Skocz do zawartości

I pierwsza gwarancja 10 lat/200k km


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Od zderzaka do zderzaka...

 

Ale...

 

Czyli opuszczenie jednych rynków działa dobrze dla tych pozostałych.

 

Mitsubishi Motors poinformowało Federalna Komisję Konkurencji, ze przechodzą na 10 lat/200km gwarancji.

 

03dbe6ce6648e0a4beef6a75eb83932b.jpg

 

Ale jest trick. Czyli auto musi być serwisowane u Mitsubishi, inaczej obowiązuje obecna gwarancja 150k km/5 lat.

 

Zostały tylko dwie marki, które mają gwarancje krotsza niż 5 lat. Lexus 4 lata i BMW 3 lata.

 

Reszta ma albo 5 albo 7, albo wyróżnia tak jak Renault kiedy w 2011 wprowadziło 7 letnia gwarancje od zderzaka do zderzaka z wyjątkiem modeli sportowych i Van ktore maja 5 letnia/200k km gwarancje na Van.

 

 

 

No i właśnie to jest ciekawe, bo komisja konkurencji wyslala zapytanie do nas wszystkich, czyli konsumentów...czy czasem Mitsubishi nie dołożyć kary bo owszem 10 letnia gwarancje to sobie mogą wprowadzić Ale... NIE mogą ograniczać konkurencji, czyli zmusić konsumenta ze ma u nich robić service żeby utrzymać gwarancje.

 

802a53b4ae7db3d6d83da68f5d479eef.jpg

 

 

Sa 3-4 wyjścia. Odrzuca/ukarza/pozwolą lub co ja myślę że się stanie, nakaz modyfikacji, czyli 10 lat tak, ale możesz sobie service robic gdzie chcesz i gwarancja jest ważna...

 

e537fe16635ef9646d487b7ece1f2eee.jpg

 

 

 

W każdym razie idziemy w dobrym kierunku - 10 letnich gwarancji na auto od zderzaka do zderzaka 664fda78d11040417fa5a60ca1b41231.jpg

 

Ciekawostka jest to ze EU auta jak dopłyną to im się gwarancja wydluza...

 

Np Pug 200k km - 5 lat...

 

b15f3685167710984d470393df87078f.jpg

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, OZI napisał:

Czyli auto musi być serwisowane u Mitsubishi, inaczej obowiązuje obecna gwarancja 150k km/5 lat.

Już widzę oczyma wyobraźni jak egzekwuję w PL gwarancję producenta w piątym roku eksploatacji przy przeglądach robionych w nie autoryzowanym warsztacie. :lol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest niezle. sprzeglo, klocki i reszta materialow eksploatacyjnych jest wykluczona z tej gwarancji ?
Sprzęgło nie, to co się zużywa w gestii dealer/klepacza, w Toyota tarcze mi nowe dali po 10,000 czy 20,000 km - juz nie pamiętam- za dużo się 'ścierały...

Generalnie, musi być jakiś 'zdrowy rozsądek' bo inaczej komisja federalnia się im do d... wezmie, np veeDud, z najgorszej firmy z gwarancja imvho stał się jedna z lepszych , pare milionów kary + pozwy zbiorowe parę razy poskutkowało.




Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OZI napisał:

Ale... NIE mogą ograniczać konkurencji, czyli zmusić konsumenta ze ma u nich robić service żeby utrzymać gwarancje.

to już lekkie przegięcie :) a nie podoba Ci się komisja europejska :hehe: 

 

Z drugiej strony - podoba mi się kwestia tych gwarancji, wygląda, że EU, a zwłaszcza Polska jest daleko z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, iwik napisał:

Już widzę oczyma wyobraźni jak egzekwuję w PL gwarancję producenta w piątym roku eksploatacji przy przeglądach robionych w nie autoryzowanym warsztacie. :lol:

 

dokaldnie.

wczoraj bylem w aso citroena i mowie przywioze swoj nowy aku i mi go wymienicie.

na swojej wycenie dali koszt 700 zl aku + 70 zl wymiana.

to im powiedzialem ze przywioze swoj i za 70 zl niech mi wymienia.

