Skocz do zawartości

Osłona przegubu zewnętrznego


4thelement

Rekomendowane odpowiedzi

Krew mnie jasna zaleje. Co roku wymieniam jedną i tą samą osłonę przegubu. Tej samej firmy z drugiej strony już jest nie wiem jak dlugo a z prawej strony co roku do wymiany. Gumy zakladane elastyczne tradycyjną metodą. 

Coś źle skladam? Za mocno, za slabo rozciągnięta na półosi? 

 

IMG-20200908-WA0005.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ghost2255 napisał:

Kup oryginał. Kiedyś miałem podobnie i oryginał pomógł. Cena nie powinna być wysoka.

Ja wiem że oryginał będzie najlepszy natomiast zastanawia mnie fakt iż druga osłona trzyma jak szalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za firma? Może obie części pochodzą z różnych fabryk?

 

Nie wiem czy bym chciał tak co roku zwalać półoś zamiast kupić OEM i być może mieć święty spokój. ;]

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4tyelement napisał:

Krew mnie jasna zaleje. Co roku wymieniam jedną i tą samą osłonę przegubu. Tej samej firmy z drugiej strony już jest nie wiem jak dlugo a z prawej strony co roku do wymiany. Gumy zakladane elastyczne tradycyjną metodą. 

Coś źle skladam? Za mocno, za slabo rozciągnięta na półosi? 

 

IMG-20200908-WA0005.jpeg

 

Nie miałeś coś robionego z układem kierowniczym? Znajomemu zmieniałem osłonę przegubu w Jumper z 2008r 3,0hdi, przy wymianie zauważyłem że przy wymianie końcówek drążków pewien serwis nierówno wkręcił końcówki na drążki i klyent miał mniejszy promień zawracania w lewo. Reasumując np. od jazdy na wprost koło kierownicy skręcało się w lewo do oporu 3,5 obrotu a w prawo 2,5 obrotu i w ten sposób przy manewrowaniu w lewo przy max skręcie dochodziło do zerwania osłony przegubu. Jeśli chodzi o osłony to stosuj termoplastyczne osłony, ja głównie bazuje na Spidan/Lobro/GKN.

Edytowane przez steyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@steyr ja u siebie w stilo mam metelli już 5 rok też jest ok. 

Ale miałem z jednej strony Meyle i po roku jak u kolegi wyżej. Dodam że nie zauważyłem przy montażu żeby któraś była gorszej jakości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem, co 0.5 roku wymiana osłon, nawet tu na automaciku się pytałem o poradę i jeden user odpowiedział

że ma takie założone w aucie terenowym i kilka razy było auto topione w błocie i nic z osłonami się nie dzieje,

od tamtej pory do każdego z aut jakie posiadałem kupuje tylko i wyłącznie osłony DuraBoot które szczerze polecam,

przykładowa aukcja osłona, raz założysz taka osłonę i zapominasz o problemie, guma jest elastyczna i się nie starzeje,

p.s.

jak się zdecydujesz na zakup takiej osłony to na wewnętrznej stronie pudełka jest schemat rysunkowy jak prawidłowo założyć taką osłonę,

jest jeszcze jeden + ze do założenia osłony nie rozpinamy przegubu, sporo filmików z montażu jest na youtube

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Waldek40 napisał:

miałem ten sam problem, co 0.5 roku wymiana osłon, nawet tu na automaciku się pytałem o poradę i jeden user odpowiedział

że ma takie założone w aucie terenowym i kilka razy było auto topione w błocie i nic z osłonami się nie dzieje,

od tamtej pory do każdego z aut jakie posiadałem kupuje tylko i wyłącznie osłony DuraBoot które szczerze polecam,

przykładowa aukcja osłona, raz założysz taka osłonę i zapominasz o problemie, guma jest elastyczna i się nie starzeje,

p.s.

jak się zdecydujesz na zakup takiej osłony to na wewnętrznej stronie pudełka jest schemat rysunkowy jak prawidłowo założyć taką osłonę,

jest jeszcze jeden + ze do założenia osłony nie rozpinamy przegubu, sporo filmików z montażu jest na youtube

Dokladnie takie osłony montuję 

I jak widac efekt jest jaki jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swienty napisał:

 

Przynajmniej się nie zapiecze. :phi: 

Problem imo w jakości osłony lub samym montażu.

No właśnie.. Bardziej obstawiam sposób montażu... Może za mocno lub za slabo rozciągnięta.. Muszę poczytać w serwisówce może tam coś będzie pisać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.