Skocz do zawartości

AR Gulietta


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, luccass napisał:
Ostatnie sztuki albo już opuściły fabrykę, albo opuszczą niedługo. Ile według Was maksymalnie powinien kosztować podstawowy model, aby warto było rozważyć zakup?

 

tapatalked

 

Jak najtaniej. Ale cena w porównaniu z taką nową Mazdą III z tego samego segmentu i tak jest atrakcyjna, bodajże 76 tys. za turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 120 KM. Pozostaje kwestia nieco przestarzałej konstrukcji i świadomości wygaszania modelu, co może zniechęcić do zakupu. Swego czasu na stronach AutoŚwiata pojawił się render Giulietty po planowanym niedawno lifcie (patrz niżej). Render okazał się niestety jedynie pobożnym życzeniem. Jak wszyscy zainteresowani wiedzą lift wniósł niewiele. A szkoda...

 

Alfa-Rome-Giulietta-Illustration-560x373

 

 

Alfa-Romeo-Giulietta-2019-Vorschau-1010x

 

 

 

 

Edytowane przez bochumil
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bochumil

Dokładnie, inne lampy przednie + klamka w tylnych drzwiach ( normalna) i by fajnie Julka wyglądała.

Jak zamawiałem swoją to w porównaniu z Tipo 1.4 TB cenowo wyszło mnie sporo taniej z lepszym wyposażeniem.

 

 

 

Edytowane przez TADA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TADA napisał:

@bochumil

Dokładnie, inne lampy przednie + klamka w tylnych drzwiach ( normalna) i by fajnie Julka wyglądała.

Jak zamawiałem swoją to w porównaniu z Tipo 1.4 TB cenowo wyszło mnie sporo taniej z lepszym wyposażeniem.

 

 

 

Injak sie spisuje? Masz MA czy czysty TJet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, norbert123 napisał:

Injak sie spisuje? Masz MA czy czysty TJet?

 

Mam T-Jet.

Spisuje się idealnie. Silnik ładnie się ułożył ciągnie już od po niżej 2 tys obr.

Spalanie troszkę większe niż miałem w Stilo 1.2 ostatni pomiar z dystrybutora 6.2 L/100km. Komputer zaniża.

Ale jak przyciśniesz to lubi sobie chlapnąć.

Jedyna wada dla mnie to dość wąskie przednie fotele - siedziska.

Lekko mnie gniotą, trza się wpasować. No i brak regulacji wysokości pasów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luccass napisał:

Ostatnie sztuki albo już opuściły fabrykę, albo opuszczą niedługo. Ile według Was maksymalnie powinien kosztować podstawowy model, aby warto było rozważyć zakup?

 

W chwili obecnej to 65-70kPLN to IMHO max... To juz naprawde wiekowa konstrukcja, ktora raczej nie doczeka sie nastepcy.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nie pisz bzdur- bo nie ma led-ów i tableta i asystenta pasa ruchu to już przestarzały? - przejedziełm 2 - naprawdę super auto-  fajnie się prowadzi (wielowahacz) i bezawaryjn. Pancerne silniki zawieszenie bardzo trwałe podobnie jak buda części tanie (kpl rozrząd ok 300 pln OE) - ja każdemu polecam- nówkę za ok 75 tys to naprawdę bdb cena- tylko musi mieć xenon. Gdybym stał przed kolejnym wyborem kompakta byłaby giulietta

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dareek napisał:

@Nie pisz bzdur- bo nie ma led-ów i tableta i asystenta pasa ruchu to już przestarzały?

raczej dlatego:

 

Samochód został po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2010 roku jako następca modelu 147.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luccass napisał:

 

Ostatnie sztuki albo już opuściły fabrykę, albo opuszczą niedługo. Ile według Was maksymalnie powinien kosztować podstawowy model, aby warto było rozważyć zakup?

