Skocz do zawartości

Dacia Logan + Sandero 2021


mPh

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Pietro_M napisał:

To w jaki sposób dostałby homologację?

Mowa o Renault Sandero RS z rynku Ameryki łacińskiej- BROSZURA Sandero RS z Meksyku Nasze normy mają tam głęboko w tyle...

Podobnie jak w Rosji, chociaż u nich przynajmniej jakieś spełniają i Euro5 jest w papierach podawane.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2020 o 07:53, wujek napisał:

Byc moze srodek bedzie wygladal tak.

Pojawiają się już pierwsze nieoficjalne fotki "z natury"

SANDERO 3 / LOGAN 3:

Sandero3-INT1.jpg.e3074be95af6265c6d6649ca30d23f40.jpg

 

I od razu zróbmy porównanie do obecnych wnętrz.

 

SANDERO II / LOGAN II:

Sandero2-INT1.jpg.5a0d4a39eaf2ad13d9877036f3dcfc40.jpg

 

DUSTER II:

Duster_INT-1.jpg.971cc248f482360c8c5e248d76629b65.jpg

 

Gust jest jak d...pa, ale w Sandero ja wolę chyba obecną deskę...

Ciekawe też co dadzą w najtańszych wersjach- większość nabywców Dacii, zbijając cenę, wybierała zwykłe radio, bez żadnego ekranu i nawigacji a część w ogóle bez radia. O ile w Dusterze wchodzi każde 2DIN, tak tutaj można najwyżej wywalić tablet.

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Dacie to bardzo duży skok w designie w przeciągu tych kilkunastu lat. Już tak nie odstają w tym względzie od konkurencji, jak pierwszy Logan odstawał.

Materiały pewno, aby utrzymać cenę, zostaną tańsze ale całość sprawia b.dobre wrażenie vs. spodziewana cena.

Ciekawe jak technicznie to będzie wyglądać, czy zostanie coś ze sprawdzonej mechaniki, czy zrobią upgrade MPI do E6D Final, czy jednak wpakują wyłącznie TCe/DCI?

Ale największa ciekawostka to cena. Ile pójdzie w górę? Po nowym Dusterze widać że znaczny postęp nie musi skutkować dużym wzrostem ceny, ciekawe jak tym razem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wasylek napisał:

Pojawiają się już pierwsze nieoficjalne fotki "z natury":

 

Sandero3-INT1.jpg.e3074be95af6265c6d6649ca30d23f40.jpg

 

Szczerze? Zdecydowanie wolę swoją "starą" obecną deskę... 😏

 

Żadne zaskoczenie. Deska z clio5, tylko zrobiona z tańszego plastiku, zresztą chyba w dusterze jest też prawie identyczna jak w clio5, tylko nawiewy ma okrągłe a nie wąskie jak w clio. 

Co do starej konsoli z sandero to ciężko było znaleźć brzydszą IMO 😄

 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Polarny napisał:

Otóż to. 09 tCe też jechałem i jedzie się nim po prostu normalnie. Ten 1.2 75 KM zwyczajnie nie jedzie. A jakiś oszczędny wcale nie jest.

Jechalem tym tce i nic to ciekawego. Nie jedzie.  Przy 2500 2600 wpada w rezonans i nest glosny. Ok 2000 sie telepie po to 3 cykindry. Jazda w trasie na S az taka ekonomiczna nie jest. Aby sprawnie jechac trzeba go krecic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem tym tce i nic to ciekawego. Nie jedzie.  Przy 2500 2600 wpada w rezonans i nest glosny. Ok 2000 sie telepie po to 3 cykindry. Jazda w trasie na S az taka ekonomiczna nie jest. Aby sprawnie jechac trzeba go krecic...
Piszesz jakby ten silnik miał ze 150 KM. Przypominam, że 0.9 tce ma 90 KM i żeby sprawnie przemieszczać się po S czy A trzeba go kręcić.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deszczowyRoman napisał:

Jechalem tym tce i nic to ciekawego. Nie jedzie.  Przy 2500 2600 wpada w rezonans i nest glosny. Ok 2000 sie telepie po to 3 cykindry. Jazda w trasie na S az taka ekonomiczna nie jest. Aby sprawnie jechac trzeba go krecic...

