Skocz do zawartości

Dacia Logan + Sandero 2021


mPh

Rekomendowane odpowiedzi

23 minutes ago, czachabrava said:

 

Ja czułem różnice miedzy TSI 95 vs TCE90. Niby 5KM róznicy na papierze, ale przy TCE to rakieta. I ten silnik ratowała wyłaczenie mozliwosc instalacji lpg.

 

kurde  :hmm: 

aktualna fabia jest ponad 100kg lzejsza  :panic:  ;] 

szukac citigo/up z tsi :hmm:;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czachabrava napisał:

 

Ja czułem różnice miedzy TSI 95 vs TCE90. Niby 5KM róznicy na papierze, ale przy TCE to rakieta. I ten silnik ratowała wyłaczenie mozliwosc instalacji lpg.

Bo różnica jest taka, że tsi do tych 95KM to jest softowo wykastrowane (bo jest identyczna sprzętowo wersja chyba 115KM i ponad 200Nm, różni się tylko programem w sterowniku), ale tak 'nie do końca' tzn zwykle ma więcej mocy niż deklaruje producent 😄, a TCE przy pośrednim wtrysku to już się mocno poci, żeby te 100KM i 170Nm na lpg wycisnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citigo nie występowało w przyrodzie z tym silnikiem, tylko up. Ale up teraz ma jakieś chore ceny generalnie, a z tsi to już w ogóle odjechali. default_screwy.gif
Citigo w wersji Monte Carlo występowało z silnikiem TSI default_zlosnik.gif

Edyta a jednak nie występowało ;(

Ale wiem że bez problemu łapie nowy soft na 90km :yay:

łubu dubu, łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 07:34, mokrii napisał:

obawiam sie ze poszaleją :skromny: 

juz obecna  lekko poleciała  ;] np: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-1-0-tsi-95km-dsg-ambition-pakiet-comfort-ID6Dy71X.html#1e073c408a 

62k to najbardziej wypasiony stepłej 

 

 

najbardziej wypasiona skoda fabi wyglada tak  https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-style-1-0-tsi-95-km-dsg-kolor-specjalny-jedyna-w-polsce-dynamic-17-ID6DwBex.html#1e073c408a 

 

no i prosze cie ;] nie ma podtlenku gazotu ;l 

 

 

Czyli srednia wersja bedzie za70k z automatem. Auto i do miasta i na trasy i na zakupy i na narty. IMO bardzo dobra cena i dobre auto. Nie potrzeba Octavii zeby babelka zawiesc do przedszkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

zeby babelka zawiesc do przedszkola

Mylisz się. Fabia ani nawet octavia się do tego nie nadają. Do tego konieczny jest SUV, żeby go zaparkować na 2 miejscach, albo swobodnie wjechać na trawnik pod przedszkolem. 

  • Lubię to 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w salonie daci. Nowego Sandero jeszcze nie mieli na demowkach ale obejrzeć już można. Oczywiście całkiem przyjemny samochodzik. Stepway oczywiście fajniej wygląda - bardziej potężny. Jednak przy dusterze nadal to mniejsze auto. Na dustera udało mi się załapać na przejażdżkę - wersja z LPG czyli to co w Sandero siedzi. 3 cylindry słychać ale jakiejś tragedii nie ma. Jechało się całkiem przyjemnie. Zaiwecha na dziurach twardawa. Sprzęgło jak to w renault trochę wysokie. Skrzynia haczy. Ale silniczek się dobrze kręci i sprawnie buja ten samochód. To kawał auta z zewnątrz, ale wewnątrz jest poprawnie tzn bez szału. Wlazłem też na forum daci poczytać o problemach z LPG to tak występują - a to kompy coś glupieja z przełączaniem a to wtryski świrują - no tak bezproblemowo to nie ma... Co do ceny.. żeby wyjechać fajnym dusterem na alusach z kamerą cofania trzeba koło 67 położyć. Z 10 tys mniej będzie ze zwykłym radiem na stalowkach i ręczna klima. Oszczędności widać. To że plastik twardy to wiadomo. No ale pożałowali go trochę na klapie bagażnika w środku albo w nadkolach gdzie jest gola blacha z wyglądu jak po robocie u Stasia w stodole ;). I teraz klarują się trzy drogi wyboru auta
1. Jak ma być tanio to Sandero nowe z klimą. Dopłacać do stepway raczej nie.. jak już to dustera wziąć
2. Jak z dusterem zaczniemy szaleć i weźmiemy dobre wyposażenie to cena koło 67 powoduje że dokładając kolejne 5 tys robi nam się spory wybór na rynku... Oczywiście nie będzie LPG ale wodotryski podobne jak w dusterze się znajdą - tu wtedy warto polatać po salonach chyba że kochamy dustera i resztę olewamy.
3. Duster z klimą manual, stalówki i zwykle radio. Schodzimy poniżej 60 i to jest ceną już bezkonkurencyjna za kawał tanio i poprawnie jezdzacego auta.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, bielaPL said:

