Skocz do zawartości

Indukcja problem.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, maras77 napisał:

Moja już jest parę ładnych lat po gwarancji. Pytam z ciekawości, bo sporo osób pracujących z serwerami i komputerami ma uprawnienia SEP 1 kV.

 

Taka anegdota - kolega z pracy zagłębił się w instrukcję swojej indukcji i tam było coś o uprawnieniach E do 1kV, zadzwonił na infolinię i przeżył [kurza twarz] up. Bo E bez ograniczeń się nie łapie xD I [kurza twarz] up drugi bo wszyscy u mnie w robo jak Zeus na Olimpie, na każdym napięciu może miotać piorunami i nie było komu mu podpisać xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka anegdota - kolega z pracy zagłębił się w instrukcję swojej indukcji i tam było coś o uprawnieniach E do 1kV, zadzwonił na infolinię i przeżył [kurza twarz] up. Bo E bez ograniczeń się nie łapie xD I [kurza twarz] up drugi bo wszyscy u mnie w robo jak Zeus na Olimpie, na każdym napięciu może miotać piorunami i nie było komu mu podpisać xD 
Wiesz że z tymi uprawnieniami to jest niezła zabawa. Ja mam na urządzenia ciśnieniowe D. Ale nie mam E. Mogę pełnić dozór dopuścić do pracy ale nie mam prawa dotknąć urządzenia ani na nim pracować...

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w tym dziwnego?

Widzę, że nie rozumiesz czym się one różnią...

Ja nie widzę. Ja wiem . Co 5lat mam szkolenie i egzamin.

Co nie zmienia mojego zdania że logika stopniowania i stratyfikacji uprawnień jest dla mnie dyskusyjna.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na następnym szkoleniu poproś o treść ustawy, która sprawia, że musisz tam siedzieć, wtedy Twoje wątpliwości zostaną rozwiane 👍

Jeśli mimo wszystko, że pojmiesz różnicy, lepiej dla Ciebie i innych, oddaj swoje Zaświadczenie Kwalifikacyjne, by nie dokonać jakiegoś nieszczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na następnym szkoleniu poproś o treść ustawy, która sprawia, że musisz tam siedzieć, wtedy Twoje wątpliwości zostaną rozwiane
Jeśli mimo wszystko, że pojmiesz różnicy, lepiej dla Ciebie i innych, oddaj swoje Zaświadczenie Kwalifikacyjne, by nie dokonać jakiegoś nieszczęścia.
Dziękuję Ci za dokładne wyjaśnienie tematu. Będę uważał.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie że podłączyłem indukcję i działa. 
Jedyne zdziwko - że ona wydaje dźwięki, np. na max power włącza się jakiś wentylator czy inne dźwięki - rozumiem że tak ma być ? 

ps. przyzwyczajony do gotowania na gazie byłem w szoku w jakim czasie zagotowała garnek wody...

  • Lubię to 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kovic napisał:

 Jedyne zdziwko - że ona wydaje dźwięki, np. na max power włącza się jakiś wentylator czy inne dźwięki - rozumiem że tak ma być ?

Oczywiście, wentylator chłodzący elektronikę w indukcji to standard. Stąd wymogi zapewnienia określonej szczeliny pod blatem oraz między płytą a ewentualnym piekarnikiem. Dodatkowo z czasem poznasz jeszcze całą paletę dźwięków wydawanych przez garnki, szczególnie przy mokrym czy zanieczyszczonym polu grzejnym 😆

Edytowane przez Wasylek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, BOGUS napisał:

Był serwisant. Wymienił cały moduł z elektroniką. Nie włączał się wentylator i się wykańczała cała płyta.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Ile masz jeszcze tej gwarancji i czy na wymienianą część gwarancja ''biegnie'' od nowa?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz jeszcze tej gwarancji i czy na wymienianą część gwarancja ''biegnie'' od nowa?
Płyta padła po 20 dniach. Więc mam jeszcze prawie 2 lata i 3 ubezpieczenia.
Co ciekawe serwisant powiedział że wystarczyło po zakupie zadzwonić na ich bok i można dokupić za 20%wartosci 3 lata dodatkowej gwarancji producenta.
Kuźwa, ubezpieczenie było droższe ale o takiej możliwości sklep nie informuje...