A gosc do mnie ze ok ale wtedy nie daja gwarancji jak cos podczas wymiany sie zepsuje bo to bedzie wina tego akumulatora przywiezionego ;]

inny swiat... albo citroen po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już lekkie przegięcie  a nie podoba Ci się komisja europejska :hehe: 
 
Z drugiej strony - podoba mi się kwestia tych gwarancji, wygląda, że EU, a zwłaszcza Polska jest daleko z tyłu.
Bo afaik komisja EU ma klienta w p00pci tylko zajmuje się zielonym pierdem, gdzieś dzis czytałem chyba na Automotive News ze chcą wam cenę benzyny podnieść, dobra ta komisja dba o portfel swoich obywateli

A co do gwarancji imvho dobry kierunek, jeśli wywalasz $$$ na auto - a to sporo, to jako ten wyskakujący z kasy chcesz mieć pewność, że o ciebie zadbają jak coś pójdzie kaputt.

Hyundai stuknie 5 lat za 2 miesiace, a dziś mi cały GPS wymienili - sami - ja nie chciałem

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał:

A gosc do mnie ze ok ale wtedy nie daja gwarancji jak cos podczas wymiany sie zepsuje bo to bedzie wina tego akumulatora przywiezionego ;]

inny swiat... albo citroen po prostu

Ale o co Ci chodzi? W OKI każda awaria jest winą zamienników tonera. Nawet awaria karty sieciowej. Więc dlaczego Citroen ma być gorszy?  ;]

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PawelWaw napisał:

 

A gosc do mnie ze ok ale wtedy nie daja gwarancji jak cos podczas wymiany sie zepsuje bo to bedzie wina tego akumulatora przywiezionego ;]

inny swiat... albo citroen po prostu

Na przełomie 2003/2004 moi teściowie kupili nową xsare Picasso, dość szybko ja zagazaowali, przy czym utracili gwarę na silnik (normalne ), ale po tym wszystkim pękł mieszek zmiany biegów i jeden z serwisów odmówił naprawy z powodu założenia instalacji gazowej ;]  . Kolejny nie miał z tym problemów ;) . 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PawelWaw napisał:

 

dokaldnie.

wczoraj bylem w aso citroena i mowie przywioze swoj nowy aku i mi go wymienicie.

na swojej wycenie dali koszt 700 zl aku + 70 zl wymiana.

to im powiedzialem ze przywioze swoj i za 70 zl niech mi wymienia.

A gosc do mnie ze ok ale wtedy nie daja gwarancji jak cos podczas wymiany sie zepsuje bo to bedzie wina tego akumulatora przywiezionego ;]

inny swiat... albo citroen po prostu

ja kiedyś w peugeot 107 zareklamowałem piszczące klocki, no to oczywiście nie, gwarancja nie obejmuje, tłumaczyłem że nie obejmuje zużycia a nie że piszczą jak w jakimś starym aucie, no ale nie... ok... ale potem zadzwoniła pani z obsługi czy byłem zadowolony, powiedziałem że nie i wytłumaczyłem o co chodzi, za 2h telefon z ASO "Pan przyjedzie na wymianę tych klocków..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bielaPL napisał:

ja kiedyś w peugeot 107 zareklamowałem piszczące klocki, no to oczywiście nie, gwarancja nie obejmuje, tłumaczyłem że nie obejmuje zużycia a nie że piszczą jak w jakimś starym aucie, no ale nie... ok... ale potem zadzwoniła pani z obsługi czy byłem zadowolony, powiedziałem że nie i wytłumaczyłem o co chodzi, za 2h telefon z ASO "Pan przyjedzie na wymianę tych klocków..."

w Peugeocie od jakiegoś czasu serwisy i dealerzy są bardzo mocno rozliczani z poziomu satysfakcji klienta. Ostro ich grillują z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

ja kiedyś w peugeot 107 zareklamowałem piszczące klocki, no to oczywiście nie, gwarancja nie obejmuje, tłumaczyłem że nie obejmuje zużycia a nie że piszczą jak w jakimś starym aucie, no ale nie... ok... ale potem zadzwoniła pani z obsługi czy byłem zadowolony, powiedziałem że nie i wytłumaczyłem o co chodzi, za 2h telefon z ASO "Pan przyjedzie na wymianę tych klocków..."

