Skocz do zawartości

Dacia Logan + Sandero 2021


mPh

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Pipper napisał:

Ale Duster z 4wd jest kapkę droższy od 66700, bo to jest za Prestige ośka, przed dodaniem opcji :piwko:

A Prestige 4wd już wtedy podjeżdża pod 82kpln :oki:

Wczoraj liczyliśmy coś takiego do firmy ;]

66,5 dałem pod koniec 2019r . Prestige, w cenie zawarte dopłata za lakier, zapasówke i climatronic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lukass186 napisał:

66,5 dałem pod koniec 2019r . Prestige, w cenie zawarte dopłata za lakier, zapasówke i climatronic. 

Ale z 1,3tce 150KM lub 1,5 dCi w opcji 4wd? :piwko:

My konfigurowaliśmy coś takiego: https://www.dacia.pl/samochody/duster/konfigurator/wyposazenie.html?conf=https%3A%2F%2Fpl.co.rplug.renault.com%2Fc%2FBACY6%2FA-M6MLdlpWRMqbIU

88,5kpln przed upustami, przed dokładaniem opcji w salonie :oki:

Edytowane przez Pipper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pipper napisał:

Ale Duster z 4wd jest kapkę droższy od 66700, bo to jest za Prestige ośka, przed dodaniem opcji :piwko:

A Prestige 4wd już wtedy podjeżdża pod 82kpln :oki:

Wczoraj liczyliśmy coś takiego do firmy ;]

 

No to i tak poza S-Cross, bo ten od tylu się zaczyna dopiero i o 4WD nie ma mowy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pipper napisał:

Ale z 1,3tce 150KM lub 1,5 dCi w opcji 4wd? :piwko:

My konfigurowaliśmy coś takiego: https://www.dacia.pl/samochody/duster/konfigurator/wyposazenie.html?conf=https%3A%2F%2Fpl.co.rplug.renault.com%2Fc%2FBACY6%2FA-M6MLdlpWRMqbIU

88,5kpln przed upustami, przed dokładaniem opcji w salonie :oki:

Ja mam 1.3Tce 130KM i ośke

Edytowane przez Lukass186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lukass186 napisał:

Jak dobrze pamiętam to za mocniejsza wersję 150KM wtedy było dopłaty 2kzł, za 4x4 koło 10kzł.

Teraz też jest ten manewr, ale w seryjnym wyposażeniu jest więcej troszkę w porównaniu do września 2020, dlatego różnica w cenie niewielka :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wladmar napisał:

 

Vitara jest mniejsza, to klasa B. Duster to jednak C i w tym segmencie (crossover czy tam mały SUV z napędem 4WD) nie ma konkurencji. Tak, jest paskudny, środek okropny, technicznie to 15 lat do tyłu, ale jak ktoś chce mieć nowe w miarę duże, w miarę wysokie auto z napędem 4WD i ma budżet 60-70 kzł, to do wyboru jest tylko i wyłącznie Duster. 

Ten SX4 Suzuki Scross kosztowal kole 65k ale FWD bez wahania wzialbym Suzuki. Teraz pewnie zdrozal bo hybryde zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wujek napisał:

Ten SX4 Suzuki Scross kosztowal kole 65k ale FWD bez wahania wzialbym Suzuki. Teraz pewnie zdrozal bo hybryde zrobili.

 

65 kzł kosztował 2WD z silnikiem 1.0. Oczywiście, jeżeli nie potrzebujemy 4WD, to Duster absolutnie przegrywa we wszystkim, inna klasa. Teraz jest niedobrze z Suzuki - jest tylko jakaś wykastrowana hybryda która ma chyba 120 KM. Cena została podobna, ale płacisz za mniej. 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, wladmar said:

 

65 kzł kosztował 2WD z silnikiem 1.0. Oczywiście, jeżeli nie potrzebujemy 4WD, to Duster absolutnie przegrywa we wszystkim, inna klasa. Teraz jest niedobrze z Suzuki - jest tylko jakaś wykastrowana hybryda która ma chyba 120 KM. Cena została podobna, ale płacisz za mniej. 

