Skocz do zawartości

Dacia Logan + Sandero 2021


mPh

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To jest najtansze na rynku, miejskie auto... Z ciezszych rzeczy to pewnie zgrzewka wody mineralnej bedzie tam wkladana ;]

A jak ktos musi wozic gruz na budowe, to sobie raz do roku rzuci jakis koc i tyle.

Naprawde ciezko juz chyba wymyslic bardziej absurdalne argumenty :hehe:

 

to jest problem psychologiczny

świat dostarcza nam rzeczy coraz bardziej dostosowane pod nas, tym samym robimy się wybredni, a wystarczy tylko użyć tego samego triku dostosowania ale w kontekście własnej osoby - czyli samemu trzeba się dostosować do auta jakie jest, na pewno wychodzi to dużo taniej ;] a może i zdrowiej bo nie tracimy zdolności adaptacyjnych.

Mam ciekawy przypadek w rodzinie szwagra który w ogóle nie jara się motoryzacją. Dostaje firmowe auta, miał dokera, auris kombi, astre,  corse. Obojetnie mu było czy diesel czy hybryda czy benzyna, nie rozroznia za bardzo jak go pytałem. A najbardziej zadowolony był z dokera bo duze auta i mogl spokojnie sie miescic z rodzina... to bylo jedyne kryterium na ktore patrzył ;] 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To jest najtansze na rynku, miejskie auto... Z ciezszych rzeczy to pewnie zgrzewka wody mineralnej bedzie tam wkladana ;]

A jak ktos musi wozic gruz na budowe, to sobie raz do roku rzuci jakis koc i tyle.

Naprawde ciezko juz chyba wymyslic bardziej absurdalne argumenty :hehe:

 

Skrzynka z zakupami. Dużo ludzi wozi składaną i potem pakuje zakupy. Jak filiganowa kobieta nakupi rzeczy to musi na dwa razy. Sanki metalowe z bieżących rzeczy. Nie musi być ciężkie żeby zarysować.

  • Lubię to 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

mialem tak w matizie tez gola blacha i przez ponad 10 lat żadna ruda sie tam nie pokazała, raczej porysowane było ;] 

Miałem Seata Ibizę z 1999 roku, od nowości, w 2004 już się nalot pokazywał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał:

To sa czasy lanosa... Jednak technologia i materialy posly do przodu.

W modelu nowym z 1999 roku materiały były jeszcze gorsze od modelu schodzącego z rynku.

Inna sprawa, że jak ktoś chce pojazd w cenie sprzed 10-15 lat, to wiadomo, że coś będzie trzeba poprawić. Taki modny zwrot "project car" ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wujek napisał:

To sa czasy lanosa... Jednak technologia i materialy posly do przodu.

W przypadku lakierów to akurat mocno dyskusyjne. Dacia podobnie jak Lanos ocynku nie ma. I wcale bym się nie zdziwił jakby miała gorszą blachę. Skądś ta cena musi się brać. Więc jak można coś ulepszyć za parę zł to dlaczego nie. Oczywiście jest to auto tanie ale często kupowane na lata. Idąc waszym tokiem myślenia w sumie dywaniki też nie są potrzebne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, marcindzieg napisał:

W przypadku lakierów to akurat mocno dyskusyjne. Dacia podobnie jak Lanos ocynku nie ma. I wcale bym się nie zdziwił jakby miała gorszą blachę. Skądś ta cena musi się brać. Więc jak można coś ulepszyć za parę zł to dlaczego nie. Oczywiście jest to auto tanie ale często kupowane na lata. Idąc waszym tokiem myślenia w sumie dywaniki też nie są potrzebne.

Lanos mial ocyn przeciez... Nawet byla wadliwa partia czerwonych. Przez zle zabezpieczenie antykorozyjne. Dacia tez pewnie ma bo by gnily na potege.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marcindzieg said:

W przypadku lakierów to akurat mocno dyskusyjne. Dacia podobnie jak Lanos ocynku nie ma. I wcale bym się nie zdziwił jakby miała gorszą blachę. Skądś ta cena musi się brać. Więc jak można coś ulepszyć za parę zł to dlaczego nie. Oczywiście jest to auto tanie ale często kupowane na lata. Idąc waszym tokiem myślenia w sumie dywaniki też nie są potrzebne.

