Skocz do zawartości

mubi .pl opinie


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wypełniłem formularz na ich stronie celowo bez swoich danych mimo wszystko po 10 minutach zadzwonili do żony. Agent przekalkulował wszystko jeszcze raz i wychodzi na to że ich oferta jest niższa o 500zł niż u mojego znajomego agenta ubezpieczeniowego i ponad 700zł od oferty w ASO.

 

Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z nimi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lukass186 napisał:

Cześć,

 

Wypełniłem formularz na ich stronie celowo bez swoich danych mimo wszystko po 10 minutach zadzwonili do żony. Agent przekalkulował wszystko jeszcze raz i wychodzi na to że ich oferta jest niższa o 500zł niż u mojego znajomego agenta ubezpieczeniowego i ponad 700zł od oferty w ASO.

 

Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z nimi?

 

 

Nie miałem, ale reklamuje ich Hołowczyc oraz Zachar znany z serwisu Autocentrum. Wydaje mi się, że w przypał raczej by nie wchodzili. Właśnie użyłem ich wyszukiwarki ale bez podawania nr telefonu i najtańsza oferta jest droższa od posiadanej aktualnie.

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Lukass186 napisał:

Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z nimi?

 

Złe pytanie. Bo doświadczeń z nimi mam aż za dużo, ale nie od tej strony, która Ciebie interesuje.

W jakim TU zaproponowali Ci ubezpieczenie? Czytałeś dokładnie warunki?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bochumil napisał:

Doczytaj drugie zdanie po "edycie" ;)

 

Co do zasady, to tego typu brokerzy mają w jednych TU lepsze układy, w innych gorsze. Poza tym niektóre TU specjalizują się w niektórych markach aut i czasem połączenie pierwszego i drugiego punktu daje ciekawe połączenia.

 

Ważne, żeby dokładnie zapoznać się z warunkami. Czasem TU potrafi zrobić produkt pod konkretnego brokera. Będzie tańszy niż u konkurencji, ale zwykle uboższy. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego należy dokładnie rozeznać warunki ubezpieczenia.

 

Natomiast argumentacja via Hołowczyc czy Zachar, jest troszkę naiwna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maxit napisał:

 

Złe pytanie. Bo doświadczeń z nimi mam aż za dużo, ale nie od tej strony, która Ciebie interesuje.

W jakim TU zaproponowali Ci ubezpieczenie? Czytałeś dokładnie warunki?

 

Aviva. Z tego co widzę to limit holowania w kraju i Europie jest do 200km. Trochę gorzej niż u innych. Reszta ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, Lukass186 said:

Cześć,

 

Wypełniłem formularz na ich stronie celowo bez swoich danych mimo wszystko po 10 minutach zadzwonili do żony. Agent przekalkulował wszystko jeszcze raz i wychodzi na to że ich oferta jest niższa o 500zł niż u mojego znajomego agenta ubezpieczeniowego i ponad 700zł od oferty w ASO.

 

Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z nimi?

 

 

Przeciez to tylko posrednik, ubezpieczenie zawierasz z wybranym TU.

Przeczytaj dokladnie warunki, bo niska cena w ubezpieczeniach nie bierze sie zazwyczaj z niczego.

Chyba, ze tylko OC, to w zasadzie bez wiekszego znaczenia.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukass186 napisał:

Aviva. Z tego co widzę to limit holowania w kraju i Europie jest do 200km. Trochę gorzej niż u innych. Reszta ok

 

Jeśli warunki są dla Ciebie ok, to czy kupisz to u Żyda, czy u Cygana, to żadna różnica.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Przeciez to tylko posrednik, ubezpieczenie zawierasz z wybranym TU.

Przeczytaj dokladnie warunki, bo niska cena w ubezpieczeniach nie bierze sie zazwyczaj z niczego.

Chyba, ze tylko OC, to w zasadzie bez wiekszego znaczenia.

Auto roczne więc z AC.

 

Zastanawiam się czy jest sens wykupu holowania u ubezpieczyciela skoro auto jest na gwarancji i producent gwarantuje Assistance. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Lukass186 said:

Auto roczne więc z AC.

 

Zastanawiam się czy jest sens wykupu holowania u ubezpieczyciela skoro auto jest na gwarancji i producent gwarantuje Assistance. 

 

A to zalezy jakie warunki assistance oferuje producent ;)

Poza tym sam udzial ASS w pakiecie to pewnie max 100-200PLN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wypełniłem formularz na ich stronie celowo bez swoich danych mimo wszystko po 10 minutach zadzwonili do żony. Agent przekalkulował wszystko jeszcze raz i wychodzi na to że ich oferta jest niższa o 500zł niż u mojego znajomego agenta ubezpieczeniowego i ponad 700zł od oferty w ASO.

 

Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z nimi?

 

Mi na mubi nawet z reklamowanym zwrotem 150 zł wyszło drożej niż w rankomacie bez zwrotu (OC+NW)

 

A co ciekawe ostatnio jak sprawdzałem rankomat był droższy niż oferta na przedluzenie polisy z dotychczasowego TU

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lukass186 napisał:

Cześć,

 

Wypełniłem formularz na ich stronie celowo bez swoich danych mimo wszystko po 10 minutach zadzwonili do żony. Agent przekalkulował wszystko jeszcze raz i wychodzi na to że ich oferta jest niższa o 500zł niż u mojego znajomego agenta ubezpieczeniowego i ponad 700zł od oferty w ASO.

 

Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z nimi?