 

tapatalked

 

 

 

Stara konstrukcja maks 60tyś + znajomy laweciarz 😂🤪

  • Nie lubię tego 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luccass napisał:

Wy się śmiejecie, a ona mi się zawsze podobała...teraz akurat rozglądam się powoli za nowym autem i sam nie wiem..

tapatalked
 

W cenie 70 paru ciężko będzie znaleść  sensowny kompakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

raczej dlatego:

 

Samochód został po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2010 roku jako następca modelu 147.

no i co z tego - popatrz na resztę konstrukcji- niczym nie ustępuje w współczesnym auto a w wielu  - w tym trwałości przewyższa - czasem piszą głupoty jak taki @sdssale to taki wioskowy folklor przygłupa który widział auto gdzieś na ulicy😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dareek napisał:

no i co z tego - popatrz na resztę konstrukcji- niczym nie ustępuje w współczesnym auto a w wielu  - w tym trwałości przewyższa - czasem piszą głupoty jak taki @sdssale to taki wioskowy folklor przygłupa który widział auto gdzieś na ulicy😆

Jak ktoś mieszka na wsi to jest gorszy ? Się teraz będziemy wyzywać jak  nastolatki w szkole ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dareek napisał:

tia chyba w kredycie 70/30 😆 no chyba że szatan TSI 85 kuni i to też ponad grubo 80 dych.

70 tys do średio wypasiony Yaris kosztuje

Jak byś tak mniej był zaślepiony agresja i dźichadem AR, to byś zrozumiał, ze za te 76 tys nie da się kupić sensownego kompaktowego auta poza Gulietta. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dareek napisał:

no i co z tego - popatrz na resztę konstrukcji- niczym nie ustępuje w współczesnym auto a w wielu  - w tym trwałości przewyższa - czasem piszą głupoty jak taki @sdssale to taki wioskowy folklor przygłupa który widział auto gdzieś na ulicy😆

trochę musisz spuścić powietrza, bo widzę, że ostatnio się zapędzasz. Co by nie mówić 10-letnia konstrukcja musi być znacząco tańsza, żeby znalazła nabywcę, zwłaszcza, że auto trąci myszką:

 

1920px-2017_Alfa_Romeo_Giulietta_(940_Se

 

nie mówiąc już o sprzedaży w PL - lekko śmieszna :)

 

image.png.1ff6a91899a63b95a5d33a78b7d8f678.png

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dareek napisał:

posłuchaj człowieku- sam zaczynasz z jakimiś lawetami pieprzysz od rzeczy jakieś brednie, a potem robisz z siebie męczennika- co chcesz osiągnąć pismem głupot?- popatrz w cenniki- co kupisz za 76 rys? Octavie Golfa corolle etc z jakimś silnikiem ponad 100 koni?

 

A ta Alfa to 76k kosztuje cennikowo czy po rabatachn i z rocznika 2019? Bo moze warto porownywac jednak jablka z jablkami.

Za 76kPLN mozna jeszcze spokojnie kupic Megane, Astre, Leona z silnikami 1.4T, ewentualnie jakiegos miejskiego Crossovera...

I skoro ta Giullietta jest taka swietna, to czemu tak fatalnie sie sprzedaje? :nie_wiem:

Przydaloby sie troche obiektywizmu :ok:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maciej__ napisał:

skoro ta Giullietta jest taka swietna, to czemu tak fatalnie sie sprzedaje? :nie_wiem:

To musi być idealne auto, szkoda tylko że w salonach stoją jeszcze nowki z 2017 roku;] 

https://salon.alfaromeo.pl/oferta/51695/giulietta-14-multiair-16v-150-km

Jak ktoś zaplaci za to auto więcej jak 60 tyś to jest delikatnie mówiąc wariatem.

:pukpuk:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, TADA napisał:

 

Mam T-Jet.

Spisuje się idealnie. Silnik ładnie się ułożył ciągnie już od po niżej 2 tys obr.

Spalanie troszkę większe niż miałem w Stilo 1.2 ostatni pomiar z dystrybutora 6.2 L/100km. Komputer zaniża.

Ale jak przyciśniesz to lubi sobie chlapnąć.

Jedyna wada dla mnie to dość wąskie przednie fotele - siedziska.

