Skocz do zawartości

Indukcja problem.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta na gwarancji ale może coś ktoś podpowie.

Po 3- 4 min się wyłącza, pokazuje tylko ciepło resztkowe. Zanim się wyłączy to zapala wszystkie ikonki i off.

Po chwili da się włączyć na chwilę i znowu wyłączy. Każde pole tak ma. Marka Amica.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta na gwarancji ale może coś ktoś podpowie.

Po 3- 4 min się wyłącza, pokazuje tylko ciepło resztkowe. Zanim się wyłączy to zapala wszystkie ikonki i off.

Po chwili da się włączyć na chwilę i znowu wyłączy. Każde pole tak ma. Marka Amica.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Działało to na początku dobrze? Jak tak zgłaszaj na gwarancji. Jeśli od początku coś nie tak, to dzwoń do elektryka i go poinformuj. Jeśli jego błąd to on płaci za poprawne podłączenie lub naprawę. Dlaczego tak piszę, mój brat wziął elektryka z polecenia (hydraulika) do podłączenia płyty. Ten przyszedł pomarudził jacy inni do dupy, a on najlepszy, wziął 300 PLN i pojechał. Za jakiś czas brat chce włączyć płytę (nowe mieszkanie) i nie działają wszystkie pola. Jak kupował płytę, to się nie dowiedział, że miał montaż za 120. Od serwisu dowiedział się, że ma szczęście bo tylko wystarczyło poprawnie podłączyć, a na sąsiedniej ulicy "fachowiec" uszkodził kilka (ok. 10) płyt podczas podłączania. Mojemu bratu udało się odzyskać kasę od "fachowca", ale musiał go dobrze opieprzyć (tzn. bratowa bo brat za kulturalny).

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działało to na początku dobrze? Jak tak zgłaszaj na gwarancji. Jeśli od początku coś nie tak, to dzwoń do elektryka i go poinformuj. Jeśli jego błąd to on płaci za poprawne podłączenie lub naprawę. Dlaczego tak piszę, mój brat wziął elektryka z polecenia (hydraulika) do podłączenia płyty. Ten przyszedł pomarudził jacy inni do dupy, a on najlepszy, wziął 300 PLN i pojechał. Za jakiś czas brat chce włączyć płytę (nowe mieszkanie) i nie działają wszystkie pola. Jak kupował płytę, to się nie dowiedział, że miał montaż za 120. Od serwisu dowiedział się, że ma szczęście bo tylko wystarczyło poprawnie podłączyć, a na sąsiedniej ulicy "fachowiec" uszkodził kilka (ok. 10) płyt podczas podłączania. Mojemu bratu udało się odzyskać kasę od "fachowca", ale musiał go dobrze opieprzyć (tzn. bratowa bo brat za kulturalny).  
Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
Działało przez miesiąc wszystko dobrze. Wczoraj przestało. Resetowalem przez odłączenie zasilania i dalej nic . Wczoraj miałem kilkuminutowy zanik na sieci...modem i router nie mógł chwilę dojść do siebie ale poodpalalo. Płyta wtedy pracowała...

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, janusz napisał:

Działało to na początku dobrze? Jak tak zgłaszaj na gwarancji. Jeśli od początku coś nie tak, to dzwoń do elektryka i go poinformuj. Jeśli jego błąd to on płaci za poprawne podłączenie lub naprawę. Dlaczego tak piszę, mój brat wziął elektryka z polecenia (hydraulika) do podłączenia płyty. Ten przyszedł pomarudził jacy inni do dupy, a on najlepszy, wziął 300 PLN i pojechał. Za jakiś czas brat chce włączyć płytę (nowe mieszkanie) i nie działają wszystkie pola. Jak kupował płytę, to się nie dowiedział, że miał montaż za 120. Od serwisu dowiedział się, że ma szczęście bo tylko wystarczyło poprawnie podłączyć, a na sąsiedniej ulicy "fachowiec" uszkodził kilka (ok. 10) płyt podczas podłączania. Mojemu bratu udało się odzyskać kasę od "fachowca", ale musiał go dobrze opieprzyć (tzn. bratowa bo brat za kulturalny).

 


Jak można podłączyć źle płytę indukcyjną ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działało przez miesiąc wszystko dobrze. Wczoraj przestało. Resetowalem przez odłączenie zasilania i dalej nic . Wczoraj miałem kilkuminutowy zanik na sieci...modem i router nie mógł chwilę dojść do siebie ale poodpalalo. Płyta wtedy pracowała...

