Skocz do zawartości

Kompresorek samochodowy


ArekMiz

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję jakiś mały, przenośny, samochodowy kompresorek. Taki, żeby miał zasilanie zarówno 12V= jak i 230V~, no i żeby dał radę napompować te 40 psi, czyli np. koła w moim Edku. :) Aha, no i nie ten, co jest w 70% aukcji na allegro (zdjęcie poniżej), bo miał go mój szwagier, działał rok, był używany tylko do pompowania kół w rowerach i się zyebał właśnie przy pompowaniu roweru...

4024x4024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakiś mały, przenośny, samochodowy kompresorek. Taki, żeby miał zasilanie zarówno 12V= jak i 230V~, no i żeby dał radę napompować te 40 psi, czyli np. koła w moim Edku.  Aha, no i nie ten, co jest w 70% aukcji na allegro (zdjęcie poniżej), bo miał go mój szwagier, działał rok, był używany tylko do pompowania kół w rowerach i się zyebał właśnie przy pompowaniu roweru...4024x4024.jpg.bcd87175b88c3abd0f1bcf3277dd1bf3.jpg 

 

Ja mam B&D z Orlenu za punkty vitay... Kilka lat chodzi bez problemu, pompuje auta, rowery itp.220V/12V

O taki:3031026_0_i256.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Vadero napisał:

Kup jakiś z zestawu naprawczego, które dają producenci aut - są o wiele trwalsze i lepsze. Na allegro tego jest masa.

Ale trzeba zwrócić uwagę na moc, np. w mercedesie mam kompresor 15A 180W i takie też jedno gniazdo w aucie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś z zestawu naprawczego, które dają producenci aut - są o wiele trwalsze i lepsze. Na allegro tego jest masa.
Beeeezdura. Fabryczny z Hondy jazz nie dał rady roweru napompic powyżej minimum dopuszczalnego dla opony

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś z zestawu naprawczego, które dają producenci aut - są o wiele trwalsze i lepsze. Na allegro tego jest masa.
Mam fabryczny z Forda (Continental) od lat pompuje opony, materace, balony i inne. Działa. Ograniczenie to wtyczka 12v do zapalniczki.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DZIDA napisał:

Ja mam B&D z Orlenu za punkty vitay... Kilka lat chodzi bez problemu, pompuje auta, rowery itp.220V/12V

O taki:3031026_0_i256.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Mialem taki. Niestery po 5 latach popsula sie elektronika ( zeby jeszcze pompa to bym zrozumial) a wcale nie byl jakos przesadnie uzywany.

Fajny ale nie polecam

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki. Niestery po 5 latach popsula sie elektronika ( zeby jeszcze pompa to bym zrozumial) a wcale nie byl jakos przesadnie uzywany.
Fajny ale nie polecam
A u mnie już z 8 lat chodzi...
Bez zająknięcia... Pompował auta, rowery (4 bary), wózek.... Zero problemow...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vadero napisał:

Kup jakiś z zestawu naprawczego, które dają producenci aut - są o wiele trwalsze i lepsze. Na allegro tego jest masa.

Potwierdzam. Mam taki z mercedesa chyba z 10 lat i nie chce się popsuć. Ale nie pracuje na 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DZIDA napisał:

Beeeezdura. Fabryczny z Hondy jazz nie dał rady roweru napompic powyżej minimum dopuszczalnego dla opony

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

W moim rowerze maksymalne ciśnienie to ponad 5 atmosfer

Po co zestaw z auta osobowego miałby pompować do takiego ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W moim rowerze maksymalne ciśnienie to ponad 5 atmosfer
Po co zestaw z auta osobowego miałby pompować do takiego ciśnienia?
Pisałem o minimalnym które w moim rowerze jest około 2,5 i nie dawał rady.
Jeżeli mam kupić kompresor to taki którego użyje nie tylko do auta ale i do innych celów np rowerów. Bez sensu kupić 1 kompresor do auta i drugi do rowerów lub dymać rowery pompką.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DZIDA napisał:

5 lat to i tak 2,5 razy tyle co przewidział producent emoji16.pngemoji6.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Ma na pewno tą zaletę, ze jako jeden z niewielu zasilany moze byc  12v i 230v. Oraz ma elekronikę,  ktora sama pilnuje i dopompowuje do zadanego cisnienia.   Niestey ta elektronika potrafi sie popsuc.

Edytowane przez norbert123
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma na pewno tą zaletę, ze jako jeden z niewiely zasilany moze byc  12v i 230v. Oraz elemronikę,  ktora sama pilnuje dopompowuje do zadanego cisnienia.   Niestey ta elektronika potrafi sie popsuc.
Jak wszystko... Zależy jak trafisz...
To tak jak z agd: jednemu się trafi wadliwy egzemplarz i będzie psioczył na całą markę a setce i mych będzie sprzęt chodził bezproblemowo.