Lekko mnie gniotą, trza się wpasować. No i brak regulacji wysokości pasów.

 

 

który rocznik? Bo gdzieś 2014/2015 zmienili charakterystykę tjeta i max moment był znacznie wyżej niż w starszej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dareek napisał:

posłuchaj człowieku- sam zaczynasz z jakimiś lawetami pieprzysz od rzeczy jakieś brednie, a potem robisz z siebie męczennika- co chcesz osiągnąć pismem głupot?- popatrz w cenniki- co kupisz za 76 rys? Octavie Golfa corolle etc z jakimś silnikiem ponad 100 koni?

 

Kupisz S-Crossa z 1.4 140 KM, też kompakt. Słabszą wersję, ale jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Alfi napisał:

Ktoś coś na temat skrzyni TCT?

 

Mialem w swojej Giuliettcie.IMO bardzo fajna skrzynia ale...

U mnie chyba bylo cos nie tak bo mimo wybranego trybu Dynamic utrzymywala silnik na zbyt niskich obrotach.Poza tym jak kazda skrzynia z suchymi sprzeglami mocno grzala sie w korkach.Przez 2 lata nie mialem z nia zadnych problemow mimo 130kkm na karku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, luccass napisał:

 

Ostatnie sztuki albo już opuściły fabrykę, albo opuszczą niedługo. Ile według Was maksymalnie powinien kosztować podstawowy model, aby warto było rozważyć zakup?

 

za nówkę 120KM z klimatronikiem i alusami nie dałbym więcej jak 65 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bielaPL napisał:

 

a twój

215 Nm przy 2500 obr/min

Może i tak, grunt że jak nacisnę na gaz jadąc 4 - 5 -6  nawet jak jest poniżej 2 tys obrotów to przyśpiesza tak jak powinien.

Gdyby nie ucięli w związku z normą spalin  na biegach 1-3 trochę mocy turbiny to by było jeszcze fajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz___F napisał:

To musi być idealne auto, szkoda tylko że w salonach stoją jeszcze nowki z 2017 roku;] 

https://salon.alfaromeo.pl/oferta/51695/giulietta-14-multiair-16v-150-km

Jak ktoś zaplaci za to auto więcej jak 60 tyś to jest delikatnie mówiąc wariatem.

:pukpuk:

 

Z drugiej strony - za 60k to kawał fajnego auta. Co oczywiście nie zmienia faktu, że przestarzałego, bo brak mu asystenta pasa ruchu i tabletów...

;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam T-Jet.
Spisuje się idealnie. Silnik ładnie się ułożył ciągnie już od po niżej 2 tys obr.
Spalanie troszkę większe niż miałem w Stilo 1.2 ostatni pomiar z dystrybutora 6.2 L/100km. Komputer zaniża.
Ale jak przyciśniesz to lubi sobie chlapnąć.
Jedyna wada dla mnie to dość wąskie przednie fotele - siedziska.
Lekko mnie gniotą, trza się wpasować. No i brak regulacji wysokości pasów.
 
 
Nie wiem doprawdy jak to się robi, żeby zejść w t-jet do 6l, jeżdżę jak emeryt i 8.1/100, jak jeździłem tylko miasto to wyszło 12/100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gilbert3 napisał:

Nie wiem doprawdy jak to się robi, żeby zejść w t-jet do 6l, jeżdżę jak emeryt i 8.1/100, jak jeździłem tylko miasto to wyszło 12/100

 

Tempomat na 90-100km/h i sie turlasz na 6b :ok:

Ciekawe ile jeszcze komp przeklamuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Tempomat na 90-100km/h i sie turlasz na 6b :ok:

Ciekawe ile jeszcze komp przeklamuje ;)

W mojej zanizal o 0,6l/100km.

A najmniejsze spalanie jakie mialem (z dystrybutora ) to 7,4l/100km.