 

Tu nie chodzi o dywaniki czy kawalek plasitku na klapie ;] To sa argumenty z tzw dupy, wysnuwane przez ludzi, ktorzy tej Daci i tak nigdy nie kupia...

A realny klient na to auto najwyzej oklei ten kawalek blachy w 10 min i nie bedzie produkowal absurdalnych teorii na forach internetowych :ok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Tu nie chodzi o dywaniki czy kawalek plasitku na klapie ;] To sa argumenty z tzw dupy, wysnuwane przez ludzi, ktorzy tej Daci i tak nigdy nie kupia...

A realny klient na to auto najwyzej oklei ten kawalek blachy w 10 min i nie bedzie produkowal absurdalnych teorii na forach internetowych :ok:

A o to Ci chodzi. A to zgoda. Ja myślałem że uważasz że są ogólnie niepotrzebne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bielaPL napisał:

to jest problem psychologiczny

To fakt, kiedyś na targach skaleczyłem się w rękę przy wysiadania z Logana o jego tapicerkę/uchwyt. Skaleczenie było oczywiście minimalne a wnętrze współczesnych Dacii nie przypomina już tego z Logana ... no ale niesmak pozostał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Majkiel napisał:

 

Z tego co mi wiadomo, to karoserie cynkuje się zanurzeniowo, ewentualnie natryskowo (np. Mazda i chyba reszta Japończyków).

No wlasnie mi sie wydawalo, ze jak ta bude Daci na filmie zanurzyli to wlasnie jest cynkowanie no ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, kartonik said:

No właśnie. W dostawczaku by mi to absolutnie nie przeszkadzało, w samochodzie osobowym z 2021r już tak.

Może dziwny jestem ale już tak mam, a jeżdżę  budżetowym Fiatem ;]

 

Rozumiem, ale Ty nie chcesz kupic Dacii tylko pomarudzic :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, iwik napisał:

Podobno w dacii od 2 serii logana/sandero jest ocynk. Jakiś filmik widziałem, że pod miernikiem wychodzi (w przeciwieństwie do japońców, gdzie na mierniku nie widać tego ich "ocynku") 

 

nie japońców tylko konkretnie mazdy, która twierdzi że samochody są ocynkowane.

 

reszta japońców jak jest ocynkowana to wychodzi na mierniku .. a jak nie wychodzi to ocynku nie ma, co jest dosyć powszechne 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 17:09, wujek napisał:

No wlasnie mi sie wydawalo, ze jak ta bude Daci na filmie zanurzyli to wlasnie jest cynkowanie no ale nie jestem pewien.

Kataforeza karoserii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 14:35, wujek napisał:

Ja tu widze, ze w czyms maczaja

 

oglądałem dziś fajny filmik: historię Daewoo-Fso na przykładzie Nubiry. Kilka ciekawostek można się dowiedzieć między innymi jak były cynkowane blachy. Trzeba poświęcić 26 minut życia jeśli ktoś jest gotowy ;]

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/19/2021 at 5:30 PM, wladmar said:

 

Vitara jest mniejsza, to klasa B. Duster to jednak C i w tym segmencie (crossover czy tam mały SUV z napędem 4WD) nie ma konkurencji. Tak, jest paskudny, środek okropny, technicznie to 15 lat do tyłu, ale jak ktoś chce mieć nowe w miarę duże, w miarę wysokie auto z napędem 4WD i ma budżet 60-70 kzł, to do wyboru jest tylko i wyłącznie Duster. 

No nie Vitara i Duster to podobne samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pejus1982 napisał:

 

 A Suzuki S-Cross jak ma się do Vitary jeśli chodzi o przestronność wnętrza?

 

S-Cross to C, jest większy. O ile z przodu subiektywnie może i podobnie, to z tyłu miejsca jest zdecydowanie więcej. 

 

Vitara:

 

Długość

4175 mm

Szerokość

1775 mm

Rozstaw osi

2500 mm

 

 

S-Cross:

 

Długość:

4300 mm

Szerokość

1785 mm

Rozstaw osi

2600 mm

 

Edytowane przez wladmar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

S-Cross to C, jest większy. O ile z przodu subiektywnie może i podobnie, to z tyłu miejsca jest zdecydowanie więcej. 