 

Co nie zmienia faktu, ze jest pod kazdym wzgledem lepszy od 1.2 16v :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. 09 tCe też jechałem i jedzie się nim po prostu normalnie. Ten 1.2 75 KM zwyczajnie nie jedzie. A jakiś oszczędny wcale nie jest.
Właśnie super się tym jeździ. Miałem clio przez miesiąc zastępcze z tym silnikiem. Zupełnie bezstresowa i spokojna jazda. Większość aut które miałem raczej wolała być piłowana. A te clio to takie do turlania fajne. Wcale nie przeszkadzało że wolne. I ten zawiasy miękki :) podobało mi się gdyby nie te sprzęgło wysoko biorace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2020 o 12:46, wujek napisał:

SAMOCHÓD PREZENTOWANY NA ZDJĘCIACH
dodatkowo:
klimatyzacja automatyczna
navigacja
lakier metalic
cena od 51900zł
z LPG od 52900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wujek napisał:

A negocjacje ? :phi: Za  50k pewnie pojdzie.

Negocjacje w Dacii? 😆

Samochodów do wzięcia od ręki praktycznie nie ma (takie oferty z otoMoto są zazwyczaj tylko symboliczne- to reklama salonu a samochód fizycznie nie istnieje).

Czas oczekiwania na dotychczasowe Sandero do produkcji sięgał 5 miesięcy. Generalnie upusty nie istnieją a jeśli już, to raczej w formie darmowych akcesoriów lub przedłużonej gwarancji. Czasami udaje się urwać ok. 1 tys. z ceny, ale to już zależy od salonu. W przypadku nowego modelu nie widzę większych szans na negocjacje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wasylek napisał:

Negocjacje w Dacii? 😆

Samochodów do wzięcia od ręki praktycznie nie ma (takie oferty z otoMoto są zazwyczaj tylko symboliczne- to reklama salonu a samochód fizycznie nie istnieje).

Czas oczekiwania na dotychczasowe Sandero do produkcji sięgał 5 miesięcy. Generalnie upusty nie istnieją a jeśli już, to raczej w formie darmowych akcesoriów lub przedłużonej gwarancji. Czasami udaje się urwać ok. 1 tys. z ceny, ale to już zależy od salonu. W przypadku nowego modelu nie widzę większych szans na negocjacje.

Nie rozumiem nadal sa auta z 2019 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wujek napisał:

Nie rozumiem nadal sa auta z 2019 roku...

Podany VIN sugeruje sztukę z września 2019 i dotyczy samochodu ze zdjęć a faktycznie oferta jest na inny samochód w innym kolorze, z innym silnikiem i wyposażeniem. Owszem, zdarzają się pojedyncze sztuki posalonowe/ demonstracyjne, najczęściej z wyposażeniem nieodpowiadającym nabywcom.

Tak jak tutaj- typowa oferta uniwersalna, co innego sprzedają w podanej cenie a co innego dają na zdjęciach, w jednym miejscu opis, że niebieski metalik z silnikiem TCe90 a w drugim że biały z silnikiem TCe100 a więc z 2020. A skąd nagle wezmą opisywane LPG? Trzeba zamówić w fabryce i poczekać.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, deszczowyRoman napisał:

Jechalem tym tce i nic to ciekawego. Nie jedzie.  Przy 2500 2600 wpada w rezonans i nest glosny. Ok 2000 sie telepie po to 3 cykindry. Jazda w trasie na S az taka ekonomiczna nie jest. Aby sprawnie jechac trzeba go krecic...

 

14 godzin temu, bielaPL napisał:

Właśnie super się tym jeździ. Miałem clio przez miesiąc zastępcze z tym silnikiem. Zupełnie bezstresowa i spokojna jazda. Większość aut które miałem raczej wolała być piłowana. A te clio to takie do turlania fajne. Wcale nie przeszkadzało że wolne. I ten zawiasy miękki :) podobało mi się gdyby nie te sprzęgło wysoko biorace

 

Idealnie - jeden pisze o lepszym silniku w złym świetle, a drugi o gorszym w superlatywach.

@deszczowyRoman - jeszcze jedna uwaga - ten 0.9 tCe ma opcję "eko", która powoduje efekty,  o których piszesz. A wcale ten silnik wtedy bardziej "eko" nie jest. Może trzeba to wyłączyć.

Edytowane przez Polarny
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
46 minut temu, sebaso napisał:

Wnętrze Imo fajniejsze niz w dusterze II :ok: . 
Ciekawe jak będzie wyglądała zaślepka ?  

Elektryczny ręczny, ciekawe czy w każdej wersji :hmm: ? 