 

Za to w Oplu zawsze po serwisie miałem telefon z jakości obsługi. Jak byłem zadowolony to mówili, że się cieszą i proszę spodziewać się ankiety z Niemiec, bezpośrednio od Opla i proszą o podobną ocenę w ankiecie. No i spoko luz. Ale jak były telefony, gdzie nie byłem zadowolony z serwisu to już nigdy ankiety z Niemiec nie wysyłali. :) W ten o to sposób niemiecki właściciel nie miał pojęcia, że są również niezadowoleni klienci z serwisu Opla. :)

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, spad said:

 

Za to w Oplu zawsze po serwisie miałem telefon z jakości obsługi. Jak byłem zadowolony to mówili, że się cieszą i proszę spodziewać się ankiety z Niemiec, bezpośrednio od Opla i proszą o podobną ocenę w ankiecie. No i spoko luz. Ale jak były telefony, gdzie nie byłem zadowolony z serwisu to już nigdy ankiety z Niemiec nie wysyłali. :) W ten o to sposób niemiecki właściciel nie miał pojęcia, że są również niezadowoleni klienci z serwisu Opla. :)

 

A do mnie nigdy nie dzwonili, ani chyba nie wysylali zadnej ankiety ;]

Aczkolwiek ja z obslugi i cen w Oplu bylem bardzo zadowolony :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OZI napisał:

Bo afaik komisja EU ma klienta w p00pci tylko zajmuje się zielonym pierdem, gdzieś dzis czytałem chyba na Automotive News ze chcą wam cenę benzyny podnieść, dobra ta komisja dba o portfel swoich obywateli emoji6.pngemoji108.png

 

No ale w UE nie musisz robić przeglądów u producenta, właśnie dzięki komisji europejskiej. Na gwarancji serwisujesz gdzie chcesz. Oczywiście, producent może stwierdzić, że serwis był robiony niefachowo, ale to już inny problem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, bergerac said:

jaki tam masz motor ? i jak ze spalaniem ?

 

Ja mam podstawowy motor 2.0 160KM. Co do spalania to poki co zrobilem raptem 2 trasy (600km), wiec za wiele nie powiem ;)

Mlawa - Warszawa  - 6.5 z komputera ale jechalem max +10/20km/h do ograniczen.

Wawa- Zdunska Wola - Wawa- A2+A8 bez ruchu i tempomat praktycznie cala droge na 140km/h wyszlo 8.2.
Jazda powyzej 150km/h jest juz dosc meczaca. NIe mam pojecia o ile komputer zaniza ale nawet jak o 0,5 to pali mniej niz sie spodziewalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja mam podstawowy motor 2.0 160KM. Co do spalania to poki co zrobilem raptem 2 trasy (600km), wiec za wiele nie powiem ;)

Mlawa - Warszawa  - 6.5 z komputera ale jechalem max +10/20km/h do ograniczen.

Wawa- Zdunska Wola - Wawa- A2+A8 bez ruchu i tempomat praktycznie cala droge na 140km/h wyszlo 8.2.
Jazda powyzej 150km/h jest juz dosc meczaca. NIe mam pojecia o ile komputer zaniza ale nawet jak o 0,5 to pali mniej niz sie spodziewalem.

bardzo przyzwoite wyniki :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja mam podstawowy motor 2.0 160KM. Co do spalania to poki co zrobilem raptem 2 trasy (600km), wiec za wiele nie powiem ;)

Mlawa - Warszawa  - 6.5 z komputera ale jechalem max +10/20km/h do ograniczen.

Wawa- Zdunska Wola - Wawa- A2+A8 bez ruchu i tempomat praktycznie cala droge na 140km/h wyszlo 8.2.
Jazda powyzej 150km/h jest juz dosc meczaca. NIe mam pojecia o ile komputer zaniza ale nawet jak o 0,5 to pali mniej niz sie spodziewalem.

