Skocz do zawartości

Wymiana aku w C4GP


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Czas nastal, bo juz nie moge wytrzymac bez S&S.

Otworzylem maske, zobaczylem jak to wyglada i nawet do tego sam nie podchodze ;]

 

BTW w ASO oczywiscie mnie przestrzegali przed samodzielna wymiana aku. jeden klient wymienial i mu spalilo BSI bo robil to zle, jakies podtrzymanie jest czy cos itp ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 17.09.2020 o 13:54, PawelWaw napisał:

Czas nastal, bo juz nie moge wytrzymac bez S&S.

Otworzylem maske, zobaczylem jak to wyglada i nawet do tego sam nie podchodze ;]

 

BTW w ASO oczywiscie mnie przestrzegali przed samodzielna wymiana aku. jeden klient wymienial i mu spalilo BSI bo robil to zle, jakies podtrzymanie jest czy cos itp ;]

Mozna zrobić podtrzymanie, służy do tego kabel z krokodylkami i końcówką obd

Dobry warsztat będzie mial cos takiego 

 

Drugi sposób to poczekanie aż sterownik się uśpi i wtedy rozpinać aku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat już stary, ale napisze jak to było u mnie.

W zeszłym roku mój stary akumulator już prawie nic nie trzymał, a na przeglądzie powiedzieli mi żeby go podładować. Nie byłem pewny czy go odłączyć czy nie przed ładowaniem to zadzwoniłem do ASO. Tam twierdzili, że odłączyć, ale jak powiedziałem  że w instrukcji piszą żeby nie odłączać to zmienili zdanie. Widać, że sami nie wiedzą jak to zrobić. W końcu wysiadł całkowicie i podjechałem na wymianę do lokalnego sprzedawcy akumulatorów. Normalnie odłączyli klemy i wstawili nowy. Nic się z autem nie stało, nie trzeba było nic programować itp. Może godzinę w zegarze musiałem ustawić - nie pamiętam już. Pewnie bym wymienił w ASO, ale musiałem na ten akumulator czekać kilka dni, do tego jeszcze dodatkowa opłata za wymianę i razem to miało uczynić coś około 900 zł (za tańszy zamiennik). Wymieniłem za 650 zł (mieli też tańsze opcje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ale co ma się stać po odłączeniu klemy? Odpinasz, potem zapinasz nowy akku i po robocie. Licznik dziennego przebiegu, dane z komputera przebiegu mogą się wykasować. Zostaje też przyuczenie automatów domykania szyb. Ewentualnie jeżeli odpalasz kluczykiem to włączyć zapłon na kilkanaście sekund zanim das rozrusznik. Choćby sama przepustnica czasami musi się ustawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem aku tydzień temu w C4 GP BlueHdi i oprócz kulawego dostępu do akumulatora filozofii w tym żadnej nie ma. Średnio rozgarnięty człowiek z podstawowymi narzędziami temat samodzielnie ogarnie. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 16:47, Kondi napisał:

Wymieniłem aku tydzień temu w C4 GP BlueHdi i oprócz kulawego dostępu do akumulatora filozofii w tym żadnej nie ma. Średnio rozgarnięty człowiek z podstawowymi narzędziami temat samodzielnie ogarnie. 

 

 

dzieki za info, daj adres na priv nastepym razem podjade do ciebie ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.