2. Jak z dusterem zaczniemy szaleć i weźmiemy dobre wyposażenie to cena koło 67 powoduje że dokładając kolejne 5 tys robi nam się spory wybór na rynku... 

 

A jakie to Suvy czy nawet Crossovery mozna kupic za ok 70kPLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czachabrava napisał:

Dorzucilbym t-crossa i c3 aircross. W Dacii prawie nic nie chca urwac z cennika, wiec nie ma co porownywac golych cennikow, tylko np oferty z serwisow aukcyjnych. 

C3 jechałem raz w UK w pl to jeszcze nie widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, czachabrava said:

Dorzucilbym t-crossa i c3 aircross. W Dacii prawie nic nie chca urwac z cennika, wiec nie ma co porownywac golych cennikow, tylko np oferty z serwisow aukcyjnych. 

 

Ale to sa auta sporo mniejsze od Dustera, mozna je porownac z Sandero Stepway.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bielaPL napisał:

3. Duster z klimą manual, stalówki i zwykle radio. Schodzimy poniżej 60 i to jest ceną już bezkonkurencyjna za kawał tanio i poprawnie jezdzacego auta.

Nie wiem jak tam są opcje wyposażenia i pakiety poukładane, ale da się klimę, lepsze radio i stalówki?

Ma to sens finansowy, przy założeniu, że alu kupi się na wolnym rynku by mieć 2 komplety kół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bielaPL napisał:

Chyba coś złe porównanie. Wszystko co podałeś to B do C. Stonic to podwyższone Rio i tak dalej. Mam KIA i Dustera i tu nie ma co ich porównywać 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że każde podniesione auto o te kilka cm kosztuje odpowiednio +15kzł co jest oczywiście bardzo dobre dla producentów. Taki T-Cross to podniesione Polo o 5cm za które trzeba odpowiednio więcej zapłacić. Taka jest moda a za modę zawsze się więcej płaci.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś złe porównanie. Wszystko co podałeś to B do C. Stonic to podwyższone Rio i tak dalej. Mam KIA i Dustera i tu nie ma co ich porównywać
Podałem co jest za tą kasę. Poszliśmy oglądać też renault capture starej generacji. Oczywiście jest mniejszy trochę ale to nie są kosmiczne wartości. Ale to każdy sam musi sobie dopasować. Ja już nie kupuje wartości katalogowych tylko odczucia. A te pod względem miejsca oczywiście są na plus dla dustera ale bez jakiś mega wow. W każdym razie każdy zawsze znajdzie coś dla siebie :)

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że każde podniesione auto o te kilka cm kosztuje odpowiednio +15kzł co jest oczywiście bardzo dobre dla producentów. Taki T-Cross to podniesione Polo o 5cm za które trzeba odpowiednio więcej zapłacić. Taka jest moda a za modę zawsze się więcej płaci.
Oczywiście jak piszesz ;] z tą różnicą że t-cross to podniesiony golf

T-roc to polo :bzik:

łubu dubu, łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mokrii napisał:

Oczywiście jak piszesz ;] z tą różnicą że t-cross to podniesiony golf

T-roc to polo :bzik:
 

 

Jeśli chodzi o wielkość VW SUV-ów to zaczynając od najmniejszego to: T-Cross, T-Roc i Tiguan. I jeśli chodzi o ilość miejsca w środku to podniesiony Golf to raczej Tiguan, a podniesione Polo to T-Cross. T-Roc jest czymś pośrednim między Polo A golfem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Ale od 70kPLN to tam sie cenniki dopiero zaczynaja...

niekoniecznie jestem na etapie poszukiwań i dzięki w wyprzedażą rocznika w tych okolicach (70tzl) można już coś wybrać

 

na dzień dzisiejszy znalazłem arone exelenc za 74tzł, nowego captura za 70tzl intens (tu jest demo) za 75tzł nowy patrzę jeszcze w kierunku tcrosa tu niestety wersja co mi odpowiada 80tzł. Nie mogę się przekonać do daćki a żona która ma to auto powozić to w ogóle nie chce na nie spojrzeć. 