Benzyna?

W salonie mówili, że bliżej 9-10.

AT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A do mnie nigdy nie dzwonili, ani chyba nie wysylali zadnej ankiety ;]
Aczkolwiek ja z obslugi i cen w Oplu bylem bardzo zadowolony :ok:
 
Ja tylko raz byłem niezadowolony kiedy padły mi wtryski od log, oddałem do naprawy na gwarancji tej dodatkowej a oni zamiast naprawiać to cały dzień szukali haka żeby odrzucić naprawe w ramach gwarancji. Co do zwykłych serwisów to było okej.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, spad said:

Ja tylko raz byłem niezadowolony kiedy padły mi wtryski od log, oddałem do naprawy na gwarancji tej dodatkowej a oni zamiast naprawiać to cały dzień szukali haka żeby odrzucić naprawe w ramach gwarancji. Co do zwykłych serwisów to było okej.

 

A to u mnie nawet cewke wymienili sami z siebie w ramach przedluzonej gwarancji, mimo ze nic nie zglaszalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, OZI napisał:

Sprzęgło nie, to co się zużywa w gestii dealer/klepacza, w Toyota tarcze mi nowe dali po 10,000 czy 20,000 km - juz nie pamiętam- za dużo się 'ścierały...

Generalnie, musi być jakiś 'zdrowy rozsądek' bo inaczej komisja federalnia się im do d... wezmie, np veeDud, z najgorszej firmy z gwarancja imvho stał się jedna z lepszych emoji106.png, pare milionów kary + pozwy zbiorowe parę razy poskutkowało.

Ja w sumie nigdy nie miałem problemów z gwarancją, nawet taką wydłużoną, tylko że przeglądy były zawsze w ASO. Czasem też ASO nie ma pewności że mogą to zrobić i muszą dzwonić do importera czy pokryje.

U Was dużo ludzi robi przeglądy po za ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał:

Ja tylko raz byłem niezadowolony kiedy padły mi wtryski od log, oddałem do naprawy na gwarancji tej dodatkowej a oni zamiast naprawiać to cały dzień szukali haka żeby odrzucić naprawe w ramach gwarancji. Co do zwykłych serwisów to było okej.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Takie doświadczenia to ja miałem jedynie z Fiatem. Raz nawet mnie straszyli, że jak ich cudowną Selenie zmienię na olej innej firmy to mi zabiorą gwarancję, bo mają takie super labolatorium w Bielsku co wszystko udowodni :facepalm::hehe:. Do LPG też się czepiali, mimo że był w ASO (innym) zakładany :phi:. Odkąd pozbyłem się Fiata problem serwisów znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sherif napisał:

Takie doświadczenia to ja miałem jedynie z Fiatem. Raz nawet mnie straszyli, że jak ich cudowną Selenie zmienię na olej innej firmy to mi zabiorą gwarancję, bo mają takie super labolatorium w Bielsku co wszystko udowodni :facepalm::hehe:. Do LPG też się czepiali, mimo że był w ASO (innym) zakładany :phi:. Odkąd pozbyłem się Fiata problem serwisów znikł.

 

z fiatem tez mialem akcje :)

w fiacie bravo zmielilo mi skrzynie biegow podczas pewnej trasy na weekend. samochod byl po gwarancji ale co uslyszalem w aso ? ze wiedza ze mam chipa bo sledzili wtedy autokacik ;] i nie ma szans na partycypacje fiata w naprawie i wycena chyba z 10k. skrzynia wymieniona na uzywke z allegro u kacikowicza, calosc zamknela sie w 2k :)

 

 

 

 

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

z fiatem tez mialem akcje :)

w fiacie bravo zmielilo mi skrzynie biegow podczas pewnej trasy na weekend. samochod byl po gwarancji ale co uslyszalem w aso ? ze wiedza ze mam chipa bo sledzili wtedy autokacik ;] i nie ma szans na partycypacje fiata w naprawie i wycena chyba z 10k. skrzynia wymieniona na uzywke z allegro u kacikowicza, calosc zamknela sie w 2k :)

 

 

 

 

"Fiat jeszcze nieraz Cię zaskoczy" :phi::ok: (chociaż mnie już mam nadzieje nigdy) 

W Punto HGT dla kumpla jak zmieniali skrzynie to omyłkowo zapodali mu od diesla. Na 2-ce to mógł 120kmph jechać :hehe: a w mieście dwa pierwsze biegi używał.