 

Duster 2 na tle SX4 S-cross to szczyt dizajnu ;]

Do tego drugiego, trzeba podchodzic od tylu albo z boku, zeby nie widziec tego paskudnego grilla :facepalm:

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Duster 2 na tle SX4 S-cross to szczyt dizajnu ;]

Do tego drugiego, trzeba podchodzic od tylu albo z boku, zeby nie widziec tego paskudnego grilla :facepalm:

 

 

 

Mnie się podoba, ja lubię japońskie wydumki. Zresztą zewnątrz oglądasz auto rzadko, porównaj środek. 

Zresztą nie tylko o wygląd chodzi, oczywiście, ale o technikę. 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, wladmar said:

 

Mnie się podoba, ja lubię japońskie wydumki. Zresztą zewnątrz oglądasz auto rzadko, porównaj środek. 

Zresztą nie tylko o wygląd chodzi, oczywiście, ale o technikę. 

 

Ogladalem kiedys zarowno Virate jak i SX4 i akurat wnetrza to byl jeden z najslabszych punktow w tych autach.

Wg mnie Suzuki ma obecnie mocno przestarzala game modelowa i raczej nie wroze im swietlanej przyszlosci.

Dacia natomiast z kazda generacje robi ogromne postepy :ok:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ogladalem kiedys zarowno Virate jak i SX4 i akurat wnetrza to byl jeden z najslabszych punktow w tych autach.

Wg mnie Suzuki ma obecnie mocno przestarzala game modelowa i raczej nie wroze im swietlanej przyszlosci.

Dacia natomiast z kazda generacje robi ogromne postepy :ok:

 

No ale porównujemy wnętrze Suzuki S-Cross z Dacią Duster. Jest przepaść. Z drugiej strony nie ma porównywać, bo to inne kategorie cenowe. 

Tak, Suzuki, podobnie jak inni producenci japońscy (poza Toyotą) w ogóle przestaje sobie radzić na rynku europejskim, ale to problem rynku europejskiego (i nasz), a nie producentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, wladmar said:

 

No ale porównujemy wnętrze Suzuki S-Cross z Dacią Duster. Jest przepaść. Z drugiej strony nie ma porównywać, bo to inne kategorie cenowe. 

 

 

Wg mnie nie ma, bo wnetrze Suzuki wyglada jak z poprzedniej epoki, do tego plastiki sa naprawde slabej jakosci.

 

608590933_z23021377VSuzuki-SX4-S-Cross-AWD-1-4-BoosterJet.jpg.65925224207b5ee91c20893a378a7121.jpg

1548168532665.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Wg mnie nie ma, bo wnetrze Suzuki wyglada jak z poprzedniej epoki, do tego plastiki sa naprawde slabej jakosci.

 

608590933_z23021377VSuzuki-SX4-S-Cross-AWD-1-4-BoosterJet.jpg.65925224207b5ee91c20893a378a7121.jpg

1548168532665.jpg

 

Przejdź się, usiądź, pomacaj jak lubisz ;]. W jakości materiałów, wykończeniu, spasowaniu , działaniu systemu multimedialnego jest przepaść na korzyść S-Cross. Co nie znaczy, że S-Cross jest jakimś cudem wykończenia, nie, to Dacia jest do bólu (dosłownie) tania, no i taka ma być. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wladmar napisał:

 

65 kzł kosztował 2WD z silnikiem 1.0. Oczywiście, jeżeli nie potrzebujemy 4WD, to Duster absolutnie przegrywa we wszystkim, inna klasa. Teraz jest niedobrze z Suzuki - jest tylko jakaś wykastrowana hybryda która ma chyba 120 KM. Cena została podobna, ale płacisz za mniej. 

To jest sztucznie ograniczone zeby spelniac normy emisji spalin. Dajesz chipa po gwarancji i masz 160 z hybryda i jedzie to juz przyzwoicie za umiarkowana cene.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał:

To jest sztucznie ograniczone zeby spelniac normy emisji spalin. Dajesz chipa po gwarancji i masz 160 z hybryda i jedzie to juz przyzwoicie za umiarkowana cene.

