Skocz do zawartości

Citroen DS4 - xenon - mrugające światła


luk1977

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze

 

Jestem właścicielem Citroena DS4 z 2012 roku.

Od kilku tygodni po przełączeniu ze świateł mijania na drogowe żarnik (palnik, żarówka, jak kto woli) w lewym reflektorze mruga tzn. na chwilę światło drogowe się włącza, za chwilę gaśnie, za moment znowu się włącza, ostatnio też mrugało prawie jak stroboskop. W drugim reflektorze nic takiego nie występuje. Światła mijania działają prawidłowo. Mam włączoną opcję świateł skrętnych, przy czym to mruganie pojawia się także w sytuacjach gdy nie dotykam kierownicy i jadę na wprost albo też wtedy gdy samochód po prostu stoi sobie grzecznie.

 

Za radą z innego forum zamieniłem żarniki miejscami. Efekt jest taki, że ten włożony do lewego reflektora mruga. Czyli wina nie leży po stronie żarnika, bo ten wcześniej mrugający po przełożeniu do prawej lampy świeci prawidłowo. W momencie gdy są włączone światła drogowe słychać "cykanie" (sorry za kolokwializmy) w lewym reflektorze, jakby w żarniku. Po włączeniu świateł drogowych żarnik świeci przez chwilę (kilka sekund) prawidłowo, po czym zaczyna się mruganie i cykanie.

 

Zrobiłem więc kolejny test. Odkręciłem reflektory i zamieniłem miejscami przetwornice. Niestety nie przyniosło to zmian, w lewym reflektorze na drogowych ciągle jest mruganie. Jedyne co zostało do sprawdzenia w samej lampie to kabel między żarówką a przetwornicą ale jego trudno zdemontować. Ewentualnie co mogę zrobić to sprawdzić lewą lampę podpinając ją do kostki od lampy prawej ale tu już dochodzi kombinowanie bo jest odwrotny układ pinów. Styki potraktowałem sprayem, zarówno te przy kostce reflektora jak i przetwornicy, nic to nie dało. Opcje te które ja jestem w stanie sam sprawdzić powoli się kończą.

 

Może ktoś coś doradzi? Spróbuję jeszcze do mrugającego reflektora włożyć inny żarnik z innego samochodu, zobaczymy co to mi powie. No i to podłączenie lampy mrugającej do instalacji tej prawidłowej może dużo powiedzieć. Bo jeżeli wtedy zniknie efekt mrugania to znaczy, że wina po stronie instalacji lewego reflektora (tak na logikę).

Z góry dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.