 

 

Szwagier 3 tygodnie temu kupił nową Vitarę i jeśli chodzi o ilość miejsca z przodu to jest OK, to na tylnej kanapie jest mało miejsca na nogi.  Pytam dlatego, że w S-Crossie nigdy nie siedziałem, a jeśli jest tak jak piszesz to muszę się do tego auta przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pejus1982 napisał:

 

Szwagier 3 tygodnie temu kupił nową Vitarę i jeśli chodzi o ilość miejsca z przodu to jest OK, to na tylnej kanapie jest mało miejsca na nogi.  Pytam dlatego, że w S-Crossie nigdy nie siedziałem, a jeśli jest tak jak piszesz to muszę się do tego auta przymierzyć.

 

To są inne auta - inne zawieszenie, inna wielkość, inne materiały w środku. No typowa różnica między B a C, czyli np. jak między Polo a Golfem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

I rodzi się pytanie nawet dla tych co chcą stepway czy nie lepiej wziąć dustera

No ja bym się też zastanowił. Chyba zależy do czego to auto potrzebne. Jak do miasta to może się okazać że stepway ma większy sens, bo mniejsze z zewnątrz a pewnie wcale nie mniej wygodne w środku (duster jest duży głównie na zewnątrz), do tego ma systemy bezpieczeństwa. 

Jak gdzieś na wieś czy do lasu (dojazd do domu szutrówkami) to zdecydowanie duster. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obejrzeniu paru testów ;] zaczynam sie zastanawiać czy  faktycznie na rynku małych aut nie ma juz konkurencji , bo faktycznie w okolicy 50kpln kupisz sandero lub swifta :ok: 

 

a jak chcesz mieć ładnie w maluchu to idziesz do 0000 i bierzesz A1 za 110kpln  (z litrem pod maską i okolo 100koniami) ;l to samo od skody to już prawie 70kpln :bzik:

 

jechałem kilka dni temu full wypasioną ibizą FR z 1.0  kurde, :hmm: fajne przyjemne  ale 87kpln 8]  

 

chyba zostane przy swifcie  (lub sandero)  :old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, mokrii said:

po obejrzeniu paru testów ;] zaczynam sie zastanawiać czy  faktycznie na rynku małych aut nie ma juz konkurencji , bo faktycznie w okolicy 50kpln kupisz sandero lub swifta :ok: 

 

a jak chcesz mieć ładnie w maluchu to idziesz do 0000 i bierzesz A1 za 110kpln  (z litrem pod maską i okolo 100koniami) ;l to samo od skody to już prawie 70kpln :bzik:

 

jechałem kilka dni temu full wypasioną ibizą FR z 1.0  kurde, :hmm: fajne przyjemne  ale 87kpln 8]  

 

chyba zostane przy swifcie  (lub sandero)  :old:

 

Za 80+ kPLN to juz mozna chyba znalezc Abartha ;]

Ale fakt, dobrze wyposazona klasa B to obecnie ceny na poziomie 70-80kPLN :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mokrii napisał:

chyba zostane przy swifcie  (lub sandero)  :old:

Jeszcze corsę nową i clio z 1.0 turbo można kupić poniżej 60k (po rabacie naturalnie). To by pewnie był mój wybór teraz.

Swift za 55k (z lakierem met.) jednak odstaje już mocno generacją i jakością wykończenia. Przy tej jakości co widziałem to powinno być auto tańsze od sandero. Może fajnie jeździ i poniżej 50k na gotowo to jeszcze bym brał pod uwagę, ale nie za 55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Maciej__ said:

 

Za 80+ kPLN to juz mozna chyba znalezc Abartha ;]

Ale fakt, dobrze wyposazona klasa B to obecnie ceny na poziomie 70-80kPLN :facepalm:

nowego 8] gdzie  ?  

nowy swift sport  (kurła wzieli zasadzili mu tą mild hybryde i przez to ma aż132kuni  :pad: )  kosztuje 80+ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, mokrii said:

nowego 8] gdzie  ?  

nowy swift sport  (kurła wzieli zasadzili mu tą mild hybryde i przez to ma aż132kuni  :pad: )  kosztuje 80+ 

 

Tutaj masz za 90+ ;]

https://www.otomoto.pl/oferta/abarth-595-595-pista-1-4t-jet-160km-unikatowy-schewe-gdansk-ID6DiYra.html#1208da0a8a

https://www.otomoto.pl/oferta/abarth-595-1-4-16v-t-jet-160km-pista0731-ID6DcZ0a.html#1208da0a8a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 18:57, iwik napisał:

Podobno w dacii od 2 serii logana/sandero jest ocynk. Jakiś filmik widziałem, że pod miernikiem wychodzi (w przeciwieństwie do japońców, gdzie na mierniku nie widać tego ich "ocynku") 

Oczywiście, ale nie jest to w formie cynkowania całego gotowego nadwozia, lecz po prostu poszczególne elementy wykonywane są z blachy ocynkowanej.