 

 

Niektórzy ubezpieczyciele chcąc trochę urwać z ceny niżej wyceniają auto do ubezpieczenia. Na moim przykładzie z zeszłego roku, gdzie nagle składki w niektórych towarzystwach wychodziły korzystniej lub podobnie do oferty dealera. Różnica w cenie wynikała jednak głównie z tego, że oferta Allianz czy też Hestii u dealera była na sumę ubezpieczenia 44 kPLN i do tego na stałą wartość na rok. Natomiast AXA przez mBank, czy też Allianz direct, Link4 wyceniały pojazd na 34-36 kPLN, oraz brak stałej sumy ubezpieczenia. I tutaj była główna różnica w cenie. Zakres wyglądał podobnie, brak udziałów własnych, naprawa ASO, etc. Finalnie znajoma w PZU zrobiła mi fajną ofertę na sumę ubezpieczenia 42 kPLN. Ale w zasadzie tylko dwa towarzystwa, które sprawdzałem dawały pow. 40 kPLN, a te które chcą trochę pozyskać aktualnie z rynku mocno obniżały wartość pojazdu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lukass186 napisał:

Auto roczne więc z AC.

W tym przypadku należy dokładnie zapoznać się z OWU tego ubezpieczenia.

Zwrócić uwagę na:

- proponowaną sumę ubezpieczenia i czy jest ona stała w całym okresie ubezpieczenia co automatycznie oznacza wariant droższy.

- sprawdzić udział własny w szkodach ile go jest i jakiej liczby szkód w okresie ubezpieczenia dotyczy,

- sprawdzić konsumpcję ubezpieczenia po szkodzie i ilu szkód dotyczy,

- sprawdzić wyłączenia i zakres terytorialny,

- sprawdzić czy ma ochronę zniżek w ostatniej kolejności,

 

To na szybko oraz wiarygodność i szybkość i jakość obsługi szkód w danym TU na podstawie opinii znajomych lub w internecie jeśli to możliwe.

AC nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym i jego zakresu nie reguluje ustawa tylko warunki, o których wspomniałem wcześniej.

 

Edytowane przez Rudobrody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ubezpieczałem auto żony 2 tygodnie temu. B-klasa z 2015r pakiet OC/AC/NW - no i Mubi dało najniższą cenę,  ~200zł mniej niż Rankomat (i to przy stawkach ~900-1000zł, więc 20%). Chyba mają parcie aby dobrze zagnieździć się na rynku. 

Tylko czytajcie polisy bo nikt nie pytał o lakier i wypisali akryl a mamy metalik, w razie "w" mogli by się migać od naprawy.

Ale po zgłoszeniu niezgodności poprawili polisę bez problemu. 

Ale jak to bywa, zmiennych danych do ubezpieczenia są setki więc każdemu może wyjść taniej gdzie indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.09.2020 o 08:08, spad napisał:

 

Niektórzy ubezpieczyciele chcąc trochę urwać z ceny niżej wyceniają auto do ubezpieczenia. Na moim przykładzie z zeszłego roku, gdzie nagle składki w niektórych towarzystwach wychodziły korzystniej lub podobnie do oferty dealera. Różnica w cenie wynikała jednak głównie z tego, że oferta Allianz czy też Hestii u dealera była na sumę ubezpieczenia 44 kPLN i do tego na stałą wartość na rok. Natomiast AXA przez mBank, czy też Allianz direct, Link4 wyceniały pojazd na 34-36 kPLN, oraz brak stałej sumy ubezpieczenia. I tutaj była główna różnica w cenie. Zakres wyglądał podobnie, brak udziałów własnych, naprawa ASO, etc. Finalnie znajoma w PZU zrobiła mi fajną ofertę na sumę ubezpieczenia 42 kPLN. Ale w zasadzie tylko dwa towarzystwa, które sprawdzałem dawały pow. 40 kPLN, a te które chcą trochę pozyskać aktualnie z rynku mocno obniżały wartość pojazdu. 

 

to chyba dobrze bo po szkodzie i tak pewnie ta  z suma ubezpieczenia 42 wyceni na 34.

a ta z 34 juz nie zejdzie na 24 raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AC trzeba pilnować zakresu ubezpieczenia (tylko kosztorys czy wariant serwis, jeśli serwis to "pan Zenon i ska", czy ASO, naprawa na oryginałach czy zamiennikach, jaka amortyzacja części, suma ubezpieczenia wyżej wspomniana, konsumpcja sumy ubezpieczenia po szkodzie, utrzymanie stałej sumy ubezp. w ciągu roku czy nie, udziały własne, itd...) 

W tym samym TU AC na to samo auto może się różnić ceną kilkaset zł. Tylko, że w przypadku AC cena to nie wszystko. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

to chyba dobrze bo po szkodzie i tak pewnie ta  z suma ubezpieczenia 42 wyceni na 34.

a ta z 34 juz nie zejdzie na 24 raczej.

 

AC to również kradzież. Wolę 42 kPLN z gwarancją sumy ubezpieczenia niż 34. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 20:27, bochumil napisał:

 

Nie miałem, ale reklamuje ich Hołowczyc oraz Zachar znany z serwisu Autocentrum. Wydaje mi się, że w przypał raczej by nie wchodzili. Właśnie użyłem ich wyszukiwarki ale bez podawania nr telefonu i najtańsza oferta jest droższa od posiadanej aktualnie.

a Motobieda to co? Od macochy? On też klepie non stop o mubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie mubi.pl, miałem z nimi problem... mianowicie wysłałem im rezygnację z kończącego się OC po to, żeby zawrzeć umowę w innej proponowanej przez nich firmie. Tak się jakoś stało, że zapomnieli przesłać tej rezygnacji/wypowiedzenia do ubezpieczyciela. W rezultacie przez chwilę miałem podwójne OC. Na szczęście stanęli na wysokości zadania i honorowo załatwili sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.