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

To zgłaszaj na naprawę gwarancyjną.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janusz napisał:

Mnie się nie pytaj, nie pamiętam już co tam gość popieprzył (to było prawie 10 lat temu i problem mnie nie dotyczył).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 


Pytam bez ironii, sam będę za kilka dni podłączał - nie jestem elektrykiem, jednakże krew mnie zalewa gdy mam wydzwaniać i prosić jaśnie pana majstra aby przyjechał i skasował 200 zł za pieczątkę. 

Indukcja ma 4 kable, Niebieski - Neutralny, Zielono - żółty - uziemienie, brązowy - faza, czarny - faza. 

Łączysz z tym samym ze ściany i tyle ( ze ściany zostaje faza 3 którą zaślepiasz np. Wago). 

Co tu można spieprzyć ? 

Oczywiście całość na wyłączonym bezpieczniku :swiety:

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pytam bez ironii, sam będę za kilka dni podłączał - nie jestem elektrykiem, jednakże krew mnie zalewa gdy mam wydzwaniać i prosić jaśnie pana majstra aby przyjechał i skasował 200 zł za pieczątkę. 

Indukcja ma 4 kable, Niebieski - Neutralny, Zielono - żółty - uziemienie, brązowy - faza, czarny - faza. 

Łączysz z tym samym ze ściany i tyle ( ze ściany zostaje faza 3 którą zaślepiasz np. Wago). 

Co tu można spieprzyć ? 

Oczywiście całość na wyłączonym bezpieczniku :swiety:
Nie pamiętam co gość spieprzył, ale inaczej się płytę łączyło jak była do jednej fazy, a inaczej jak do 2 czy 3. I brat był wściekły bo zapłacił 300, bo nie pytał przy zakupie, a miał montaż za 120.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Kovic said:

Jak można podłączyć źle płytę indukcyjną ?

 

Losowo :phi: 

Pieczątka uprawnionego podłączacza jest teoretycznie chyba wymagana w warunkach gwarancji. Ale dawno temu, jak serwisowałem na gwarancji piekarnik, to nic nie chcieli ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kiziuk napisał:

 Ale dawno temu, jak serwisowałem na gwarancji piekarnik, to nic nie chcieli ;] 

Większość piekarników do zabudowy ma jednak normalną wtyczkę do gniazda 230V. A jak nie ma wtyczki to też są tylko 3 żyły na końcu kabla, przy 1 fazie trudno piekarnik uszkodzić złym podłączeniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kovic napisał:


Pytam bez ironii, sam będę za kilka dni podłączał - nie jestem elektrykiem, jednakże krew mnie zalewa gdy mam wydzwaniać i prosić jaśnie pana majstra aby przyjechał i skasował 200 zł za pieczątkę. 

Indukcja ma 4 kable, Niebieski - Neutralny, Zielono - żółty - uziemienie, brązowy - faza, czarny - faza. 

Łączysz z tym samym ze ściany i tyle ( ze ściany zostaje faza 3 którą zaślepiasz np. Wago). 

Co tu można spieprzyć ? 

Oczywiście całość na wyłączonym bezpieczniku :swiety:

Możesz zamiast 2 faz podłączyć 3. Będzie się działo :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kovic napisał:

Mam nadzieję że ta indukcja przeżyje dwa lata :) Electrolux.

Electrolux? Moja robi już 6 lat bez żadnych przygód. Niestety, była jedna mechaniczna- żona zaraz po montażu płyty, przewróciła na nią butelkę wina... 😁

Koszt nowego szkła zabolał na ok. 600zł i 5 tygodni czekania na dostawę- ponoć nie było takiego wtedy w całej EU.

A co do podłączania- sugeruję upewnić się, na której fazie pracuje piekarnik i właśnie tą zostawić wolną przy podłączaniu płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrolux? Moja robi już 6 lat bez żadnych przygód. Niestety, była jedna mechaniczna- żona zaraz po montażu płyty, przewróciła na nią butelkę wina...
Koszt nowego szkła zabolał na ok. 600zł i 5 tygodni czekania na dostawę- ponoć nie było takiego wtedy w całej EU.
A co do podłączania- sugeruję upewnić się, na której fazie pracuje piekarnik i właśnie tą zostawić wolną przy podłączaniu płyty.
Piekarnik jest gdzie indziej :)

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, exor napisał:

 

A co to za różnica?

Ja mam płytę i piekarnik na innych bezpiecznikach. Ale chyba tobie nie chodzi o to?

 

To była odpowiedź związana z postem kolegi @Wasylek. Domyślam się, że chodziło mu o to, żeby nie "przeciążać jednej fazy. Jeśli ma się w domu instalację 3 fazową, to dobrze jest rozłożyć pobór prądu w miarę równomiernie na wszystkie fazy. Piekarnik i kuchenka są urządzeniami o dużym poborze prądu i często pracują w tym samym czasie, więc dobrze jest, gdy robią to na różnych fazach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, exor napisał:

A co to za różnica?