Zbyt daleko nie trzeba szukać: LINK DO TEMATU

Dotyczy schodzącej generacji Logana i Sandero. Producent potwierdza również, że większość nadwozia Dustera też jest ocynkowane.

 

W dniu 22.01.2021 o 13:51, Maciej__ napisał:

Tu nie chodzi o dywaniki czy kawalek plasitku na klapie ;] To sa argumenty z tzw dupy, wysnuwane przez ludzi, ktorzy tej Daci i tak nigdy nie kupia...

A realny klient na to auto najwyzej oklei ten kawalek blachy w 10 min i nie bedzie produkowal absurdalnych teorii na forach internetowych :ok:

Dokładnie. Realny klient, któremu goły lakier przeszkadza, dokupi sobie zestaw dedykowanych plastikowych osłon i będzie po temacie. Tak było w poprzedniej generacji, więc w nowej będzie podobnie.

794110853_Sandero-osony-baganika.jpg.fc22494083e7ceea56df27cbb2ae0e51.jpg

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 09:00, mokrii napisał:

po obejrzeniu paru testów ;] zaczynam sie zastanawiać czy  faktycznie na rynku małych aut nie ma juz konkurencji , bo faktycznie w okolicy 50kpln kupisz sandero lub swifta :ok: 

 

a jak chcesz mieć ładnie w maluchu to idziesz do 0000 i bierzesz A1 za 110kpln  (z litrem pod maską i okolo 100koniami) ;l to samo od skody to już prawie 70kpln :bzik:

 

jechałem kilka dni temu full wypasioną ibizą FR z 1.0  kurde, :hmm: fajne przyjemne  ale 87kpln 8]  

 

chyba zostane przy swifcie  (lub sandero)  :old:

 

Ja bym się wstrzymał jeszcze do prezentacji nowej Fabii, z cena raczej nie poszaleją, bo musi być tańsza od scali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, czachabrava said:

 

Ja bym się wstrzymał jeszcze do prezentacji nowej Fabii, z cena raczej nie poszaleją, bo musi być tańsza od scali.

 

obawiam sie ze poszaleją :skromny: 

juz obecna  lekko poleciała  ;] np: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-1-0-tsi-95km-dsg-ambition-pakiet-comfort-ID6Dy71X.html#1e073c408a 

62k to najbardziej wypasiony stepłej 

 

 

najbardziej wypasiona skoda fabi wyglada tak  https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-style-1-0-tsi-95-km-dsg-kolor-specjalny-jedyna-w-polsce-dynamic-17-ID6DwBex.html#1e073c408a 

 

no i prosze cie ;] nie ma podtlenku gazotu ;l 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mokrii napisał:

obawiam sie ze poszaleją :skromny: 

juz obecna  lekko poleciała  ;] np: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-1-0-tsi-95km-dsg-ambition-pakiet-comfort-ID6Dy71X.html#1e073c408a 

62k to najbardziej wypasiony stepłej 

 

cennik z superauto.pl to se można wsadzić...

ale fabia ma lpg

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-ambition-1-0-mpi-60km-2020-ldz453-ID6DoFHJ.html#968049fde5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

 

I cenę zbliżoną do Sandero. Tyle że w Dacii z LPG, jest trochę mocniejszy silnik.

 

2 godziny temu, czachabrava napisał:

Ja bym się wstrzymał jeszcze do prezentacji nowej Fabii, z cena raczej nie poszaleją, bo musi być tańsza od scali.

 

Najtańsza Scala, cennikowo jest po 67, a obecna Fabia z silnikiem TSI - 56, tyle co Daćka w wersji Comfort LPG z niestandardowym kolorem i alufelgami albo zamiast kół i lakieru z automatyczną klimą i kamerą cofania. Dużego pola manewru nie mają, ale coś na pewno podrożeje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.