 

Takie garażowe eksperymenty mnie nie interesują, zwłaszcza że gwarancja jest standardowo na 3 lata, a w zasadzie prawie za darmo przedłużasz do 5. Niech sobie następny właściciel chipuje czy tam robi co chce. Faktem jest, że niestety albo płacisz teraz duuużo więcej, żeby mieć taką moc jak parę lat temu, albo płacisz tyle samo, ale dostajesz duuużo mniej. Niestety, takie czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wladmar napisał:

 

Takie garażowe eksperymenty mnie nie interesują, zwłaszcza że gwarancja jest standardowo na 3 lata, a w zasadzie prawie za darmo przedłużasz do 5. Niech sobie następny właściciel chipuje czy tam robi co chce. Faktem jest, że niestety albo płacisz teraz duuużo więcej, żeby mieć taką moc jak parę lat temu, albo płacisz tyle samo, ale dostajesz duuużo mniej. Niestety, takie czasy. 

To jest soft z innych rynkow. Przecietny uzytkownik pojdzie do innej marki i tyle. Obstawiam, ze Suzuki zniknie z EU wkrotce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amazaque napisał:

Sandero to od początku było Clio poprzedniej generacji. Im bardziej przyglądam się tej najnowszej, tym więcej widzę w niej Clio 4. Chyba nawet nie musieli przenosić linii produkcyjnej ;]

 

Internety mówią, że to nowe Sandero '21 jest na płycie aktualnego CLIO i dzieli najnowszą płytę podłogową dla klasy B w gamie Renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ghost2255 napisał:

Internety mówią, że to nowe Sandero '21 jest na płycie aktualnego CLIO i dzieli najnowszą płytę podłogową dla klasy B w gamie Renault

Zdziwiłbym się, gdyby zrobili inaczej. Po to się robi nową platformę, żeby jak najwięcej modeli na niej posadzić, bo tak jest po prostu najtaniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcindzieg napisał:

No nie wiem. Nie macałem ale z tych zdjęć wnętrze Suzuki mi się podoba bardziej.

Też mam takie wrażenie, oglądaliśmy Suzuki (Vitara i S-Cross) jak szwagier kupował i jakoś to wygląda, czuć może że to tanie auto ale jest spójne. IMO Dacii jeszcze trochę brakuj :). Zresztą różnie ludzie to odbierają i widzą. Po Outbacku też w testach jeździli, że ma plastiki z wytłoczek a mimo, że miałem dwa ja tego nie widziałem, było miękko, ładnie i nic nie trzeszczało ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Po Outbacku też w testach jeździli, że ma plastiki z wytłoczek a mimo, że miałem dwa ja tego nie widziałem, było miękko, ładnie i nic nie trzeszczało ;).

W Subaru ogólnie podobno źle wyglądają. Dla mnie są normalne, porządnie spasowane a rozbierałem to z 10 razy i nic się nie połamało. Siostrzeniec ma Alfę MiTo. Recenzenci się onanizują nad wnętrzem a jak się z bliska przyjrzysz to takie bardzo średnie. Pomijam że po jednym rozebraniu trudno było poskładać  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Też mam takie wrażenie, oglądaliśmy Suzuki (Vitara i S-Cross) jak szwagier kupował i jakoś to wygląda, czuć może że to tanie auto ale jest spójne. IMO Dacii jeszcze trochę brakuj :). Zresztą różnie ludzie to odbierają i widzą. Po Outbacku też w testach jeździli, że ma plastiki z wytłoczek a mimo, że miałem dwa ja tego nie widziałem, było miękko, ładnie i nic nie trzeszczało ;).

 

w dusterze też nie trzeszczy, plastik jest twardy, ale spasowanie jest OK, wygląd to kwestia gustu - mnie się podoba

wnętrze DD2 naprawdę jest przyzwoite i nie drażni ws do DD1

może same zegary są brzydkie, ale np kierownica super (lepsza jak w QQ  2017), a deska jest praktyczna - schowki i półki 

a taniość widać, nie ma np regulacji prędkości wycieraczek, nie ma ściemniania zegarów itp 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, iwik napisał:

W wersji comfort sandero wygląda całkiem sensownie w srodku:

 

 

Essential za 9 koła euro. Na 5-8 lat lepiej to brać niż POLO, chyba że ktoś nie lubi dbać o zdrowie sąsiadów i kupi VW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

W jakim sensie?

