Skocz do zawartości

Jak wyglądają A1 i A4?


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Cinos napisał:

Jechał ktoś ostatnio A1 od Łodzi na południe i A4 z Katowic na wschód?

Lepiej bokami czy A jakoś idzie?

Mogę jechać nawet 100 za tirami, byle nie przejmować się krzakami i radarami na krajówkach :)

 

A1 od Łodzi na południe to tylko nocą albo w niedzielę. Kawałek przed Częstochową dopiero zaczyna się normalna trasa. Jechałem w niedzielę.

A4 z Katowic do Krakowa kupa jak zawsze, sporo zwężeń teraz, później obwodnica Krakowa - omijać godziny szczytu porannego i wyjeżdżania z pracy po południu, poza tym powoli ale sprawnie, za Krakowem już można cisnąć, ale uważaj na busiarzy, to 99% Ukraińcy którzy mają w poważaniu czy Ci wyskoczą przed maskę czy nie. Jeżdżę codziennie któryś odcinek Zgorzelec-Przemyśl, więc info z 1 ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę regularnie A1 felerny odcinek Czestochowa-Lódź.

Generalnie wszystko zależy jak trafisz ale w 90% przypadków jak jadę w ciągu dnia to Google prowadzi wioskami bo wszystko stoi, lub wlecze się.

Na bocznych tez nie ma luxusu bo jazda szarpana - 2 km skręć w prawa w boczną, 4km skręć w lewo, 800m skręć w prawo, itd ale typowo 40min-1h da się zaoszczędzić. 

Na tym odcinku A1 jest to ryzyko że poodcinali większość zjazdów, więc jak jakiś wypadek, awaria to nie masz jak uciec, po prostu stoisz jak się wyczyści.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cinos napisał:

Jechał ktoś ostatnio A1 od Łodzi na południe

Jak w weekend to całkiem spoko mi się jechało na południe 3 tyg. temu. 

W sumie większość drogi 2 pasy, więc zamulaczy da się wyprzedzić. Miejscami jest dziurawo tylko. 

Gorzej jest z powrotem, bo 1 pas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cinos napisał:

Jechał ktoś ostatnio A1 od Łodzi na południe i A4 z Katowic na wschód?

Nie wiem co inni uważają za dramat i utrudnienia, ale odcinek Częstochowa - Katowice lecisz bardzo komfortowo. Katowice - Kraków nawet jak jest jakaś zwężka po drodze to i tak nie ma co porównywać do telepania się krajówkami :facepalm:. Jak trafisz na zły moment to w Krakowie jest korek, ale potem już spokojna jazda i podziwianie widoków :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, amazaque napisał:

Nie wiem co inni uważają za dramat i utrudnienia, ale odcinek Częstochowa - Katowice lecisz bardzo komfortowo. [...]

 

Z Łodzi do Częstochowy trzeba jakoś dojechać :facepalm:

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

Z Lodzi to w chwili obecnej lepiej sobie darowac 1-ke w godzinach szczytu i jechac droga 483 przez Łask, Buczek,  itd:ok:

 

Jedna z opcji - sytuacja na tym odcinku potrafi się zmieniać dynamicznie ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, amazaque napisał:

Nie wiem co inni uważają za dramat i utrudnienia, ale odcinek Częstochowa - Katowice lecisz bardzo komfortowo. Katowice - Kraków nawet jak jest jakaś zwężka po drodze to i tak nie ma co porównywać do telepania się krajówkami :facepalm:. Jak trafisz na zły moment to w Krakowie jest korek, ale potem już spokojna jazda i podziwianie widoków :phi:.

 

Bardzo trafna analiza z pominięciem najgorszego syfu na tej trasie - Częstochowa-Łódź

 

Jakie widoki masz do podziwiania na A4 w za Krakowem, bo chyba mnie coś ominęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Z Lodzi to w chwili obecnej lepiej sobie darowac 1-ke w godzinach szczytu i jechac droga 483 przez Łask, Buczek,  itd:ok:

 

 

Ja myślę że trzeba mieć Google Maps, Yanosika, oczy otwarte i spieprzać od razu jak się widzi stłuczkę na Yanosiku, ew. jak Google Maps zdąży zaktualizować. Utknięcie na tym odcinku z powodu stłuczki to i 3 godziny siedzenia jak się zakleszczy jakaś ciężarówka.

Czekam z utęsknieniem na koniec tej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Z Lodzi to w chwili obecnej lepiej sobie darowac 1-ke w godzinach szczytu i jechac droga 483 przez Łask, Buczek,  itd:ok:

 

ooo ciekawie to wygląda

chyba odpalę google maps po prostu rano i wtedy zdecyduję, ale znajac alternatywy będzie łatwiej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bizz napisał:

Czekam z utęsknieniem na koniec tej budowy.