 

Dla mnie te ceny to przegięcie jednak muszę kupić coś podwyższonego ,nowe lub prawie nowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Ale to sa auta sporo mniejsze od Dustera, mozna je porownac z Sandero Stepway.

Mniejsze z zewnątrz, bo miejsca w środku będzie IMO podobnie. W dusterze nie ma szału z miejscem w kabinie, a zarówno t-cross jak c3 aircross mają np. przesuwaną tylną kanapę, która fajnie pozwala zoptymalizować miejsce. 

Poza tym pewnie będą mieć w std. systemy bezp. których w dusterze się nawet nie dokupi. 

Oczywiście na wertepy nie ma o czym gadać - duster rozwala oba powyższe w terenie. 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 21:32, wladmar napisał:

 

Nie, Vitara to klasa B, Duster C. 

 

proszę Ciebie ja nie żartuj sobie 

 

miałem Fabię I czyli klasę B , teraz Vitarę 2020  czyli wg Ciebie dalej B ? pewnie tak ale wg mnie  mocno napompowane B , ale dalej jednak nie C 

to są zupełnie inne auta (  SUV , croosover , zwał jak zwał , ale różnica w środku jest mocno odczuwalna na szerokości i miejscu z przodu jak i tyłu w porównaniu z poprzednikiem ) 

Duster większy , dłuższy , większy rozstaw osi , większy bagażnik  wszystko się zgadza , ale w środku bardzo podobnie z miejscem (  wymiary to nie wszystko ) 

Skoda Kamiq to też C bo ma większy rozstaw osi ? raczej nie bo Octavia to C ( + pewnie ) , a Scala co wtedy B+ czy już C ?

Vitara wymiarami na szerokość niewiele mniejsza od Octavii 4 , ale te kilka cm zawsze robi różnicę 

nie można tak klasyfikować aut  

 

oczywiście Duster w swojej cenie przebija konkurencję i z tym się zgodzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mmaciejosss napisał:

miałem Fabię I czyli klasę B , teraz Vitarę 2020

 

4 minuty temu, mmaciejosss napisał:

nie można tak klasyfikować aut  

 

No właśnie. Porównuj auta z tego samego rocznika. Fabia I była klasą B, a Vitara jest klasą B teraz. Auta urosły i to, że teraz klasa B często jest większa od klasy C sprzed 20 lat nie ma nic do rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujecie ciagle te auta teoretycznie a ja praktycznie. Do Dustera wrzucam 4 pary sanek i jakieś plecaki z ciuchami i termosami w bagażnik. Te same (jedne sanki) nie wchodzą do bagażnika KIA, croslanda - bo tymi jeździłem teraz. Na oko może się zdawać i z wymiarów ze niby to samo ale użytkując na raz widać już ta różnice 😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wladmar napisał:

 

 

No właśnie. Porównuj auta z tego samego rocznika. Fabia I była klasą B, a Vitara jest klasą B teraz. Auta urosły i to, że teraz klasa B często jest większa od klasy C sprzed 20 lat nie ma nic do rzeczy. 

 

pewnie się z tym delikatnie zgodzę że auta mocno urosły na przestrzeni 20 lat :

 

porównanie B wg Ciebie 

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/volkswagen/polo/vi/hatchback-5d/silnik-benzynowy-1.0-tsi-115km-2017-2020/?vs=suzuki%2Fvitara%2Fiii%2Fsuv-facelifting%2Fsilnik-hybrydowy-1.4-boosterjet-48v-shvs-140km-od-2020&c1=27765&c2=31598

 

Duster vs Vitara :

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/dacia/duster/ii/silnik-benzynowy-1.3-tce-150km-od-2018/?vs=suzuki%2Fvitara%2Fiii%2Fsuv-facelifting%2Fsilnik-hybrydowy-1.4-boosterjet-48v-shvs-140km-od-2020&c1=30578&c2=31598

 

tak Duster jest większy m mocniejszy , więcej pali , bez mild hybryd .....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mmaciejosss napisał:

 