Przeciez to gdzies pod podwoziem i nikt tego nie bedzie na co dzien ogladal.

 

No tak, ale jak widać takie niechlujstwo, to człowiek zaczyna się zastanawiać jak z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Majkiel said:

 

No tak, ale jak widać takie niechlujstwo, to człowiek zaczyna się zastanawiać jak z resztą.

 

A czy to ma jakikolwiek wplyw na trwalosc takiego spawu?

To jest budzetowe auto i pewnie 99% kupujacych nigdy nie bedzie go ogladac od spodu ;]

Dla mnie to kwestia calkowicie bez znaczenia... To ma tanio jezdzic i sie nie psuc :)

A do tego w tej geneacji naprawde niezle juz wyglada :ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A czy to ma jakikolwiek wplyw na trwalosc takiego spawu?

To jest budzetowe auto i pewnie 99% kupujacych nigdy nie bedzie go ogladac od spodu ;]

Dla mnie to kwestia calkowicie bez znaczenia... To ma tanio jezdzic i sie nie psuc :)

A do tego w tej geneacji naprawde niezle juz wyglada :ok:

 

Kiedyś może i byłem uprzedzony do tej marki, ale odkąd auto na co dzień kupuję rozsądkiem (a nie emocjami i przywiązaniem do niemieckiej motoryzacji), to takie Sandero Stepway z TCe90 jest całkiem rozsądną propozycją.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kartonik napisał:

Mnie w Daciach zniechęca do ich zakupów jeden drobny szczegół- goła blacha progu bagażnika, która się ukazuje po otwarciu klapy bagażnika. Taka drobnostka, a można by ją było załatwić za parę euro.

Wkładasz dywanik gumowy i przykryte 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kartonik napisał:

Ale jak chcesz tym dywanikiem przykryć ten próg :hmm:

 

 

W Uniaku mam tak samo, ale to auto z ubiegłego wieku ;) Pomalowane na czarno wygląda nawet nieźle. W latach dziewięćdziesiątych, takie coś było chyba w większej liczbie aut, ale teraz Dacia jest chyba rodzynkiem.

Z drugiej strony, kilka euro tu, kilka euro tam i cena jest jaka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Klient musi kombinować, a producent by to załatwił profesjonalnie i za grosze.
A w czym to konkretnie przeszkadza jak tego nie widać po zamknięciu klapy?
Przeciez to nie dostawczak, że będziesz tam woził bóg wie co i otwierał bagaznik 10 razy dziennie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał:

A w czym to konkretnie przeszkadza jak tego nie widać po zamknięciu klapy?
Przeciez to nie dostawczak, że będziesz tam woził bóg wie co i otwierał bagaznik 10 razy dziennie.

Jak coś ciężkiego wkładasz do bagażnika to możesz porysować. I potem rdzewieje. Nakładka z Ali za parę $ rozwiązuje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcindzieg napisał:

Jak coś ciężkiego wkładasz do bagażnika to możesz porysować. I potem rdzewieje. Nakładka z Ali za parę $ rozwiązuje problem.

Welur samoprzylepny załatwia sprawę pięknie. Zrobiłem po zakupie i do dnia sprzedaży super. Nowy właściciel w szoku, że tak fajnie porobione. Swojego Stepway miałem również wygłuszonego dodatkowo :oki:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcindzieg napisał:

Jak coś ciężkiego wkładasz do bagażnika to możesz porysować. I potem rdzewieje. Nakładka z Ali za parę $ rozwiązuje problem.

mialem tak w matizie tez gola blacha i przez ponad 10 lat żadna ruda sie tam nie pokazała, raczej porysowane było ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, marcindzieg said:

Jak coś ciężkiego wkładasz do bagażnika to możesz porysować. I potem rdzewieje. Nakładka z Ali za parę $ rozwiązuje problem.

 

To jest najtansze na rynku, miejskie auto... Z ciezszych rzeczy to pewnie zgrzewka wody mineralnej bedzie tam wkladana ;]

A jak ktos musi wozic gruz na budowe, to sobie raz do roku rzuci jakis koc i tyle.

Naprawde ciezko juz chyba wymyslic bardziej absurdalne argumenty :hehe:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.