 

Pewnie będą pokrętła klimy jak w Scali ;)

A tak na poważnie, to wysoko podnieśli poprzeczkę i jeśli nowsze Dacie nie będą dużo droższe od obecnej generacji, to trochę namieszają na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cinos napisał:

https://www.netcarshow.com/dacia/2021-sandero/

jak to bedzie w dobrej cenie to bedzie hit

 

 

Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo ładnie. I widzę, że będzie też wersja LPG. Oj, na rynku tańszych aut będzie się działo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie zapożyczyli z clio stylistyke :) i dobrze na tym wyszli. 

Juz nie widac po tym aucie, ze to jakis tanszy kuzyn z kraju Draculi ;) 

a pomysł z mocowaniem smartfona w wersji bieda rewelacja :) ja sam w aucie mojej :piekna: kombinowalem czy jakos podobnie nie wykorzystac schowka na desce, moze pora wrocic do tematu :hmm:

 

2013-suzuki-swift-test-25.jpg?w=262&h=17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ewidentnie zapożyczyli z clio stylistyke  i dobrze na tym wyszli. 
Juz nie widac po tym aucie, ze to jakis tanszy kuzyn z kraju Draculi  
a pomysł z mocowaniem smartfona w wersji bieda rewelacja  ja sam w aucie mojej :piekna: kombinowalem czy jakos podobnie nie wykorzystac schowka na desce, moze pora wrocic do tematu :hmm:


W Uniaku nawigację woziłem w otwartej popielniczce. Pasowała idealnie :)
Stary Samsung tak dobrze nie leży, ale na potrzeby wizualizacji wystarczy.
23892e1a22edd0aafe5a858214dcf89b.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 09:17, Filipfm napisał:

pomysł z mocowaniem smartfona w wersji bieda rewelacja :)

Pomysł skopiowany np z forda tourneo courier (oczywiście poziomo też ten telefon wchodzi) image.png.b904058f2d4e657d1e4c71acad8b431a.png

(podobny uchwyt tez był w VW up) ale nie widzę nic złego w naśladowaniu dobrych pomysłów :ok:

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KYRTAP napisał:

Swoją drogą niezrozumiały jest dla fakt że bardzo długo musieliśmy czekać na tak proste rozwiązanie.

 

Tylko w Dacii, z tego co widzę, to nie jest stricte uchwyt na telefon, a uchwyt na ekran z którego okroili samochód ;)

Co nie zmienia faktu, że pomysł fajny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, czachabrava napisał:

Ja jestem ciekaw jak jest rozwiązana sprawa radia, jak z obsługą bez smartfona? Bo vw up miał oprócz tego uchwytu na telefon jeszcze normalne radio wbudowane w deske.

 

Z tego co widać na wklejonym wcześniej filmie, to radiem steruje się za pomocą przycisków przy kierownicy. 

W sumie do zmiany stacji czy głośności to starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2020 o 13:15, Majkiel napisał:

 

Z tego co widać na wklejonym wcześniej filmie, to radiem steruje się za pomocą przycisków przy kierownicy. 

W sumie do zmiany stacji czy głośności to starczy

Dokładnie, radio jest wbudowane, choć niewidoczne jako osobny moduł. Obsługa za pomocą przycisków na kierownicy i na tradycyjnej "manetce multimedialnej" za kierownicą. Nazwy stacji radiowych, tytuły plików z MP3 i jakieś podstawowe parametry regulacyjne widoczne na ekranie komputerka pokładowego w zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Odkopuje,

 

u mnie w konfiguratorze sa juz dostepne (na dacia.pl jeszcze nie), do tego beda z salnie Renualt / Dacia mieli juz wystawiona Nowa Sandero Stepway - i musze przyznac - jest naprawde niezle, nie odstaje juz niczym od samochodow podobnej klasy innych producentow (np. Fiat / Skoda itp).

Co wiecej w stepway u mnie z silnikiem 90 konnym jest dostepna skrzynia automatyczna (CVT) - to chyba pierwsza w Dacii na rynku Europejskim:

image.png.b3b8a8d6d19794900be957878ebede49.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał:

Jak turbo bedzie za okolice 50k z tym wygladem to widze niezly przeboj. Niech sobie wsadza Wlosi swojego sedana w but :hehe: 

 

A niekoniecznie. Klienci Dacii (pomijam floty, mam na myśli prywatnych) to mocno konserwatywni ludzie i będą krzywo patrzeć na turbo, raczej wybiorą coś wolnossącego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wladmar napisał:

 

A niekoniecznie. Klienci Dacii (pomijam floty, mam na myśli prywatnych) to mocno konserwatywni ludzie i będą krzywo patrzeć na turbo, raczej wybiorą coś wolnossącego. 

Oprocz Fiata to chyba nie ma z czego wybierac. Jakies Missabiczi ale to margines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.