Skocz do zawartości

Garderoba made by szyman


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, rwIcIk napisał:

Robiłem u siebie garderobę pod skosem i szafę pod drugim skosem.

Komandor, przedstawiciel z NDM. Wyszło z drzwiami suwanymi 5850 zł.

mnie materiał z transportem/cięciem formatek  wyszedł 1100zł 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szyman napisał:

mnie materiał z transportem/cięciem formatek  wyszedł 1100zł 

Sporo zależy od okuć (kosze/szuflady) które będziesz chciał wykorzystać.

Cena zależy też od detali. Z tego co widzę łączyłeś płyty na plastikowe kątowniki. Jest to najłatwiejsze rozwiązanie, ale najbardziej też widoczne. "Porządny" stolarz raczej tak nie zrobi. Łączenia będą kryte.Wydłuża to pracę/podnosi koszty, ale jak komuś zależy...

Zawsze samodzielne wykonanie będzie nominalnie tańsze. Pytanie tylko ile czasu swojego trzeba na to poświęcić i ile narzędzi kupić.

 

Z tego co zauważyłem, u "fachowców" cena to materiał x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szyman napisał:

Podanie małżonki złożone w 2019r zostało pozytywnie rozpatrzone.:hehe: Dziś dostało światło zielone na prace i tak po 8 godz. pracy z pomocą juniora małżowina ma garderobę. Zostało zamontować oświetlenie plus jakieś pierdolety typu kosze..... 

Ps. jak pomyslę ile fachmany krzyczą za taka robotę to zastanawiam sie czy nie zmienić branży :pad:

Fajnie wyszło :ok:.

W sumie mam podobną garderobę, trochę mniej regału, za to cały tył zabudowany z szufladami i dużym blatem. Kilka lat temu dla stolarza z montażem płaciłem 1500zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, s_krzychu napisał:

Sporo zależy od okuć (kosze/szuflady) które będziesz chciał wykorzystać.

Cena zależy też od detali. Z tego co widzę łączyłeś płyty na plastikowe kątowniki. Jest to najłatwiejsze rozwiązanie, ale najbardziej też widoczne. "Porządny" stolarz raczej tak nie zrobi. Łączenia będą kryte.Wydłuża to pracę/podnosi koszty, ale jak komuś zależy...

Zawsze samodzielne wykonanie będzie nominalnie tańsze. Pytanie tylko ile czasu swojego trzeba na to poświęcić i ile narzędzi kupić.

 

Z tego co zauważyłem, u "fachowców" cena to materiał x2.

7 lat temu w bloku robiła firma polecana na AK zabudowę 2,5 x 3 m oni robili na takie łączniki kosztowała wór pieniędzy i to była jedna z tańszych opcji. Tak ich nie będzie za bardzo widać bo zasłonią ciuchy. Czas poświęcony od 12.00 do 20.00 z przerwami na obiad, kawę...... sprzęt cały miałem. Ceny za usługi zwariowały i nie jest tak jak piszesz. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szyman napisał:

Ceny za usługi zwariowały i nie jest tak jak piszesz. 

jest tak jak pisze, ale wtedy jest jeszcze drożej. Porządni stolarze kasują teraz worek pieniędzy. Mam na tapecie wyceny: kuchni, zabudowy korytarza i drzwi i wprost nie mogę uwierzyć w te ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, s_krzychu napisał:

Cena zależy też od detali. Z tego co widzę łączyłeś płyty na plastikowe kątowniki. Jest to najłatwiejsze rozwiązanie, ale najbardziej też widoczne. "Porządny" stolarz raczej tak nie zrobi. Łączenia będą kryte.Wydłuża to pracę/podnosi koszty, ale jak komuś zależy...