Nie było to ASO, tylko jakiś warsztat "specjalistyczny". Potem wymienili bez problemów na właściwą.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nigdy nie miałem problemów z gwarancją, nawet taką wydłużoną, tylko że przeglądy były zawsze w ASO. Czasem też ASO nie ma pewności że mogą to zrobić i muszą dzwonić do importera czy pokryje.
U Was dużo ludzi robi przeglądy po za ASO ?
@sherif imvho - nie mam jak tego sprawdzić więcej napewno niz w PL.

Ceny u stealer-a aka dealer-a jakos się specjalnie nie różnią.

Np moj wsiowy garaz - wygladajacy tak

$210

6e7d430890a53fb2c82b220581a44a48.jpg

Dealer wyglądający tak -$300, ale wytargowałem do $250.

275850ae0380c3e8750d4fb780697ea2.jpg

Jak dojdziesz, że masz auto na dzień do jazdy, za benzyne nie płacisz u stealer-a to.. wyjdzie mniej.

Generalnie jak kupujesz auto to masz stale, znane ceny service na zazwyczaj 100-130k km

bd5b5d839e372d3b2b03de9fdf001be1.jpg

6c31560c27c0d337a0f758254b4189d3.jpg

Zwyczajnie na gwarancji - imvho - nie opłaca ci się gdzie indziej jechać....

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OZI napisał:

Zwyczajnie na gwarancji - imvho - nie opłaca ci się gdzie indziej jechać....

Czyli podobnie jak u nas. Dealerzy często umieszczają cenniki za kolejne przeglądy. Niektóre auta sprzedawane są z pakietami serwisowymi w cenie.

Jak rozumiem z tego co piszesz większość póki gwarancja robi w ASO i nie kombinuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobnie jak u nas. Dealerzy często umieszczają cenniki za kolejne przeglądy. Niektóre auta sprzedawane są z pakietami serwisowymi w cenie.
Jak rozumiem z tego co piszesz większość póki gwarancja robi w ASO i nie kombinuje ?
Tak wiekszosc chodzi do delaer-a. Czyli de facto mało który mechanic oglada auto przed upływem gwarancji.


Popularny jest tez Mobile mechanic, który do ciebie przyjezdza, pod biuro czy do domu...


6adff0affadc21d452ef81dc9beb0d5e.jpg

ba6b197de261e0063952ee76fab3e64a.jpg

W Hyundai tak miałem dwa service zrobione, reszta Hujjjtaj.

Mustang, dealer, Toyota - dealer, ostatnie auto jakie miałem nie u dealera to BMW ok 2010??? , ale dlatego ze bylo po gwarancji i facet gdzie jezdzili tylko robi bmw i zna je lepiej niż dealer. Koszt WIECEJ niż dealer.



Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, OZI napisał:

Popularny jest tez Mobile mechanic, który do ciebie przyjezdza, pod biuro czy do domu...

o lol, nie ma problemów z ochroną środowiska, że na parkingu ktoś grzebie pod autem ? Jakby mi pod firmą ktoś próbował serwis auta zrobić, to bym na kopach wygonił.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

o lol, nie ma problemów z ochroną środowiska, że na parkingu ktoś grzebie pod autem ? Jakby mi pod firmą ktoś próbował serwis auta zrobić, to bym na kopach wygonił.

 

Ciekawe, czy olej też tak zmieniają? Czy serwis polega na dolaniu płynu do spryskiwaczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OZI napisał:

Zwyczajnie na gwarancji - imvho - nie opłaca ci się gdzie indziej jechać....