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, gilbert3 napisał:
14 godzin temu, TADA napisał:
 
Mam T-Jet.
Spisuje się idealnie. Silnik ładnie się ułożył ciągnie już od po niżej 2 tys obr.
Spalanie troszkę większe niż miałem w Stilo 1.2 ostatni pomiar z dystrybutora 6.2 L/100km. Komputer zaniża.
Ale jak przyciśniesz to lubi sobie chlapnąć.
Jedyna wada dla mnie to dość wąskie przednie fotele - siedziska.
Lekko mnie gniotą, trza się wpasować. No i brak regulacji wysokości pasów.
 
 

Pokaż więcej  

Nie wiem doprawdy jak to się robi, żeby zejść w t-jet do 6l, jeżdżę jak emeryt i 8.1/100, jak jeździłem tylko miasto to wyszło 12/100

Minimum jakie osiągnąłem to 5.5 według komputera ale to przy spokojnej jeździe około 100 km.

Po mieście to praktyczne nie jeżdżę a na zakupy to spacerek. Najdalej to chyba mam na pocztę nie cały kilometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Z drugiej strony - za 60k to kawał fajnego auta. Co oczywiście nie zmienia faktu, że przestarzałego, bo brak mu asystenta pasa ruchu i tabletów...

;]

 

60k może bym dał ze wględu na znaczek, bo technicznie to jest fiat bravo i nawet tipo jest zrobione na nowszej platformie 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

 

60k może bym dał ze wględu na znaczek, bo technicznie to jest fiat bravo i nawet tipo jest zrobione na nowszej platformie 😄

 

 

alfa ma z tyłu wielowahacz, co za tym idzie nie skacze dupa przy szybszej jeździe na nierównościach

a tipo jaką ma nową platformę? Jak wymiary te same co bravo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bielaPL napisał:

 

alfa ma z tyłu wielowahacz, co za tym idzie nie skacze dupa przy szybszej jeździe na nierównościach

a tipo jaką ma nową platformę? Jak wymiary te same co bravo 

SCCS(Grandę Punto) ->Fiat 500L->Jeep Renegade & 500X -> Fiat Tipo jak się nie mylę to modyfikacja Płyty Od Renegade. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

A ta Alfa to 76k kosztuje cennikowo czy po rabatachn i z rocznika 2019? Bo moze warto porownywac jednak jablka z jablkami.

Za 76kPLN mozna jeszcze spokojnie kupic Megane, Astre, Leona z silnikami 1.4T, ewentualnie jakiegos miejskiego Crossovera...

I skoro ta Giullietta jest taka swietna, to czemu tak fatalnie sie sprzedaje? :nie_wiem:

Przydaloby sie troche obiektywizmu :ok:

 

Może i nie jestem obiektywny bo miałem 2 x Giuliettę ale i miałem okazje jazdy Megane i Astrą - i tak zastane przy Giulietcie.  Megane ma wnętrze nie do przyjęcia, Astra ogromny hałas w środku i fatalną skrzynie. Leonem nie miałem okazji jazdy wiec się nie wypowiem.

w 2017 za Giuliette dałem 75 tys z klimatronikiem grzanymi fotelami el reg lędzw. i alusami17 jakimiś dokładkami i innymi bzdetami i uważałem że to bdb cena. Auto bezawaryjnie pokonywało kilometry - 18 miesięcy ponad 65 tkm.

no ale nie ty Macieju- ale inni powielają jakieś głupawe mity o jakiś lawetach.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał:

trochę musisz spuścić powietrza, bo widzę, że ostatnio się zapędzasz. Co by nie mówić 10-letnia konstrukcja musi być znacząco tańsza, żeby znalazła nabywcę, zwłaszcza, że auto trąci myszką:

 

1920px-2017_Alfa_Romeo_Giulietta_(940_Se

 

nie mówiąc już o sprzedaży w PL - lekko śmieszna :)

 

image.png.1ff6a91899a63b95a5d33a78b7d8f678.png

zapędzam się - w czym?

że mam swoje zdanie- pamiętaj wygląd rzecz gustu - możesz pisać co chcesz ale to auto się do dziś większości podoba.

No ale na AK nie wolno ostatnimi czasy mieć swojego zdania po przecież wszystko co włoskie wg AK jest złe 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.