 

Ale to juz troche fanaberie, w przypadku polek, ktore sa w szafie i w zasadzie przez wiekszosc czasu niewidoczne ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bergerac napisał:

jest tak jak pisze, ale wtedy jest jeszcze drożej. Porządni stolarze kasują teraz worek pieniędzy. Mam na tapecie wyceny: kuchni, zabudowy korytarza i drzwi i wprost nie mogę uwierzyć w te ceny.

chodziło mi że nie x2 ale min x4 będąc w hurtowni posłuchałem jakie są kosztorysy maja rozmach skurczybyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak pisze, ale wtedy jest jeszcze drożej. Porządni stolarze kasują teraz worek pieniędzy. Mam na tapecie wyceny: kuchni, zabudowy korytarza i drzwi i wprost nie mogę uwierzyć w te ceny.
A przy tym ciężko nazwać stolarzem gościa, który tylko płyty docina na wymiar i skręca - myślę tu o zabudowach. Schody drewniane czy drzwi to już faktycznie wiedzy stolarskiej trzeba nieco mieć.

tapatalked

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, luccass napisał:

A przy tym ciężko nazwać stolarzem gościa, który tylko płyty docina na wymiar i skręca - myślę tu o zabudowach. Schody drewniane czy drzwi to już faktycznie wiedzy stolarskiej trzeba nieco mieć.

tapatalked
 

zasadniczo stolarz, który robi w drewnie naturalnym to już inna liga, natomiast zabudowy meblowe z płyty też są już coraz bardziej skomplikowane i wymagające. Oczywiście nie mówię o skręceniu takiej garderoby, bo to podstawowa robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szyman napisał:

7 lat temu w bloku robiła firma polecana na AK zabudowę 2,5 x 3 m oni robili na takie łączniki kosztowała wór pieniędzy i to była jedna z tańszych opcji. Tak ich nie będzie za bardzo widać bo zasłonią ciuchy. Czas poświęcony od 12.00 do 20.00 z przerwami na obiad, kawę...... sprzęt cały miałem. Ceny za usługi zwariowały i nie jest tak jak piszesz. 

Dolicz do tego czas na projektowanie, wymiarowanie :)

 

Co do cen usług - to pewnie jest jak piszesz. Mogę nie być na bieżąco. Jak w ostatnich latach słyszałem o prostych kuchniach za 20-30tys, to decyzja przy urządzaniu mieszkania (akurat niedawno zamknąłem robotę) była prosta: wszystko robię sam. Wyszło 6 szaf/zabudów + kuchnia. Myślę że lekko zaoszczędziłem kilkadziesiąt tys. nie żałując przy tym kasy na porządne okucia. Gość który przywiózł mi kanapę, jak mnie akurat zastał przy robocie, to się za głowę złapał :) i od ręki wyliczył "60tys." :] a nie widział kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ale to juz troche fanaberie, w przypadku polek, ktore sa w szafie i w zasadzie przez wiekszosc czasu niewidoczne ;)

 

A to już kto co lubi :) Progi tolerancji są różniste.

Właściwie wszystkie półki w zamkniętych szafach są przez większość czasu niewidoczne. Ale jakby ktoś Ci zrobił tak np. kuchnię, to raczej nie uzyska Twojego uznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że do takiej robótki mało który stolarz przyjedzie. Szkoda im czasu na takie zabawy. Szwagier kalendarz ma już pełny do połowy przyszłego roku. Z tym że bierze głównie grube tematy, najlepiej kompleksowe typu nowy dom/mieszkanie, gdzie ma kuchnie, schody, drzwi, zabudowy meblowe. Trochę im się w tyłkach poprzewracało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, riot napisał:

Zacznijmy od tego, że do takiej robótki mało który stolarz przyjedzie. Szkoda im czasu na takie zabawy. Szwagier kalendarz ma już pełny do połowy przyszłego roku. Z tym że bierze głównie grube tematy, najlepiej kompleksowe typu nowy dom/mieszkanie, gdzie ma kuchnie, schody, drzwi, zabudowy meblowe. Trochę im się w tyłkach poprzewracało

Mi jeden stolarz zrobił wycenę, z której wybrałem dwa pomieszczenia, bo dwa pozostałe były bardzo drogie. Powiedział mi, że albo biorę komplet albo on nie jest zainteresowany :) Pomijam już, że koszt tych dwóch pomieszczeń, które wybrałem był w mojej ocenie znaczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bergerac napisał:

zasadniczo stolarz, który robi w drewnie naturalnym to już inna liga, 

Miałem to szczęście że tam gdzie prowadziłem warsztat sąsiada miałem stolarza. Sąsiad 60+  całe życie w drewnie. Jak tylko kupiłem działkę to poszedłem na rozmowę że potrzeba będzie zrobienia schodów, a że wielokrotnie ratowałem tyłek naprawiając auta biorąć za to symboliczna kwotę często za dziękuje wiec schody, barierki z jesionu miałem naprawde w dobrej kasie w dodatku zrobione jak trzeba :smirk:

Edytowane przez szyman
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2020 o 20:51, szyman napisał:

Ps. jak pomyslę ile fachmany krzyczą za taka robotę to zastanawiam sie czy nie zmienić branży


znajomy który się tym zajmuje nie narzeka na brak roboty i $$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo stolarzy.... 
Kończę mieszkanie i zamówiłem meble pod zabudowę w formie

- kuchnia w akrylach

- szafa przedpokój z lustrem

- szafa sypialnia

- garderoba ( bardzo prosta) 

- ścianka rtv z półkami na książki

Co istotne w kuchni sporo ledów i wszystko na systemach bluma

 

Ten sam rozrysowany projekt u trzech stolarzy ( gdzie testowałem swojego "stałego"). 

 

Najdroższy 56 kzł

Średni 48 kzł. 

Najtańszy ( stały ) 27 kzł..... 

 

 

Nie wiem jak to możliwe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kovic napisał:

Apropo stolarzy.... 
Kończę mieszkanie i zamówiłem meble pod zabudowę w formie

- kuchnia w akrylach

- szafa przedpokój z lustrem

- szafa sypialnia

- garderoba ( bardzo prosta) 

- ścianka rtv z półkami na książki

Co istotne w kuchni sporo ledów i wszystko na systemach bluma

 

Ten sam rozrysowany projekt u trzech stolarzy ( gdzie testowałem swojego "stałego"). 

 

Najdroższy 56 kzł

Średni 48 kzł. 

Najtańszy ( stały ) 27 kzł..... 

 

 

Nie wiem jak to możliwe ...

ja nie znalazłem stolarza na samą kuchnię (bez blatu) poniżej 27 koła, a sprawdziłem kilku. Wszyscy operowali 35-28 kPLN.

 

Jeśli jestem pewny jakości to super cena za ten zestaw, powiedziałbym, że nawet bardzo dobra :ok: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kovic napisał:

Najdroższy 56 kzł

Średni 48 kzł. 

Najtańszy ( stały ) 27 kzł..... 

 

Ten ostatnio to chyba policzył samą kuchnię ;]

Albo robi z kiepskich materiałów.

Zapytaj o szczegóły.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2020 o 09:44, bergerac napisał:

jest tak jak pisze, ale wtedy jest jeszcze drożej. Porządni stolarze kasują teraz worek pieniędzy. Mam na tapecie wyceny: kuchni, zabudowy korytarza i drzwi i wprost nie mogę uwierzyć w te ceny.


Meble to meble ale Schodziarze to kasują. Znajomy Schodziarz wytłumaczył mi jak większość liczy schody np: w Wawie:  cena materiału + 5-cio lub 6-cio krotność. Czyli materiał 5k + 5x5K = 30k za schody 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chorzyn napisał:


Meble to meble ale Schodziarze to kasują. Znajomy Schodziarz wytłumaczył mi jak większość liczy schody np: w Wawie:  cena materiału + 5-cio lub 6-cio krotność. Czyli materiał 5k + 5x5K = 30k za schody 

U mnie schody obkladal jesionem - wyszło 6.5 tzł. Fachowiec z Ciechanowa kilka lat temu.

Tu widać początek :)

IMG_20200306_181323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2020 o 12:33, rwIcIk napisał:

Ten ostatnio to chyba policzył samą kuchnię ;]

Albo robi z kiepskich materiałów.

Zapytaj o szczegóły.


Gość robi meble od lat, robił już mi 9 lat temu i wielu znajomym - wszyscy zadowoleni i wszystko działa. 

Podkreślam że u wszystkich 3 meblarzy rozmawialiśmy o tych samych konfiguracjach i materiałach!
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2020 o 11:41, bergerac napisał:

ja nie znalazłem stolarza na samą kuchnię (bez blatu) poniżej 27 koła, a sprawdziłem kilku. Wszyscy operowali 35-28 kPLN.