Ja dlatego właśnie wziąłem go bo ma 12/230.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DZIDA napisał:

Pisałem o minimalnym które w moim rowerze jest około 2,5 i nie dawał rady.
Jeżeli mam kupić kompresor to taki którego użyje nie tylko do auta ale i do innych celów np rowerów. Bez sensu kupić 1 kompresor do auta i drugi do rowerów lub dymać rowery pompką.
 

 

Może ja jakiś dziwny jestem, ale mi się wydaje, że pojemność dętki rowerowej jest tak mała, że dopompowanie porządną pompką np taką (polecam swoją drogą marka Start) ...

 

obraz.png.3f2961405710286f9784a1abb3befa3e.png

 

trwa krócej niż podłączanie kompresorka, bo to kilka machnięć nogą.

A pełne napompowanie - to ze 25 machnięć, nie więcej.

 

Z drugiej strony "dymać rowery pompką" faktycznie, można się zmęczyć.

W ogóle na rowerze można się zmęczyć. Lepiej wziąć taksówkę ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ecotec napisał:

 

4 godziny temu, bielaPL napisał:

 

Po co pisać nie na temat? Skoro ja potrzebuję 12V i 230V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ArekMiz napisał:

 

I w najmniej oczekiwanym momencie akurat się okaże, że nie jest naładowany. Dziękuję.

Jak uważasz. Równie dobrze może akurat braknąć prądu a na wszystkich, okolicznych stacjach będzie zepsuty kompresor :)

Mam też kompresor walizkowy. Ale to wielkie i ciężkie. I zwykle nie sięga do gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ArekMiz napisał:

 

I w najmniej oczekiwanym momencie akurat się okaże, że nie jest naładowany. Dziękuję.

 

to najlepsza będzie pompka nożna, chociaż może zdarzyć się że właśnie utwie się w niej tłok, pęknie sprążyna , albo złapie cię rwa kulszowa :old::bananpapa:

Edytowane przez chris_66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ArekMiz napisał:

Tylko ja myślałem, że nie jesteśmy na HP, więc liczyłem na odpowiedzi na temat a nie o mydle i powidle. :)

Używam czegoś takiego.  Tylko starszy typ. Działa bardzo dobrze tylko to jest duże, ciężkie i głośne.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marcindzieg napisał:

Ponieważ nie oglądam Dudy to pewnie dlatego działa u mnie bardzo dobrze.

Robił test takie cudo vs kompresor z zestawu od skody.

Ten ze skody koło pompował około 4 minut ten xaiomi coś koło 12...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Oscar_ napisał:

Robił test takie cudo vs kompresor z zestawu od skody.

Ten ze skody koło pompował około 4 minut ten xaiomi coś koło 12...

Ale ten ze skody potrzebuje zasilania. Jest większy. A zwykle mimo wszystko potrzebujesz dopompować a nie napompować od zera. A jak Ci się zdarzy potrzeba to chyba poczekasz te 12 minut? :)

Nie namawiam ale byłem zaskoczony jakie to fajne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oscar_ napisał:

Robił test takie cudo vs kompresor z zestawu od skody.

Ten ze skody koło pompował około 4 minut ten xaiomi coś koło 12...

było tak, zwykły kompresorek napompował koło dość szybko

ten wynalazek po 10 minutach skończyła się karta w aparacie i nie nagrywał testu, ale po 16 minutach nie napompował koła do określonej wartość

Edytowane przez Waldek40
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2020 o 14:13, DZIDA napisał:

Beeeezdura. Fabryczny z Hondy jazz nie dał rady roweru napompic powyżej minimum dopuszczalnego dla opony

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Ale w samochodach ciśnienie to zazwyczaj kolo 2,0-2,5 bara. Rowery mocno powyżej 4,0 bar, a nawet i bliżej 6,0 bar,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w samochodach ciśnienie to zazwyczaj kolo 2,0-2,5 bara. Rowery mocno powyżej 4,0 bar, a nawet i bliżej 6,0 bar,

W rowerze miałem minimum bodajże 2,6 bara to 1 koło dał radę do minimum a drugiego juz nie.

Ten z Orlenu b&d napiernicza spokojnie ponad 4 bary

 

EDIT: Wg producenta 11 bar

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dark_Knight napisał:

Kupiłem właśnie taki zestaw:

 

https://allegro.pl/oferta/daewoo-samochodowa-pompka-kompresor-12v-dw-20l-9510586279

 

I jestem w szoku jaki ten kompresorek malutki. Ale pompuje całkiem nieźle. No i marka premium.

;]

Fajne maleństwo.

Ja mam trochę większy z Shella

https://www.shellsmart.com/smart/reward?code=12453&site=pl-pl

Autorowi nie polecam, bo ma zasilanie tylko 12V, ale rowery do ponad 5 barów pompuje, więcej nie próbowałem, nie wiem jaki ma realny max

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2020 o 12:13, ArekMiz napisał:

12V= jak i 230V~

dla mnie to oznacza dwa kompresory: 12V w samochodzie - polecam fabryczny VAG napompuje koło dostwczaka do 3bar, rowerowe do 6 bar

i na 230V w garażu - używam czasami z Lidla (sąsiad ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.