Ale Vitara to B przecież, skąd zdziwienie że Duster, będąc klasą C jest większy? Vitara to B (podobnie jak np. Polo), Duster to C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mmaciejosss napisał:

Żona mi mówiła ze dasterka jest zwinniejszy od paseratti i wychodzi na to ze i od polo : 10.1 m potrzebuje na zawrócenie - nie kłamała zouza 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za podobne pieniądze kupiłem Jeep Renegade na wyprzedaży rocznika - 65000. W najbiedniejszej wersji sport , ale ma wszystko co minimum auto powinno mieć . W garażu obok mam do porównania Dustera - bardzo fajne autko , jeśli chodzi o wielkość to owszem Duster ma większy bagażnik i tyle. Nie wiem też czy Renegade jest B czy C.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robert79 napisał:

Ja za podobne pieniądze kupiłem Jeep Renegade na wyprzedaży rocznika - 65000. W najbiedniejszej wersji sport , ale ma wszystko co minimum auto powinno mieć . W garażu obok mam do porównania Dustera - bardzo fajne autko , jeśli chodzi o wielkość to owszem Duster ma większy bagażnik i tyle. Nie wiem też czy Renegade jest B czy C.

 

Renegade to segment B, Duster zaliczają do C. Ale jak patrzyłem na dane wymiarów wnętrza, to np. na szerokość należy do mniejszych przedstawicieli segmentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Majkiel napisał:

 

Renegade to segment B, Duster zaliczają do C. Ale jak patrzyłem na dane wymiarów wnętrza, to np. na szerokość należy do mniejszych przedstawicieli segmentu.

co jak co dziwne te klasyfikacje aut 

 

Duster vs Renegade

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/jeep/renegade/suv-facelifting/silnik-benzynowy-1.0-gse-t3-turbo-120km-od-2018/?vs=dacia%2Fduster%2Fii%2Fsilnik-benzynowy-1.2-tce-125km-2018-2019&c1=29896&c2=28576

 

ale jak słyszę , że w Jeepie jest silnik 1.0 to aż mnie ciarki przechodzą 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mmaciejosss napisał:

co jak co dziwne te klasyfikacje aut 

 

Duster vs Renegade

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/jeep/renegade/suv-facelifting/silnik-benzynowy-1.0-gse-t3-turbo-120km-od-2018/?vs=dacia%2Fduster%2Fii%2Fsilnik-benzynowy-1.2-tce-125km-2018-2019&c1=29896&c2=28576

 

ale jak słyszę , że w Jeepie jest silnik 1.0 to aż mnie ciarki przechodzą 

 

Duster to już też raczej 1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, robert79 napisał:

W Renegade też są , tylko wtedy cena inna.

 

No i ? Renegade,który podsunąłeś na wyprzedaży kosztuje teraz ok 70tys. Cennikowo 1.0 sport 76700. A duster z 1.3 startuje 61900pln, wiec jeszcze troche kasy na dodatkowe wyposażenie zostanie żeby podjechać do podstawy jeepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czachabrava napisał:

 

No i ? Renegade,który podsunąłeś na wyprzedaży kosztuje teraz ok 70tys. Cennikowo 1.0 sport 76700. A duster z 1.3 startuje 61900pln, wiec jeszcze troche kasy na dodatkowe wyposażenie zostanie żeby podjechać do podstawy jeepa.

czy Duster oferuje światła Full LED z przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renegade=Fiat 500x=Duster z większym bagażnikiem o 100l i rozstawie osi ponad 10cm.

Renegade zawraca w 11.7 typowo amerykańsko a daczka 10.1.

Nie bronię tu daczki bo sam mam, ale to auto dla innego klienta niż na przykład volvo xc40 🤪

z top gear „auto za rozsądna cenę” 🤣

Cieszy mnie to ze jak będę sprzedawał 5 letnie auto to świetnie trzyma natenczas cenę 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe AK wątek o nowym samochodzie za 40-50 a dojechaliśmy do 94 plus światła led. No ale kto bogatemu zabroni 🤣. Członek AK nie kupi daczki bo on to w 3 miesiące na nią zarabia 😎, tylko jak dalej się człowiek wczyta to pytanie o Leasing, najem długoterminowy lub kredyt bo wszystko w koszta idzie i generalnie tak auto jest za darmo. Dlatego co tu wybrać hmmm 🧖‍♂️ Audi Q7, a może XC90 🤪

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.