 

Jeśli jestem pewny jakości to super cena za ten zestaw, powiedziałbym, że nawet bardzo dobra :ok: 

 

 

Montaż będę miał w tym tygodniu, generalnie już stoją szafy, kuchnia zwieziona w 80%. 

Podzielę się fotkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kovic napisał:

Gość robi meble od lat, robił już mi 9 lat temu i wielu znajomym - wszyscy zadowoleni i wszystko działa. 
Podkreślam że u wszystkich 3 meblarzy rozmawialiśmy o tych samych konfiguracjach i materiałach!
 

No to chyba wybór oczywisty.

Masz ostatnie opinie na jego temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Meble to meble ale Schodziarze to kasują. Znajomy Schodziarz wytłumaczył mi jak większość liczy schody np: w Wawie:  cena materiału + 5-cio lub 6-cio krotność. Czyli materiał 5k + 5x5K = 30k za schody 
:O a ja 12 dałem 2 lata temu

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rwIcIk napisał:

U mnie schody obkladal jesionem - wyszło 6.5 tzł. Fachowiec z Ciechanowa kilka lat temu.

Tu widać początek :)

IMG_20200306_181323.jpg

W tym roku zapłaciłem 4,2k za barierki dębowe za dwa ciągi (2x to co na foto) plus zwieńczenie klatki schodowej ~4mb + 2szt poręczy po 2mb, kolega rok temu za schody drewniane za jeden ciąg zapłacił 12k ;)

IMG_20200902_110821.jpg

Edytowane przez mPh
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2020 o 10:33, rwIcIk napisał:

No to chyba wybór oczywisty.

Masz ostatnie opinie na jego temat?

 

Malutki przedsmak. 

Oczywiście fronty jeszcze w folii, bez regulacji, bez uchwytów, zmywarka bez frontu, bez blatu i tak dalej...

 

Komplet będzie do końca następnego tygodnia. 

 

 

IMG_20200917_191004.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 21:14, Kovic napisał:

 

Malutki przedsmak. 

Oczywiście fronty jeszcze w folii, bez regulacji, bez uchwytów, zmywarka bez frontu, bez blatu i tak dalej...

 

Komplet będzie do końca następnego tygodnia. 

 

 

 

 

Stan na dziś : 

0Rp2pQugjVu5P_NKN9aHI4JQMdafVDqncyvqItDM-eDKgRdiTAnei0EvJ5YOsIUbdYpQ2x1WJZ9AlkNoUQLCrNFsk00qM7GVREz9gR9yGWF0kZ2jWptUHybroZsIo7dj-SSWVFvBsH68ceuy0CVnjtNlE7AsQjjQsIvKDF5FvuLSa3pHQilnsQwO6R-SwjnUITNtIHLpSxXFitKhyJtNH9E0ObcePxwFC6iTRQlE7c092P4x88SDcjlkwoEpW-XoBnb87grapvFWQMxKvfKwoVKqN5KOcl10-iWtCNXOEu5tzTimT3Srvo97QOQtjEDigD0Q7kOqzQKBN1oMLcx-tjYAqrhQ9zX6G56WjQtTMnahG6B_pXDuySvXLgOZzW4tc8N4FUPzjggEGG0xs7hb5_0zoNc7MXgtJplPsphYlHjhALi7HbgHaYMezarY034Gl8m_UHGGg0HpkUcIIuQJHEeazQxXXjE2KLjcApTbiJqyFmVRi31u3qTWal9_XcTQZwuBYGdw23JaONUJLDwLfL265mB76j0UpSmcCU_xK4kA6n1zKi2XrE2zdLlGRWO6IApYGPb2XJPHSbFI7q86RVZXiu3skTYN8aYKaRFWoFLv-JKwKD97RaMQqETWd9pEMMPOubjFzhde_U1tPadnsySIsS4A-IdYNE7Sg8t3HnT4r-A1zPSy7yFJbeNGlw=w687-h914-no?authuser=0

Podsumowując 

Kuchnia ( jak na zdjęciu)

Szafa przedpokój ok 3 m szerokości z siedziskiem w lustrach pełnych

Szafa sypialnia 2 m szerokości z duuuużą ilością szuflad. 
Garderoba ok 3 m bieżące ściany zabudowane szufladami i półkami. 

Całość 27kzł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.