie płyn nie znikał. To co z nagrzewnicy wycieka zbiera się w pudle i wycieka z łączenia. Wtedy czeka Cię rwania deski do wymiany nagrzewnicy.

Już pisałem wcześniej,że to jest wyraźnie woda ani płyn chłodniczy ani do spryskiwaczy, pisałem też że płynu nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gokart napisał:

Tylko jeszcze mi powiedz gdzie jest dokładnie ten odpływ klimy?  

Z drugiej strony jak się nie używa klimatyzacji to woda nie powinna się zbierać... Chyba.

 

jeśli odpływ skroplin z klimatyzacji jest niedrożny do skropliny nie wypływają na zewnątrz , i pomimo jazdy bez klimatyzacji to nadal woda jest w

obudowie nagrzewnic, odpływu szukaj na dole grodzi silnikowej, albo będzie sam otwór lub będzie wystawał kawałek rurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.