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Właśnie kupiłem Boscha i chyba wezmę jakiegoś magika dla tej pieczątki :hmm:

W sumie teraz jest działająca,  a raz nie działająca ceramiczna, też Boscha na 2 fazy i myślę że nie miałbym problemu żeby to podłączyć. Ile mniej więcej 100 zł taka usługa kosztuje?  W końcu wymagają pieczęci, czy nie?  Np Bosch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomy napisał:

Właśnie kupiłem Boscha i chyba wezmę jakiegoś magika dla tej pieczątki :hmm:

 

Mam ten sam dylemat - pacjent Electrolux Slim-fit CIV634. 

W instrukcji jest napisane:
 
2. WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA
2.1 Instalacja
OSTRZEŻENIE!
Urządzenie może
zainstalować wyłącznie
wykwalifikowana osoba

 

W punkcie 9 karty gwarancyjnej https://www.electrolux.pl/siteassets/regional-assets/emea/poland/support/warranty/warunki_gwarancji_duzeagd.pdf widnieje zapis:
 
9. Montaż sprzętu wymagającego specjalistycznego podłączenia do sieci gazowej lub elektrycznej może być wykonany wyłącznie przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia pod rygorem utraty gwarancji.
 

Pytam BOK o to jakimi uprawnieniami musi legitymować się osoba która może podłączyć płytę do sieci elektrycznej bo nie znalazłem nigdzie zapisu na temat wymagań.

BOK odpowiada że podłączenie powinno zostać wykonane przez elektryka posiadającego uprawnienia do montażu urządzeń elektrycznych do 1 kV.
No to ja odbijam że jeżeli podłączenie powinno zostać wykonane przez elektryka posiadającego uprawnienia do montażu urządzeń elektrycznych do 1 kV, to dlaczego takiego zapisu nie ma nigdzie w dokumentach od urządzenia i skąd zwykły użytkownik po zakupie ma o tym wiedzieć jak nie ma takich konkretnych wytycznych?

Odpowiedź BOK to że tego typu uprawnienia są podstawowymi uprawnieniami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 13:57, kiziuk napisał:

 

Losowo :phi: 

Pieczątka uprawnionego podłączacza jest teoretycznie chyba wymagana w warunkach gwarancji. Ale dawno temu, jak serwisowałem na gwarancji piekarnik, to nic nie chcieli ;] 

Już tu kiedyś pisałem.

Serwis pewnej marki początkowo nie chciał kumplowi uznać naprawy gwarancyjnej bo ich zdaniem sam sobie nie mógł podbić montażu (oczywiście papiery miał jak należy, a nawet mocniejsze).

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 22:32, mPh napisał:

Taka anegdota - kolega z pracy zagłębił się w instrukcję swojej indukcji i tam było coś o uprawnieniach E do 1kV, zadzwonił na infolinię i przeżył [kurza twarz] up. Bo E bez ograniczeń się nie łapie xD I [kurza twarz] up drugi bo wszyscy u mnie w robo jak Zeus na Olimpie, na każdym napięciu może miotać piorunami i nie było komu mu podpisać xD 

Jak tak to możliwe, że o to się do Walca pluli, tylko on ich nie rozumiał. ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie , do niektórych "znafców" chciałbym się podzielić wiedzą, której podobno nikt nie zna oprócz mnie :spy:

Może komuś się przyda :old:

Bosch już jako takiej karty gwarancyjnej w formie papierowej nie dodaje, warunki gwarancji można sobie sprawdzić na stronie.

https://www.bosch-home.pl/gwarancja

Dopytując na infolinii, wymagana jest oczywiście  instalacja przez uprawnionego elektryka potwierdzona pieczątką, którą można przystęplować na czystej kartce, ja podbiłem na fakturze zakupu.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, BOGUS napisał:

Bo papiera nie ma. Tak jak w nowych autach- nie wszystkich nie ma książki serwisowej

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Tu są "papiery":

 

https://www.bosch-home.pl/gwarancja

 

https://www.electrolux.pl/siteassets/regional-assets/emea/poland/support/warranty/warunki_gwarancji_duzeagd.pdf

tylko niekompletne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam wedle jakiego przepisu trzeba mieć pieczątkę? Od lat przedsiębiorcy nie mają obowiązku posiadania pieczątki. Nie przypominam sobie również żeby na szkoleniach E1 (zwanych potocznie "SEP") wspominali coś na temat obowiązku posiadania pieczątki do kompletu z uprawnieniami. Tauron i inni dystrybutorzy energii także nie wymagają pieczątkowania wniosków np. o podłączenie mikro instalacji OZE a jedynie podania numeru uprawnień.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.