Ja mam płytę i piekarnik na innych bezpiecznikach. Ale chyba tobie nie chodzi o to?

W mieszkaniach mamy zawsze jakiś określony przydział mocy. Bezpiecznik piekarnika bywa zazwyczaj osobny a trójfazówka ma osobny, jednak obwód piekarnika pracuje przecież na jednej z tych 3 faz i najlepiej by było, gdyby płyta nie korzystała właśnie z tej fazy z której korzysta piekarnik, żeby jej niepotrzebnie nie przeciążać. Dotyczy to również mikrofalówki, czajnika itp. Już sama płyta indukcyjna potrafi włączać tryb ograniczenia mocy, gdy odpali się dwa pola grzejne, pracujące na tej samej fazie, z maksymalną mocą (np. z funkcją Turbo) a mamy jeszcze włączone coś prądożernego ta tej samej fazie.

No chyba, że mamy całkowicie osobną linię i licznik dla trójfazówki- tak bywa, gdy trójfazówkę dokładano w starym budynku, gdzie jej pierwotnie nie było. Miałem tak w starym mieszkaniu.

 

 

51 minut temu, janusz napisał:

To była odpowiedź związana z postem kolegi @Wasylek. Domyślam się, że chodziło mu o to, żeby nie "przeciążać jednej fazy. Jeśli ma się w domu instalację 3 fazową, to dobrze jest rozłożyć pobór prądu w miarę równomiernie na wszystkie fazy. Piekarnik i kuchenka są urządzeniami o dużym poborze prądu i często pracują w tym samym czasie, więc dobrze jest, gdy robią to na różnych fazach.

Amen!

 

 

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 09:25, janusz napisał:

Działało to na początku dobrze? Jak tak zgłaszaj na gwarancji. Jeśli od początku coś nie tak, to dzwoń do elektryka i go poinformuj. Jeśli jego błąd to on płaci za poprawne podłączenie lub naprawę. Dlaczego tak piszę, mój brat wziął elektryka z polecenia (hydraulika) do podłączenia płyty. Ten przyszedł pomarudził jacy inni do dupy, a on najlepszy, wziął 300 PLN i pojechał. Za jakiś czas brat chce włączyć płytę (nowe mieszkanie) i nie działają wszystkie pola. Jak kupował płytę, to się nie dowiedział, że miał montaż za 120. Od serwisu dowiedział się, że ma szczęście bo tylko wystarczyło poprawnie podłączyć, a na sąsiedniej ulicy "fachowiec" uszkodził kilka (ok. 10) płyt podczas podłączania. Mojemu bratu udało się odzyskać kasę od "fachowca", ale musiał go dobrze opieprzyć (tzn. bratowa bo brat za kulturalny).

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

A co można zepsuć podczas podłączania indukcji? Z ciekawości pytam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z ciekawości - pytali o tą "magiczną" pieczątkę ?
Kupowałem niedawno w IKEA nową indukcję, bo starą stłukłem. Pytam się przy okazji czy w pakiecie można wykupić podłączenie, a sprzedawca "sam se pan podłącz, żadna filozofia", mówię że wiem, ale co z pieczątką do gwarancji - "nic nie trzeba"

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można zepsuć podczas podłączania indukcji? Z ciekawości pytam... 
Już pisałem, że u mojego brata nie działały wszystkie pola i nic nie było uszkodzone. Płyty często mają możliwość podłączenia do jednej lub więcej faz i w zależności od tego różnie je łączymy (różna ilość przewodów). Instalatorzy powiedzieli, że ma szczęście, bo na innym osiedlu jakiś elektryk źle podłączył i uszkodził więcej płyt (szczegółów nie znam). Tuhttps://www.google.com/amp/s/serwisplytindukcyjnych.wordpress.com/2013/11/18/zle-podlaczenie-plyty-indukcyjnej/amp/ masz jakieś info.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janusz napisał:

Już pisałem, że u mojego brata nie działały wszystkie pola i nic nie było uszkodzone. Płyty często mają możliwość podłączenia do jednej lub więcej faz i w zależności od tego różnie je łączymy (różna ilość przewodów). Instalatorzy powiedzieli, że ma szczęście, bo na innym osiedlu jakiś elektryk źle podłączył i uszkodził więcej płyt (szczegółów nie znam). Tuhttps://www.google.com/amp/s/serwisplytindukcyjnych.wordpress.com/2013/11/18/zle-podlaczenie-plyty-indukcyjnej/amp/ masz jakieś info.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam w kuchni siłe i zgadzała mi się ilość kabelków, dlatego nie mialem żadnych problemów z połączeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest główna przyczyna problemu...
Przeważył argument wymiarów...najmniej rzeźby w blacie bo tylko 3mm. Zresztą akurat mam 3 pralkę tej firmy i nie jest źle. Pierwszą wykończyli lokatorzy w 13 roku jej żywota, drugiej przez 5 lat nie dali rady, tzn dali ale ubezpieczenie dało radę. Trzecia regularnie urywa te białe plastiki w bębnie- 5lat , 4 kpl.
Czajnik wywaliłem tylko dla tego że był głośniejszy niż startujący samolot- mieszkam koło lotniska.
Płyta gazowa 6 lat i było ok. Jeszcze za stówkę sprzedałem.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bergerac napisał:


A co niby jest nie tak z indukcjami Amica ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Mówiąc delikatnie nie jestem przekonany do produktów tej firmy... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał:


A co niby jest nie tak z indukcjami Amica ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

W grudniu kupowałem indukcję, polecano mi elektroluksa i Amikę. W sklepie sprzedawca odradził mi Amikę. Pokazał mi ją od spodu, a tam plastik- fantastik, Elektroluks ma cewki i wentylator obudowane blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/18/2020 at 7:29 PM, DamianB said:

Kupowałem niedawno w IKEA nową indukcję, bo starą stłukłem. Pytam się przy okazji czy w pakiecie można wykupić podłączenie, a sprzedawca "sam se pan podłącz, żadna filozofia", mówię że wiem, ale co z pieczątką do gwarancji - "nic nie trzeba" emoji848.pngemoji50.png
 

Swoją podłączyłem sam (2 fazy), a elektryk miał mi wbić pieczątkę przy okazji kończenia instalacji, ale się już nie pojawił, bo mu szkoda było oddać 100 zł. ;]

Gwarancja minęła bez awarii, ale wbrew temu co mówił Tobie ten gość z IKEI do serwisu przyjeżdża facet od rzeczywistego producenta (czyli jakiś tam Electrolux, czy Whirlpool) i on może poprosić o dokumentację podłączenia przez elektryka. W wiem stąd, że w piekarniku popsuł mi się zegarek i była zabawa o nieautoryzowane podpięcie. :facepalm: Ostatecznie zegarek "naprawiłem" tak, że ustawiłem na jakąś tam godzinę i timer na tą samą, więc wszystko się włącza i działa bez timera i programowanego opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArcybiskupCanterbury napisał:

W wiem stąd, że w piekarniku popsuł mi się zegarek i była zabawa o nieautoryzowane podpięcie. :facepalm: Ostatecznie zegarek "naprawiłem" tak, że ustawiłem na jakąś tam godzinę i timer na tą samą, więc wszystko się włącza i działa bez timera i programowanego opóźnienia.

Piekarnik zazwyczaj ma zwykłą wtyczkę, nie wiem jakw sposób nieautoryzowany można podłączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JacWeg napisał:

Można przewód neutralny podłączyć do jednej z faz, a wtedy na płytę sterującą idzie 400V zamiast 230V i masz spaloną płytę sterującą.

 

 

Ale to chyba wtedy pali się od razu a nie po jakiśmś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lupus napisał:

Piekarnik zazwyczaj ma zwykłą wtyczkę, nie wiem jakw sposób nieautoryzowany można podłączyć...

Piekarnik z IKEA chyba był bez wtyczki, bo podłączałem pod 3 fazę po indukcji.

 

7 godzin temu, ArcybiskupCanterbury napisał:

W wiem stąd, że w piekarniku popsuł mi się zegarek i była zabawa o nieautoryzowane podpięcie. :facepalm:

U mnie tylko chcieli skan paragonu, na tydzień czy dwa przed końcem gwarancji :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Teoretycznie pewnie tak...ale oni i tak zapytają Cię czy masz pieczątkę w karcie gwarancyjnej wbitą...

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka



Wystarczy wpisać w karcie gwarancyjnej te same dane z numerem uprawnień co na pieczątce i podpis, nie ma obowiązku posiadania pieczątki.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, exor napisał:

 

Nie znamy warunków gwarancji twojego sprzętu.

Może tak a może nie....

 

Moja już jest parę ładnych lat po gwarancji. Pytam z ciekawości, bo sporo osób pracujących z serwerami i komputerami ma uprawnienia SEP 1 kV.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maras77 napisał:

Moja już jest parę ładnych lat po gwarancji. Pytam z ciekawości, bo sporo osób pracujących z serwerami i komputerami ma uprawnienia SEP 1 kV.

 

 

No to trzeba zajrzeć do warunków gwarancji danego sprzętu. Może te SEP-1kV są wystarczające - to już gwarant decyduje co tam będzie wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.