Skocz do zawartości

UTRATA GWARANCJI KIA


Kafarnaum

Rekomendowane odpowiedzi

Abstrahując ze trzeba byc dobrym aby przegapić 1 przegląd ... to za pierwszym razem  razem napisał bym  pismo z prosba o przywrócenie  gwarancji . To ze następne przeglądy były robione terminowo  nic nie znaczy bo przecież klient został poinformowany o utracie .

 

Co do reszty dyskisji na 3 strony to pitolenie o leasingu. Proste auto w leasing jest nasze trzeba tylko placic za ratę , ubezpieczyć z gap , serwisowac   w aso a w przypadku szkody naprawiać w Aso. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sherif napisał:

a dla 2.0i co 30kkm lub co 2 lata i jak się tu nie pogubić :):bzik:

I tak w każdym aucie robię przegląd co rok a wiecej jak 30 tys jednym autem rocznie nie robie .

 

Tzn kia jest na tyle głupie ze ma 30 tys km albo 2 lata... i ostatnio do mnie dzwonili  ze mam na przegląd przyjechać... kazałem sprawdzić w u nich w komputerku  Kiedy byl ostatni przegląd... sprawdzili i przeprosili.

 

A ksiazki serwisowej nie mam , relikt przeszłości , wszystko jest w komputerze aso 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

I tak w każdym aucie robię przegląd co rok a wiecej jak 30 tys jednym autem rocznie nie robie .

 

Tzn kia jest na tyle głupie ze ma 30 tys km albo 2 lata... i ostatnio do mnie dzwonili  ze mam na przegląd przyjechać... kazałem sprawdzić w u nich w komputerku  Kiedy byl ostatni przegląd... sprawdzili i przeprosili.

 

A ksiazki serwisowej nie mam , relikt przeszłości , wszystko jest w komputerze aso 

 

  

No właśnie ich podeście do klienta kulało i dalej kuleje. Ojca nawet specjalnie nie przeprosili, że jechał na darmo. Dla mnie osobiście to plus, że jest co dwa lata.

Ja wolę książkę, bo można na szybko posprawdzać wszystko, do Volvo dostałem, do Skody nie bo nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, K3 napisał:

 

Z drugiej strony słyszałem jak gość gadał z leasingiem, co nie chciał dac mu zgody na przegląd 2kkm przed terminem...

A gość planował 5kkm zrobić w wakacje...

Leasing chciał mu umawiać przegląd w Norwegii co do dnia podczas objazdu Skandynawii...

Tylko, że pewnie to był wynajem nie leasing operacyjny.

U mnie miałem podobny case, raz wyjeżdzałem na wakacje, zbliżał się przegląd a terminy zwykle +3tyg - nie było problemu z wcześniejszym przeglądem. Podobnie jak miałem zdać auto i wywalało, że trzeba przegląd zrobić - też nie było problemu. Tylko to ich samochód i ich problem, ja mogę jedynie grzecznie przypomnieć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2020 o 13:54, prawoimotoryzacja napisał:

No ale Ci wywala info o konieczności serwisu wraz z podaniem przebiegu/dni, czy nie?

 

Prywatnie u mnie wywala, w leasingowanych służbówkach też i najlepsze jest to, że wielokrotnie jak brałem "dyżurne" to spotkałem się z przekroczeniem przebiegu i robiłem pewnego rodzaju "zadymę", ponieważ nie pojadę czymś takim, a ktoś ma w obowiązku to weryfikować. Wielu pracowników ma w poważaniu co tam "służbowy" gada, inni pewnie nie zwracają uwagi. Też chyba powinienem tak robić i później mówić, że się nie znam. 

 

Dnia 7.09.2020 o 13:56, Maciej__ napisał:

Ale tak jak mowie, moge to sobie wyzerowac w dowolnej chwili, wiec co by to mialo znaczyc?

 

Nie dryfuj - wiadomo, że można wyzerować, ale to już dorabianie ideologii. 

 

To tak w kwestii raportowania serwisu przez samochód. Wyjeżdżając nowym (bądź z ASO) należałoby się spodziewać, że serwis jest poprawnie ustawiony, ponieważ do tego służy i jest jedną z czynności wymaganą przez procedury. Jeżeli było inaczej to należało reagować natychmiast, a nie po takim czasie. Co do prób przywrócenia gwarancji itd. to się nie wypowiadam i pewnie żadne rady na AK w tym nie pomogą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.