Skocz do zawartości

Lampa LED nad bramę garażową z czujnikiem ruchu


bojler41

Rekomendowane odpowiedzi

Hej AK-owcy

przestała mi świecić lampa LED nad bramą garażową. Konkretnie takie coś - lampa LAKKO.

Nie wiem co konkretnie się stało - czy spaliły się LEDy, czy czujnik, ale pewnie nie da się tego samodzielnie naprawić.

 

Irytuje mnie to, że w takim przypadku trzeba wymienić całą lampę.

 

Czy istnieją jakieś ładne zewnętrzne lampy nad bramę garażową, ze skutecznym czujnikiem ruchu, regulacją czasu świecenia, miłym światłem i żeby dało się wymieniać żarówkę LED? Ktoś, coś poleca?

 

P.S. Na pewno NIE CHCĘ takiego klocka halogen-lampa-smd-led (tzn. 👩 ma takie wymagania jak "ładna, grafitowa, itd")

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie czasy, większość ma wbudowane źródło światła. Podobnie z plafonami, takich z E27 jest coraz mniej. Z drugiej strony taka lampa co wisi na elewacji musiałaby być znacznie większa aby pomieścić oprawkę. Ja mam jedną od 5 lat i jest ok, ale też się naszukałem bo 90% lamp z czujnikiem jest czarnych (gdzie elewacje są przeważnie jasne). Masz za to spory wybór mocy, bo te 12W to raczej mizernie świeciło. Zwracaj uwagę na pełną regulację (czułość, czujnik zmierzchu, długość świecenia).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia nie polecam na dworze lamp z mikrofalowym czujnikiem ruchu. Reaguje to na latające robactwo, więc jak po zaświeceniu zleci się chmara, to nie chce zgasnąć. Także tu wygrywa podczerwień. Większość dostępnej oferty to tandeta (również produkty markowe). Rzuć okiem może na produkty firmy Steinel.

Jestem też prawie pewien, że nie znajdziesz nic sensownego z wymienną "żarówką". 

Edytowane przez kjk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę temat.

 

Ja potrzebuję kupić lampę LED nad bramę garażową z czujnikiem ruchu. Wiem... ofert jest zatrzęsienie. 

 

Ale ja chcę taką żeby mi działała przez dłuższy czas a nie przez 4-5 miesięcy jak ostatnio (ostatnio kupiłem 19.09.2023 r. i już się ledy przepaliły).

Kolor, kształt bez znaczenia, moc max 50W (teraz miałem 30W i wystarczało).

Czy ktoś może coś polecić w rozsądnej cenie? 

Może być na priv...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam z Lidla z 3 letnią gwarancją. Przynajmniej jest zwrot kasy bezproblemowy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od listopada 2021 roku mam nad garażem ledvance 50w z czujnikiem ruchu 

https://allegro.pl/oferta/naswietlacz-led-czujnik-ruchu-50w-4000k-ledvance-9976594151

Świeci super, jest stały tryb świecenia.

Co do czujnika ruchu to pomimo regulacji czułości i jego obrotu to mogłoby być lepiej, chociaż u mnie mam specyficzne warunki na podwórku. Mam też małe zastrzeżenia do czułości na światło dzienne, jest dosyć jasno a lampa i tak się zapala. Kręciłem tymi mini potencjometrami ale nic to nie zmieniło.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pieter2 napisał(a):

A ja nie polecam, czujnik działa średnio.

Te tanie z lida też tak sobie polecam, padły mi już dwie tak po ok 3 latach działania i to lampy z tyłu domu gdzie rzadko się uruchamiała. Ale zdecydowanie polecam z Lidla lampę że śledzeniem ruchu mam taką zamontowana nad garażem który jest przy wejściu i co za tym idzie aktywuje się i śledzi ruch przy każdym wejściu do domu , lampa jest obrotowa i podąża za ruchem i powiem wam że działa to bezbłędnie. Wygląda ona coś jak ta z Aukcji ale widzę że w sklepie online jej niema, nie raz się pojawiają w stacjonarnym ale ze ostatnio kosztowała ok 180 zł to nie było za dużo chętnych więc pewnie zrezygnowali z niej a naprawdę jest super i dział u mnie już ok 5-6 lat aż jestem sam w szoku mimo że jest ciągle śledzenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grzess napisał(a):

Odświeżę temat.

 

Ja potrzebuję kupić lampę LED nad bramę garażową z czujnikiem ruchu. Wiem... ofert jest zatrzęsienie. 

 

Ale ja chcę taką żeby mi działała przez dłuższy czas a nie przez 4-5 miesięcy jak ostatnio (ostatnio kupiłem 19.09.2023 r. i już się ledy przepaliły).

Kolor, kształt bez znaczenia, moc max 50W (teraz miałem 30W i wystarczało).

Czy ktoś może coś polecić w rozsądnej cenie? 

Może być na priv...

 

 

Ja mam Osram Noxlite 23W od kilku  lat. Póki co działa, wygląda dużo lepiej niż zwykły halogen z oddzielną fotokomórką. Fakt, w 2017 kosztowała 200 zł.

Z tego co widzę, nie ma tego teraz w ofertach (a szkoda), ale może znajdziesz gdzieś jakiegoś "leżaka", albo następcy są godni poprzednika.

Tak wygląda:

EAO2331m1.webp.2f80ec9a7c64aa60c2805901a243f469.webp

 

14 godzin temu, snoopi_lubin napisał(a):

Ja polecam z Lidla z 3 letnią gwarancją. Przynajmniej jest zwrot kasy bezproblemowy. 

 

U mamy zamontowałem kilka lat temu (4 albo 5) i działa. Ściana zewnętrzna, pełne słońce i zero osłony przed deszczem. Z lidlowym sprzętem jest ten problem, że raz się trafi szajs, a raz niezniszczalny - nie wiem czy to zależy od serii urządzenia, czy od egzemplarza. Grunt że z gwarancją nie ma jakiś problemów.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.