 

Teraz oddali do użytku kilkanaście kilometrów drogi, a do końca roku całość powinna być zrobiony po jednym pasie w obu kierunkach. Wcześniej mają zamontować na tej trasie odcinkowy pomiar prędkości. Drogowcy skarzą się, że jest ograniczenia do 60 a niektórzy mają dużo więcej i jest niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Teraz oddali do użytku kilkanaście kilometrów drogi, a do końca roku całość powinna być zrobiony po jednym pasie w obu kierunkach. Wcześniej mają zamontować na tej trasie odcinkowy pomiar prędkości. Drogowcy skarzą się, że jest ograniczenia do 60 a niektórzy mają dużo więcej i jest niebezpiecznie.
Jakie 60, jak w czerwcu jechałem, to na 60 tiry nie schodziły poniżej 80.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pejus1982 napisał:

Teraz oddali do użytku kilkanaście kilometrów drogi, a do końca roku całość powinna być zrobiony po jednym pasie w obu kierunkach. Wcześniej mają zamontować na tej trasie odcinkowy pomiar prędkości.

 

Pisałem już o tym. Chyba na HP.

 

2 godziny temu, pejus1982 napisał:

Drogowcy skarzą się, że jest ograniczenia do 60 a niektórzy mają dużo więcej i jest niebezpiecznie.

 

Niektórzy? 8];l 

Ciężarówki idą na kagańcu, a sporo osobówek je wyprzedza i bywa, że jest to zdrowo pow. 100km/h - resztą zasadniczo tak razem z ciężarówkami. 

 

Przepraszam, jeżdżę dość regularnie, choć unikam, omijam część trasy, czasem z W-wy S7 pojadę, ale jednak ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, futrzak napisał:

 

Pisałem już o tym. Chyba na HP.

 

 

Niektórzy? 8];l 

Ciężarówki idą na kagańcu, a sporo osobówek je wyprzedza i bywa, że jest to zdrowo pow. 100km/h - resztą zasadniczo tak razem z ciężarówkami. 

 

Przepraszam, jeżdżę dość regularnie, choć unikam, omijam część trasy, czasem z W-wy S7 pojadę, ale jednak ;]

S7 jest spoko, do Krakowa 2:30 3:00. 
 

Do Łodzi mam 220km do Warszawy 300km. Do Warszawy zawsze poniżej 3h S7, do Łodzi powtarzalne 3,5h kiedyś 2 z hakiem.😳

 

ja omijałem w dzień jako tako, nocą dziury, zwierzyna , rowerzyści już wole postać na A1.  COVID i siedzę w domu tak raz w tygodniu Warszawa lub Uć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cinos napisał:

 

Mogę jechać nawet 100 za tirami, byle nie przejmować się krzakami i radarami na krajówkach :)

 

Optymista jesteś, za tirem jedziesz 84-91 zazwyczaj w zależności jaki chojrak gna konia. Wiem bo miałem rowery na dachu przy mega wietrze :)

przy 100 km/h wszystko wyprzedzasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem w niedziele z Sopotu do Pszczyny. Do okolic Tuszyna bajka. Później lekki korek. Całość 5h 11 min jazdy. W drugą stronę jest dużo gorzej z uwagi na fakt, iż od Częstochowy A1 ma tylko 1 pas w kierunku na Łódź. W tygodniu stoi się w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Raku napisał:

Jakie 60, jak w czerwcu jechałem, to na 60 tiry nie schodziły poniżej 80.
 

 

Ograniczenie do 60km/h jest tylko na znakach. W praktyce każdy jeździ tam szybciej, stąd za 2 tygodnie będzie uruchomiony tam odcinkowy pomiar prędkości. Znając rodaków to dla bezpieczeństwa będą jechać tam 45 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pejus1982 napisał:

 

Teraz oddali do użytku kilkanaście kilometrów drogi, a do końca roku całość powinna być zrobiony po jednym pasie w obu kierunkach. Wcześniej mają zamontować na tej trasie odcinkowy pomiar prędkości. Drogowcy skarzą się, że jest ograniczenia do 60 a niektórzy mają dużo więcej i jest niebezpiecznie.

 

Nie wiem kto tam jechał kiedyś 60, ciężarówki jadą na odcince a reszta lewym pasem. Ja tam chyba nigdy poniżej 110 nie miałem. Póki co straciłem tylko przednią szybę, pękła po wjechaniu w dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pejus1982 napisał:

 

Ograniczenie do 60km/h jest tylko na znakach. W praktyce każdy jeździ tam szybciej, stąd za 2 tygodnie będzie uruchomiony tam odcinkowy pomiar prędkości. Znając rodaków to dla bezpieczeństwa będą jechać tam 45 :)

 

Pozostaje współczuć mieszkańcom okolicznych miejscowości.

Ja już teraz jak mogę wybieram pociąg, covid też trochę ograniczył warszawskie zjazdy. Oby szybko to oddali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga od Łodzi do Częstochowy, trochę dziurawa, ale dwa pasy jakoś idą, lekko za Kraków dojechałem w 2.5h

w druga stronę jest dramat, jeden pas, lepiej jechać bokiem przez 483

 

A4 Katowice - Kraków, remonty to lekkie zwężki, jak nie ma wypadku to leci się fajnie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.