 

U mnie jest przez 3 pierwsze lata cały serwis gratis. Dodatkowo door-to-door: przyjeżdżają, zabierają auto, zostawiają zastępcze (jeśli chcesz), serwisują, a gdy skończą to przywożą Twoje i zabierają zastępczaka. Dodatkowo jak mi umyli i wysprzątali auto to można było jeść z podłogi. W życiu nikt mi tak dokładnie auta nie wysprzątał.

:totalszok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ciekawe, czy olej też tak zmieniają? Czy serwis polega na dolaniu płynu do spryskiwaczy? 
Robia wszystko. Najwieksza mafia Lube Mobile jest w business 40 pare lat...

Mullet we włosach i te sprawy ... początek lat 90tych.



Lata 80te..





Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
U mnie jest przez 3 pierwsze lata cały serwis gratis. Dodatkowo door-to-door: przyjeżdżają, zabierają auto, zostawiają zastępcze (jeśli chcesz), serwisują, a gdy skończą to przywożą Twoje i zabierają zastępczaka. Dodatkowo jak mi umyli i wysprzątali auto to można było jeść z podłogi. W życiu nikt mi tak dokładnie auta nie wysprzątał.
:totalszok:
 
Nic nie jest gratis, gdzieś ktoś za to płaci

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OZI napisał:

Nic nie jest gratis, gdzieś ktoś za to płaci emoji6.png
 

 

Oczywiście, ale ta przewidywalność wydatków na serwis (tj. 0 wydatków) jest fajna. A w cenie auta tego nie widać, nie był droższy od konkurencji.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Oczywiście, ale ta przewidywalność wydatków na serwis (tj. 0 wydatków) jest fajna. A w cenie auta tego nie widać, nie był droższy od konkurencji.
 
 
Nigdy chyba nic nie pobije jak Toyota Aurion w 2010/11 kupiłem.

Przedplacilem wszystkie service do 90k km ... $780 jeśli dobrze pamiętam... poszla przy 65k km, ktoś dostal 2 service za free - znaczy ja mu zapłaciłem

Z ciekawości popatrzlem, ze dzis service Camry V6 czyli tego samego modelu, Toyota liczy $200 za service

ed4dcad7bf82ff5ea165f2a4b554d80b.jpg

W sumie nie dużo więcej niż 10 lat temu....

6a019259337c50778e2315ff45af5a32.jpg

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
LGBT Club (Liberty/Guns/Beer/Trump)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

U mnie jest przez 3 pierwsze lata cały serwis gratis. Dodatkowo door-to-door: przyjeżdżają, zabierają auto, zostawiają zastępcze (jeśli chcesz), serwisują, a gdy skończą to przywożą Twoje i zabierają zastępczaka. Dodatkowo jak mi umyli i wysprzątali auto to można było jeść z podłogi. W życiu nikt mi tak dokładnie auta nie wysprzątał.

:totalszok:

 

jak trzeba bedzie wymienic klocki/ tarcze lub amory to bedziesz musiała zapłacic. info od sprzedawcy

Edytowane przez deszczowyRoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak trzeba bedzie wymienic klocki/ tarcze lub amory to bedziesz musiała zapłacic. info od sprzedawcy
A za amortyzatory czemu miałby płacić (wymieniać)? U żony w i10 przy 45 kkm wymienili tarcze i klocki za free.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, deszczowyRoman napisał:

jak trzeba bedzie wymienic klocki/ tarcze lub amory to bedziesz musiała zapłacic. info od sprzedawcy

 

Owszem, ale z tego wszystkiego grożą mi co najwyżej klocki. Nigdy nie wymieniałem nic innego przez pierwsze 150kkm a więcej tym autem nie mam zamiaru robić.

:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

Owszem, ale z tego wszystkiego grożą mi co najwyżej klocki. Nigdy nie wymieniałem nic innego przez pierwsze 150kkm a więcej tym autem nie mam zamiaru robić.

:ok:

Niemożliwe. Przecież Twój samochód ma mniej niż 10 lat  ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.